Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rolnicy wysuszą budżet

Rolnicy wysuszą budżet

Money.pl / 2006-08-01 15:51
Komentarze do wiadomości: Rolnicy wysuszą budżet.
Wyświetlaj:
12 / 83.19.190.* / 2006-08-05 16:48
ha ha ha obiecanki cacanki do wyborów na jesieni a potem to tak jak po wyborach do parlamentu i to nie zależy od opcji politycznej po prostu u nas taki jest płytki honor polityków
A_Davencourt / 2006-08-02 20:39 / Malleus maleficarum
cena minimalna,
doplata
dopłata do ubezpieczeń [nowe pojecie - patrz artykuł]
fundusz restrukturyzacyjny,
fundusz celowy,
fundusze unijne,
gwarancja Skarbu Państwa,
gwarantowana cena skupu,
kredyt preferencyjny,
KRUS,
oddłużenie,
odszkodowanie,
paliwo rolnicze,
pomoc finansowa (zwł. z wyrażeniem 'dla dotnkiętych /.../'),
rekompensata,
subwencja,
skup interwencyjny,
środki z tegorocznego budżetu,
ubezpieczenie specjalne/nadzwyczajne,
ubezpieczenie rolnicze,
wsparcie produkcji rolnej,
zapomoga jednorazowa,
zapomoga kryzysowa,
gg / 80.53.211.* / 2006-08-02 12:21
u nas rolnicy to zawsze płaczą albo nieurodzaj albo klęska urodzaju , komuny juz dawno nie ma i zamiast pic wódkę litrami zacznijcie troche myśleć ... wiem co mówię bo mam rodzinę na wsi i takiego ograniczenia umysłowego jak tam trudno gdzie indziej spotkać - wsie na wschodzie .......... a tam właśnie jeżdzą i plotą androny ci z samoobrony
smutny / 195.124.89.* / 2006-08-02 09:43
Za te nieodpowiedzialne pomysły obecnego rządu kartoflano-buraczanego można by już wybudować naprawdę niezłą inwestycję. Dodając choćby kwoty na becikowe i dla rolników wyrwane teraz przez Leppera, daje sporą sumę. Kawał autostrady A1 można by wybudować. Albo nawet elektronię atomową. Albo polepszyć sytuację w służbie zdrowia.
Ale cóż, kartofle i buraki na takie pomysły nie wpadną.
a- / 195.205.81.* / 2006-08-02 09:39
Niech w końcu chłop zrozumie, że PRL się skończył i nie musi być żadnego dofinansowania nierobów. Jak zbankrutuje, to tylko i wyłącznie z własnej winy. I my podatnicy, wcale nie musimy na nich płacić. Lepiej dać lekarzom i pielegniarkom, a nie im.
a- / 195.205.81.* / 2006-08-02 09:38
Niech w końcu chłop zrozumie, że PRL się skończył i nie musi być żadnego dofinansowania nierobów. Jak zbankrutuje, to tylko i wyłącznie z własnej winy. I my podatnicy, wcale nie musimy na nich płacić. Lepiej dać lekarzom i pielegniarkom, a nie im.
Piet / 195.124.89.* / 2006-08-02 09:06
Rolnicy to w naszym kraju swiete krowy. Zamiast utrzymac w rolnictwie konkurencyjnosc, by lepsi i sprawniejsi mogli zarabiac, a kiepscy, leniwi i niezaradni mogli ponosic straty, to wszelkiej masci dotacjami premiuje sie miernote i rowna w dol.

Gdyby funkcjonowaly w rolnictwie takie same zasady jak w calej gospodarce, to lepsi rolnicy wykupili by gospodarstwa od tych nieudolnych. W efekcie produktywnosc byla wieksza, koszty mniejsze, a reszta spoleczenstwa nie musialaby sie do nie swojego interesu dokładać.

Dziś do rolnika wszyscy dokładają w KRUS, dorzucają się do ulg na paliwa, do skupów interwencyjnych, do zapomóg i zasiłków okolicznościowych (jak ten od suszy), do ubezpieczeń, do kredytów... Dodatkowo z UE płyną do nich pieniądze.
Bo rolnik wie, że jak mu kiepsko idzie w interesie, to politycy (dawniej PSL, teraz Samoobrona) pomoga. Jak wyprodukuje niepotrzebny towar to zablokuje drogi i swoim terroryzmem wymusi kasę od społeczeństwa.

Przez ten interwencjonizm psuje się rolnika, bo nie musi myśleć, nie musi być samodzielny, nie musi być wydajny, nie musi się ubezpieczać - państwo zabierze służbie zdrowia, policji, nie wyda na drogi, ale rolnikowi pomoże.

Czy jeszcze jacyś przedsiębiorcy mają w tym kraju tak dobrze?
A rolnik zawsze jest nie zadowolony i zawsze w pozycji roszczeniowej.
tatko / 2006-08-02 00:15 / Tysiącznik na forum
Wysuszą,to za delikatnie powiedziane.Oni wydoją ten budżet.
gregor2000 / 2006-08-02 00:13 / Bywalec forum
Polecam lekturę Dz. U. 150, poz. 1249. Jest to ustawa z dnia 7 lipca 2005 r o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Obecnie ubezpieczenia są dotowane w 40% lub w 50% (zależnie od rodzaju działalności). Dlatego uważam, że rolnicy nie powinni dostawać odszkodowań.
MN / 80.51.231.* / 2006-08-02 07:28
Gregor, ilu miastowych ma ubezpieczone biznesy? Może tego nie chcą a może nie potrzebują. Ile osób ma wykupione OC na samochód? Może ich na to nie stać i trzeba im zabrać samochody. Gregor ile pirackich kopii masz u siebie w domu? Odszkodowania to forma pomocy, patriotyczny obowiązek. Jak powódź zalała Wrocław to pomogłeś jakoś czy nie?
gregor2000 / 2006-08-02 08:34 / Bywalec forum
Każdy sam kalkuluje, czy opłaca się ubezpieczyć. Co do OC samochodowego - samochodów nie trzeba zabierać, wystarczy, że nie można nieubezpieczonym pojazdem jeździć. Jeśli rolników nie stać na ubezpieczenie, to co zrobią w przyszłym roku, gdy będą obowiązkowe? Jeśli czujesz się zobowiązany do pomocy - prosze bardzo!
czater / 2006-08-01 20:27 / Tysiącznik na forum
To nie dziwie sie czemu rzad przelozyl podwyzki akcyzy na listopad....
szymon_g / 2006-08-01 16:16 / Bywalec forum
pytanie 1:
czy przestępca tow. Lepper byłby tak hojny gdyby nie było w tym roku wyborów?
pytanie 2:
czy ludzie niebędący rolnikami, którzy z powodu suszy ponieśli straty w swoich firmach też dostaną takie dotacje?
MN / 80.51.231.* / 2006-08-01 18:01
Rolnicy co roku ryzykują całym majątkiem w ciemno. To trudny interes. W PR1 zapytano Leppera jakie ubezpieczenie rolnik mógły zapłacić. Lepper nie wiedział. Wymieniał różne kwoty. Jeżeli minister-rolnik nie wie jak ubezpieczyć taki biznes, to jak to zrobią inni rolnicy.
A_Davencourt / 2006-08-02 21:04 / Malleus maleficarum
No, skoro sam minister-rolnik - we wlasnej farmerskiej osobie - nie wie jak ubezpieczyc taki biznes....

BTW. Czy ja dobrze czytam? Nazwales gospodarstwo rolne brzydkim slowo 'biznes'? zeby sie tylko rolnicy nie dowiedzieli bo takie cos w Polsce konczy sie podroza na taczkach.)
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-08-01 18:24
nikt nikomu nie każe być rolnikiem!!!
Jeżeli ja wyprodukuję hałdę pinesek, to również ryzykuję swoim majątkiem i bez względu na sprzedaż nie mogę liczyć na zakup interwencyjny po cenach gwarantowanych, finansowaniu ubezpieczenia czy dofinansowaniu do ZUSu.
MN / 80.51.231.* / 2006-08-01 19:26
1. Jestem mieszczuchem, ale chcę mieć ładnie obsiane pola, dużo lasów, nawet jeżeli to kosztuje. Mnie są potrzebni rolnicy.
2. Biznes rolniczy mocno się zmienia i widzą to obcokrajowcy a nie widzą tego Polacy. Cierpliwości, to naprawdę trudna sprawa. Popatrz na półki w sklepie spozywczym a zrozumiesz skalę zmian.
żona rolnika / 83.25.132.* / 2006-08-01 18:34
tylko że ty te pineski sprzedasz troche wczesniej niz za rok i tymi samymi pieniedzmi obrucisz 5 razy w ciagu roku no nie?Wolałbys zyby rolnoicy przszli na zasiłki?
+WOLF / 212.76.37.* / 2006-08-02 22:41
Wolalbym aby przestano robic za moje pieniadze nadczlowieka z co 5 mieszkanca tego kraju. Uswiadomcie sobie wreszcie ze jest was prawie 20%! Pomimo ciaglych, corocznych, comiesiecznych, cokwartalnych kolosalnych doplat, ulg, subwencji (patrz moj slownik wyzej) wszystko co jestescie w stanie wypracowac to zaledwie 3% dochodu kraju.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-01 15:51
A ja organizuje program zeby pasożytów powybijac, kazdy buraczany-kartoflany ryj po kolei.
desir / 2006-08-01 18:28
Chciałbym zauważyć drogi jliber iż w genach również jesteś rolnikiem,wszak Twoi przodkowie musieli kiedyś uciec ze wsi do miasta
hmmm....
Może tu chodzi o jakieś kompleksy...
valdas / 213.156.107.* / 2006-08-01 16:14
Przykro czytac takie komentarze. Znam kilku rolników i każdy z nich prezentuje wyższy poziom kultury osobistej niż autor powyższego komentarza. Ponadto mogę założyć się, że każdy z nich jest zamożniejszy od autora i to nie dzięki dotacjom rządu czy Uni, bo akurat dopłaty bezpośrednie każdy z nich przekazuje na cele charytatywne. Pozdrawiam!
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-01 16:18
Jasne, jakbym nie placil podatkow a panstwo do tego jeszcze mnie dotowalo to tez bym mial kulture osobista mucha nie siada.
szymon_g / 2006-08-01 16:25 / Bywalec forum
No cóż, wszystko można powiedzieć czy napisać kulturalnie, widocznie tego nie rozumiesz, trudno
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-01 16:29
Jak ktoś cie okrada na ulicy to tez bedziesz kultura mucha nie siada? A czym sie rozni okradanie nas przez rolnikow? Skalą. To zalegalizowane złodziejstwo na dużą skalę.
Żona rolnika / 83.25.132.* / 2006-08-01 18:28
No wlasnie!!!!!!!! Przez takie komentarze jeszcze bardziej pogrązacie tych biednych zapracowanych rolnikow,których dzieci spedzają wakacje na ciężkiej pracy,tak samo jak oni sami ,nikt z nich nie mysli o wczasach ,czy zagranicznych wycieczkach.Przeciez każdy może spróbowc byc rolnikiem.Jakoś nie widze napływu ludności na wieś{chyba że latem pod grusze}Nie zazdrośćcie nam tej ciężkiej pracy.Ale myśle że zrozumią to ludzie którzy wychowali sie na wsi i tam pracuje teraz ich rodzeństwo.I proszę o troche kultury!!!!
A_Davencourt / 2006-08-02 20:52 / Malleus maleficarum
Zono rolnika! To 'latem pod grusze' to przykład jedej z szybko rozwijajacych sie i dochodowych form dzialalnosci zwanej 'agroturystyka'. Ale to zdanie mieszczucha (co nie podziwia rolnika-zywiciela umeczonego trudem pracy na ojcowiznie) i zapewne owa 'agroturystyka' takze "sie nie opłaca" bo nie ma do niej 'doplat', 'subwencji', ' kredytow preferencyjnych' ani 'cen minimalnych', nie wspoinajac juz o takiej podstawowej sprawie jak 'interwencyjny przyjazd agroturystow z sektora budzetowego' gwarantowany przez rzad co roku. Tyle na ten temat.
tatko / 2006-08-02 00:52 / Tysiącznik na forum
Ja się urodziłem na wsi i wychowałem.Pracowałem w gospodarstwie ,będąc jeszcze dzieckiem.Doskonale znam wieś.Myślę,Zono rolnika,że nie o zazdrość tu chodzi,lecz o zabieranie jednym,a dawanie drugim.Gospodarstwo w dzisiejszej rzeczywistości należy traktować jak każdą inną firmę,skoro mamy do czynienia z gospodarką rynkową.Każde gospodarstwo,tak jak firma,powinno być ubezpieczone.Tak jest w innych krajach,więc dlaczego w Polsce ma być inaczej? Rolnik nie potrzebuje łaski.Powinien tak kierować swoją firmą,żeby prosperowała,Jeżeli nie potrafi,nie powinien się za to brać.Co to za gospodarstwo,kiedy z ledwością żywi tylko pracujących w nim ludzi? Jeśli państwo nie potrafi stworzyć odpowiednich warunków dla rolników (lub firm) to do diabła z takimi rządami. Trzeba ruszyć tyłki i iść odpowiednio zagłosować, a nie słuchać,co pleban palnął podczas kazania,bo ta partia którą on popiera, wcale nie jest dobra dla rolnika.Zbliżają się wybory samorządowe.Niech wieś pokaże swoją siłę i powie nieudaczniakom: won! od koryta...Lepszych czasów życzę rolnikom i ich żonom...
szymon_g / 2006-08-01 17:16 / Bywalec forum
A wiesz czym się różni skomentowanie na ulicy jak cię okradają od publicznego poniżania się na piśmie przed wieloma ludźmi umieszczając chamskie komentarze w sieci?

A z drugiej strony to nie wiem czy zauważyłeś w tym swoim zacietrzewieniu, że twój ostatni komentarze nie jest chamski... a przecież i tak napisałeś co chciałeś, nie?
a / 212.2.100.* / 2006-08-01 17:25
Zaiste ciekawe. Nowa władza gwałci Polskę, wprowadza zamordyzm, kieruje się kłamstwem, zagarnia wszystko dla swoich, ale o wszystkim trzeba z kulturą, grzecznie. A wała, precz z dyktatem kartofli i buraków. Tak, dosadnie, żeby lud zrozumiał i może się obraził
młody rolnik / 83.31.32.* / 2006-08-03 23:21
Ludzie nie macie pojęcia o tym co muwicie. inwestycje w rolnictwie są długotrwałe i nigdy nie wiadomo czy po trzech czy czterech latach od załozenia jakiejkolwiek plantacji rząd nie otworzy granic na tańszy "lepszy" towar z zagranicy... w jednym momencie kilkuletnia inwestycja wali sie, towar sprzedaje sie ponizej ceny produkcji.... to w duzej mierze gra w ciemno
rrr / 212.122.215.* / 2006-08-04 23:38
to trzeba wtedy zmienić rząd a nie płakać i szukać dotacji kosztem innych grup społecznych

Najnowsze wpisy