Forum Polityka, aktualnościKraj

Reforma OFE. Nie będzie likwidacji OFE - zapowiedział wicepremier

Reforma OFE. Nie będzie likwidacji OFE - zapowiedział wicepremier

Wyświetlaj:
fq / 89.228.85.* / 2013-06-26 18:33
'Normalne' składki do ZUS-u które zmniejszają Ci wypłatę są formą daniny (Sąd Najwyższy). Nie są to Twoje pieniądze, tylko ZUS-u. Uwaga: Możesz nie dostać emerytury a ZUS nie musi wtedy oddać Ci składek. To tak jak nie muszą Ci oddać podatków płaconych. Płaciłeś 'tyle lat' i nic z tego nie masz.
OFE z kolei jest Twoją własnością. To co na OFE zabrali Ci z wypłaty i to co już masz odłożone - to Twoje pieniądze. Również przyszłe składki na OFE.
Gdyby teraz te składki z OFE już odłożone "przeszły" do ZUS-u to byłoby to zawłaszczenie przez państwo własności obywateli. Dla mnie kradzież (kradzież - bezprawne zagarnięcie z celem przywłaszczenia). Podobnie jakby Wam z kont w bankach ściągnęli kasę i dali ZUS-owi :).
Burza jaka powstałaby i ilość pozwów od obywateli przeciwko Państwu chyba odstraszyła Rząd przed bezmyślnym pomysłem. Nie przeszłoby to przed SN.
Dlatego 'reformy' nie będzie, a jeśli to 'stare' składki pozostaną własnością.
mikimouse / 77.113.4.* / 2013-06-25 10:57
w kraju don donalda nie liczmy na emerytury, myślę że najgorsza lichwa byłaby lepsza
pajchiw / 2013-06-25 10:41 / Tysiącznik na forum
No tak, tylko problem w tym, że oni sobie to obliczyli w oparciu na założeniu, że my i tak płacilibyśmy te pieniądze/składki/podatki - już sam nie wiem jaka wersja jest aktualnie obowiązująca. Tylko szły by one radośnie do budżetu i tam były by rozdawane na cala armię zatrudnionych w administracji darmozjadów na sztucznie stworzonych stanowiskach. Wtedy było "lepiej" - tylko komu?...
urwiony / 85.221.247.* / 2013-06-25 10:20

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Najnowsze wpisy