Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Wyświetlaj:
Ewa840 / 79.190.241.* / 2016-02-05 17:00
Wystarczy by 1euro kosztowało 1zł i mamy unie w Polsce! Proste
qrótka piłka / 83.8.87.* / 2016-02-05 16:53
Dodam coś jeszcze w temacie Housing Benefit.
Nie pamiętam dokładnie, ale jeśli mamy dwójkę dzieci i któreś z nich osiągnie wiek bodaj 4ch(?) lat, to nie może mieć wspólnego pokoju z innym. Jeśli nie mamy osobnego pokoju, wtedy dostajemy ten zasiłek, by przenieść się do większego domu. Tak to działa.
emigrant89 / 2.100.134.* / 2016-02-05 22:07
Osobny pokój przysługuje tylko mieszanemu rodzeństwu chłopak- dziewczyna. Housing benefit mozesz uzyskac równiez przy niskich zarobkach
An76 / 86.129.187.* / 2016-02-05 17:37
Bzdura,to zupełnie nie jest prawda!! Jeśli jest się na benefitach, to czasem tak bywa,ale jak się chce być uczciwym i nie kłamać w urzędach,to nikt na extra pokój w takim przypadku nie dostaje. Jeśli jest się na benefitach uczciwie,to takie życie jest po prostu żebracze. W okropnych,obskurnych warunkach!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rudziaaa / 83.12.36.* / 2016-02-05 16:51
kasa kasą, nie o tym chcę napisać. ale rodzić w UK bym nie chciała. byłam półtora roku, poznałam kilka młodych matek, które tam zaszły w ciążę i rodziły. szczerze, polska służba zdrowia jaka jest, taka jest, ale tam to po prostu średniowiecze. jednej z rodzących kazali rodzić naturalnie bo "nie spodziewali się że dziecko będzie ważyć 4 kg jak ona taka szczupła" w efekcie użyli KLESZCZY do wyjęcia dziecka, poddusili je a matka ma uraz chyba do końca świata. a dlaczego się nie spodziewali? bo podczas całego okresu ciąży, jak masz szczęście to trafią ci się dwa badania usg. a bycie pod opieką położnej, która "nie wie co to za ból bo nigdy nie rodziła" raczej wskazuje na to, że tamtejsza służba zdrowia jest albo po prostu zdrowo nierozgarnięta, albo taka ich polityka. ze swojego punktu widzenia, oraz z opowiadań koleżanek rodzących w UK, nie polecam. nawet gdyby mi płacili trzy razy więcej niż w Polsce.
konwalka / 151.225.15.* / 2016-02-05 23:25

byłam półtora roku, poznałam kilka młodych matek, które tam zaszły w ciążę i rodziły.



no to różnimy się tym, że ja tu rodziłam swoje drugie dziecko
i naprawde słabo mi sie robi od tych absurdów, które czytam
po pierwsze- rodzaj znieczulenia miałam ustalony ze szpitalem jakies dwa miesiace przed porodem
po drugie- mialam pojedyncza sale, telewizor, fotel dla męża, dyskretną położną, taktownych lekarzy
po trzecie- nikt mi dziecka nie wyrwał do badan, nie zakłócono nam pierwszch chwil

więc po porodzie w pl, gdzie słyszałam tylko darcie mord chamowatych pielegniarek, byłam w tak ciężkim szoku, ze do dzisiaj sie nie otrząsnęłam
jakub166 / 81.158.30.* / 2016-02-05 16:50
ja nie rozumiem juz na wstepie tego tekstu, czemu podaja wysokosc zasilku w euro przeciez to nie jest waluta uk.
ALIBABA941 / 178.217.194.* / 2016-02-05 16:50
BIORAZASILI W UK ZYJA W POLSCE LECZA SIE W POSCE JAKO BEZ ROBOTNI A MY PLACIMY NA TYCH PSEUDO ANGLIKOW CZAS SKONCZYC Z TYM CWANIACTWEM PANIE CAMERON
rex765 / 83.27.150.* / 2016-02-05 16:47
Wskażnik dzietności czyli liczba urodzeń na ilość kobiet w wieku 15 do 49 lat. Jeśli ktoś przypomni sobie w jakim wieku kobiety rodzą najwięcej dzieci ( szczyt ok.30 lat) oraz w jakim wieku wyjeżdżają za granicę - po studiach , to nie trzeba być geniuszem aby zrozumieć że tu się nas ordynarnie robi w konia.
Bezybeusz / 89.73.46.* / 2016-02-05 16:43
Dlatego moje dziecko nie wróci do Polski z tej ohydnej liberalnej Anglii. Powiedział mi,ze tam ludzie sa inni , sympatyczni, chętni do pomocy, uśmiechnięci," tam nawet niebo jest inne"- cytat z "Nad Niemnem"
wnfs / 164.126.168.* / 2016-02-05 17:07
"Ten kraj potrzebuje ludzi wykształconych, mądrych, którzy podniosą Go z położenia, w który popadł" Nad Niemnem cd.
Gray / 84.38.98.* / 2016-02-05 16:59
Tylko dlaczego takie porownania napiszcie o taka rodzina placi w Anglii za mieszkanie np.ile losztuja papierosy i dobry chleb czy tez bilety i uslugi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
masakra jakaś / 77.254.91.* / 2016-02-05 16:41
Czegoś tutaj nie rozumiem. Czytam wypowiedzi Polaków mieszkających w Anglii, że ciężko pracujecie 6- 7 dni/tyg, że nie jest tak lekko itd,itd. To ja się was pytam dlaczego nie wrócicie do Polski? Wracajcie dostaniecie 500zł na drugie i kolejne dziecko, skoro tak chętnie tam rodzicie. A nawet na pierwsze jak nie będziecie pracować. Polska to teraz raj dla nierobów i dzieciorobów.
wed / 91.145.150.* / 2016-02-05 16:41
To chodzi o to ze ojciec zarabia 1500funtow a matka 1100funtow miesiecznie i stac ich na normalne zycie.
Nie ma to nic wspolnego z child benefit!
Polskie rodziny urzednicze ktore maja 14 tys zl miesiecznie tez sie rozmnazaja normalnie w kraju...
Dalalala / 31.61.136.* / 2016-02-05 18:11
Chyba 1,4 tys miesiecznie :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gość 22 / 83.6.195.* / 2016-02-05 16:31
Ten artykuł to chyba pisał jakiś niedouczony PISowski pismak jakie może być porównanie z GB, przecież to wspaniałe społeczeństwo tolerancyjne, z długą kartą demokracji , gdzie ludzie pracują jak mróweczki u nas nikt nie jest w stanie tak pracować być taki wydajny, tylko narzekanie złodziejstwo, lenistwo i kombinacja.
Piotr z Wrocławia / 212.139.85.* / 2016-02-05 20:59
Jestem wykształconym zwolennikiem PiS-u mieszkającym w Wielkiej Brytanii z rodziną od kilku lat i poddaję w wątpliwość twoją opinię na temat społeczeństwa brytyjczyków. Mówi się, że kolebką demokracji jest Grecja. Ale to Polska, jako pierwsze państwo w Europie, przyjęła zbiór aktów prawnych nazwany Konstytucją. Rozbite, ograbione polskie społeczeństwo powstało z kolan po 123 latach niewoli, której Anglia nie zaznała. Odzyskaliśmy naszą państwowość mimo, że Europa i świat postawili na nas krzyżyk. Anglicy? Owszem, są otwarci. Lecz jeśli chodzi o pracowitość to raczej mogą się jej uczyć od nas. Wiele angielskich rodzin żyje tylko i wyłącznie z benefitów. Nie bez racji piszesz o złodziejstwie i kombinatorstwie naszych rodaków. Zostaliśmy spatologizowani przez zabory, wojny, eksterminację inteligencji i arystokracji, okupację sowiecką promującą alkoholizm i brak poszanowania własności. To cud, że Polska istnieje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adam894 / 95.44.18.* / 2016-02-05 16:50
Wytłumacz mi czemu po przejeździe na wyspy w tym samym zawodzie pracowałem 2 razy woniej , 8 godzin , nie tak jak w Polsce 10 i zarabiałem 5 razy .Zawód cukiernik .
Masterx / 83.26.217.* / 2016-02-05 16:31
Nie wylewajcie jadu rachunek jest bardzo prosty albo będziemy wspomagać rodziny albo bedziemy sprowadzać uchodźców ...Na dzien dzisiejszy dla Polski jest lepiej wspomagać rodziny niż bawić się tak jak Niemcy w sprowadzanie obcych gdzie koszty tej operacji będą drakońskie w przyszłości...
xzcr43 / 83.27.161.* / 2016-02-05 16:30
niech sobie rząd porówna pensję Niemca z polskim robotnikiem a wszystko będzie rząd wiedział ze nie dodatek 500lecz pensja kształtuje dzietność bo trzeba mieć w czym mieszkać i czym zapłacić za media a mamy ochłapy pamiętające jeszcze Bieruta i wchodząc w dorosłe życie już mamy długi pożyczki itp które spłacamy do końca naszych dni a musimy dorabiać się od łyżki po mieszkanie i biedę klepać ksiądz tego nie widzi polityk tez nie widzi tej bidy bo myśli że wszyscy zarabiają tak jak on czy ona
joanna481 / 37.201.5.* / 2016-02-05 16:43
Gosciu przesadzaj i to ostro, jest dokladnie odwrotnie. Ja mieszkam w Niemczech (z mezem Niemcem) od 7 lat i wiem dokladnie jak to wyglada i dlatego nie pie...dol. To wlasnie Niemcy zyja jak bezdomni, cale zycie w wynajetych ruinach (nie remontowanych od 40-50 lat, piekarnik w starej kuchni to jest luksus), tam malo kto marzy i moze wziac kredyt mieszkaniowy. Ubrani sa tak samo jak uchodzcy, albo gorzej, bo tutaj podatki i koszty zycia sa tak wysokie ze nie zostaje im nawet cent na nic. A do Polski jak przyjezdzamy - to kazdy odpieprzona chata, ogrod, kominek i normalne zycie. Wiec koniec z ta bzdurna propaganda,
Damiann536 / 134.191.220.* / 2016-02-05 16:27
Dzietność jest słabo skorelowana z socjalem. To kwestia kulturowa i obyczajowa. W latach 50-tych mielismy dzietność na pozomie 3,7, a w roku 1970 już tylko 2,2. . To był skutek rewolucji obyczajowej, bo chyba nie pogorszenia warunkow socjalnych. Przykład Polek w Anglii to manipulacja, bo emigranci to specyficzna grupa i chyba w każdym kraju mają wyższą dzietność niż autochtoni.
zubi685 / 81.174.224.* / 2016-02-05 16:26
ciekawe skad te wyliczenia jezeli przy zarobkach 32tys nie przysluguje nic po za dodatkiem rodzinnym w wysokosci 18 funtow tygodniowo na 2 jke dzieci. Gratuluje nie sprawdzania zrodel i manipulacji informacjami
Kasia UK / 79.64.250.* / 2016-02-05 16:18
Ludzie! Pieknie to wszystko sie czyta, jak sie porownuje te kwoty i przelicza na zlotowki. Nikt nie napisal jednak ile tutaj kosztuje zycie, ile kosztuje wynajem mieszkania, domu, ile placimy za jedzenie, itd. Otoz prawda jest taka, ze te wszystkie sumy nie sa wcale takie atrakcyjne. Wiekszosc tych zasilkow dostaja ci malo zarabiajacy - najnizsza krajowa, lub troszke wyzej, albo znajdujacy sie w wyjatkowej sytuacji-samotne matki, bezrobotni, itd. Za ta ich najnizsza stawke wcale nie jest tak latwo zyc. Tak naprawde rodzina utrzymujaca sie ze swoich dochodow, zarabiajaca srednio, lub w miare dobrze, nie ma co liczyc na zbyt wialka pomoc panstwa. Nie ma zadnego becikowego. Jesli zarabiasz w miare przyzwoicie, to zabiora Ci nawet rodzinne, Gwarantowane przez panstwo chorobowe to jest smiech na sali, nie da sie z tego przezyc, a paracodawca nie ma obowiazku wyplacania chorobowego, chyba, ze ktos pracuje w porzadnej firmie i umowa o prace mu to zapewnia, emerutury sa na podle niskim poziomie, nie wiem jak Ci emeryci z tego zyja. Ludzie, nie narzekajcie na Polske, bo w Anglii wcale nie jest tak rozowo, nie dajcie sie oszukac. Wiem co mowie, mieszkam tutaj juz od 11 lat, mam rodzine, dwoje dzieci. "Trawa zawsze wydaja sie byc bardziej zielona u sasiada."
Moris65 / 91.149.207.* / 2016-02-05 16:28
Akurat jedzenie i ubrania taniej niż w PL więc nie pisz bzdur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kasia UK / 79.64.250.* / 2016-02-05 17:57
jedzenie tansze w Uk niz w Pl? To gdzie Ty sie przepraszam zaopatrujesz? Chyba, ze porownujesz Aldi w UK i luksusowy market spozywczy w PL
p617 / 213.205.251.* / 2016-02-05 16:37
tak
ale mieszkaniem kosztuje 6 razy wiecej plus oplaty.
czego wy ludzie oczekujecie?? takich samych pieniedzy Jak w unii?? Jak w uk???
najpierw trzeba pracowac a nie tylko narzekac Jak to robi wiekszosc w Polsce.smiech.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy