Forum Polityka, aktualnościKraj

Rosja przekazała Polsce akta smoleńskiego śledztwa

Rosja przekazała Polsce akta smoleńskiego śledztwa

Wyświetlaj:
kwant2000 / 2010-08-20 00:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wśród wielu niejasności otaczających katastrofę smoleńską jest jedna rzecz absolutnie jasna, o której prawie wcale się nie mówi. 10 kwietnia przez kilka godzin po tragedii bezskutecznie czekaliśmy na wystąpienie premiera, marszałka sejmu, jakiegokolwiek reprezentanta władz, który poinformowałby Polaków, że mimo śmierci Prezydenta państwo polskie istnieje i podejmuje decyzje stosowne do okoliczności w jakich się znalazło. Niczego takiego nikt nie widział. 10 kwietnia od czasu popołudniowej konferencji premiera można było odnieść wrażenie, ze jedynymi strukturami łączącymi Polaków miedzy Odrą a Bugiem są w chwili kryzysu media i kościół. Państwa nie ma.

Co robili w te kilka godzin Tusk i Komorowski, nie wiemy. Wiemy natomiast, że zanim przemówili publicznie do Polaków, najpierw porozmawiali z Putinem, przyjmując do akceptującej wiadomości, że to Rosja przejmuje śledztwo i wszystko co pozostało po polskiej delegacji na smoleńskim lotnisku. Tusk przemówił więc do nas po to, by zakomunikować nam decyzje Putina. Decyzje pozbawiającą Polskę jakiejkolwiek inicjatywy w śledztwie, nie dającą nam żadnych narzędzi nad tym, co zrobią Rosjanie, pozwalającą im na działanie lub zaniechanie według ich własnego widzimisię ograniczającą możliwości polskiego rządu i prokuratury do prawa składnia próśb, ale – jak się wkrótce okazało – tylko takich, które nie będą obrażać swoją treścią słowiańskiej duszy wielkiego sąsiada.

Nie ma na świecie żadnego wolnego państwa, które w podobnej sytuacji przystałoby na takie warunki, bo dla każdego oznaczałyby one de facto pozbawienie się prawa do suwerennego działania w najbardziej fundamentalnej i prestiżowej dla niego sprawy. Tymczasem 10 kwietnia zobaczyliśmy jak na dłoni co najmniej dobrowolne zawieszenie przez polski rząd naszej suwerenności, niechęć do jej egzekwowania lub coś jeszcze gorszego.

Co – tego nie wiemy – możemy jednak o to zasadnie pytać. W sprawie smoleńskiej chodzi nie tylko o uczciwe zbadanie okoliczności tragedii, lecz także wyjaśnienie przyczyn zasadniczych decyzji podjętych przez rząd Tuska w pierwszych godzinach po katastrofie oraz konsekwencji politycznych, jakie te decyzje mają i mogą mieć w najbliższej przyszłości dla naszego kraju.
Andrzej Waśko
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-20 06:47
Szanowny Panie Andrzeju,

Pan jest niepoprawnym idealistą.

Taż wybieramy władze z "ludu".
Trudno mieć do nich pretensje, że nie wiedzą o kindersztubie - proszę wybaczyć, że używam tu germanizmu, że nie są wykształceni, a jak już mają "magistra", to są niedojdami życiowymi, nawet bez konta w banku.

Zaliczyliśmy" w ostatnich 20 latach już kilka ekip premierów i prezydentów i całej reszty, i zawsze bolało mnie, gdy ci wybrani w demokratycznych wyborach nasi przedstawiciele , mówili : " w TYM kraju".
Toż tow. Gomułka wydaje się być większym patriotą, bo zawsze przemawiał : "... w naszej Ojczyźnie, Polsce Ludowej..."

Ad rem, to nie wydaje mi się , żeby nastąpiło jakieś proceduralne uchybienie w sprawie, kto prowadzi śledztwo. Na pewno zagraniczni obserwatorzy podjęli by rwetes , gdyby tak było.

Przecież, jak ulegnie śmiertelnemu wypadkowi, gdziekolwiek w świecie, jakiś zagraniczny turysta, to dochodzenie prowadzi policja lokalna, właściwa do miejsca gdzie zdarzył się wypadek..

Stało się! Bóg tak chciał?

Z wyrazami szacunku
ździcho / 77.255.34.* / 2010-08-20 01:01

bezskutecznie czekaliśmy na wystąpienie premiera, marszałka sejmu, jakiegokolwiek
reprezentanta władz, który poinformowałby Polaków, że mimo śmierci Prezydenta państwo
polskie istnieje i podejmuje decyzje stosowne do okoliczności w jakich się znalazło.

Tak, to my czekaliśmy na patriotyczną przemowę, a że patriotyczna przemowa nie miała miejsca, to zaraz trzeba wnioskować, że miał miejsce Hołd Ruski A.D.2010, czyli zrzeczenie się suwerenności Polski i uczynienie jej terytorium zależnym od Rosji. Przynajmniej z Twojej wypowiedzi tak zgrubsza wynikałoby i powiem Ci, że chyba trochę za bardzo Cię ponosi jakiś trans, jakieś uniesienie i mam wrażenie, że piszesz to w postawie na baczność. Tusk zawalił sprawę, bo oddał śledztwo Rosjanom i tyle. A Ty robisz z tego dziejowy zakręt.
ździcho / 77.255.34.* / 2010-08-19 23:47
Artykuł podaje, co Parulski dostał, czego Parulski nie dostał i co Parulski spodziewa się dostać. I tyle. A ferajna poniżej rozpisała się, ze ho ho! A wyzwisk co niemiara.
heniek14 / 95.48.220.* / 2010-08-19 23:05
A ja mam 11 samochodów.Tylko co z tego?Wszystkie to wraki.Niczemu nie posłużą.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-08-19 22:01
Proponuje, aby nasi tołażysze usiedli z rosyjskimi tołażyszami i demokratycznie przegłosowali jedną i obowiązującą prawdę o przyczynach, rzeczonej katastrofy. Demokracji stanie się wtedy, zadość!
POzamiatacz / 89.72.16.* / 2010-08-19 21:48

Rosja przekazała Polsce akta smoleńskiego śledztwa


Już sam tytuł jest żenująco zakłamany. Jakie smoleńskie śledztwo? Śledztwo jest ROSYJSKIE w sprawie Katastrofy P O L S K I E J DELEGACJI.
delegacji, w której skład wchodzili:
Prezydent RP wraz z Pierwszą Damą;
przedstawiciele Sejmu;
przedstawiciele Senatu;
reprezentacja jednostek Wojska Polskiego wraz z reprezentantami sztabu NATO;
przedstawiciele organizacji kombatanckich, rządowych i społecznych.

W wiadomościach TVP1 (jeśli się nie mylę z 17 08 2010), śmiano nazwać WIZYTĄ PRYWATNĄ, SIC!!

Jeśli chodzi o "akta", lepiej zastanowić się nad dowodami niż przygiąć kark nad makulaturą...i patomorfolodzy obecni przy sekcjach i archeolodzy i przekopywanie. Można wymieniać kłamstwa oraz karygodne zaniechania godzinami.

Odebrano wyniki rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy POLSKIEJ DELEGACJI na 70 rocznicę upamiętnienia MORDU KATYŃSKIEGO. Taka jest prawda.

.
buc_pucybut / 2010-08-19 23:18 / Tysiącznik na forum
TVP to już chyba pełowskie zakłamane media tak jak PO24
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-19 21:05
Katastrofa prezydenckiego samolotu kojarzy mi się z równie tragiczną katastrofą niezatapialnego Titanica.

Mam wrażenie, że w obu katastrofach nastąpił podobny , nazwijmy to "moment psychologiczny":
Ci z Titanica uważali, że są niezatapialni, ci z samolotu, że są niezbędni w danym miejscu i czasie.
W obu przypadkach zlekceważono zdrowy rozsądek, nakazujący w trudnych warunkach atmosferycznych zachować szczególną przezorność.


Mnie się zdarzyło coś podobnego - bez ofiar na szczęście.
Otóż mając przejechane bezwypadkowo ( !!! ) setki tysięcy kilometrów za kierownicą samochodu, że ruszając z postoju , z prędkością 5 - 10 km/h, zdarzyło mi się spowodować spory karambol.
I gdy już wszyscy ochłonęli po tej kraksie, stwierdziliśmy, że to nie mogło się zdarzyć! A jednak zdarzyło się! Od jednego drgnięcia kierownicą, od jednego spojrzenia nie w tą stronę, o sekundę nie w tym co trzeba momencie, wypadki potoczyły się lawinowo w sposób niekontrolowany.

Więcej dystansu do katastrofy smoleńskiej dobrze wszystkim zrobi.
Niezgoda rujnuje.
gredor / 83.28.69.* / 2010-08-19 20:18
Proszę PRzeczytać " Rosyjska ruletka" Zacharskiego super szpiega PRLu - Ludzie może coś was oświeci!!!!! Ech żyjecie 5 lat w eu i co lepiej będzie - trza pracować do 70-tki, to za komuny było krócej - i też starczało tylko na chleb i cebulę - zobaczyta na co was bedzie stać na emeryturze - Eutanazja będzie gratis - 34 Dyrektywa brukselki hahaha
POZDRAWIAM / 83.10.71.* / 2010-08-19 18:47
Z tego wszystkiego najbardziej oryginalny jest ten członek PIS z granatem - pewnie kolega tego Macierewicza - dość podobni.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-08-19 21:38
Ten Kolo z granatem to kumpel Zbigniewa S i Dominika T "Rambo" ten granat to właśnie z Dominika arsenału...?
A wszyscy oni to dobrzy znajomi ludzi z WSI którzy to serdecznie kumplują się z Bronisławem Komorowskim...?
zaciekawiony / 87.98.243.* / 2010-08-19 19:30
a to ten, co rozbroił z granatu członka PełO. Dzielny członek. A tak na marginesie wisisz jako jądarka, u którego członka?
sfera2 / 2010-08-19 18:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciekawsze od tego artykułu są wpisy poniżej, jednego nie mogę tylko zrozumieć jaki cel jest tego nakręcania się. Z początku, kiedy zawitałem na to forum, sprawdzałem te informacje w internecie czy bibliotece, ale szybko połapałem się, że to co jest pisane na tym forum, to w większości kłamstwa. Drugie co zauważyłem to, że więcej wodolejów jest w śród zwolenników PiS-u. Oczywiście wpisów z wulgaryzmami nie czytam, bo to piszą ludzie niedojrzali emocjonalnie i tak naprawdę nie mają o czym pisać.
Prawdą jest że nie lubię Kaczyńskiego ale tylko Jarka, ponieważ to jest kłamcą i bez skrupułów gra na uczuciach prostych i naiwnych ludzi.
Również faktem jest, że nie jestem sympatykiem Tuska, ale chociaż trochę lubi po koloryzować to jest uczciwy w działaniu co budzi zaufanie i lubie ujawniać nieprawdę jaką tu pisze część forumowiczów.
ździcho / 77.255.34.* / 2010-08-19 23:55

Prawdą jest że nie lubię Kaczyńskiego ale tylko Jarka,
Również faktem jest, że nie jestem sympatykiem Tuska,

I to jest coś, co się większości ludzi nie może pomieścić w głowach. Ja też próbowałem wiele razy tłumaczyć, że to jest możliwe, ale gdzie tam. I tak powiedzą, że jak nie lubisz tego, to jesteś POjeeb, a jak nie lubisz tamtego, to jesteś PiSior. Mnie tez wyzywają albo od jednych, albo od drugich.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-08-19 21:33

Prawdą jest że nie lubię Kaczyńskiego ale tylko Jarka, ponieważ to jest kłamcą i bez skrupułów gra
na uczuciach prostych i naiwnych ludzi.
Również faktem jest, że nie jestem sympatykiem Tuska, ale chociaż trochę lubi po koloryzować to jest
uczciwy w działaniu co budzi zaufanie i lubie ujawniać nieprawdę jaką tu pisze część forumowiczów.

Nie lubisz Jarka a choć sympatią nie pałasz, to lubisz Tuska po mimo tego że jest kłamcą i bez skrupułów gra na uczuciach prostych i nie winnych ludzi...?
Czy to nie obłuda przez Ciebie przemawia...?
Wacus Młody Zapaterysta / 83.10.81.* / 2010-08-19 17:32
WydOOpcone LEMINGI - od tego Gościa nie kupilbym używanego TU-147
s36790 / 195.116.98.* / 2010-08-19 17:31
PIS dostanie sie w następnych wyborach do parlamentu ale w jeszcze następnych prawdopodobnie już nie.Wtedy Macierewicz swoje teorie na temat wypadku w Smoleńsku będzie przedstawiał przy kawie w mieszkaniu Kaczyńskiego.Tam jest ich miejsce
...
www.skocz.pl/ciuchy2010
zxc12 / 83.31.181.* / 2010-08-19 17:27
w kontekście czy będą występowały o odszkodowanie do Rosji Informacja na money sprzed dwóch dni Kaczyński już takie oświadczenie napisał
studentka historii / 83.22.53.* / 2010-08-19 16:36
Jeszcze pińcet razy będą przekazywać co będą chcieli,a o prawdzie zapomnijcie bo już dawno pozamiatane.
zbyszek52 / 94.254.146.* / 2010-08-19 17:47
Przeżegnaj się dziewczyno. To Ty na prawdę nie wiesz jaka jest przyczyna tej katastrofy?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-08-19 15:50
Rosyjski szpieg polskim Generałem...?
W Rosji gratulowali mu awansu i dali mu trochę kopij które to za jakis czas znów uzupełnia tak jak kopie czarnych skrzynek?
@@@ / 89.77.127.* / 2010-08-19 16:04
I to obrzydliwe całowanie się z tym rosyjskim funkcjonariuszem tak jak kiedyś robili to Jaruzel z Breżniewem...... nic tylko PO prostu rzygać się chce jak się na to wszystko patrzy.
ździcho / 77.255.34.* / 2010-08-19 23:58
Jak się w ogóle dwóch facetów całuje, to jest ohydny widok i nieważne kim oni są, nie sadzisz?
buc_pucybut / 2010-08-19 15:53 / Tysiącznik na forum
No to po prostu polski pułkownik agentem KGB o kryptonimie generał
buc_pucybut / 2010-08-19 15:14 / Tysiącznik na forum
A z jakiej to okazji a akademia była ;-) oczywiście to wszystko kopie ;-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy