Forum Forum inwestycyjneFundusze

roczna stopa zwrotu

roczna stopa zwrotu

przyszly_rentier / 217.172.255.* / 2010-10-23 15:25
Czy drodzy forumowicze mogliby się pochwalić jaką stopę zwrotu osiągają w okresie rocznym, dajmy na to po uwzględnieniu podatku ?

Byłoby miło gdyby pojawił się jakiś komentarz dotyczący struktury portfela - tego jak często jest ona zmieniana...

Dzięki
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-10-25 22:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciężko policzyć, szacunkowo za -1 rok około +10%, struktura portfela to około 30% akcje, 20% pieniężne a 50% obligacje, najwięcej dały zarobić akcje ( około 15%) ale jesteśmy akurat na górce, obligacje około 10% (ale hossa na nie już się kończy) no i gotówkowe dobrze ponad 6%.

Portfel modyfikuję mniej więcej co kwartał plus jakieś niespodziewane wydarzenia. Co do wyników historycznych to różnie, w najgorszym momencie miałem coś koło -30% (licząc od górki do dna, gdy W20 był pod Grunwaldem), inwestuję ostrożnie, mój cel to dwa razy tyle, co na lokacie.
mireek / 178.42.244.* / 2010-10-24 10:55
Ok 35 % na czysto .Nigdy nie robiłem portfela - poruszam się miedzy subfunduszami akcji i pieniężnymi
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy