Forum Polityka, aktualnościKraj

Rosati: Amerykanie zniosą wizy do końca roku

Rosati: Amerykanie zniosą wizy do końca roku

Money.pl / 2011-05-30 08:34
Wyświetlaj:
prezydęt / 213.238.116.* / 2011-05-30 23:54

To, co mnie najbardziej zainteresowało, to słowa, że Polska ma szansę być liderem regionu. Jednak, że nie należy przywiązywać wagi do tego, co konkretnie powiedział Obama. Ważny jest ogólny ton, przebieg tej wizyty i to, że miała ona miejsce. Prezydent USA bardzo rzadko odwiedza inne kraje, dlatego niezależnie od słów, jakie padły, a jakie nie, trzeba uznać wizytę jako duży plus.

Całkiem podobnie jak za Breżniewa, nieprawdaż Tow. Rosati?
Sekwoje wiedzą swoje / 178.37.135.* / 2011-05-30 21:08
Mayflower 1620, miał Polaków na pokładzie, po 391 latach będzie mogła rodzina ich odwiedzić-miło.
gggggjl / 62.87.128.* / 2011-05-30 16:14
W dupie mam USA jak nie chcą mojej kasy która mogę wydać w wakacje odwiedzają LA i NY to wydawać będę gdzie indziej, oni śmią sądzić że ktoś do nich do roboty przyjedzie? to chyba są mega nie doinformowani.
wojens / 46.112.212.* / 2011-05-30 18:15

wakacje odwiedzają LA i NY to wydawać będę gdzie indziej, oni
śmią sądzić że ktoś do nich do roboty przyjedzie? to chyba są
mega nie doinformowani.

Oni nie sądzą. Oni wiedzą, że dużo Polaków wyjeżdza do USA do nielegalnej pracy. A z tym wakacjami to bajki. To jest margines. Ci co na wakacje nie maja problemu z wizami, oraz ci co jeżdza do USA regularnie zawsze mogą tam wjechać. Ameryka się broni przed nielegalną emigracją i nie w tym nic dziwnego. Dla nich to jest duży problem.
To, że otwarte rynki pracy w Europie rozwiazaly problem nielegalnej pracy podejmowanej przez Polaków w USA to mit.
jupiii / 62.87.128.* / 2011-05-30 16:12
Obama rzadko odiwedza inne kraje? Panie Rosati ten Obama to najczęściej podróżujący prezydent w historii USA, jak się mówi coś to trza to najpier sprawdzić bo ludzie to nei debile.
Botycki / 178.42.4.* / 2011-05-30 15:12
Znieśliby, gdyby to zniesienie ktoś wynegocjował. Niestety, jeden z tych, który umiałby to zrobić został zamordowany w Smoleńsku. Pozostali zostali odsunięci od władzy podstępnymi intrygami. Obenie przebywający przy żłobie nie umieją robić takich rzeczy, bo do tego potrzebny jest rozum. Ich wystarcza im tylko do podstępnego podłożenia komuś swini cichaczem.
Natter / 2011-05-30 17:57 / Tysiącznik na forum
Napewno bez wiz jeżdzilibyśmy do Gruzji .
wojens / 46.113.189.* / 2011-05-30 17:54

Znieśliby, gdyby to zniesienie ktoś wynegocjował. Niestety,
jeden z tych, który umiałby to zrobić został zamordowany w
Smoleńsku.

Dlaczego wobec tego nie wynegocjowal ten wielki bohater? Przeciez mial na to prawie 5lat? A na koniec jeszcze rozbil samolot i zabil prawie 100osob.
ździcho / 77.255.225.* / 2011-05-30 18:30

Dlaczego wobec tego nie wynegocjowal ten wielki bohater?

On miał to zaplanowane na poniedziałek 12 kwietnia 2010. Znaleziono ten zapisek w jego notesie obok wraku tutki. Że też Ci się chce i masz zdrowie?
Krzysiek (Wroclaw) / 89.174.21.* / 2011-05-30 13:57
"Ta sytuacja przypomina mi już na szczęście minione i niechlubne czasy, kiedy Polska skarżyła się do obcych stolic i niektórzy prosili o interwencję."

Ma aktualna sytuacja BARDZIEJ przypomina (wcale nie tak bardzo) minione i niechlubne czasy, kiedy to niby nasze polskie władze chętnie porozumiwały sie z zagranicznymi stolicami ponad głowami Polaków i bynajmniej nie w interesie Polski, ale raczej swoich własnych.
Eset / 31.174.249.* / 2011-05-30 13:04

polskie sprawy załatwiamy sami. Jesteśmy demokratycznym, wolnym krajem, członkiem Unii Europejskiej i NATO. Nie musimy się zwracać o pomoc do obcych państw


Tylko maja problemy z odczytaniem tzw. czarnych skrzynek z pewnego samolotu - ot taki drobiazg i tego nie potrafią rozwiązać szybko i skutecznie. Więc jak to jest z tym samodzielnym rozwiązywaniem zadań, które niesie życie?
i / 89.239.127.* / 2011-05-30 10:04
kolejny co sie zachłystuje zniesieniem wiz... Ile razy juz były te puste obietnice?
j4hoo / 2011-05-30 09:55
Ale komu teraz amerykańskie wizy są potrzebne do szczęścia? Cała zachodnia europa stoi dla nas otworem. Raz próbowałem stanąć po wizę, kolejka przed ambasadą jak za komuny za mięsem, będąc w środku konsul po sprawdzeniu tego że jestem studentem zaocznym, pracuję i prowadzę swoją działalność gospodarczą stwierdził że nie jestem wystarczająco związany z krajem by dostać wizę. Przepraszam ale ja nie mam zamiaru chylić czoła przed jakimś burkiem, który zgarnia moją kasę za wizytę w konsulacie żeby mi dał głupie zaświadczenie. Wiem jedno, więcej razy po wizę nie pójdę, bo nawet jak mnie sytuacja finansowa zmusi do wyjazdu zarobkowego to mogę pojechać do UK albo do Niemiec. Dziwi mnie tylko że za każdym razem jak nasi politycy jadą do USA albo wpada do nas ich przedstawiciel to wszystkie media trąbią czy przypadkiem szanowne USA nie zniesie wiz dla Polaków. Zwykłe mydlenie oczu. Uważam że media zamiast nagłaśniać jakieś głupie sprawy o przylocie prezydenta USA i roztrząsaniu każego wypowiedzianego przez niego słowa powinni się zająć tym jak jest w naszym kraju, wyciągnąć na światło dzienne to co jest istotne a nie cieszyć się że poparcie PO czy innej parti podskoczyło o 1%.
pomo dore / 2011-05-30 09:52 / Tysiącznik na forum
mogliby sobie odpuścić tę symboliczną obecnośc wojskową. Obce bazy na naszym terytorium już mielismy.
jq / 199.67.203.* / 2011-05-30 08:34
A niech zniosa... Moze wspolczynnikiem zniesienia wiz powinien byc procent spoleczenstwa (ubiegajacego sie o wizy) ktore uwaza ze w stanach zyloby im sie lepiej niz w ich kraju. Gdy zblizy sie do 50% mozna zniesc wizy gdyz wiadomo, ze nikt na hurra nie ruszy 'to live the american dream'...

Najnowsze wpisy