Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Radziwiłł: Grozi nam dzika prywatyzacja szpitali

Radziwiłł: Grozi nam dzika prywatyzacja szpitali

Wyświetlaj:
r.Marcin-iak / 79.184.242.* / 2008-09-04 00:49
Proponuję rozdać książki i więcej lekó bez recepty.
Co z badaniami naukowymi w niektórych szpitalach.
Prawo Polskie wykładają na uniwersytecie.
Pewien szpital ochrania policja ,straż straż miejska,straż,pożarna,pewni wojskowi,agencja ochrony,inne służby,rodziny w firmach prywatnych
r.Marcin-iak / 79.184.242.* / 2008-09-04 00:33
medycyna to technika
Dlaczego szpitale nie zatrudniają dr.mgr.inż.,mgr.inż..,inż różnych kierunków wydziałów?
tatazzz / 2008-09-03 21:02 / Bywalec forum
Nie tylko:będzie działać giełda na której będziemy licytować z NFZ,pomoc dla Kowalskiegooperacja stawu biodrowego .Najmniejsza oferta wygrywa.NFZ płaci.Z zawałem rokowania ,kto go będzie reanimował.Wygrywa najtańsza oferta.Ale przetarg został anulowany.Pacjent nie doczekał sie wyniku kto go będzie leczył.Leczenie na wage pacjenta już było.
Tak bedzie wyglądała służba zdrowia za pare lat w polsce.
man13 / 2008-09-03 22:39 / Tysiącznik na forum
Zastanówmy się jak wygląda opieka medyczna w szpitalach w dniu dzisiejszym.
No tak, brak pieniędzy nie pozwala doczekać się zabiegu, operacji czy odpowiednich badań kontrolnych a i nie ma komu ich zrobić.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-03 20:21
To już koniec! Wyłączam się z dyskusji po przeczytaniu posta Piły333, który rozważa opłacalność podawania pacjentom pavulonu. Twierdzi, że teraz nie opłaca się tego robić. NIe wyjaśnił, czy będzie opłacało się po prywatyzacji. A może nie doczytałem, bo mnie szlag trafił. Dobranoc.
antyPOPiS / 83.23.166.* / 2008-09-03 19:35
Mam apel do PO i PiS.
Sprzedajcie wszystko do końca, bo polacy nie umieją sobie nawet wody napompować do kranu, musi to robić Francuska Firma Państwowa "AQUANET". jakoś im się opłaca, a nam nie, wszystko musi być sprzedane.
Tylko co bidoki zrobicie jak już żadnego majątku po PRL-u nie będzie, czym będziecie zarządzać?
JX / 212.191.170.* / 2008-09-03 15:31
Do wszystkich tu obecnych, zafascynowanych prywatyzacją służby zdrowia: jeśli to jest taki biznes, to dlaczego Państwo pozbawia się zysków, pozostawiając je tym, "którzy zwietrzą interes", jak pisze Firezeug? Czy to nie jest działanie na szkodę Państwa? Widzieliście, jak dr G. liczył łapówki w ukrytej kamerze, a jego nowy szef stwierdził, że nie musi mieć etyka, tylko lekarza? Chcecie więcej takich rozpaczliwych ogłoszeń o pomoc dla kogoś bliskiego? Nie mieszajcie do tego polityki - złodziejstwo jest ponadpartyjne! Porozmawiajcie ze stoczniowcami.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-09-04 06:40
Państwo nie potrzebuje zysków - Państwo potrzebuje etatów.
KAP / 2008-09-03 14:53 / Tysiącznik na forum
obecnie jest dzika prywatyzacja, ustawa spowoduje ze nie bedzie dzika ale ale wg Pana Radziwolla bedzie dzika. Cos sie pogubil....
stefan101 / 83.7.253.* / 2008-09-03 13:21
Niepotrzebnie pan Radziwiłł - któego bardzo cenię i szanuję - wpisuje się w hasła rodem z kampanii kaczo-rydzykowej.
Straszenie "dziką" prywatyzacją to czysta demagogia, będąca W SPRZECZNOŚCI z rzeczywistością.

Po pierwsze:
ponad 90% podstawowej opieki jest prywatna. I co? który emeryt czy dziecko płaci za wizytę u lekarza?

Po drugie:
niemal 100% stomatologii jest prywatna (gdzie się nie płaci za "koszyk"), spora część bez umowy z NFZ - i jakoś nie widać na ulicach tłumów bezzębnych obywateli.

Po trzecie - PRZYKŁAD SZPITALA:
W Jędrzejowie. Ulubione egzemplum pis-menów. Strajk personelu, ewakuacja pacjentów - sodomia i gomoria!
Szpital ten został SPRYWATYZOWANY.
I co?
- personel więcej zarabia,
- nowy właściciel zaczął remont
- kupuje nowoczesny sprzęt,
- pacjenci są zachwyceni standardem obsługi, warunkami, wyzywieniem itd.
NIC ZA TO NIE PŁACĄC!
(oczywiście poza składkami, które płacą tak czy siak).

Nie trzeba być inteligentem, żeby pojąć prostą zasadę - że firma powinna mieć swojego właściciela i to jest podstawą dobrego funkcjonowania. Kołchozy już tylko na Białorusi zostały i na Kubie - ale nie są to przykłady do naśladowania.

W kopalniach państwowych górnicy strajkują. Te prywatne - pracują i przynoszą zyski.
Stocznie czy PKP muszą być ciągle dotowane.
Ale sprywatyzowany Orlen czy TPSA zarabiają miliardy.
Itd itp etc....

Dlatego demonizowanie prywatyzacji szpitali jest szkodliwe.
DLA NAS WSZYSTKICH!

PS.
pomija się często w tych dyskusjach fakt, że szpitale kliniczne i branżowe, z założenia mają pozostać państwowe!
Floyd / 2008-09-03 18:26 / Tysiącznik na forum
W Twoim tekście jest dopiero demagogia, aż się diabli człowieka biorą.

ponad 90% podstawowej opieki jest prywatna. I co? który emeryt czy dziecko płaci za wizytę u lekarza?

Podstawowa opieka zdrowotna to mierzenie temperatury i skierowanie do specjalisty za co NFZ jeszcze jakoś płaci.

niemal 100% stomatologii jest prywatna (gdzie się nie płaci za "koszyk"), spora część bez umowy z NFZ - i jakoś nie widać na ulicach tłumów bezzębnych obywateli.

Nieboszczyka też większość społeczeństwa nigdy nie widziała. Nie ma ich?
W prywatnych gabinetach stomatologicznych sprawa załatwiana jest krótko: Płacisz albo do widzenia i nawet nie ma komu i gdzie się poskarżyć. Bo komu? Czyli jest wspaniale - cholera jasna. (stomatologia to stosunkowo jeszcze niskie koszty)
Jasne, że po pełnej prywatyzacji nie będzie widać zdychających na ulicy, będą zdychać w swych mieszkankach i z takiej wysokości jak ty chyba siedzisz stefanku-kolku nie będzie ich widać, to pewne.
tatazzz / 2008-09-03 21:05 / Bywalec forum
Toi po cholere płacimy składki na zus.?
Floyd / 2008-09-03 21:32 / Tysiącznik na forum
Jasne. Najlepiej nie płacić, to podstawowe hasło liberałów ekonomicznych (Każdy płaci sam za swoje leczenie) Oni co najwyżej chcieli by płacić na policję, aby ich chroniła przed tymi co nie mają kasy. Najbogatsi to chyba mogli by i z tego zrezygnować powołując własną służbę ochroniarzy.
man13 / 2008-09-03 22:36 / Tysiącznik na forum
Ktoś Ci płaci za pisanie takich bredni?
Floyd / 2008-09-03 22:48 / Tysiącznik na forum
A, wybierz sobie z listy którą masz na pewno pod ręką Mnie tam jest wszystko jedno gdzie mnie zakwalifikujesz.
Zabronione jest pisanie bredni? Pisz swoje brednie. Moich nie musisz czytać. Jasne?
mm3m / 2008-09-03 13:12 / Bywalec forum
APEL

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w sfinansowaniu specjalistycznego leczenia naszego synka, Szymona Jakubowskiego.

Szymon urodził się 15 czerwca tego roku z zespołem wad wrodzonych, z których najpoważniejsze to zmętnienie rogówki i zrośnięcie twardówki z rogówką w obu oczkach. Jedynym ratunkiem jest dla niego przeszczep rogówek, a potem rehabilitacja wzroku.
Mamy bardzo mało czasu – jeśli nie zostanie zoperowany przed ukończeniem szóstego miesiąca życia, nigdy nie będzie widział, bo jego mózg nie nauczy się odbierać i przetwarzać bodźców wzrokowych.
Niestety, lekarze w Polsce nie mają doświadczenia w przeszczepianiu rogówek u niemowląt – Szymon jest drugim dzieckiem, które urodziło się z takim schorzeniem obu oczek. Dodatkowo sprawę wykonania operacji w naszym kraju komplikują wady serca i nerek oraz asymetria ustawienia przepony. Już zupełnie bez komentarza zostawiamy kwestię oczekiwania na tego rodzaju operację w Polsce jak również sprawę finansowania przez NFZ. Zanim trafiliśmy do Fundacji, możliwość leczenia Szymusia w Polsce została oceniona przez specjalistów negatywnie.
Pomóc mu może tylko specjalista, który od lat z powodzeniem przeszczepia rogówki niemowlętom, doktor Ken K. Nischal z Great Ormond Street Hospital for Children w Londynie. Pomógł już wielu dzieciom nie tylko z Europy, ale z całego świata.
Koszty leczenia za granicą przekraczają jednak nasze możliwości finansowe: wizyty konsultacyjne, badania diagnostyczne, hospitalizacje, przeszczep rogówek obu oczu, leki przeciwdziałające odrzutowi to wydatek rzędu minimum 40.000 funtów. Liczyć się też trzeba z koniecznością powtórzenia przeszczepu ze względu na wzrost gałek ocznych, co może zwiększyć tę sumę o następne 20.000 funtów.
Choć bardzo pragniemy, by Szymuś widział, to nie jesteśmy w stanie wyłożyć takich pieniędzy na jego leczenie.
Aby zgromadzić potrzebne fundusze założyliśmy synkowi subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o finansowe wsparcie, mając nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Oto dane do dokonywania wpłat:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Konieczny dopisek: darowizna na rzecz Szymona Jakubowskiego.

Za udzieloną pomoc finansową w imieniu Szymka z całego serca dziękujemy



Agnieszka i Andrzej Jakubowscy
tel. 695 058 965
jakubowska_aga@wp.pl,
FirezeuG / 2008-09-03 12:52 / Tysiącznik na forum
Ja tam jestem za całkowitą prywatyzacją tego sektora.

Czemu?? Przyczyne jest bardzo prosta.
Jeśli ktoś zwietrzy w tym interes (a napewno tak będzie) wówczas będzie zmuszony stworzyć przedsiębiorstwo oparte na prawach konkurencji. Czyli zacznie realnie dbać o swoich klientów.
Takie działanie może mieć tylko jeden efekt. Jeśli będę miał fundusze i będę chciał poleżeć sobie w komfortowych warunkach to będę dokładnie wiedział ile mam zapłacić.

Mówiąc krótko oby jak najszybciej nastały dni tej obiecanej prywatyzacji.

Pozdrawiam
JX / 212.191.170.* / 2008-09-03 13:08
Firezeug, jesteś albo bardzo daleki od orientacji w sytuacji gospodarczej kraju, albo piszesz na zamówienie. Działanie służby zdrowia nie może być oparte na zysku. Piszesz: "jeśli będę miał fundusze". A jeśli nie, natomiast od nich będzie uzależniony ratunek dla Ciebie lub kogoś Ci bliskiego? Jeszcze sam przeklniesz to, co napisałeś! Do Twojego pozdrawiam dopisuję: Sawicką.
maa / 2008-09-03 14:09 / Tysiącznik na forum
Każde działanie, musi być oparte na zysku. Zysku pod kontrolą i w granicach prawa. Inaczej otwiera się pole do korupcji i złodziejstwa, wykorzystywania państwowej (niczyjej...) aparatury w przyjmowaniu prywatnych pacjentów, etc. - patrz państwowa służba zdrowia obecnie.
Zresztą zawsze uważałem PiS za kontynuatorkę PZPR. Ot, socjalizm (proszę wybaczyć - "solidarność społeczna"...)

A Sawicka? Cóż, podziwiam zaangażowanie pisowskich prostytutów- hippendales Kamińskiego. Poświęcili się aż dla dobra partii i nie udało się... Gorzej, pogrążyło!
Może odgrzewaj tej sprawy - używanie prącia do celów służbowych przez funkcjonariuszy PiS - źle się kojarzy. Już raz wam to na dobre nie wyszło...
stefan101 / 83.7.253.* / 2008-09-03 13:34
Ziobro-bis się znalazł...
A co ma Sawicka do tego? Jak się nie ma nic do powiedzenia, albo nie wie, o czym mówi - to się rzuca hasło "Sawicka" i to ma być argument-joker, zastępujacy wszystkie inne.

Medycyna to JEST biznes - czy tego chcemy czy nie.
Każdy zastrzyk, porada lekarza czy tomografia - kosztują.
Każdy pracujący obywatel płaci całe życie na opiekę zdrowotną i są to bardzo duze pieniądze.

A TYLKO prywana firma będzie dbała o koszty, nie będzie ich marnotrawiła, w ramach konkurencji będzie dbała o najwyższy poziom usług.
I jeśli dobry szpital bedzie dużo zarabiał, dużo płacił personelowi, inwestował w lepszy sprzęt i standard - to źle??

Smutne, że są ludzie, któzy nie pojmują tak oczywistych oczywistości.

Marksistowsko-leninowski komunizm się nie sprawdził - o tym też chyba wszyscy powinni wiedzieć.
Dziwi więc obrona realnego socjalizmu w polskim systemie ochrony zdrowia...
maa / 2008-09-03 14:15 / Tysiącznik na forum
E, tam od razu ideologia!
Państwowa służba zdrowia to mętna woda, w której pływają grube ryby ordynatorskie i profesorskie. Oni naprawdę nie są zainteresowani zmianami, wręcz je hamują. A Radziwiłł też jest grubą rybą.

Na dodatek wie, do czego doprowadziła prywatyzacja stomatologii - nie wszystkie gabinety prywatne mają klientów...
MN4 / 80.51.231.* / 2008-09-03 12:32
Daaaaajcie pieniędzy, a ja wam zrobię dobrze. A kim ty jesteś żeby ci dawać pieniądze, znasz się czymś? Jesteś wypłacalny, masz zabezpieczenie kredytowe, poręczenie kogokolwiek?
Wybrali cię żebyś reprezentował interesy lekarzy czy pacjentów? Jeżeli jesteś od lekarzy, to od nich wołaj pieniędzy i rób im doooobrze.
Handel wyrokami 1 / 83.26.29.* / 2008-09-03 12:28
MAM NADZIEJE ZE PAN PREZYDENT KACZYNSKI ZAWETUJE DZIKIE, ZŁODZIEJSKIE I SZALONE DZIAŁANIA po.
stefan101 / 83.7.253.* / 2008-09-03 13:36
- i przehandluje jeszcze jeden wyrok?
Ile pan Kaczyński bierze za anulowanie np. dozywocia?
Ma jakiś cennik?
maa / 2008-09-03 12:49 / Tysiącznik na forum
Zyczę ci, handlareczko wyrokami, by twój prezydent za rok nie musiał nosić w majtkach pampersów.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-09-03 12:34
Ej, przecież według ciebie to złodzieje na państwowych posadach rządzą Polską. Coś ci się odmieniło?
dr Jacek z UK / 91.94.113.* / 2008-09-03 12:16
10-20% szpitali w krajach europejskicj jest prywatna ale nie wszystki. Skutek bedzie opłakny. Twarde kryterium zysku badz straty włynie na swiadzccenia medyczne,- jak zobaczycie. Bedzie wiecej wydatkowanych pieniedzy za ciekawe finansowo swiadczenia medyczne .
dr Jacek z |UK / 91.94.199.* / 2008-09-03 17:47
jestem lekarzem i pływam na Mazurach z przyjaciólmi z Europy.\a to jest efekt naszych dyskusji.
maa / 2008-09-03 12:59 / Tysiącznik na forum
Co za dureń.
Pewnie pisiorek celowo wprowadził błędy by sie uwiarygodnić, nie wiedząc, że ludzie wykształceni dosyć trudno zapominają język polski.
To typowe raczej dla pisolubnej hołoty z Greenpointu i Jackowa - "idź na strit po sosidże..."

No i osobnik pisze z IP (91.94.113.*) polskiego Orange...
Skoro go stać, to może to jakiś (p)oseł PiS?

żenada...
dr Jacek z Uk / 91.94.199.* / 2008-09-03 17:53
Jestem samowystarczalny na tym świecie i niezle mi sie powodzi. Nie probowałem udawac kogois inndego . Tak wyszło ale wasze wyobrazenia o biznesie medyczny sa zatrwazajace, Prymitywizm , darwinizm i brak wyobrazni.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-09-03 17:44
maa durniem i debilem jesteś ty.
Popatrz sobie na przykład włoskich prywatnych klinik, które wykonywały dodatkowe operacje dobrze płatne operacje bez wiedzy pacjentów i tak przez 20 lat. To też jest skutek pogoni za zyskami w medycynie.
Jeśli ktoś chce zarabiać na medycynie to przypominam w Polsce jest swoboda gospodarcza. Zatem proszę otworzyć sobie szpital i przyciągać zgodnie z regułami marketingu klientów.
Jeśli jak maa z wykształcenia ktoś jest przedstawicielem handlowym, to nie oznacza, że państwo musi mu skonstruować sieć dystrybucji, a potem odsprzedać na preferencyjnych warunkach, czyli sprywatyzować. Niech buduje to wszysto sam i z własnych pieniędzy.
jliber / 2008-09-03 11:30 / Tysiącznik na forum
Dlaczego "groźba"? Dzika prywatyzacja to jedyne czego nam trzeba w służbie zdrowia. Podobnie w edukacji. Tak jak kiedyś była dzika nacjonalizacja tak teraz potrzeba dzikiej prywatyzacji.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-03 12:27
Przesadziłeś Liber! Marzysz o powrocie działań z czasów zwanych stalinowskimi? A serio: Wtedy, czasem bezprawnie, ale budowano majątek kraju, dzisiaj czasem zgodnie z prawem, ale rozkrada się go. Grozi nam nawet nie tylko utrata państwowości, w tym waluty, ale i rozpad terytorium.
maa / 2008-09-03 13:07 / Tysiącznik na forum
Trochę racji masz.
Chętnie bym przesiedlił pisiorków, rydzykowców, LPR-owców, UPR-owców i Samoobronę gdzieś w zapadły kąt Polski np. do podkarpackiego - i niech się tam sami rządzą, niech mają tę swoją IV Rzeczpospolitą!
Oczywiście odgrodziłbym ich od Polski drutem kolczastym. Niech sobie wystąpią z UE i wstąpią do WNP.

Ale by wtedy wzrósł średni poziom inteligencji w Polsce!
KAP / 2008-09-03 14:49 / Tysiącznik na forum
Alez Podkarpacie jest calkiem ladnym regionem, nie rób im tego , prosze...:)
maa / 2008-09-03 15:30 / Tysiącznik na forum
Wiem, i ludzie tam mówią poprawną polszczyzną - lepiej niż w Warszawce. Ale co z Prawdziwymi Polakami zrobić?
Na Podkarpaciu zawsze wygrywało SLD, ostatnio ci wyborcy przeszli do PiS, myślę sobie - idź swój do swego. Ja mam opory moralne ze współpracą z byłym SB-kiem, ludzie Rydzyka i PiS nie. Dużo więc przemawia za tym, że i mieszkańcy Podkarpackiego i przesiedlone pisiorki będą się dobrze czuć ze sobą. No i WNP za miedzą...
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-03 14:09
Podpisuję się obiema rekami i obiema nogami!!!!!!
I mam pomysł.Zbierzmy podpisy pod petycją o umieszczenie całej tej bandy,którą wymieniłeś na podkarpaciu...może się uda a jeśli się uda to sprzedajmy całe podkarpacie Rosji,z nimi jako gratis a za uzyskane pieniądze spłaci się długi szpitali...
piła333 / 151.92.176.* / 2008-09-03 11:03
Wszystkie szpitale powinny byc sprywatyzowane,nie ma zmiłuj, no może jeden na województwo w całości powinno utrzymywać państwo, taka placówka dla nieubezpieczonych, bezdomnych itp. Reszta powinna bezwzględnie sama sie utrzymywać,zabiegi powinny byc płatne a kogo nie stać, czeka w kolejce i finansuje go NFZ lub cos podobnego lub szuka tańszych prywatnych możliwości(zresztą tak jest teraz, różni się teraz tym że kasa trafia do kieszeni lekarza,bo przecież i tak wszyscy płacą w szpitalach,a nie do kasy szpitala i szpital nie ma na podwyżki,na sprzęt itp,) A jeśli ktoś ma ochotę zaprotestować i wypalić jakiś kretynizm o równości społecznej to niech mi powie kiedy ta równość tak naprawdę była?Są biedni,klasa średnia i bogaci, tak było, jest i będzie i to się nigdy nie zmieni. I naoprawdę pora wreszcie wyzbyc się tych resztek komunizmu z naszego społeczeństwa...Nigdy nie będzie Irlandii jeśli będziemy mieć mentalność z ZSRR...
Haman / 2008-09-03 12:08 / Bywalec forum
No tak....
najtańsza możliwość to trochę pawulonu
piła333 / 151.92.176.* / 2008-09-03 14:16
Gdybyś przeczytał coś więcej niż jedno zdanie to zakumałbyś że pawulon to opłaca się teraz podać,bo to jest oszczędność dla szpitala,zwłaszcza takiego który ma długi a jasne jest że pacjent który płaci, to skarb i o niego się dba...Podanie mu pavulonu oznacza że tenże lub jego rodzina zapłacą mniej lub wcale...prosty rachunek co przynosi zysk...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy