Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Richard Mbewe o eksporcie, który będzie nadal napędzał wzrost gospodarczy

Richard Mbewe o eksporcie, który będzie nadal napędzał wzrost gospodarczy

Wyświetlaj:
Jaco. / 83.25.36.* / 2005-11-21 20:14
Wierzy Pan w te bajki, że Marcinkiewicz utrzyma deficyt budżetowy na poziomie 30 mld złotych, bo ja nie.
Sama p. minister finansów dała, to niedawno, lekko do zrozumienia, jak chciała go podwyższyć.
Kobieta ta doskonale wie, że jest to niemożliwe.
Robi / 213.17.140.* / 2005-11-21 10:20
Nie jestem zwolenniczakiem PiS'u ale cieszyłbym sie gdyby temu rządowi udało się stworzyć warunki do rozwoju kraju. Jest co robić (logistyka, budownictwo, infrastruktura, nowe technologie, motoryzacja, zdrowie), jest mnóstwo rąk do pracy. Wydawało by się że to świetne warunki żeby udowodnić, jak marne były rządy poprzedników, jak łatwo na tym tle wprowadzić narzędzia do trwałego wzrostu gospodarczego, albo usprawnić działania wymiaru sprawiedliwości, odchudzić strukturę urzędów. Cokolwiek.
Okazuje sie że wszystko co zrobi rząd to standardowy TKM. Programu brak (budżet Belki, założenia etyczne Blair'a,) kadr brak, pomysłów brak.
Nikt nie doczeka się becikowego i ubezpieczeń dla bezrobotnych. Najprawdopodobniej zostaną wprowadzone przepisy decydujące o realizacji becikowego czy ubezpieczeń dla bezrobotnych - na poziomie powiatów. Po czym po wiosennych wyborach samorządowych wygranych przez PiS zwyczajnie okaże się że nie ma na powyższy social środków, bo poprzednia ekipa, albo myszy, albo dżuma, albo tsunami, albo dziennikarze i cykliści pozostawili po sobie ruiny i zgliszcza.
silver / 2005-11-21 11:42 / Bywalec forum
Wystarczyło obejrzeć konferencję w związku z Raportem Otwarcia. Może lepiej niech Robert Gwiazdowski zostanie premierem, a Marek Zuber ministrem finansów. Po cedzeniu Marcinkiewicza, przytaknę iż właściwy jest nadany mu przydomek "Gierek".

Doszliśmy wreszcie do cywilizowanego sposobu prywatyzowania poprzez giełdę, a on mówi że się nie da szybko, bo szybko to źle i szkodliwie dla kraju. Każdy kto obserwuje ostatnie debiuty będzie miał pewnie inne zdanie na ten temat, czego nie można powiedzieć o korupcjogennych metodach na jakie chce postawić PiS.

W sprawie ZUS oczywiście znowu nie można przebić się do umysłu zamkniętego. Premier tyle o betonie, może tak przez chwilę pomyśl w ten sposóbi o sobie? Żeby coś osiągnąć w życiu trzeba nie tylko działać, trzeba również ryzykować i czerpać z najlepszych praktyk. Dostał na tacy bolączki naszego kraju i brnie w dyskusję, że on wie lepiej co nas boli. Hm.

Dobry był kawałek z przyrostem instytucji kontrolujących - państwo żyje dla państwa - czekać tylko rewolty i dymu pod parlamentem.
Floyd / 2005-11-21 15:00 / Tysiącznik na forum
Żeby było śmieszniej to według polityków niektórych firm nie powinno się prywatyzować bo są firmami strategicznymi i muszą być państwowe ze względu bezpieczeństwo kraju.
Jakoś amerykanom nie przeszkadza, że np. koncern Lockheed Martin z obrotami porównywalnymi z budżetem naszego państwa jest firmą prywatną. A czy jest to firma strategiczna? Ma ktoś wątpliwości?
Jaco. / 83.25.37.* / 2005-11-21 17:55
Tylko Lockheed Martin płaci w Stanach pokaźny podatek.
A prywatne firmy w Polsce kombinują, jakby tu go uniknąć.Stąd w naszym budżecie, do końca naszych dni ,brakować będzie pieniędzy.
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-11-29 11:26
Po pierwsze w Stanach też kombinują, tylko mają widocznie przepisy, które pozostawiają mniej miejsca na kombinowanie, A po drugie tam mają taką kulturę społeczną taką, że jak ktoś zostanie przyłapany na kłamstwie, to jest skończony (nawet jeśli wynika to z hipokryzji, to i tak nie można dać się przyłapać), a u nas kłamstwo, to przecież "normalne".
kaja / 83.31.61.* / 2005-11-21 16:57
ale amerykańską, ile jest nieniemieckich baów w Niemczech i
niewłoskich banków wew Włoszech? ile niemieckich gazet
ma obcy kapitał? Odpowiedz na te pytania a potem głosuj.

Najnowsze wpisy