Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

"Sprzedaj" akcje PKO BP

"Sprzedaj" akcje PKO BP

jedrass / .* / 2005-01-19 01:43
Komentarze do wiadomości: "Sprzedaj" akcje PKO BP.
Wyświetlaj:
inwestor/ka / 83.24.246.* / 2007-03-22 13:41
... jeszcze dzień się nie skończył, ale dzisiaj cena przekroczyła 48... pozdrowienia z 2007 roku...
Krzysztof / .* / 2005-01-19 18:21
Dzisiaj przed otwarciem starano się azdusić kurs PKO BP o 10% w dół ( tuż przed 10). Otwarcie było na minusie (-1,13%) a zakończyło się na +2,27%Byli tacy , którym udało się kupić w lokalnym dołku
Przemo315 / .* / 2005-01-19 16:25
Dołączam do krytyków rekomendacji. Analizy takie jak ta wydana przez ing są według mnie warte funta kłaków. Podali cenę 21,2 -świetnie, tyle że nie podali w jakim okresie. Jeśli tak, to teraz wszystko da się udowodnić. Jeśłi za 2 lata kurs faktycznie dojdzie do tego poziomu, wtedy chłopaki powiedzą - a nie mówiliśmy! A jeśli teraz kurs w ogóle nawet nie zbliży się do tego poziomu, to powiedzą - nasza rekomendacja jest długoterminowa, a wdługim okresie już od Keynesa wiadomo, że wszyscy będziemy martwi. Tak wróżyć to i ja mogę. Mogę wyprodukować wyprodukować różne rekomendacje dla tej samej spółki, oczywiście naukowo ją uzasadniając. Dla mnie to jest zwykła manipulacja dla osiągnięcia jakichś swoich celów. Na przykład OFE ING uważa, że powinno doważyć swój portfel akcjami PKO, ceny są wysokie, więc nic prostszego niż wydanie rekomendacji przez biuro maklerskie z grupy rekomendacji sprzedaj, a że rynek jest płytki... To jest tylko przykład, a poa tym nigdy nie byłem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, ale po artykułach w Pulsie Biznesu o grupie trzymającej giełdę, uważam, że nic nie jest niemożliwe. Byłem cholernym naiwniakiem, że co jak co rynek kapitałowy może w tym kraju być przejrzysty, ale gdzie tam... KPWiG może i się stara, ale nic z jej działań nie wynika, gdzie tam jej do doświadczenia SEC. Swoje dokłada prokuratura, która w tym temacie jest totalnie niekompetentna no i oczywiście przestępstwa na rynku kapitałowym, to jednak mają niską "szkodliwość społeczną".
GRZEGORZ / .* / 2005-01-19 14:22
CHŁOPCY Z ING ZAJMIJCIE SIĘ HANDLEM OWSEM
Krzysztof / .* / 2005-01-19 14:10
Pomimo, że sam nie potrafię wycenić wartości poszczególnych akcji metodami stosowanymi przez instytucje finansowe nie wierzyłem i nie wierzę żadnym rekomendacjom wydawanym przez biura maklerskie i instytucje finansowe. Oprócz oczywistek pomyłek rekomendacje robione są cześto na zamówienie w celu podrasowania kursu bądź uczynienia spółlki atrakcyjne do zakupu. Bardziej ufam rynkowi niż specjalistom.Kilka lat temu jedna z instytucji finansowych o zasięgu międzynarodowym świadomie wydawała rekomendacje "sprzedaj" aby po spadku kursu zbierać akcje z rynku po obniżonej cenie. Przeciwko tej samej instytucji toczy się obecnie dochodzenie w Nowym Yorku ponieważ instytucja ta wydawała fałszywe rekomendacje dla spółek notowanych na Wall Street
IgoR | Evil Empire / .* / 2005-01-19 12:00
Świetnie naprawdę świetnie to ja kupuję akcje po cenie 28.4 a tu na drugi dzień jakby grom z jasnego nieba na 26 zł. Przecież to się woła o pomste do nieba a to wszystko dzięki chłopakom z ING. Oscara powiadam oscara im za to !! Teraz to chyba bede miał konsternację na baaardzo długo :( co o tym sądzicie ?! Co robić ? !
phoney / .* / 2005-02-12 08:34
Nic sie nie da zrobić, trzeba czekać na kakie lipne rekomendacje i wtedy kupować.
RAF / .* / 2005-01-19 09:21
Ja tam też raczej dolączam się do sceptyków. Te rekomendacje są w większości przypadków naciągane. W ostanich miesiacach mam na to co najmniej dwa przyklady. Kiedy kupowałem Softbank w okolicach 19-20zł, to "specjaliści" nie widzieli podstaw do wzrotu...a kurs wzrósł i całkiem dobrze zarobiłem. Po tym zdarzeniu powinienem nie ufać "specjalistom", ale niestety wsadzili mnie na minę z akcjami Stalprofilu, ktory miał tak ładnie iść do góry...pobujał sie na chwilę w okolice 190zł i poleciał ....jak to się mówi...na ryj! A "specjliści" zalecali w swoich rekomendacjach ponad 200zł.I tak rynek wszystko zweryfikuje....cała ta ich analiza fundamentalna mało sie sprawdza w kilkimiesięcznym okresie....i tak działają emocjie. Jakiś minister głośniej puści bąka i powie cos głupiego, to juz hajda na sprzedaż...Te ich analizy to często wróżenie z fusów.To tyle.Reasumując: Pożyjemy. ZobaczymyJa tam PKO BP na razie nie sprzedaję.
Jastrzab / .* / 2005-01-19 08:52
Do dupy z takimi rekomendacjami. Kurs pewnie sie obnizy przez nia do 25-24 zeta, wtedy chlopaki kupia ladne ilosci do portfeli i pojdzie w gore...
obserwator / .* / 2005-01-19 07:59
eeeeeeeeeeee, tam Ci specjaliści z ING -to żywcem wzięci .. spekulanci. Wiedzą doskonale, jak namieszać w mediach , zeby cenę zbić.. a sami później hajda na zakupy.. Poza tym, PKO należy do WIG-20 , Jest bankiem uniwerslnym , a że są kolejki to oznacza że maj dobre produkty, jest bajkiem któremu ufają Polacy!Tam gdzie nie ma kolejek to jest oferta do d..py , albo b. drogo. Masz przykład na ostatnim markecie który jest na topie tzn: MEDIA MARKT / .tłumy trzody na otwarcie...
sceptyk / .* / 2005-01-19 04:03
Ciekawe na ile wyceniają ING, ponieważ oprócz widocznej reklamy, to z autopsji powiem że wygląda jakby był w likwidacji. Bankomaty nie działają, obsluga na sali nie jest w stanie obsłużyć petentów. kasjerki nie tylko są od przyjmowania i wydawania ale i wypelniania masy papierów przez co obsługa trwa wieki. Większa gotówka w banku zaczyna się od 50 tys zł. Tak że jak potrzeba więcej to trzeba zamawiąć. Ofert lokat tyle że Idea,Era i Plus razem wzięte nie powstydziłyby się, ale nie ma co wybrać, inne banki mają zawsze oferty bardziej atrakcyjne. Wracjąc do PKO BP nie znam na naszym rynku drugiego takiego potentata. Uwzględnić też należy bankowość elektroniczną, która w innych bankach jest w powijakach. W ING do niedawna wygenerowanie hasła kosztowalo 35 PLN. Prowadzenie konta małegó przedsiębiorstwa w PKO BP Inteligo - bezpłatne. W ING bodaj 35 zł. Nie będę dalej porównywać, bo chyba wyszłoby na to, że ING do likwidacji. W PKO BP, każdy znajdzie coś dla siebie, czy to klient detaliczny, czy instytucjonalny. W ING chyba, tylko ten ostatni.
jedrass / .* / 2005-01-19 01:43
A ja robię tak:http://www.bse.hu/onlinesz/index_e.html cyk;a tam: otp = 5962hun czyli +/- 98,67zlotyrazy 0,3=29,06zl, a to wynika stad,iz blizniaczopodobny do pko wegierski otp (za jednym z pazdziernikowych "businessweek-ow", numeru niestety nie pamietam) jest upubliczniony w 99% podczas gdy nasze pko w 30 i z tego mi wychodzi, ze albo chlopaki z budapesztu przeplacaja, albo ja powinienem kupic, albo nasze chlopaki z ing za mocno namieszali z dcf-em w excelu, nie bardzo zdajac sobie sprawe chyba z powagi sytuacji..Prywatna opinia.Jedrzej, absolwent.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy