Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Skrajne nastroje na parkiecie

Skrajne nastroje na parkiecie

Money.pl / 2006-05-23 18:24
Komentarze do wiadomości: Skrajne nastroje na parkiecie.
Wyświetlaj:
mariuszali / 2006-05-24 00:32 / Bywalec forum
jędrzej, a miałeś trzymać miedź do 140 :) odrobiłeś już stratę?
mariuszali / 2006-05-24 00:18 / Bywalec forum
Do A2. Już się tłumaczę z tej muzy. Jakiś czas po tym, jak zwróciłaś uwagę na polimexms ja się niecierpliwiłem, że to muł jakiś... I wtedy (oczywiście żartem) powiedziałaś, że jak chce mocnych wrażeń to muzę polecasz. I tylko w tym kontekscię. Reasumując (ponoć znaczenie tego słowa odbiega od powszechnie przyjętego) - kupiłem muzę z zamierem krótkiej i efektywnej spekułeczki.
Szczerze przyznaję, że póki co, to moje inwestycje podążające za Twoimi informacjami były zawsze udane... Za to jestem wdzięczny
Leonardo / 2006-05-23 22:52
Ciekawy jestem tylko kto natłukł najwięcej kasy na tej zwale. może jakaś mega spółdzielnia......Wytrzepali miękkojajecznych jak się patrzy
Zorro / 212.76.37.* / 2006-05-23 23:12
Najwięcej zarabiają zawsze POKORNI.
jędrzej / 2006-05-23 22:48 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Zginął górnik w Polkowicach - ja wiem Panie Danielu, że to nie ma znaczenia - ale jak jutro rano miedź zacznie się korekcić, to znowu będzie tak jak wczoraj - jedna głupia informacja wzmocni drugą istotną.

Ja już kiedyś pisałem: są dwa rodzaje informacji - dobre i złe. Dobre to takie które można wykorzystać do bujania kursem, a złe to te które się do tego nie nadają.
Ta się pewnie nada, bo dziennikarze przypomną przy okazji o ostatnim "trzęsieniu ziemi".

Jeśli nie daj Boże spadek miedzi zacznie się nie rano tylko w południe, to będziemy mieli sytuację odwrotną do dzisiejszej.

Najbardziej martwi mnie to czerwone (i to strasznie dynamiczne) zamknięcie w USA.
Jeck / 2006-05-23 22:51 / "Poławiacz perełek"
[*]

Ale sorry, nie mów mi, że ta tragiczna wiadomość może decydować o kursie ...
jędrzej / 2006-05-23 22:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie może, ale można to wykorzytać do zwrócenia uwagi leszczy na kurs akcji (bo wiadomość jest zła) - jeśli kurs akurat wtedy zaczyna spadać z przyczyn fundamentalnych, to wyprzedaż się wzmacnia.
Jeck / 2006-05-23 22:57 / "Poławiacz perełek"
z szacunkiem, ale my leszcze nic nie możemy zrobić gdy obroty przekraczają 400 mln PLN!!
Jak sie mylę, to mnie popraw :)
jędrzej / 2006-05-23 23:04 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Bo to nie my będziemy wykorzystywać tę informację. My zostaniemy wykorzystani i porzuceni jak wymięta gąbka.
Jeck / 2006-05-23 23:11 / "Poławiacz perełek"
Po co się denerwować...

Skoro nie wyszedłeś z rynku (jak i ja...oprócz marnych 25% papierów ;) i nie zastosowałeś zasady Gabrika- chroń kapitał -8%, to mam radę.

NIe walcz z rynkiem, zrób sobie urlop. Mam nadzieję,że nie inwestujesz na "długi okres" pół roku...
Za rok będzie już ok, za 5 b. dobrze, etc

Podobno nasza gospodarka rozwija sie b. dynamicznie, bezobocie spada......

To jak skończą sie zawirowania na rynkach śwaitowych sie skończą, dlaGPW też przyjdzie czas odrabiania strat i bicia kolejnych rekordów-mam rację?

POzdrawiam I dobranoc
Rano trzeba wstać i zarabiać pieniążki na zachcianki żony;)
jędrzej / 2006-05-23 23:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wyszedłem, i stoję z boku
(mam w plecy 21% i na pewno nie odważę się wejść na spadkach - dopiero jak się wszystko uspokoi)
Jeck / 2006-05-23 23:19 / "Poławiacz perełek"
a ja dzisiaj już miałem zrobić Buy GTN po 8,30- ale stwierdziłem,że jużsie wyżej nie podniesie...

O czym to świadczy? O tym, że rekiny rządzą i pożerają leszczy...mój ojciec puścił dzisiaj all o godz.12,20 bo bał sie że mu serce nie wytrzyma....żart
olek / 2006-05-23 22:43
wypowiedź "głównego analityka kraju" premiera RP, na parkiecie, po prostu bomba, na takie słowa otuchy czekali inwestorzy, teraz to może by już tylko lepiej:))))))))))
jędrzej / 2006-05-23 22:50 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
W sumie to go nawet lubię, ale na jesieni mówił, że umacnianie złotówki jest chwilowe i że najwłaściwszy byłby kurs 4,20... ale spekulanci mieli go jednak w nosie, czego i teraz należy się spodziewać, niestety.
olek / 2006-05-23 23:02
jak to dzisiaj ktoś napisał ostatnio premier był na GPW i mówił że jest ładnie pięknie i że hossa trwa było to ponad tydzień temu, potem każdy wie co się na giełdzie działo, a po tych słowach to strach się bac:)
premier to swój chłop, ale faktem jest że wszyscy im chyba na złośc robią mówią jedno a potem wychodzi na opak
strokuś / 2006-05-23 22:35 / Uznany Bywalec forum i giełdy
tyle młotków na wykresach (i nie tylko ;-)) to jeszcze na raz nie widziałem
a patrząc w trakcie sesji na notowania softa po 36.5 i mni po 9.4 zł uśmiechałem się wspominając niedawne gratulacje z okazji nabycia - jakież to wszystko względne :-)
niestety choć miałem na tyle rozwagi, żeby nie sprzedawać to zabrakło odwagi, żeby coś nabyć
cieszmy się jednak nabytymi doświadczeniami - następnym razem potrzebne będą jeszcze większe spadki by nas przestraszyć.... szkoda tylko że następnym razem to już nie będzie blef :-)
Lex / 2006-05-23 23:02
Rozumiem więc że teraz powinny być dalsze wzrosty po których nastąpi bessa?
marek-amator / 2006-05-23 22:52 / portfel / Bywalec foum
nie jest wykluczone , że blefem były dzisiejsze wzrosty !! taka smutna refleksja, spadek też musi mieć korekty.
strokuś / 2006-05-23 23:41 / Uznany Bywalec forum i giełdy
oczywiście - niczego wykluczyć się nie da
bez problemu przebitych zostało wiele wsparć i roczny trend został naruszony
po dzisiejszych obrotach i świeczce nie można jednak wykluczyć, że to naruszenie trendu to pułapka
również zmienność Chainkina wskazuje na to, że spadki miały podłoże emocjonalne (heh, wiadomo to i bez żadnych wskaźników) i nie będą miały trwałego charakteru (to samo odnosiło się z resztą do wzrostów od połowy kwietnia i dlatego wtedy pisałem, żeby się nie dotykać spółek z W20)
na chwilę obecną moim zdaniem kwestia przyszłości dzisiaj jeszcze nie została rozstrzygnięta, choć wiele wskazuje na scenariusz pozytywny dla byków w perspektywie powiedzmy 3 m-cy
macd nie wyszło na razie z kanału trendowego i podobnie jak ult, rsi i mfi znajduje się na poziomach określających od paru lat dobre momenty zakupu - aczkolwiek trzeba jeszcze poczekać na sygnały K
warto też zauważyć, że zmienność 10-sesyjna jest na poziomie 46, a więc już blisko 2 razy większym od średniej zmienności za 200 sesji (27) - czas więc chyba na jakieś uspokojenie
o bessie to możemy porozmawiać gdy trwale przebijemy sma-200 - wnioskując ze stref czasowych Fibonacciego myślę, że wrócimy do tematu w okolicach sierpnia-września br.
strokuś / 2006-05-23 23:53 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze jedno:
2760 to 38.2% zniesienia wzrostów od maja 2005 - czyli w sumie zupełnie standardowa korekta :-), tyle że nieco dłuższej fali
Lex / 2006-05-24 00:24
Za takie komentarze wszyscy Cię tutaj uwielbiają. Same konkrety.
Pozdro
Jeck / 2006-05-23 22:49 / "Poławiacz perełek"
Mnie to samo się przytrafiło...brak odwagi
A gotówka leży po ostatnich wyprzedażach czekając na okazje [sic!](co mnie tknęło żeby trochę upłynnić w zeszłym tygodniu..:), co nie zmienia faktu, iż dostałem sporo po du...pie.

ale jakoś baaaardzo spokojnie podchodzę do obecnej sytuacji, może dlatego, że oszcedzam na emeryturę - a sporo mi tego jeszcze zostało..

Pytanie: sprzedać jutro przynajmniej część GTN i wziąźć gotówkę czy brać PP i czekać na dopuszzczenie do obrotu (tylko jaka wtedy będzie sytuacja na GPW????
vip / 2006-05-23 22:22 / Bywalec forum
CZYTAM SOBIE TAKIE COŚ NAPRAWDĘ TAKIE COŚ PREZES PGNIG MÓWI : ALBO PODWYŻKA GAZU ALBO SPLAJTUJEMY ! TO JAK MAJĄ REAGOWAĆ INWESTORZY NA GPW .......?
bruce / 2006-05-23 22:20 / Bywalec forum
spojrzcie na wykresy spolek pod katem AT- szczegolnie na piki na obrotach, leszcze sprzedaly wczoraj i dzisiaj szczegolnie a pakiety kupna byly duuuze, bez wielkiej analizy tech. porownajcie historyczne momenty taaakich obrotow w dolkach spadkow >>> jutro rosnie, w czwartek tez w piatek slabiej po drodze jeszcze jakas mala korekta a potem do gory ...policzcie ile fal Bollingera mielismy na wiekszosci spolek w tym cyklu makroekonomicznym (2) dwie a co to znaczy >>> ze jeszcze jedna nam zostala w tym duuuzym cyklu koniunkturalnym :) :) :) dopiero wtedy bedzie bessa
jędrzej / 2006-05-23 22:55 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To zbyt skomplikowane, jak na naszą spekulacyjną giełdę :-)
vip / 2006-05-23 22:13 / Bywalec forum
pytam was kochani ! czy w PIĄTEK GPW W WARSZAWIE DZIAŁA !
ojhg / 84.40.132.* / 2006-05-23 22:16
dziala, dziala
warren buffet / 2006-05-23 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to dobrze. bo adrenalina nie daje zyćććććć
odlewniczy / 2006-05-23 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
nasdaq nawet na -0,6% zjechal
takie zamkniecie potwierdza nerwowosc w USA a to Polsce i innym rynkom wschodzacym nie pomoze jutro
i jutro moze byc niezle bujanie rynkiem
jędrzej / 2006-05-23 22:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No to pięknie, pięknie! (a zaczynał na zielono)
warren buffet / 2006-05-23 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
będzie ok
jędrzej / 2006-05-23 22:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Będzie, bo już się wyprzedałem.
A widziałeś jak dynamicznie gruchnął DJI ???
Longterm / 2006-05-23 21:28 / Mostek Zwyciężymy!
1994, 2000, 2006...,2012 (6+6+6) wynika z tego że czeka nas załamanie, które powtarza się cyklicznie co 6 lat po którym można będzie śmiało kupować przez kolejne prawie 6 lat:-) OK to są argumenty niedźwiedzi którzy posprzedawali akcje i liczą na głębsze spadki WIG20 w okolice 1800. Fakty sa jednak takie że sytuacja zarówno z przed 6 jak i 12 lat była zupełnie inna niż dzisiaj.
1) jesteśmy w UE, a wtedy nawet nie było pewne czy na 100% do niej wejdziemy,
2) jesteśmy na dobrej drodze aby w 2012 przyjąć Euro,
3) mamy prawie zerową (0,7) inflacje i minimalne stopy procentowe i nic nie wskazuje by pojawiła się inflacja,
4) bezrobocie maleje a nie rośnie, dużo ludzi zarabia teraz zagranicą by po powrocie wydać w Polsce,
5) fundusze inwestycyjne bronią akcji jak Reytan,
6) najbardziej agresywne fundusze w Londynie i NY muszą inwestować w Polsce bo tutaj się zarabia więcej niż u nich,
7) rynek jest coraz bardziej dojrzały, w porównaniu z 1994 i 2000 nie dochodzi do średniej C/Z 35, mamy obecnie coś koło 12-14, więc jeszcze daleko nam do bańki,
8) do Polski napływaja inwestycje bezpośrednie a te są ważniejsze niż krótkotrwałe inwestycje w akcje i obligacje, Wg AT Kerney Polska jest postrzegana na 5 miejscu na Świecie jako miejsce na inwestycje bezpośrednią!!!
9) po Kaczorach muszą przyjść do władzy reformatorzy -wszystko wskazuje na PO, a giełda musi dyskontować przyszłość,
10) miedź i ropa będzie drożała, może teraz wolniej niż poprzednio ale jednak UP,
strokuś / 2006-05-23 22:16 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wspomogę slawa pod jego nieobecność ;-)
ad.1 dzięki czemu jesteśmy bardziej podatni na globalną sytuację makroekonomiczną i wzrost stóp procentowych w Stanach może wywoływać u nas spadki
ad.2 2012 to bardzo późno
ad.3 niestety przy rosnących cenach surowców niska inflacja oznacza brak przenoszenia kosztów producentów na konsumentów i malejące marże
ad.4 mniejsze bezrobocie i emigracja zarobkowa powoduje presję na podwyższanie wynagrodzeń i tym samym większe koszty firm
ad.5 żeby tylko nie zostały po wszystkim bez koszuli
ad.6 są inne rynki gdzie można zarobić jeszcze więcej
ad.7 wysoki poziom p/e oznacza szanse na duże wzrosty zysków - w 2003 średnie p/e było bodajże na poziomie 130 i wtedy hossa się zaczynała
ad.8 rośnie więc konkurencja dla giełdowych spółek
ad.9 przyszłością na razie mogą być kolejne 3 lata samopisu
ad.10 w pewnym momencie kursy spółek surowcowych zaczną spadać mimo wzrostu cen surowców

czuwaj!

ps. powyższa wypowiedź nie odzwierciedla poglądu autora ;-)
Longterm / 2006-05-23 22:24 / Mostek Zwyciężymy!
cieszy mnie autentycznie to że tak wielu forumowiczów się ze mną nie zgadza bo to świadczy o tym że i nastawienie graczy się zmieniło od poprzednich krachów. Teraz są oni ostroźniejsi, mają świadomość że coś takiego jak bolesna bessa istnieje i przez to co pewien czas uzdrawiająca korekta pozwala na kontynuacje wzrostów:-)
strokuś / 2006-05-23 22:42 / Uznany Bywalec forum i giełdy
chyba mnie nie zrozumiałeś :-)
Twoja wypowiedź była po prostu baaardzo jednostronna (trudno np. żeby giełda już teraz dyskontowała następny rząd) i postarałem się jedynie o jej uzupełnienie kontrargumentami, z których należy sobie zdawać sprawę
Longterm / 2006-05-23 22:49 / Mostek Zwyciężymy!
zrozumiałem ironię Twojego komentu ale tak ogólnie cieszy mnie coraz większa wiedza ludków o giełdzie przejawiająca się świadomością istnienia pojęcia "bessa" :-)
marek-amator / 2006-05-23 22:01 / portfel / Bywalec foum
Proszę o żródło danych do:
pkt.2 aktualnie w tym temacie "czeski film"
pkt.7 ponieważ aktualny C/Z wyliczony z aktualnych danych pr4zekracza 20 (znacznie !)
pkt. 10 kto to wie ????
ale szczególnie to proszę o pkt.7 C/Z 12-14 ??
Longterm / 2006-05-23 22:17 / Mostek Zwyciężymy!
pkt.2 wiem że "czeski film" ale prędzej czy później wejdziemy przecież do strefy Euro, nawet PIS to zrozumiał ostatnio,
pkt.7 przyznaje że powinienem powiedzieć że C/Z POWAŻNYCH spółek WIG20 kształtuje się na poziomie 12-14, a w 2004 dochodziło do 35.
pkt.10 cene stymuluje popyt, Chiny i Indie jeszcze długo będą potrzebować dużo miedzi i ropy.
marek-amator / 2006-05-23 22:44 / portfel / Bywalec foum
Dzieki za odpowiedź, wątpliwości pozostają - jak można wyliczyć C/Z poważnych spółek ??
pttam bo siedzę na jednej i jedynej w portfelu - ale czy niepoważnej ?? -)) Milmet
Longterm / 2006-05-23 22:47 / Mostek Zwyciężymy!
trudno powiedzieć że poważną spółką jest Biotek, moim zdaniem za jakiś czas będą o jego przypadku pisać w podręcznikach o giełdzie na równi z tuliupanami i dotcomami
marek-amator / 2006-05-23 22:55 / portfel / Bywalec foum
Zgoda, czyli musimy poczekać by się przekonać, ja poczekam bom człek strachliwy -))
jędrzej / 2006-05-23 21:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
- Euro przyjmiemy w 2012... czyli za 6 lat
- fundusze bronią swojej kasy, a nie akcji (dzisiaj widzieliśmy tą obronę, polegającą na dymaniu leszczy)
- jak się okazało miedź jest surowcem spekulacyjnym i trudno przewidzieć coś więcej niż dalsze spekulacje
- fundusze z Londynu i NY to się tytaj tylko bawią (dymali nas do zeszłego tygodnia)
- nasz rynek akcji jest tak stabilny, że wystarczy 100 mln $ żeby spuścić nas ze skały
- reszta to drobiazgi

Moim zdaniem dzisiejsze zakończenie sesji wygląda zbyt pięknie, żeby było prawdziwe.
olek / 2006-05-23 22:16
no niestety z konkluzją muszę się zgodzic, zbyt pięknie:(
a i indeksy w stanach się nie obroniły,
sam cały czas siedzę na akcjach, jeszcze żyję, ale jeszcze z jedna taka jazda jak wczoraj i dzisiaj, a żołądek wrzodów może nie pomieścic:)
marek-amator / 2006-05-23 22:12 / portfel / Bywalec foum
popieram wnioski i powiem nie jest wesoło ! oj nie.
olek / 2006-05-23 22:28
wesoło to jest ale na forum, niektóre komentarze rozśmieszają do łez, nawet w tym nerwowym okresie, ale to chyba zdrowe odreagowanie.
marek-amator / 2006-05-23 22:46 / portfel / Bywalec foum
Tak ! giełda to tylko mała cząstka naszej całości )))
Ali Baba from BAHAMA / 83.9.64.* / 2006-05-23 21:34
Wy Sprzedawać, ja Kupować
Szypko, ja być bogaty, ja kupić tanio, zaraz potem drożej sprzedać, ja niechcieć już ameryka papiery from government, tylko wasza akcja.Ja was przepraszać, nigdy wiecej,Sorry!
Ali Baba from BAHAMA / 83.9.64.* / 2006-05-23 21:35
BUUUAAA

Tchórze,Tchórze,Tchórze.
Taki jeden / 2006-05-23 22:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak ty wykupić nasze akcje - to ty sam dyktować ich ceny. My wtedy pracować jak białe murzynki dla ciebię. Ty dobrze mysleć.
kolega / 213.52.175.* / 2006-05-23 21:14
Panie Tomaszu, na technika ma Pan "leb jak sklep", sledze Pana na dmbzwbk od na pewno 3 lat ponad. Pan ma juz wyrobiona konkretna metke. Jest Pan ostatnia osoba jak musi sie silic na oryginalnosc, nikt kogo czytac mi sie gdzies niefortunnie zdarzy "nie ma do Pana startu". Niech Pan na Boga nie pisze "transparentne" bo to jest blad! Transparentne to nie jest synonim slowa - odzwierciedla i nie moze nim byc - ma tylko jedno znaczenie i jest nim - przejrzysty.I tak wystarczy, odzwierciedla wystarczy.

Pan ma klase,ze w zasadzie wystarczy jak napisze Pan dwa zdania : tak robic, tak nie robic. A ja robicie tak jak nie kaze to wtedy "robta co chceta". Pan ma skutecznosc co najmniej powyzej szostki na dziesiec co jest wynikiem osiaganym przez ilu komentatorow gieldy gdziekolwiek na swiecie? Jednego na 12-16?

Pozdrawiam.
mariuszali / 2006-05-23 21:25 / Bywalec forum
??? 1 na 12-16, to dobry wynik czy słaby?
osesek / 2006-05-23 20:42 / Pan Tysiącznik
Szanowny Panie Rekinie.
Wiem,że czyta Pan zamieszczane na forum komentarze dlatego za pośrednictwem forum składam na Pańskie ręce gorącą prośbę.
Otóż proszę Pana,Panie Rekinie,by w dniu jutrzejszym kurs Boryszewa spadł do 15 złotych.
Ale to nie wszystko,o co proszę.
Proszę Pana gorąco,by kurs Boryszewa w najbliższy piatek osiągnął cenę 5 złotych za jedną akcję ( pięć złotych).
Wiem,że dla Pana, Panie Rekinie, to żadna trudność.
Dlaczego wnoszę prośbę ? Chcę sprawdzić siebie.
Chcę przekonać się,czy potrafię zapanować nad emocjami. Do tej pory trzymam je na wodzy ale przy kursie 22 złote to żadna sztuka.
Dziekuję i pozdrawiam serdecznie. (:

P.S.
Jako,że nie wiem ilu Panów jest sprowadziłem formę do liczby pojedyńczej.
niebieski / 2006-05-23 21:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ubawiłem się do łez, Żona przygląda mi się dziwnie jak siedzę przed kompem i płaczę ze śmiechu a wie że dzisiaj 4,3 % w plecy.
Baryton / 81.219.25.* / 2006-05-23 20:48
popieram szczerze do bólu - a co tam - jak utonę to razem z oseskiem :-)
pozdrawiam
ps. trzymam Borysa nadal chociaz jestem w plecy(30.33PLN)
osesek / 2006-05-23 21:25 / Pan Tysiącznik
Baryton,raz matka rodziła ! Ja jestem z tych zawziętych na amen. Chcą robić eksperymenty niech robią ale wlasne buty zjedzą a ja im akcji nie sprzedam nawet gdy będą po złotówce.
Oby więcej nas takich, którzy nie będą sprzedawać i nie będą kupować chociaż do końca roku.
Głowa do góry,jeszcze nie wieczór.
Pozdrawiam
Maciej 3 / 217.97.193.* / 2006-05-23 21:49
No cóż siedzę na 16 spółkach i ani mi w głowie teraz je oddawać za grosze./czas pokaże czy słusznie/Borek ok.29,5 i postąpię tak jak Ty szanowny Osesku.
mm / 2006-05-23 20:56
Witam wszystkich!
Jadzisiaj puściłem boryszewa po 22,2 oczywiscie z nie mała strata.
jak narazie jestem 23% zmalal mi portfelik ale i tak od poczatku mojej gry na gieldzie tj od listopada05 wypracowalem 57%.to malo czy duzo?,zostalem tylko z jedna spolka PUE,czy ktos by mi mogl doradzic co znia mozna zrobic?
mariuszali / 2006-05-23 20:39 / Bywalec forum
Jako żem leszcz młody jeszcze, uległem dzisiejszym pokusom zakupu. Wyrwałem trochę mostalzab (2.15). A żeby sen był lepszy, to wziąłem 20% muzy (7.50) - kiedyś mimochodem A2 doradziła, że na wydzialenie adrenaliny dobrze robi ten papier. A kasę na to wziąłem realizaując stratę na polimexms -5%. Jakoś nie miałem odwagi łyknąć dużej straty na getinie, więc z nim zostałem. Czy dobrze zrozumiałem, jutro pp na getinie? (tylko czego, dywidendy?)
A2 / 2006-05-23 21:44 / Spekulantka
nigdy nie mialam akcji muzy ani nic o tych akcjach nie wiem))) choc widzialam jak wyciagali kurs , aby zarzad sprzedal na samej gorce.Polmex wydaje mi sie przyszlosciowym papierem, bo nastapil ruch w budowlance. Zreszta nikt nie wie , co jutro bedzie )) Zycze Ci jak najlepiej.
czarnytom / 2006-05-23 21:08
PP uprawniajace do objecia nowych akcji. ja niestety mialem tą odwagę dzis z GTN i to w najgorszym momencie.może nauczy mnie to wytrzymałości na przyszłość
mariuszali / 2006-05-23 21:12 / Bywalec forum
Dzięki. Mi forum dodawało otuchy i proszę... Wytrzymałem, i straty jakby mniejsze...
To co mam teraz zrobić, jeśli mam (od dawna) akcje getinu i chcę objąć nowe?
czarnytom / 2006-05-23 21:17
beda zapisy na akcje bedziesz musiał sie zapisac przypuszczam że w BZWBK przez neta bedzie można ale nie jestem tego pewien. tu małe info :
-pięćset praw poboru (500) upoważnia do zapisu ma dwadzieścia jeden (21) akcji serii K
-planowany termin przyjmowania zapisów - od 7 do 9 czerwca 2006 r.,
-planowany termin przydziału ustalono na 21 czerca 2006 r.,
-cena emisyjna nie zostala jeszcze podana (wiadomo że nie więcej jak 8 zł)
mariuszali / 2006-05-23 21:25 / Bywalec forum
acha, ale na każde 21 nowych trzeba dysponować pełnymi 500? Czy gdy np mam 2400 to dostane 5*21+1*15?
czarnytom / 2006-05-23 21:30
przykro mi ja tego nie wiem. chyba proporcjonalnie ale pewien nie jestem
Baśka / 82.36.163.* / 2006-05-23 20:34
Po zeszłym tygodniu, "niedzielni" inwestorzy, zaczeli umażać swoje jednostki w funduszach przeważnie akcyjnych. Bardziej odporni, bądź nie do końca zorientowani, zrobili to w poniedziałek.
W związku z tym fundusze muszą spienieżyć masę aktywów, więc sprzedają, bo muszą. Taki np. DWS od 1 kwietnia musiał zamknąć sprzedaż swoich jednostek, po przekroczył statutowe 250 mln złotych.
Co aktualnie dzieję się z taką kupą pieniedzy widać po wynikach (dziś DWS 25 minus 9,5%).
Teraz pytanie czy to już koniec ?
Czy ludzie się opamiętają ?
kettner / 2006-05-23 22:26
Gorzej jeśli po wczorajszym dołku i dzisiejszych wiadomościach w TV ciułacze pogonią jutro jednostki.
Lex / 2006-05-23 20:50
Pozostaje mi wierzyć że fala wyprzedaży w funduszach (szczególnie akcyjnych) już się zakończyła. Ale nie zapominajmy też o tym, że mnóstwo osób (w tym ja) czekało na taką okazję do zakupu jednostek. Jeśli ktoś zaufał zasadzie, że zawsze najgorzej jest we wtorki (wtedy teoretycznie najlepiej zakupić udziały) to po układzie dzisiejszej sesji jutro będzie na ok 5% plusie (zakup jednostek w poniedziałek po 9 -- wycena po sesji wtorkowej podana w środę ok -7% --- pierwszy dzień notowań w środę, wynik podany w czwartek ok 5% na plus ). Taki będzie scenariusz jeśli jutro nastąpi uspokojenie na rynku.
Lex / 2006-05-23 21:06
Poza tym podejście ludzi w średnim wieku jest takie (podaje na rzeczywistym przykładzie) - dobrze niech spada, jest okazja do zakupu. Jednostek nie kupiłem miesiąc temu więc cały czas jestem na plusie, fundusz inwestycyjny to inwestycja długoterminowa. Jeśli to ogólno społeczny trend to możemy być spokojni.
prokop / 83.8.54.* / 2006-05-23 21:57
Ja zachowuje sie podobnie. Po pierwsze zainwestowalem wiekszosc pieniedzy 3 lata temu. Po drugie glownie w fundusze stabilnego wzrostu i zrownowazone. Po trzecie fundusze traktuje jako inwestycje dlugofalowa 20-30 lat. Ale.... mysle, ze to jednak nie jest typowe, bo jak ostatnio bylem w BZ WBK to rzucali sie w oczy inwestorzy, ktorzy na pierwszy rzut oka wplacali pieniadze, bo uslyszeli od znajomych, ze mozna zarobic, widzieli reklame w TV lub przyprowadzil ich 18. letni syn. Nie sadze aby byli zaakceptowac dwucyfrowe spadki przez kilka miesiecy.
Ponadto jak czlowiek czyta opinie na forum to wlos sie jezy - "chcialbym zainwestowac dlugoterminowo (na rok - sic") 10 000 PLN i chcialbym zarobic 80%. Holduje zasadzie, ze pieniadz musi na siebie zarabiac. Gdzie inwestowac?" - Coz.... poradzilem facetowi by poszedl do kasyna i postawil 10 000 w Black Jacka....
samuraj jack / 2006-05-23 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
większość ludzi ulega większym emocjom - niestety lub stety
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy