Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pytanie do sprzedajacych fundusze II i III filar

Pytanie do sprzedajacych fundusze II i III filar

spod Londynu / 89.243.154.* / 2008-07-19 23:35
Mam pytanie do osób sprzedajácych fundusze (licznie reprezentowanych na tym forum). Czy któryś z panów kiedykolwiek przeprowadzał transfer pieniedzy z zagranicznego funduszu emerytalnego do funduszu polskiego (II lub III filara)?. W chwili obecnej gromadzę środki na emeryturę w fuduszu emerytalnym w UK do którego dopłaca mi również mój pracodawca. Ze względu na fakt że zamierzam wkrótce wrócic do Polski (żona chce budować dom , zakładać rodzinę itp...) wystąpiłem z zapytaniem do funduszu brytyjskiego czy istneje mozliwość przeniesienia środków z tego funduszu do funduszu emerytalnego w Polsce. Odpowiedziano mi twierdząco jednak fundusz w Polsce musi spełniać pewne wymogi formalne (tzn.musi odpowiadać funduszowi emerytalnemu w pojęciu brytyjskim). Nie mogłem jadnak dowiedzieć się jakie to wymogi jednak poradzono mi abym zwrócił się do funduszu w Polsce do którego chciałbym przelać środki aby ten skontaktował się z nimi w moim imieniu i poprosił o przelew środków. Wtedy fundusz brytyjski zbada czy fundusz w Polsce odpowiada ich kryteriom i zezwoli (lub nie) na przelew środków. Nadmieniam że chodzi o kwotę ponad 150-200k. Nie wiem czy miał ktoś z panów już takie przypadki , jeśli nie to prosze mi poradzić gdzie mogę się dowiedzieć jak tą operację przeprowadzić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy