WIG a stopa zwrotu

sirgreg / 2009-09-22 17:35
Witam,

Byłem w przekonaniu że stopę zwrotu funduszy krajowych określa pośrednio WIG. Mimo dużych wzrostów WIG stopy zwrotu moich funduszy lecą w dół. Jaki więc ma przekładnik WIG na fundusze?
Wyświetlaj:
fazik_nielogo / 91.206.211.* / 2009-09-23 21:28
Dla funduszy akcyjnych to kurs akcji ma związek z wyceną ale nie WIG czy inny index. To że WIG rośnie nie oznacza że wszystkie spółki WIG rosną a może Twój fundusz ma w portfelu właśnie te spadające?
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-09-23 17:10
jesli byłes i juz nie jesteś
to może tak trzymaj

fundusze to nie sa firmy charytatywne
te firmy zarabiaja na Tobie a nie Ty na nich
sirgreg / 2009-09-23 17:34
Fundusze biorą prowizję od zarządzania, no i dodatkowo obracają moimi pieniędzmi to wiem.
Twierdzisz że wskaźniki giełdowe nie ma wpływu na notowania funduszy?
W jaki sposób określana jest wartość jednostki funduszu?
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-09-23 18:02
w taki sposób
żebys nie mógł tego zweryfikować

więcej zaufania

sprawdz jakie fundusze były na rynku np. 15 lat temu
a ile dotrwało do dzisiaj
Ciułacz / 2009-09-24 03:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sirgreg, witaj ! Widze że przedmówcy Ci odpowiadaja na skróty jak bys juz wszystko znał a tu widać że ci trzeba od poczatku.
Np. Fundusz ING FIO akcji, z pieniedzy zgromadzonych kupuje akcje wybranych akcji na GPW.Gdy te akcje rosną to wycena fynduszu rośnie i odwrotnie.
Sa fundusze bardziej agresywne co robią spekulacje i one jeszcze wiecej zarabiają.
W funduszach zagranicznych to zazwyczaj podają w jakie akcje są zainwestowane pieniadze z funduszu.
Tu Ci zrobiłem wklejkę przykładową z jednego funduszu.

http://fonds.lesaffaires.com/gishome/plsql/gis_f.fund_pro?fundname=Altamira+Precious+%26+Strategic+Metal&pi_universe=PUBLIC_FUND

Principaux titres au 31 août 2009
San Gold Resources Corp 4,99 %
Red Back Mining 4,54 %
Iamgold 4,44 %
Claymore Gold Bullion Trust 4,37 %
Kinross Gold 4,34 %
Lake Shore Gold 4,07 %
Goldcorp 4,01 %
Andean Resources 3,58 %
Capstone Mining 3,55 %
Rubicon Minerals 3,39 %
Eldorado Gold 3,27 %
Mines Agnico-Eagle 3,07 %
Société aurifère Barrick 2,91 %
Keegan Resources 2,82 %
Golden Star Resources 2,55 %
sirgreg / 2009-09-26 09:18
Czyli wartość jednostki mojego funduszu będzie maleć jeżeli ma akcje firm które lecą w dół mimo wzorstu WIG. Dzięki, pozdrawiam :)
Ciułacz / 2009-09-26 20:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sirgreg, trafne rozumowanie.Z tej przyczyny dobrze jest wiedzieć jakie spółki danego funduszą są w jego portfelu.Praktycznie to jak funduszowy inwestor już wszystko rozgryzie i wie co i jak a przy tym ma czas, to zaczyna sam inwestować na GPW. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy