Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosja chce dialogu z Polską. Ma receptę

Rosja chce dialogu z Polską. Ma receptę

Money.pl / 2014-11-20 15:58
Komentarze do wiadomości: Rosja chce dialogu z Polską. Ma receptę.
Wyświetlaj:
/????/ / 217.172.230.* / 2014-11-20 23:46

Wspomniał przy tym współpracę ministrów spraw zagranicznych: Radosława Sikorskiego i Siergieja Ławrowa.

Nie zauważyłem żeby nawoływania wiosną przez Sikorskiego do nakładania sankcji na Rosję zbliżyły nas do współpracy z Rosją.
królestwo za konia / 178.36.244.* / 2014-11-20 23:33
Ciekawe z kim ten dialog, bo podzieleni jesteśmy w środku jak na wojnie Dwóch Róż, wojnie Białej i Czerwonej Róży a tu do tego brak Heńka VII, żeby Elkę wziął do łoża.
apendix / 195.74.51.* / 2014-11-20 18:37
Martwi mnie fakt że Polaków tak łatwo można zmanipulować i tak właśnie dzieje się
na przestrzeni wieków. Obecnie również mamy do czynienia z propagandą ze strony
mediów czy polityków, bardzo jednostronną i nie służącą interesom Polski.
Naród jest podzielony a linii podziałów jest wiele. To wywołuje poczucie braku stabilizacji,
zamętu i nadziei na przyszłość. Jesteśmy krajem średniej wielkości i nasze ambicje
powinny być adekwatne. Kluczem jest podejście pozytywistyczne i jakaś realna wizja
przyszłości. Wzorowanie się na polityce Piłsudskiego czy wchodzenie w "buty"
Radia Wolna Europa jest brakiem odpowiedzialności politycznej.
Polska powinna budować dobre stosunki ze wszystkimi sąsiadami, nie wyrywać się przed szereg
jeśli chodzi o deklaracje polityczne i myśleć głównie o losie i interesie swoich obywateli.
Nie jestem miłośnikiem Rosji (ale również Niemiec czy USA) ale wystarczy popatrzyć
na mapę przed rokiem 1990 i mapę obecną żeby zrozumieć obawy Rosjan.
królestwo za konia / 178.36.244.* / 2014-11-20 23:36
Dmowski Ukraina -pisane ho,ho temu.
bezerbur / 178.42.90.* / 2014-11-20 23:35
Dobrze mówisz, appendix. Romantycy chcieli wojować i nic im nie wychodziło. Pozytywistyczne nastawienia wzmocniły Polaków i po pewnym czasie mogło powstać słabe ale w ogóle mogło powstać państwo.
marzycielllllll / 46.169.126.* / 2014-11-20 17:37
Te słowa utwierdzają mnie, że twarda polityka Polski wobec Rosji przynosi skutki. Rosjanie, zaczynają dostrzegać, że Polska pod silnymi wpływami Berlina może być groźna a przynajmniej bardzo szkodliwa dla rosyjskich planów. Nie możemy sobie pozwolić na niezależność - suwerenność polityczną i gospodarczą więc w naszym interesie jest opowiedzenie się jednoznacznie po jednej ze stron. Dzięki temu u Rosjan wymusimy szacunek a u Niemców przyjaźń. Niemcom trudno też będzie tworzyć wrogą propagandę przeciw Polsce oraz mając "przyjaciół" na wschodzie i zachodzie nie mają uzasadnienia aby się zbroić. W przyszłości gdyby pojawiły się ku temu sprzyjające warunki należy zacieśnić jak najmocniej więzy z krajami Europy Środkowej od Litwy po Rumunię. Nic tak nie łączy jak podobne doświadczenia historyczne.
K950 / 89.69.114.* / 2014-11-20 16:42
Stosunki nie mogą być dobre bo nie jest to w interesie USA i będącej na jej smyczy UE. Przykładem potwierdzającym tezę są aktualne naciski na Serbię, Węgry i Czechy za troskę o własne interesy, które są w sprzeczności z polityką UE/USA. Polscy politycy na kolanach, gotowi robić laski amerykanom i nic nie wskazuje na to aby zainteresować się co my Polacy z tego będziemy mieli
csdveaqgbveqr / 80.52.193.* / 2014-11-20 16:16
Kto to jest Łukaszewicz? :-)
J1512 / 79.185.79.* / 2014-11-20 15:58
Zapytam a kto zachorował? Komu potrzebna recepta i lekarstwa?
gokuf1ghter / 62.87.233.* / 2014-11-20 16:15
lapac za slowka kazdy potrafi. Przed 2 wojna swiatowa elity polskie krzyczaly ze nie oddadza ani guzika a wszyscy wiemy jak to sie skonczylo. Czasem wydaje mi sie ze nasz kraj przypomina takiego malego pieska ktory glosno szczeka jak jest za ogrodzeniem...

Pewnie, nigdy nie bedzie jakichs super relacji z rosja ale lepiej miec bardziej neutralne niz isc na noze.

Najnowsze wpisy