Forum Polityka, aktualnościKraj

Refundacja in vitro zaskoczyła Kościół

Refundacja in vitro zaskoczyła Kościół

Money.pl / 2012-10-24 10:08
Komentarze do wiadomości: Refundacja in vitro zaskoczyła Kościół.
Wyświetlaj:
gostek299 / 77.254.158.* / 2012-11-25 08:35
Kościół katolicki jest panem w kościołach i na plebaniach. Tam jest jego miejsce i niechaj zajmie się pedofilią żeby wszystkie dzieci były tam bezpieczne!
Pyclik / 2012-12-06 19:15 / Tysiącznik na forum
Ktoś, kto tłucze Ci minusy, wymazał takze mój poprzedni wpis, który popierał Twoje hasło:
.... niechaj zajmie się pedofilią żeby wszystkie dzieci były tam bezpieczne!...
To chyba tajni KK- talibowie lub dewianci, bo się do dyskusji nie palą,tylko biją Ci minusiki!
Wapniak / 2012-10-26 10:27 / Tysiącznik na forum
"Urzędnicy Pana B."
Dałeś mi, Panie, rozum i wiarę,
duszę rogatą, serce za ciasne
no i sumienie - jak to sumienie -
niedoskonałe, za to własne.

Z tobą się zawsze jakoś dogadam,
w smutku pocieszysz, w biedzie pomożesz,
lecz ten naziemny Twój personel...
o, z personelem to już gorzej.

Swój święty nos pcha mi pod kołdrę,
poucza, w duszy grzebać chce...
Chyba dlatego tak nie lubię
Twych urzędników, Panie B.
Chyba dlatego tak nie lubię
Twych urzędników, Panie B.

Kiedy pomówić z Tobą muszę,
robię to tak jak Tewie mleczarz,
a Ty nadstawiasz Boże ucho
i słuchasz mnie, i nie zaprzeczasz.

Bo chcesz zrozumieć pech człowieczy,
nasze zmęczenie ponad siły
i jesteś dla nas wielkoduszny,
a dla mnie bywasz nawet miły.

Więc się nie mieszaj, sługo Boży,
gdy z Twoim Panem mówić chcę,
nie potrzebuję pośredników
w moich rozmowach z Panem B.,
nie potrzebuję pośredników
w moich rozmowach z Panem B.

W departamencie spraw niebieskich
są moje akta personalne
i każdy krok mój pilnie śledzą
anioły twe transcendentalne.

Lecz gdy przed Tobą kiedyś stanę,
sama chcę z życia się tłumaczyć,
proboszcz by nie dał rozgrzeszenia,
a Ty zrozumiesz i przebaczysz.

Więc - póki żyję, myślę, czuję -
niech ręka Boska broni mnie
przed pychą i nadgorliwością
Twych urzędników, Panie B.!

Więc - póki żyję, myślę, czuję -
niech ręka Boska broni mnie
przed pychą i nadgorliwością
Twych urzędników, Panie B.!

© Copyright 2006-2008 / Wszelkie prawa zastrzeżone ®
mimbla / 188.127.24.* / 2012-10-25 22:54
W naprotechnologii bada się też nasienie mężczyzny i różne czynniki mogące być przyczyną niepłodności pary (np. czynniki stresotwórcze). Coraz więcej mówi się o naprotrchnologii w medycznych środowiskach akademickich. A jeszcze taka uwaga, że jeżeli mężczyzna nie ma nabłonka plemnikotwórczego, to z tego co rozumiem on nie może mieć dzieci biologicznie? Jeżeli tak to in vitro chyba mu nie pomorze mimo nawet 100% refundacji?
Pyclik / 2012-12-04 01:01 / Tysiącznik na forum
mimbla / 188.127.24.* to cytat z twego tekstu:
...... Coraz więcej mówi się o naprotrchnologii w medycznych środowiskach akademickich......
Czy byś mogła te środowiska jakoś bliżej nazwać, gdzie one są , będą miały szansę publicznie same to potwierdzić.
Oprócz tego zwracam się do ciebie jako znawczyni tematu.
Ponadto, czy można prosić o jakiś wykaz kompetentnych żródeł medycznych dowodzących, że choć część twego entuzjazmu ma pokrycie w rzeczywistych uznanych powszechnie wynikach badań.
Podkreślam, że mówię o literaturze medycznej,biologicznej, itp , a nie o bajkach religijnych czy podobnych.
Pyclik / 2012-11-28 17:48 / Tysiącznik na forum
Cytat"pomorze" - czy Ty jesteś z Polski i tu jesteś kształcona?
Pyclik / 2012-11-26 19:19 / Tysiącznik na forum
Naprotechnologia to zwyczajna i kolejna religijna bajka!
Pyclik / 2012-11-25 22:40 / Tysiącznik na forum
To nauka czy chciejstwo?
gostek299 / 77.254.158.* / 2012-11-25 08:44
Ta refundacja jest raczej nabiciem sobie poparcia. Skoro do tej pory nic nie zrobili, to niestety ja to tak postrzegam.
ILIA / 212.51.207.* / 2012-10-26 15:58
No owszem zgodze sie z Toba ale tylko po części a mianowicie jesli oboje partnerów sie na to zgodzi to gametę można pobrać w przypadku mężczyzn z banku s***** bo od czegoś w końcu sa te banki a w przypadku kobiet np od siostry. In vitro powoże tylko połaczyć te dwie komorki
ILIA / 212.51.207.* / 2012-10-24 16:24
Ja jako młoda kobieta borykająca sie juz od dana z problemami hormonalnymi od początku dojrzewania jestem stanowczo za metoda in vitro. To jest szansa dla par pragnących mieć SWOJE dziecko.
Kościól jest przeciwko tej innowacyjnej metodzie a np nie zastanowi sie dlaczego tak wiele par po ślubie sie rozchodzi... Często przyczyną rozwodów jest właśnie niepłodność jednego z partnerów...
I później wielka afera w mediach bo coraz to więcej ludzie sie rozchodzi... Moim zdaniem za czasów rządów PiS kościół miał za dużą władzę i teraz w głowach im sie poprzewracało...
Premier nareszcie zrobił cos dobrego podczas swoich rządów, za to chylę czoła.
Nie mamy prawa decydować za innych: eutanazja, aborcja czy in vittro powinno być zalegalizowane. Każdy człowiek ma prawo decydować o sobie.
ropuszka / 83.3.222.* / 2013-01-22 15:11
trzymaj się i walcz o swojego maluszka! ja już od pół roku przytulam mojego Adasia poczętego w wyniku in vitro i jestem najszczęśliwszą mamą na świecie :)
bajk / 2013-01-22 15:39 / Bywalec forum
a nie byłaby Pani równie szczęśliwą mamą, gdyby dokonała Pani adopcji dzieciaka niekochanego?
FirezeuG / 2012-10-24 13:41 / Tysiącznik na forum
Niech będzie że katolicy powiedzą tej metodzie "nie", bo jest niezgodna z ich światopoglądem, ale co z innymi wyznaniami lub ateistami, którzy przecież w tym kraju też żyją? Czy kościół ma prawo odbierać komuś szansę na dzieci tylko dlatego że taki zabieg jest niezgodny z funkcjonującymi w tej organizacji doktrynami?
ludvich / 178.42.27.* / 2012-10-24 14:18

niezgodny z funkcjonującymi w tej organizacji doktrynami?

A co mają do tego doktryny? Przecież to samo w sobie jest obrzydliwe. ŻEBY BYŁO JASNE: jestem zadeklarowanym ateistą i śmiertelnym wrogiem kościoła rzymskiego, ale dla mnie in vitro to ohyda po prostu. Ludzie zwierzęceją po prostu i tyle
Pyclik / 2012-12-04 01:18 / Tysiącznik na forum
Z wielką troską patrzę na twój tekst i zżera mnie uzasadniona ciekawość odnośnie problemu, który sam podniosłeś.
Gdzie w tej chwili jesteś:
- jesteś może człowiekiem?
- czy jesteś wśród tych, którzy coraz bardziej zwierzęcieją?
- a może odwrotnie - może jesteś na ewolucyjnej ścieżce do człowieczeństwa?
Pyclik / 2012-11-27 23:52 / Tysiącznik na forum
Cytat: "Ludzie zwierzęceją po prostu i tyle"
Bardzo to pasuję do twojej osoby!
Pyclik / 2012-11-26 21:53 / Tysiącznik na forum
Masz szanse nie korzystać z in vitro, ale nie masz prawa,żadnego prawa innym niczego narzucać! Kim jesteś - papieżem czy biskupem, że sobie nawet najmniejsza cząstkę takiego prawa dawać!
A może jest sprawa, którą uważasz za istotną, w której ja mógłbym za ciebie decydować?
bezrobotny1 / 2012-11-27 09:41
a niby dlaczego? dlaczego państwo ustalając jakieś reformy wciąż patzry na Kościół? pzrecież nie jesteśmy państwem wyznaniowym
jeż pan / 2012-10-24 15:13 / Bywalec forum
no faktycznie,głosowanie w sparwie aborcji mogło zmylić Kościół i mogli sie trochę uspokoić sądząć że PO mają w kieszeni,a tu taka neispodzianka
sdfgh / 194.42.119.* / 2012-10-24 12:02
a dzieci z Cengtrum Zdrowia Dziecka nie są leczone , bo nie ma pieniedzy. ?
~~g / 151.88.22.* / 2012-10-24 11:11
zapewnienia które rzuca Tusk, to można sobie w buty wsadzić i tak nic z tego nie zrealizował.
myślcie / 83.22.107.* / 2012-10-24 11:01
In vitro nie jest żadnym leczeniem .

Przestańcie KŁAMAĆ !
Pyclik / 2012-12-03 20:28 / Tysiącznik na forum
Wyrażnie na to wygląda, iż zarówno słowo "myśleć" , jak i "leczyć' są ci zupełnie obce!
Pyclik / 2012-12-02 02:30 / Tysiącznik na forum
Czy ty na pewno wiesz, co znaczy słowo "myślmy" - Twój nick i słowo, które używasz, to znaczy "leczyć"?
Drań / 93.159.53.* / 2012-10-24 10:43
oczywiście chodzi o zwrot lobby in vitro poniesioanych nakładów na tzw. "leczenie". Oczywiście nie jest to leczenie niepłodności. Cena jest taka że każdy ojciec dziecka poczętego tą metodą jest dawcą s*****. Jeżeli ojcowie chcecie być w tej roli to wasza decyzja ale według mnie nie tędy droga. Ponadto dziecki jakie rodzą się dzięki tej metodzie mają wiekszy procent wad genetycznych i są słabsze niż urodzone dzięki naturalnej metodzie. W Anglii znane są przypadki aborcji dzieci poczętych metodą in vitro kiedy "zamówiony produkt" po badaniach miał wady genetyczne. To jasna wskazówka do czego prowadzi ta metoda. Ludzie dzieci stają się towarem na zamówienie. Jeżeli przestaje on spełniać oczekiwania to się eliminuje problem.
Pyclik / 2012-11-25 22:47 / Tysiącznik na forum
Bzdura za bzdurą!
mk34 / 194.153.119.* / 2012-10-24 12:06
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w przypadku metody invitro rodzi się więcej dzieci z wadami genetycznymi. Wady genetyczne to w większości przypadków dar od obu rodziców, niezależnie od tego czy dziecko jest zapłodnione metoda tradycyjną , czy też inną. Nie ma więc wpływu na to czy jest to in-vitro czy nie. Po prostu w przypadku in-vitro kładzie się większy nacisk na badanie płodu i okresu wzrostu niż w przypadku zwykłego poczęcia. Oznacza to, że w okresie zapłodnienie dokonuje się badań które umożliwiają podjęcie wczesnych decyzji. W wielu przypadkach dzieci poczęte metodą tradycyjną o tym jakie posiadają wady genetyczne rodzic dowiaduje się jak już dziecko rośnie i tyle
kl121 / 93.93.72.* / 2012-10-24 10:08
Redakcja zaskakuje swoim poziomem. Po pierwsze tytuł nie ma związku z rzeczywistością. Po drugie komentarz na końcu artykułu to bzdurna kalka powielana przez wszystkie portale.
Panowie, piszcie prawdę. Jak czegoś nie wiecie, to nie powielajcie od innych.

Najnowsze wpisy