roks

roksroks / 2013-12-19 09:00
Witam. Do niedawna bylam zarejstrowana z pup jako osoba bezrobotna. 11.12.2013 mialam sie zglosic na co miesięczne spotkanie dla bezrobotnych, ale niestety wypadlo mi to z glodu. 16.12.2013 mój pracodawca zglosil mnie jako swojego pracownika. I teraz pytanie czy przyjeli mnie do pracy czy urząd mnie wyrejstrowal i musze czekac teraz 120 dni aby podjąć prace? I czy musze isc sama powiadomiic pup o pracy czy wystarczy ze to juz zrobil pracodawca
szklarek / 2013-12-19 10:54
Pracodawca NIE ma już od lat obowiązku informowania PUP o tym, że zatrudnił zarejestrowanego bezrobotnego.

Więc zgłosił Panią po prostu do ubezpieczeń z tytułu zatrudnienia do ZUS.

To bezrobotny ma obowiązek informować PUP o każdym fakcie mającym wpływ na jego status i prawo do korzystania z 'usług' i świadczeń z PUP. Termin ustawowy- maks. 7 dni od zajścia takiego faktu. Niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone karą 500 zł z art. 119 Ustawy o promocji zatrudnienia.

Więc jeszcze mieści się Pani w terminie. Ale brak stawiennictwa w dn. 11 grudnia już pewnie zaskutkował pozbawieniem statusu bezrobotnego- na 120 dni- co będzie miało znaczenie, gdyby obecną pracę Pani przerwała i chciała przed upływem tego czasu ponownie się zarejestrować.

Najnowsze wpisy