Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przyszło odbicie, niepewność pozostała

Przyszło odbicie, niepewność pozostała

Money.pl / 2006-05-23 21:34
Komentarze do wiadomości: Przyszło odbicie, niepewność pozostała.
Wyświetlaj:
Kane / 2006-05-24 01:35 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Sprzedałem wszystko, ale nie dzisiaj - przez cały ubiegły tydzień powoli wychodziłem z akcji (zysk zmiejszył się troszkę przez tydzień spadków). Dzisiaj byłem jak codzień w pracy i ominęły mnie te wszystkie "emocje" ;)
Osiągnięta w tym roku stopa zwrotu z kapitału jest dla mnie satysfakcjonująca - może nie gigantyczna, ale kilkukrotnie większa niż z lokaty. Nie śpieszę się - do końca roku sporo czasu, jeszcze zdąże zarobić. Na dzień dzisiejszy wietrzę pułapkę i na razie czekam.
Mniej doświadczonym radziłbym, by nie tracili czujności - nie dajcie się ugłaskać, bo wam znów przyleją.
Teraz noże nie tylko spadają - teraz lecą z każdej strony. Jeśli w ciągu sesji mogą dziać się takie jaja, to o stabilności na "naszej" giełdzie nie ma mowy.2500 pkt. w piątek? czemu nie.. po dzisiejszym dniu widać, ze wszystko jest możliwe.
antymoher / 2006-05-24 06:56 / Bywalec forum
right

ja tez pochopnie nie byl taki optymistyczny

troche za pozno zaczalem sie wycofywac z akcji (moznap owiedziec wpadlem w dolek) ale zysk i tak ogolnie jest zadawalajacy
sadze ze to chwilowy przystanek przed dalszymi spadkami, pułapka jak nic,ciezko grac w takich warunkach - gielda sie troche uspokoi to zobaczy sie co dalej
Oasy / 62.154.157.* / 2006-05-24 08:44
Ja niestety doczekałem minusa w bilansie, malutki co prawda i tylko teoretyczny, bo PP Lubawy mi go zniwelują jak tylko będą notowane, ale jednak wesoło nie jest stracić cały zysk.
strokuś / 2006-05-24 00:37 / Uznany Bywalec forum i giełdy
do technikaliów poruszonych w poprzednim wątku dodałbym jeszcze dwie uwagi:
- mass index: również ma szansę wygenerować sygnał odwrócenia krótkoterminowego trendu spadkowego (jest ponad 27, ema-9 spada)
- rsi siły relatywnej wig20/midwig: około 10 kwietnia wybił się z trendu spadkowego i dał sygnał K. Na tej podstawie pisałem wtedy, że bluechipy będą miały swoje 5 minut:
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,113691,113951,25,0,re;3;tys;pkt;wciaz;niezdobyte.html#A113951
Aktualnie można zaobserwować, że od lutego wskaźnik ten ma co raz wyższe minima a sama siła relatywna kreśli odwrócony rgr - wygląda więc na to, że może będzie jednak 10 minut, albo i więcej
strokuś / 2006-05-24 00:09 / Uznany Bywalec forum i giełdy
sorry Orle za unimil, ale w tym gąszczu płaczu, przekleństw i innych emocji trudno było coś sensownego znaleźć, więc darowałem sobie czytanie komentarzy w trakcie sesji
hajdi / 2006-05-24 00:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ja tez raczej nie czytam, co najwyzej wybranych uznanych, powiem wiecej nie czytam komentarzy po sesji bo tam straszne manipulacje a moja psycha wie ze pisza glupoty a jednak robi co innego.
strokuś / 2006-05-24 00:03 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wiele osób pisało ostatnio o swoich stopach ;-))
ja stop-lossów w ogóle nie stosuję - uważam, że nasza giełda do nich nie dorosła i dzisiejszy dzień był tego dobitnym potwierdzeniem
w pewnym sensie moja logika rozumowania jest też tutaj podobna do tej przedstawionej przez in.ina - akcje mają pewną wartość i bez ważnych znanych mi powodów nie zamierzam się ich wyzbywać za bezcen, tylko dlatego że tak zrobiło wielu innych
orzeł / 2006-05-24 00:42 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
mnie też się to bardzo podoba acz z dyscypliną u mnie krucho :)
dziś jednak miałem jasne założenie sprzedać jak najszybciej i odkupić jak najpóźniej (czytaj najniżej ) i w paru przypadkach udało się (ale nie z uni i compem).
Oczywiście coby się nie kreować na jasnowidza zaprzeczę jakobym przewidywał to "coś" co się stało, myślałem że to "coś" będzie znacznie mniejsze:)
ps
wciąż uważam że uni i computerland to bardzo mocne spółki i pewnie wkrótce (czytaj może jutro :) do nich wrócę
pozdrawiam
Udało się z timem, hydrą,mostami, dokupieniem wandzi,techa a że nie można mieć wszystkiego więc z uni i computrem nie:)
i wiem wiem łapanie górek dołków trudne jest ale cóż począć mam że za jakąś w miarę rozsądną część kapitału zwyczajnie to lubię :)
Zorro / 212.76.37.* / 2006-05-23 23:41
Niepewność dopiero się zacznie. Wg mnie dzisiaj wyjechali ci = maruderzy, co nie zdązyli prysnąć wcześniej lub mieli ciekawsze zajęcia. Podkręcili kursy i chodu, patrz : obroty. Kogo towarem nakarmili, wiadomo.
cdn zwały niebawem
EDiS / 83.11.79.* / 2006-05-23 23:02
Ameryka mnie smuci, końcówka sesji odlatuje na południe.
in.in / 84.10.42.* / 2006-05-23 23:02
Bzdura!!!

1. Odbicia nie bylo
2. Niepewnosc byla jest i bedzie. Przyszlosc to fluktuacja cen!
3. Co zrobisz jak rynek zleci o 30% od obecnego poziomu? Czy masz juz plan? Jezlei nie to po co inwestujesz?
4. Czy przez weekend zmienilio sie cos w spolkach? Jezlei nie to dlaczego kupowales je w piatek a teraz chesz sprzedac? To irracjonalne
5. Czytanie opinii inwestorow wypala umysl i blokuje proces logicznego myslenia! Powoduje ze zachowujesz sie irracjonalnie i uzalezniach swoje decyzje od innych osob. Tracisz wolnosc wyboru i stajesz sie niewolnikiem czyichs przemyslen. Czy tak postepujesz w innych sytuacjach zyciowych? Badz soba i wykorzystuj swoj umysl. "Nie znam sie na inwestowniu" nie jest wytlumaczeniem ale dowodem glupoty skoro inwestujesz. Przepraszam ale tak to wyglada.
6. Badz inwestorem a nie spekulantem. Tylko wtedy zarobisz (w dlugim terminie). Zachowuj sie jakbys kupowal biznes z mozliwoscia odsprzedazy za 5 lat. A wiec musisz wiedziec do kupujesz! Poznac wartosc towaru ktory chesz posiadac.
7. Zaakceptuj ryzyko. Jezlei nie jestes w stanie zaakcpetuj rentonowsc lokat (i to w tych dobrych bankach).
8. Czy wogole wiesz co sie dzieje dookola Ciebie? Usiac spokojnie i przemysl wszystko od poczatku bardzo dokladnie. Badz krytyczny i zdecydowany. Nie zaluj pozniej swoich deyzji tylko sie z nimi zmierz jak "prawdziwy facet".

PS >>> Jestem na rynku od 1993. Jestem w akcjach. Mam przeczucie ze rynek zleci o dalsze ok 30% moze wiecej. Ale to tylko wrozenie z fusow. Nie sprzedaje swoich akcji bo wiem ze posiadaja swoja wewnetrzna wartosc i byc moze zachowaja sie lepiej niz rynek. Jezeli spadna mocno, to dokupie (bo znam ich wartosc). Jezlei nie spadna to trudno. Bede zainwestowany tak jak obecnie. Ja mam swoj plan i filozofie inwestowania z gory okreslona, a ty?

in.in
Mihu / 2006-05-24 03:13 / Bywalec forum
Dobry jesteś "in.in "
rexxim / 62.121.94.* / 2006-05-24 01:37
powinno to byc wstepniakiem inwestora (dokladnie pkt. 5do 8)
Zorro / 212.76.37.* / 2006-05-23 23:31
A ja szybko tnę straty BO ZNAM WARTOŚĆ PIENIĘDZY=GOTÓWKI. Poza tym jestem cierpliwy i umiem czekać.
in.in / 84.10.42.* / 2006-05-24 08:35
Wydaje sie ze lepiej tak inwestowac zeby nie ciac strat. Dlatego nie popieram Twojej wypowiedzi :)
jacii / 81.190.214.* / 2006-05-23 22:11
he he, to juz wszystko wiem :)
warren buffet / 2006-05-23 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Panie Danielu, mam rozumiec ze tak "wczesny" komentarz został napisany bo historia tego wymaga ?
Daniel Gąsiorowski / 2006-05-23 22:40 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Właśnie. choć jeśli się uda to będzie nowa świecka tradycja. Bedą 2 komentarze. Po sesji i przed sesją
warren buffet / 2006-05-23 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziekujemy
Remi / 83.23.226.* / 2006-05-23 21:34
Tak niedawno prosiłem o Pana komentarz i proszę już jest.
Dziękuję bardzo.
Wprawdzie treści mogłem się spodziewać, ale forma jest bardzo ważna.
Czekam na dalsze codzienne Pana komentarze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy