Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Przez program "Rodzina 500 plus" zbliżymy się do reszty UE. Sprawdź, pomoc socjalną w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Wyświetlaj:
Stan358 / 83.7.116.* / 2016-03-10 01:15
Hahaha to dopiero teraz sie zbilzymy a przez lata za PO bylismy w doo pie Unii i oni jeszcze karza nam byc za to wdziecznym ... Zielona wyspa k....
Rodowity anglik / 80.51.196.* / 2016-03-09 10:19
Zły i gnuśny pismaku pracuję w Anglii to po co mam to przeliczać na złotówki za które sobie nic tam nie kupie. !!!
Jagata113 / 2016-02-23 13:24
Szkoda tylko, że nie wszystkie dzieci są wliczone w ten program, tylko drugie i kolejne , przez co nie każdy będzie mógł skorzystać z rosyjski z dojazdem Preply http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Popraw_swoj_angielski_za_pomoca_Skypea,112394.html
mareg / 89.65.229.* / 2016-02-06 15:28
Największą dzietność - ponad 6 dzieci na kobietę ma Niger - może trzeba iść w tamtą stronę? Wyjdzie taniej. Dzietność w Wlk Brytanii wynosi ok 1,85 ale pracują na nią imigranci. Co czwarte dziecko na Wyspach nie jest białe. Gdyby odliczyć imigrantów to dzietność spada do ok 1,4-1,5. W Polsce z kolei dzietność obniża emigracja wypłukująca z kraju młodych i rozdzielająca małżeństwa. Wzrost socjalu na dzieci nie odwróci trendu bo to będzie na kredyt i trzeba będzie szybko podnosić podatki na sfinansowanie tych wydatków. A to zwiększy emigrację...
HERRGOTT / 78.11.151.* / 2016-02-06 13:42
Podaję do przemyślenia: Onegdaj w Peerelu, tym tak syfiastym, ubogim i siermiężnym Peerelu, w którym jeszcze do tego aborcja była jak najbardziej dozwolona, przyrost naturalny był znacznie większy, niż w dzisiejszej Polsce. Czy ktoś zadał sobie kiedykolwiek trudu, żeby tę sytuację przeanalizować i wyciągnąć z niej jakieś wnioski?
Tomeeeek / 178.212.160.* / 2016-02-06 15:57
1) W biedzie zawsze rodzi się najwięcej dzieci.
2) Co ciekawszego ludzie mieli do roboty przy
Podaję do przemyślenia: Onegdaj w Peerelu, tym tak syfiastym, ubogim i siermiężnym Peerelu, w którym jeszcze do tego aborcja była jak najbardziej dozwolona, przyrost naturalny był znacznie większy, niż w dzisiejszej Polsce. Czy ktoś zadał sobie kiedykolwiek trudu, żeby tę sytuację przeanalizować i wyciągnąć z niej jakieś wnioski?
lav / 82.160.100.* / 2016-02-06 15:14
Płatne trzyletnie urlopy wychowawcze. Kobieta dostawała nie wiem czy całość, raczej 80%pensji, przy czym mogła dorabiać i nie traciła kasy od państwa. Stąd wielki boom lat 70 i 80. Jak urlopy zlikwidowali, dzietność spadła na pysk.
ikik / 89.174.142.* / 2016-02-06 14:14
A dla czego tak było? Praca była nie tak jak teraz że niby jest ale nie wiadomo jak długo i czy nie zamkną albo czegoś nie zmienią i ludzi nie pozwalniają chodzi o tą niepewność masz np kredyt i to tylko teraz jest pewne że go masz, a powinno być na odwrót . To człowiek powinien mieć prace stałą pewną bądź możliwości takiej pracy. Teraz wolą utrzymywać armie urzędników którzy wydają kasę tobie bo masz dziecko czy na inne zamiast mniej urzędników i praca za konkretne pieniądze wtedy było by taniej nie trzeba utrzymywać urzędników człowiek nie traci czasu w urzędzie żeby się starać o zapomogę czy jakieś świadczenie i ma czas na prace lub dla rodziny.
mama-od-dzisiaj / 95.150.23.* / 2016-02-06 13:20
Siedzę tak i czytam te wypociny redaktorzyny bez szkoły i nie wiem czy śmiać się czy płakać. W UK nie ma średniej krajowej niech się redaktorzyny w końcu nauczą!!!
Te 35 tysięcy funtów to nie średnia krajowa na dwie osoby a minimalna krajowa na dwie osoby przy pełnym etacie. Tyle tutaj się dostaje jeżeli ty i mąż pracujecie po 40 godzin tygodniowo zamiatając ulice. Mniej nie mogą dać. I jeżeli już dostajesz tą minimalną to ci się praktycznie nic nie należy. 20 funtów tygodniowo na dziecko to dużo? Ja rozumiem że może to więcej niż w Polsce ale koszta chyba też są troszeczkę inne.
A teraz z innej beczki. Powiedzmy że zarabiam tą najniższą krajową. to około 250 funtów tygodniowo. Idę na macierzyński i raptem moje przychody to 130 funtów tygodniowo. Nawet becikowe mi nie przysługuje bo jest tylko dla zarabiających mniej niż minimalna płaca.
Ania 40 / 79.69.167.* / 2016-02-06 16:08
To prawda . Tak właśnie jest . Żeby dostać jakakolwiek pomoc , musisz być naprawdę w kiepskiej sytuacji- albo bezdomnym , albo samotnym rodzicem :(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lav / 82.160.100.* / 2016-02-06 15:16
No właśnie też mi się wydaje, że 20 funtów tygodniowo w powiedzmy, Londynie, to nawet na waciki nie starczy biorąc pod uwagę koszta wynajmu i zarobki dostępne dla przeciętnego Polaka. Nie wiem jak w ogóle można porównywać funty do złotówek bez określania kosztów życia.
Dawid638 / 109.175.143.* / 2016-02-06 14:50
Minimalna krajowa to £6,70 za 1h pracy. Normalny tydzien pracy to 37,5h (nie wliczajac przerw). 37,50 * £6,70 to £12060 w 1 roku kalendarzowym a nie 35k...
35k to £19,44 za 1h pracy...
8m-ac / 82.0.233.* / 2016-02-06 13:05
hmmm. ciekawie sie to czyta ale to nie do konca tak wyglada jak w tym artykule. sama obecnie jestem w 8 miesiacu ciazy i pracuje bo kazdy dzien w pracy to dzien dluzej z dzieckiem. zasilek maciezynski sie nalezy ale sa 2 rodzaje zasilkow w zaleznosci ile czasu pracowalo sie w ciazy. reszta zasilkow to podstawowa pomoc panstwa dla dziecka a nie rodzicow bo te pieniazki pojda na opieke a nie fanaberie rodzicow. zapraszam do poczytanie troche wiecej a nie tylko artykoly z pogranicza propagandy
Jan537 / 178.36.21.* / 2016-02-06 13:04
Może za 20-30 lat Polska zbliży się z wynagrodzeniami i socjałem do średniej unijnej ale jak na razie rozwój gospodarczy jest na bardzo niskim poziomie , gospodarce potrzeba conajmniej 5-6 % rocznego wzrostu , inaczej zje nas zadłużenie , które będzie ciągle rosło i na zawsze zostaniemy w ogonie , na dziś możemy równać się z Rumunią , Litwą i Węgrami , jesteśmy za Słowacją i Czechami , nie dziwmy się ,że młodzi wyjeżdżają tam gdzie jest lepiej , mają prawo i możliwości to wyjeżdżają , ja też był stąd wyjechał ale jestem już za stary i zbyt schorowany na solidną pracę. Po 38 latach pracy w Polsce nie mogę iść na emeryturę bo jestem jeszcze za młody a dalsze wykonywanie pracy stoi pod znakiem zapytania ze względów zdrowotnych , oczywiście z punktu widzenia ZUSu moje schorzenia nie przeszkadzają w pracy. Moje dzieci już dorosłe szybko zauważyły ,że przyszłość w Polsce mają pociotki polityków i różnej maści znajomi , w związku z tym postanowiły wyjechać , boleję z tego powodu ale na siłę nie mam zamiaru zatrzymywać.
normalnyBytom / 87.207.254.* / 2016-02-06 13:02
Wielka Brytania a gadają o euro :P kto to pisze
gość491 / 89.65.225.* / 2016-02-06 12:05
To wcale nie dla socjalu, tylko po to aby dziecko miało w życiu lepiej, lepszy star,t urodziło się w Anglii a nie w dziadowskim kraju gdzie będzie całe swoje życie tyrał za darmo i niczego się nigdy w życiu nie dorobi, no chyba że nauczy się dobrze kraść.
granddfather / 89.230.126.* / 2016-02-06 11:51
DRĘCZYCIE NARÓD OKRADACIE A POTEM WYPISUJĄ BZDURY DAJCIE GWARANTOWANA PRACE I DOBRE PIENIĄDZE A ZYCIE SAMO POKAŻE ZE MOŻNA a w UK byłem w kościele POLSKIM jest więcej dzieci na mszy niż w Polsce . MOJE WNUKI serce mi peka ZAMIAST BYC PRZY DZIADKACH WIDZĘ JE NA SKAYPE OD CZASU PRZYJADĄ, TAK KORYCIARZE DOPROWADZIŁY TEN KRAJ I RODZINY POLSKIE
Janusz362 / 80.2.43.* / 2016-02-06 10:28
Rodziny Polskie na wyspach mają w nosie benefity gdyż dostać je to jak wyrwać od zbója pałe,tu przy normalnych zarobkach da się żyć i owszem bez szału ale spokojnie starcz i nie patrzy się non stop w portfel czy starcza na chleb jak w Polandii,tu i owszem są pijawki ale to zazwyczaj polsko języczni cyganie žebracy i naciągacze nierlby i lewusy,mam nadzieję że bretole wyjdą z UE więc wtedy skończy soé raj dla nierobów a zacznie życie dla ludzi normalnie pracujących i płacących podatki,i niech nikt nie piszę że Polacy będą wracać bo tak nie będzie,my tu mamy już statusy rezydentalne więc zostajemy jednak może być kiepsko dla tych co żyją na wyspach krócej niż 5 lat i w tych ludzi te zmiany mogą trafić
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
effi / 89.64.62.* / 2016-02-06 09:55
polki chętniej rodzą na wyspach bo są lepiej traktowane w czasie porodu i maja lepsza opiekę położnych i lekarzy... nikt im nie nacina krocza czy trzeba czy nie, traktowane są jak rodzące kobiety a nie jak mięso...
nie muszą się bać o noworodki bo opieka jest lepsza, nikt nie naraża ich dzieci na porażenie okołoporodowe bo cesarki są robione na czas... taka jest prawda o wyspach
qazer / 109.145.195.* / 2016-02-06 11:38
chyba nie w Londynie, jak przyjedziesz z bólem, ale do porodu jeszcze chwila to odsyłają do domu, nawet jak wody odeszły. Są mili, ale w UK nie masz żadnych badań ginekologicznych, tylko 2 x usg, ostatnie w 5 m-cu to nie wiesz czy dziecko jest np. 4,5 kg a oni preferują poród naturalny i koleżankę meczyli 33 godziny... Nie zaszczepili dziecka w szpitalu, trzeba było samemu prywatnie.
basi / 83.11.187.* / 2016-02-06 10:14
przepraszam,ja rodziłam niedawno w Koszalinie,drugi poród bez nacięcia krocza,opieka,personel,wszystko bardzo dobrze,
elek796 / 86.22.244.* / 2016-02-06 09:40
Nie bardzo jest tak jak autor pisze. Nawet jakby nie bylo tyle zasiłków. To i tak Polki by rodziły na wyspach. Bo kobiety rodzą nie dla kasy, a zegar biologiczny się odzywa. Po wtóre, jak rodzina w Anglii zarabia średnią krajową, to naprawdę nie potrzebuje zasiłków. A i tak będzie dobrze żyć. Ale autor widzę bardzo zazdrosny o tę kasę. Dlatego chętnie wylicza czyjeś pieniądze.
ip / 87.206.240.* / 2016-02-06 09:34
Ale jakże istotną sprawą jest praca w ciąży, podczas gdy w PL można iść na 100% płatne L4 juz od pierwszego dnia ciąży, to w UK nie ma takiej możliwości, każdy dzień sick leave spowodowany ciąża idzie z przyszłego macierzyńskiego, czyli skraca późniejszy czas z dzieckiem. A praca w 8-9 miesiącu, zwłaszcza w niektórych zawodach, to prawdziwe ryzyko dla zdrowia dziecka. W dodatku w PŁ mamy rok 80%płatnego urlopu mac. W w UK tylko pół roku, potem 3mce benefit ok 500 funtów, reszta bezpłatna. .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marts779 / 213.233.147.* / 2016-02-06 10:50
Dokladnie taka same jest sytuacja w Irlandii,wlasnie urodzilam drugie dziecko ale pracowalam do koncu osmego miesiacu, 230e tygodniowe zsilku macierzynski ego przez 6 miesiecy a pozniej 16 tygodni urlopu bezplatnego jesli ktos chce plus 140e miesiecznie child benefit na jedno dziecko. Tutaj nikt nie lezy do gory brzuchem przez 9 miesiecy take jak w Pl, 6 miesiecy I powrot do praca wiec to nie jest take latwo,pracujesz masz pieniadze nie chce sie pracowac to z zasilku z dziecmi nie wyzyjesz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lav / 82.160.100.* / 2016-02-06 15:19
To się opłaca tylko, gdy pracuje jeden rodzic i pół wypłaty wysyła do Polski. Na miejscu lepiej poszukać lepszej pracy niż liczyć na socjal.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy