Forum Forum finansoweInne

Regularne oszczędzanie, gdzie najlepiej?

Regularne oszczędzanie, gdzie najlepiej?

Majka24 / 83.2.225.* / 2011-08-16 21:56
Witam,
Nie dawno zaczęłam pracę i wiadomo ze na nasz polski ZUS nie ma co liczyć na przyszłość, dlatego postanowiłam ze będę regularnie co miesiąc odkładała pewną sumę pieniędzy i inwestowała je w jakieś bezpieczne instrumenty finansowe. Polecacie coś dobrego?
Wiadomo że ważne jest jak najwyższe oprocentowanie i ilośc kapitalizacji (procent składany)
Kwota jaką chciałabym inwestować to różnie, zależnie od sytuacji ale tak minimum 200zł/m-c a myślę ze często o wiele więcej, nieraz nawet około 1000zł/m-c

Ale w co to najlepiej inwestować? żeby po latach procent składany wypracował fajny kapitał? (z góry mówie ze nie marzę o milionach, jestem realistką)

Co powiecie o SKOKach? wydaje się ze dają najwięcej jeśli chodzi o bezpieczne formy oszczędzania (i takie mi starczą, nie chce zadnych akcji, funduszy itp)
Nie które oddziały skok dają nawet 8.5% (czyli 6,88% po odjęciu podatku) rocznie, przy umowie regularnego miesięcznego oszczędzania przez 10 lat. Ale ponoć trzeba się zobowiązać do jakiejs stałej kwoty miesięcznej a tak bym nie chciała, bo jak mówiłam różnie moge wpłacać od 200-1000zł/m-c a nie cały czas stałą kwote.
Poradzicie coś?
Pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: