Forum Polityka, aktualnościKraj

Rolnictwo w Polsce. Rząd wesprze uprawiających czarną porzeczkę. Dostaną 21 mln zł

Rolnictwo w Polsce. Rząd wesprze uprawiających czarną porzeczkę. Dostaną 21 mln zł

Wyświetlaj:
koyot1111111111111111 / 79.237.93.* / 2015-08-25 17:45
aaaaa miii kto pomoze moj szef ma miejszy obrot o 30 % i nie dostane premi ja tez chce dodatek dlaczego sa rowni i rowniejsi???????????
mały rolnik / 79.124.113.* / 2015-08-25 16:31
Mam niewielki warzywnik, który dostarcza mojej rodzinie plony na cały sezon i zime. W tym roku nie będziemy mieli niczego. Wszystko musimy kupowac. Zawsze mielismy swoją cebulę,buraczki, marchewkę, mroziłam sobie pietruszkę zieloną i inne. Było sporo na przetwory na zimę. Duzo sie mówi o odszkodowaiu rolnikom za susze itp. Ja sie pytam dlaczego my, drobni właściciele działek i ogródków nie dostaniemy nic. Przeciez każdy, kto ma domek jednorodzinny i działkę większą od 10 arów napewno ma taki warzywnik i z tego korzysta. Dla nas nie ma nic, musimy kupowac i to drogo (szczególnie w tym roku). Czas najwyższy to zmienic. Tym powinien sie zająć urząd gminy bo tam wiedzą za co obywatel płaci podatek ile ma gruntów, pola itp. Tylko trzeba odpowiednich ustaw, a nie gloryfikowac tylko kułaków!!!!!!!!!!!
andrzej674 / 89.71.76.* / 2015-08-25 16:12
rolnicy dostaną , a ja zapłacę więcej bo produkty rolne podrożeją , kto pokryje moją stratę
tera181 / 109.243.85.* / 2015-08-25 15:45
Czy mam rozumieć, że 95% środków trafi do banków na udzielanie kredytów, różnice w oprocentowaniu i innych?
Nie rozumiem takiej argumentacji, a co z hodowcami bydła? Przecież to oni ponoszą najwyższe straty! Wyprzedają stada, by spłacić kredyty! Pomoc winna trafić do rolników a nie do banków!
Jak zwykle rząd zatroszczył się o banki!
Johoho / 194.92.0.* / 2015-08-25 12:56
600zł do ha - hahaha. To teraz wiecie dlaczego duńczycy, bedzy i niemcy przestali uprawiać czarną porzeczkę. W PL mogą ją kupić za 10 - 15eurocent.A u nich wyprodukowanie 1kg to koszt ok. 1,2Eur. No i pośrednicy obrastają w tłuszczyk.
jajo74 / 188.33.107.* / 2015-08-25 11:26
Rząd pomoże?A rząd skąd ma kasę na rozdawnictwo?Napiszcie prawdę,że każdy Polak dopłaci do rolników.A także dopłaca od lat do górników i innych branż których rządy boją się ruszyć bo będzie najazd na Warszawę.A kiedy ktoś mi dopłaci do nędznej pensji?No kiedy?Złodzieje z Sejmu potrafią sprawnie rozdawać nie swoje pieniądze.
4wety347y / 46.170.110.* / 2015-08-25 11:18
Dlaczego media muszą tak kłamać? Jaki rząd niby pomoże? Z czego jak to gołodupcy? Polacy pracujący w sektorze prywatnym pomogą! Tak trudno napisać prawdę? A nie sugerować że Rząd się zrzuci ze swoich wypłat na rolników.
cd / 83.23.223.* / 2015-08-25 09:53
Rolnik nie musi się ubezpieczać. Straty pokryjemy my wszyscy...
EUropejczyk1 / 83.14.3.* / 2015-08-25 09:46
Niewydolne zamknąć, zlikwidować, zaorać jak każdy inny zakład, firmę przynoszącą straty nieuzasadnione.
woj11457 / 81.219.202.* / 2015-08-25 09:05
Dlatego wymyślono coś takiego jak ubezpieczenia Panie Rolniku! Ja sam bulę ponad 10 tysięcy rocznie za najróżniejsze ubezpieczenia. Byłbym samobójcą gdybym woził towar za pół miliona bez ubezpieczenia. Na drodze zawsze może się zdarzyć coś na co nie mam wpływu, tak samo jak Pan nie ma wpływu na pogodę. Racjonalny człowiek musi kalkulować czy biznes mu się opłaca a nie liczyć na przypadek. Tak więc ma pan trzy wyjścia. Albo buli Pan ubezpieczenie. Albo zakłada Pan w swym biznesplanie, że jest w stanie pokryć straty z własnej kieszeni. Trzecia opcja to samobójstwo. Jeżeli chce pan tego uniknąć to proszę sprzedać ziemię i iść do innej pracy. Nie ma Pan moralnego ani żadnego innego prawa wyciągać ręki po pieniądze podatników w przypadku nieurodzaju. I tak macie już bowiem mnóstwo dotacji, na które składa się całe społeczeństwo. KRUS, dopłaty do hektara wam nie wystarczą? Nawet macie rynek regulowany przez Agencję Rynku Rolnego, która sztucznie podtrzymuje ceny na wasze produkty. Jeżeli mimo takiego wsparcia nie potraficie się utrzymać i chcecie dodatkowej kasy to znaczy że jest was po prostu za dużo, jesteście za mało wydajni albo nieracjonalni. Ekonomia się kłania. A poza tym danie wam dopłat za susze nie sprawi, że przybędzie zboża. To tylko zapełni wasze kieszenie a zwykły konsument nic z tego miał nie będzie. zwiń

Tylko że twoja ekonomia nie ma nic wspólnego z ekonomią wolnorynkową. Całe społeczeństwo dokłada się do twoich KRUSów, dopłat, kredytów preferencyjnych i Agencji Rynku Rolnego, która dba, żeby ceny waszych produktów za bardzo nie spadły. Do mnie nikt się nie dokłada. Co więcej, muszę bulićnajrozmaitsze podatki. Od podatku od środków transportowych, opłat ekologicznych po licencje. Na wszystko wystawiam faktury vat i jestem zmuszony do prowadzenia bardzo obszernej papierologii. Nie jest łatwo ale nie wyciągam łap po twoje pieniądze.
alek271 / 217.115.65.* / 2015-08-25 08:19
Dlaczego z mmoich pieniędzy trzeba wypłacać komuś kto nie potrafi albo nie chce się ubezpieczyć.
Frankowicze, matki z dziećmi, powodzianie, rolnicy kto jeszcze?
tatuśx3 / 89.64.252.* / 2015-08-25 07:59
kolejny SKANDAL! jak długo jeszcze święte krowy rolne będą żerować na podatkach zabieranych uczciwie pracującym??? Podatku dochodowego nie płacą, KRUS to grosze w porównaniu z ZUSem, składek zdrowotnych też niemal nie płacą i jeszcze horrendalnie wysokie jak na polskie warunki dopłaty, dotacje, tanie kredyty no i nawet się nie ubezpieczają tylko wciąż wyciągają te swoje lepkie łapy po pomoc od innych uboższych! Mam 3 dzieci, zona na macierzyńskim i znów skończyła mi się kolejna śmieciówka i nie mam pracy, pewnie kilka miesięcy będziemy głodować a kredyt na mieszkanie spłacać trzeba bo złotówkowy to nikt nie pomoże! Który rolnik da jeść moim dzieciom???
malwii / 95.48.30.* / 2015-08-25 09:06
mogę zatrudniuc zone przy dojeniu krów, bo od paru miesięcy szukam a chętnych brak
EmiLopak / 176.109.165.* / 2015-08-25 07:53
Kiedy w Polsce skończy się beztroskie rozdawnictwo pieniędzy podatników ? Połowa pracujących zarabia po stawkach wegetacyjnych. Ile ludzi musi jeszcze wyjechać, żeby tępe barany ze związków rolniczych, górniczych, mundurowych i innych zrozumieli, że coraz mniej chętnych na zrzucanie się na przywileje i szczególne traktowanie "świętych krów" systemu.
goska280 / 89.69.218.* / 2015-08-24 22:32
wow, i nikt nie protestuje, ze trzeba dolozyc z podatkow rolnikom, ktorzy nie ubezpieczaja upraw, bo susze, powodzie, pozary sie nie zdarzaja,,,,bo po co sie ubezpieczyc skoro Panstwo moze zaplacic, ale ,,,na frankowiczow, ktorych banki wg prawa bankowego oszukaly, to juz nagonka... grunt to dobry PR banksterow
mmm... / 83.9.171.* / 2015-08-25 07:32
Kto kogo chciał oszukać?? Każdy dostał umowę kredytową gdzie na każdej stronie postawił parafkę o zapoznaniu się z nią. A tam było wyraźnie napisane o ryzyku walutowym... Znajomy śmiał się ze mnie że wziąłem kredyt w złotówkach. A teraz się odwróciło i to on został frajerem... Ja spłaciłem a on ma o 1/3 więcej do spłacenia... Rolnictwo też powinno działać na innych zasadach - powinno się każdemu zaoferować ubezpieczenie od obszaru ziemi. Jeżeli ktoś odmawia - podpisuje się na liście. Jak dojdzie do katastrofy - pismo pod nos - podpisał i jest wolny jak ping pong...
Patriota ? / 46.126.194.* / 2015-08-24 23:27
Witamy w komunizmie.. a podobno on umarł w PL w 1989.. szkoda słów. Żenada i tyle. Tylko patrzeć jak Polska za max 5 lat będzie jak Grecja dzisiaj...
mik515 / 82.7.163.* / 2015-08-24 22:25
To nie byłoby rozsądniej, kupić tą czarną porzeczkę ? Jeśli wypłacą odszkodowanie, to towaru nie przybędzie ...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy