Forum Forum finansoweInne

Radzimy jak inwestować w monety

Radzimy jak inwestować w monety

Money.pl / 2010-11-24 10:25
Komentarze do wiadomości: Radzimy jak inwestować w monety.
Wyświetlaj:
henieck / 77.253.61.* / 2010-11-24 17:36
na cenę monety składa się głównie cena metalu i w pewnym sensie abstrakcyjna "wartość numizmatyczna". Inwestowanie w monety z metali szlachetnych, których cena odbiega od ceny samego metalu polecana jest dla znawców tematu - bo jak sam autor zauważa, czasami wartość takiej przeszacowanej monety może znacznie spaść. Natomiast cena monet bulionowych nie odbiega zbytnio od ceny metalu, z których są zrobione - i takie inwestowanie jest nieporównywalnie bezpieczniejsze dla tych, którzy od niedawna rozumieją, że wszystkie papierowe waluty na świecie nieustannie tracą na wartości względem najtwardszej waluty świata - złota i srebra. Co ciekawe często na Allegro można kupić wiele monet bulionowych za cenę samego metalu - czyli taniej o kilka % niż z NBP, bo mennica do ceny metalu dolicza jeszcze kilka % kosztów bicia. W czasach silniejszych zwyżek bywa też, że niektóre transakcje monet NBP dochodzą do skutku po nieznacznie niższej cenie niż cena samego metalu szlachetnego, który w sobie zawierają. Moim zdaniem warto w ten sposób okresowo kupować i tak oszczędzać na emeryturę, bo z papierowym pieniądzem w postaci lokat, akcji i ubezpieczeń w czasie tego kryzysu w ciągu lat straci się siłę nabywczą - a trzymając w złocie - NIE!
asik50 / 81.15.172.* / 2010-11-30 14:06
mam już pokaźną kolekcję 2zł i tych srebrnych monet i nie spadają one wcale na wartości. Jednakże jeżeli ktoś chce być kolekcjonerem to trzeba niestety zakupić sejf. często panie w banku obracają tymi fajnymi 2zl na prawo i lewo. Ostatnio dostałam monetę z 2005roku i mówię do tej pani czy jest świadoma co mi daje, a ona,że jej jest wszystko jedno.
squun / 78.133.227.* / 2010-11-24 10:26
monetami kolekcjonerskimi 10-200zł nie za bardzo można płacić w sklepie! ponieważ nie są to monety obiegowe. Sprzedawca prawdopodobnie je przyjmie ale zrobi to w sumie nielegalnie bo monety te nie są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
ergo / 89.75.61.* / 2010-11-28 17:33
wszystkie monety emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym, jak najbardziej można nimi płacić w sklepie - jest to legalne. Pytanie tylko: po co?
Sławek622 / 79.185.10.* / 2013-12-08 11:16
Swego czasu z ciekawości chciałem zapłacić w Biedronce dwuzłotówką okolicznościową, pani przy kasie odmówiła przyjęcia, ponoć kierownik zakazał...
Polska to chory kraj, prawo swoje a ludzie swoje.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: