Forum Forum podatkoweOdliczenia

Resort Finansów chce odzyskać 16 mld zł z PIT. 130 ulg do sprawdzenia

Resort Finansów chce odzyskać 16 mld zł z PIT. 130 ulg do sprawdzenia

Wyświetlaj:
wiejski fryzjer / 83.22.51.* / 2011-11-15 05:48
Barany już wystrzyżone,teraz będą tylko golone.
To niesprawiedliwe państwo / 89.200.162.* / 2011-11-14 20:30
Opodatkowac diety posłów i senatorów i radnych.!!!!!!!!!!!!
Opodatkowac dochody z Rad Nadzorczych.!!!!!!!!!!!!!!
Opodatkowac prywatne jazdy prezesów służbowymi autami.!!!!!!!!!!!!!
Opodatkowac wysoko wynagrodzenia powyżej 50 tyś zł na miesiąc. !!!!!!Nikt nie pracuje 60 godzin na dobę.
Jest tego trochę. A nie ulgi rehabilitacyjne niepełnosprawnym.
obywatel 3RP / 89.78.188.* / 2012-03-02 09:01
A ja wprowadziłbym jeszcze podatek od luksusu dla 1% bogaczy,często przekrętaczy,a także podatek katastralny.Podatki te funkcjonują na całym świecie tylko nie u nas.Bogaci nie inwestują w nowe miejsca pracy,tylko w towary luksusowe,oczym pisały środki przekazu.
mundurowy72 / 109.173.151.* / 2011-11-14 19:20
Tubylcy to dziecioroby i nieroby. Dobrze że Tusk zaprasza Niemców do pałowania tubylców, niech wiedzą gdzie ich miejsce w Europie. Rostowski też ma rację - za każdego bachora dzieciorób powinien płacić dożywotnią karę. W końcu my single musimy utrzymywać całe szkolnictwo i służbę zdrowia dla tych bachorów.
jak tam w szambie / 193.142.210.* / 2011-11-14 21:16
jeżeli to żart ,to mało śmieeszny ,jeżeli nie to....szkoda słów...
podatik1 / 193.106.100.* / 2011-11-14 18:55
a może by tak się zastanowić i rzeczywiście zlikwidować wszystkie ulgi i podatek 3*15% (Vat,Pit, Cit), obnizyć ZUS lub dać ludziom prawo wyboru czy chcą w ogóle jakieś emerytury, (ja osobiście wolałbym wychować i wykształcić dzieci bo to daje największą gwarancję spokojnej starości) , tylko k......a u biednych potrafią szukać podnosząc akcyzy, Vaty ( i tak dobra bez których nie da się praktycznie żyć jak energia, paliwo stają się dobrami luksusowymi) normalnym ludziom dać niskie podatki i zadnych ulg, wszyscy (no może 99%) będą płacić.
Dlaczego kryzys nie dotknął kapitalistów korporacyjnych, którzy biją rekordy zyskowności. Tam p. ministrze jest kas której wam brakuje (30 czy 35% podatek od transferu zysków do rajów podatkowych jak Portugalia, podatek bankowy jak na Węgrzech itd) TYLE ŻE JAK MOŻNA OPODATKOWAĆ TYCH KTÓRZY RZECZYWIŚCIE SPRAWUJĄ WŁADZĘ I POWIERZYLI NAM JEJ ZNAMIONA, TO JAKBY KRADZIEŻ BYŁA WŁASNEGO PANA SKUBAĆ, DOPÓKI RZĄD BĘDZIE NA GARNUSZKU KAPITAŁU będzie wieczny kryzys i zaciąganie pasa
reformator / 212.106.8.* / 2011-11-14 17:30
Najsamprzod nalezy oZUSowac sędziów i prokuratorow.
Bo wychodzi na to, ze to jakies swiete krowy!
ZUSu nie placa a emerytury dostaja wieksze od tych co je placa!
Buc / 148.81.137.* / 2011-11-15 10:31
jak nie lubię wyjątków to w tym przypadku niestety muszę przychylić sie do władzy. Wymienione grupy to elita i należy ja tak traktować. W chwili znaczących zmian w tych zawodach może dojść do "degradacji". osobiście nie chciał bym aby sadził mnie jakiś nieuk, który ledwo co zaliczył egzaminy. daje pod rozwagę
alan71 / 77.252.90.* / 2011-11-15 20:03
elita? Obecnie to najgorsza szumowina! Skale dezorganizacji pracy, a wrecz jej sabotazu pokazuje efektywnosc aparatu sprawiedliwosci na tle innych panstw. Uk, czy nieuk, a jakie to ma znaczenie, jesli tak naprawde wyrok to deal miedzy prokuratorem i sedzia, ewentualnie adwokatem, ale to kosztuje znacznie wiecej.
hitaczi / 89.76.115.* / 2011-11-14 17:12
Zlikwidujcie KRUS to do budżetu wpadnie tyle ile z likwidacji wszystkich ulg. Normalnie jeszcze trochę dobijania podatników kosztem uprzywilejowanych grup i zacznę wierzyć w krwawą rewolucję. Albo zwyczajnie wszyscy młodzi i zdolni do pracy stąd wyjadą.
reformator / 212.106.8.* / 2011-11-14 17:38

wszyscy młodzi i zdolni do pracy stąd wyjadą.

Mozez dolnych to i my mamy ale wyksztalconych dobrze to bym polemizował!

Jak taki mlody siedzi przed tv albo czyta gazety albo zacznie wierzyc w to co mu wciskaja w szkole, ze on to nie tam zaden Polak a EuroPejczyk no to jak on moze byc dobrze ukształtowany?
poprimo / 81.219.105.* / 2011-11-14 16:59
tylko patrzy się na tych co nie mają głosu czyli najbiedniejszych.
polocoto / 31.175.125.* / 2011-11-14 16:25
"To mogłoby być korzystne dla budżetu, bowiem podatników działających w szarej strefie skłoniłoby do ujawnienia swoich dochodów. Wiele osób zdecydowałoby się zapłacić np. stawkę 15 proc., zrzucając z siebie ciężar oszukiwania fiskusa - powiedział."

Ale mi strach wielki. Jak nic nie mam na siebie to co mi mogą zrobić? Mogą mnie cmoknąć. Już to pisałem - 40 tysięcy ludzi w kolejce do odsiadki, sprawa w sadzie to minimum 2-3 lata czekania na prawomocny wyrok. TO PAŃSTWO SIĘ ROZPADA.

ZUS trzeba naprawić - to jest podstawowy WIELKI podatek od każdego pracującego na biało frajera - i to podatek, który co miesiąc się płaci nie od dochodu, nie od wartości dodanej, ale OD GŁOWY, i nikt nie zapyta czy coś zarobiłeś - musisz płacić.

Obniżenie podatków ... bardzo chętnie, ale do tego trzeba mieć jaja a w gaciach u Tuzka leniwa kluska. Zapomnijcie o obniżce podatków!
polocoto / 31.175.125.* / 2011-11-14 16:16
No cóż. Dokręcanie śruby ciąg dalszy.

Nie widzę zrywu w kierunku mniejszych wydatków po stronie budżetu.
Widzę za to, że wciąż i wciąż, ktoś wkłada mi głębiej rękę do kieszeni.

Jak już sięgną jej dna, to włożą mi drugą do rozporka i złapią za jaja - to będzie ostateczny koniec. :D
zvzv / 109.173.143.* / 2011-11-14 16:08
Niech przejrza najpierw swoje ulgi darmozjady. Najlepiej siegac do kieszeni podatnika niz robic porzadek u siebie

Najnowsze wpisy