Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PZL Mielec sprzedane amerykańskiej firmie

PZL Mielec sprzedane amerykańskiej firmie

skomentuj
Wyświetlaj:
MadMax / 81.219.52.* / 2007-01-11 11:52
Zamiast połaczyć spółki lotnicze i stworzyć koncern lotniczy, minimalizując koszty, likwidując nierentowne obszary mamy do czynienia z wyprzedżą firm lotniczych, jedna po drugiej. Może warto wziąć przykład z integracji grupy pancernej, dzięki czemu wiele firm odżywa i uzyskuje nowe kontrakty? Interesujące że Bryzy z Mielca znajdują nabywców w południowo - wschodniej Azji, zamawiane są także przez naszą armię. Owszem, w obecnej struktuerze pojedyncze spółki wytwarzają zbyt mało by było to opłacalne, dlatego konieczne byłoby połączenie firm. Koszty wówczas spadają, możliwości B+R się zwiekszają. Dla niedowiarków - Star nie jest już produkowany bo jest nierentowny... (a raczej stanowi konkurencję dla wozów właściciela firmy - MAN'a). Wojsko będzie więc za chwilę jeździć na imporcie - a skutki ekonomiczne zamówień odczujemy wszyscy. O silnikach dla śmigłowców Sokół z Rzeszowa można zapomnieć- trzeba będzie importować (ktoś się łudzi że będą tańsze?). O Bryzie, Skytrucku, Dromaderze i Iskierce za kilka lat można będzie zapomnieć (a Bryza wg specjalistów to jeden z najlepszych samolotów w klasie). Ale problemu nie będzie bo zawsze będą firmy zagraniczne.... gdzie o produkcję się po prostu dba. Po zamknięciu produkcji samolotów w Mielcu (zmiana profilu) samoloty transportowe w 100% będziemy importować (niech ktoś jeszcze porówna cenę Bryzy i EADS CASA-295....). Produkcja śmigłowców S-70 będzie też konkurencją dla Świdnika (dla Sokoła). Pytanie czy firma przejmująca Mielec sądzi że dzięki walorowi "produkowane w PL" wygra przetarg na śmigłowiec transportowy pozostaje otwarte...
Tim / 80.244.156.* / 2007-01-10 19:28
Tak , wystarczy nie spoglądać na WSK Rzeszów z zewnącz tylko porozmawiać z ludźmi co tam pracują i będzie wiadomo jak działa UTC i co Sikorsky zrobi w Mielcu. NIEWOLNICTWO Polacy o niczym nie decydują. Nawet nie wiedzą co i po co robią. Tylko jedno złe spojrzenie i po UTC idą do innego kraju , a zakłady pozostaje bez licencji do produkcji czego kolwiek. Bo biura konstrukcyjne tylko potrafią kopjować.(KSSERO). Należy pamiętać że Amerykanie są tu po to by na nas zarobić i tele. Jak ktoś myśli że Nowa Techologia będzie w Polsce ;-) to niech się łudzi dalej ,bo widocznie nie zna się na nowej technologi lotniczej. Jeśli ktoś miał doczynienia z Amerykanami to wie że najlepsze zawsze mają mieć oni, a inni muszą być gorsi. Nie mamy Polskiego samochodu, motoru i pewnie nadchodzi kres Polskiego samolotu.
Pracownik PZL-Mielec / 83.13.181.* / 2007-01-10 18:53
To dzięki kolejnym prezydentom, rządom, ARP, byłym i obecnemu Zarządowi przy zdecydowanym poparciu przez działające Związki Zawodowe mamy to co mamy w Mielcu ,a tzkże w regionie i kraju. Jedno wielkie kłamstwo i obłuda z ich strony. Za kilka złotych na miesiąc mamy w PZL Mielec cyrk. W Mielcu narazie wszyscy klaszczą. Załoga została oszukana przez Zarząd i Związki.
ss99 / 83.24.243.* / 2006-12-30 20:11
bzdury piszecie ze rece opadają! Na całym świecie firmy produkujące samoloty się łączą,spowodowane jest to wielkimi kosztami badań przed wprowadzeniem nowego modelu do produkcji, który rozkłada się na kilka firm.Dzięki temu przejeciu PZL bedzie miał dostep do najnowszych technologii i może zaistnieć na światowych rynkach a nie tylko na rynku RP i Hiszpanii.
MadMax / 81.219.52.* / 2007-01-11 12:22
Zgadza się że się łaczą - silny z silnym. Lub średni ze średnim. Lub gigant z gigantem. Sredni z gigantem to po prostu przejęcie a nie połączenie. Dominować będzie zysk giganta - jemu nie są potrzebne do szczęścia samoloty Bryza. Więc za pewien czas się ich pozbędzie. I jakie nowe technologie - od amerykanów....??? Mających najsilniejszy wywiad gospodarczy i dbających o dominację (nie przewagę lecz dominację) w sferze technologii? To gdzie ta technologia z offsetu F-16? Wcięło? Skończy się najwyżej na podwykonastwie najnowszej technologii podwozia i najdoskonalszych w świecie kadłubów i śrub (jak w Rzeszowie - jak usłyszałem że golenie do F-16 są najnowszą technologią to usiadłem). To już MiG-29 potrafi lądować na lotnisku drogowym. Będziemy produkowali najprostsze rzeczy - wymiarowo i gabarytowo mogą być duże, finansowo będą najtańsze. Najbardziej niedorzeczne jest sprzedawanie pełnych praw do produktów - zamiast sprzedania samej firmy z przekazaniem pełnej dokumentacji produktów naszej armii (z prawem do wykorzystania w Mielec) lub innym spółkom, nadal pozostającym w rękach państwa sprzedajemy też nasze produkty z całym know-how. To może w ramach tych najnowszych technologii poprosić USA o przekazanie technologii, praw produkcyjnych i pełnej dokumentacji produkcyjnej starego C-130 Herkules z końca lat 50-tych (nadal lata, nadal produkowany)? Zabijemy kogoś śmiechem... Wynik - pozbywamy się produktów, zatracamy zdolności B+R. Dziś produkujemy samoloty transportowe. Za kilka lat z trudnościami będziemy zdolni opracować i wyprodukować szybowce. Jeśli nie ma kontynuacji B+R i produkcyjnej to w wielu przypadkach czeka nas albo import (nieco kosztowniejszy od rodzimej produkcji), albo wydanie za kilka lat setek milionów na opracowanie od podstaw czegoś co będzie odpowiadało dzisiejszym rozwiązaniom.
rozbawiony / 83.30.142.* / 2006-12-31 19:16
Taaak, wielkie koszty badań powstają jeśli się korzysta z amerykańskich specjalistów.
Jestem gotowy założyć się o każdą kwotę, że po przejęciu zakładów w Mielcu przez Amerykanów, w ciągu pięciu lat zostaną one podzielone/wysprzedane/zlikwidowane jako nierentowne/przestarzałe/źle ulokowane/o słabej logistyce etc., bo jaki jest sens utrzymywania konkurenta na tak intratnym rynku, jak rynek broni.

Cytując Lema "nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu"
Wapniak / 83.7.80.* / 2007-01-01 14:18
Niestey, zgadzam się!
orka7 / 83.5.201.* / 2006-12-31 21:58
normalny czy wyleczony
szposzczegawczy / 83.30.101.* / 2006-12-30 00:49
Zastanawia mnie jak kilka samolotów, które wg specjalistów są przestarzałe, a jak praktyka pokazała - mają poważne problemy z lataniem, można zakupić za kwotę ponad 200 razy większą niż kwotę uzyskaną ze sprzedaży zakładów zbrojeniowych, które przy nakładach znacznie mniejszych niż zakup owych samolotów, byłyby w stanie produkować znacznie nowocześniejsze samoloty...

Ale widać tak już jest, że polacy lubią być ruchani przez rodzinę Bushów. Na poparcie tej tezy - fragment biografii Georga H.W. Busha dot. udziału Prescotta Busha (dziadka obecnego półgłówka z Białego Domu) [streszczenie dla członków rządu i sejmu na końcu]:

Nazi tanks and bombs "settled" this dispute in September, 1939 with the invasion of Poland, beginning World War II. The Nazi army had been equipped by Flick, Harriman, Walker, and Bush, with materials essentially stolen
from Poland.
There were probably few people at the time who could appreciate the irony, that when the Soviets also attacked and invaded Poland from the East, their vehicles were fueled by oil pumped from Baku wells revived by the
Harriman/Walker/Bush enterprise.

We wrześniu 1939 najechały nas wojska hitlerowskich niemieck któych czołgi wykonane były ze stali wcześniej wydobytej na terenach Polski przez spółkę należącą m-y innymi do rodziny Bushów, unikającej płacenia podatków w Polsce, a jak na ironię, pojazdy wojsk radzieckich któe najechały na Polskę kilkanaście dni później, napędzane były również paliwem dostarczoną przez przedsiębiorstwo należące do Prescotta Busha.
Wapniak / 83.28.111.* / 2006-12-30 16:26
Z kim Pan chce dyskutować skoro większość czerpie wiedzę z "pierwszej strony" mediów a historii uczyło się tylko tej jedynie słusznej i poprawnej?... Skąd my to znamy!?
Bushowi dałbym spoko... Bardziej mnie interesuje kto pociąga tym sznurkiem, że tak pięknie fika nogami...
:) / 83.30.59.* / 2007-04-09 13:35
Jak to kto - Rotshieldowie ;)
ten sam / 83.30.142.* / 2006-12-31 19:10
Nie wiem czy "dawanie spokoju Bushowi" jest uzasadnione, skoro rodzina Bushów maczała palce w większości katastrof XX wieku, poczynając od rozpętania obydwu wojen światowych, poprzez morderstwa:
- Kennedy'ego (w odwecie za nie poparcie działań Georga Busha [jako jednego z szefów CIA] w ataku na Kubę znanym jako operacja w Zatoce Świń),
- Marilyn Monroe (za dużo wiedziała na temat Kennedy'ego,
- Johna Lennona (obawiano się że wyprowadzi ludzi na ulice po zwycięstwie Ronalda Reagana),
- księżnej Diany (miała realną szansę popsuć poważne interesy rodzinnej wytwórni broni Bushów - firmy Lockhead Martin),
kończąc na zamachach z 11 IX 2001 r. co wcale nie wyczerpuje tematu, ponieważ wymieniłem jedynie ogólnie znane wydarzenia pomijając wiele ciekawych szczegółów.

Oczywiście, rodzina Bushów stanowi "front operacyjny" kilkunastu wpływowych rodzin mieszkających w USA, na forum których planuje się wszelkiego typu operacje (o któe trudno podejrzewać przedstawicieli rodziny półgłówków), ale teksty w stylu "hej, panie Ford, panie Rockefeller, dlaczego Kennedy musiał zginąć" są niezrozumiałe nie tylko dla TV-maniaków...
Polak :( / 83.10.7.* / 2006-12-29 10:36
Najwiekszy przekret po 1989r. Sprzedajemy im zakład bez przetargu w ktory w ostanich latach Polska zainwestwaly ogromne pieniadze. Amerykanie wiedza co robią poniewaz Polską armie czeka przetarg dotyczacy zakupu nowych śmigłowców. Czy zawsze musismy lizac dupe amerykanom zeby ktorys z Kaczynskich mogl przez przez 5 minut sie pokazac z Bushem.
Wapniak / 83.28.116.* / 2006-12-29 11:18
Przynajmniej rozbiorów i powstań już być nie musi. Kraj sprzedano za tzw. "WOLNOŚĆ"... Jeszcze co polskie zostało; to "polska głupota", ale tego towaru już nikt nie kupi. Tak trzymać!
Hawran / 80.53.6.* / 2006-12-31 14:53
To tylko u nas jest taki syf. Zamiast udoskonalać sprzęt i produkować zbrojenia w naszym kraju to dajemy pieniądze innym krają a i tak puźniej nasi kombinuja skąd wziąść pieniądze i części do nich. To porostu kpina. Znowu pewnie ktoś dostał koperte w szwajcarskim koncie a za pięć lat na nowe wybory bałagan będzie pewnie naprawiany lub stanie się większym bałaganem.
zeegy / 24.115.223.* / 2008-08-18 00:27
od 20 lat mieszkam w usa. jesli ktokolwiek ludzi sie ze amerykanski rzad dba o interesy Polski to ma powazne problemy z "szara masa". Ewaluacja IQ goraco polecana.
Niestety mamy rzad ktory sami wybralismy i pewnie na taki zaslugujemy. Tak dlugo jak nie dojrzejemy politycznie, bedziemy kopani z karzdej mozliwej strony.
skomentuj

Najnowsze wpisy