Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rosja zatrzymała niebezpieczną kapustę z Polski

Rosja zatrzymała niebezpieczną kapustę z Polski

Wyświetlaj:
pchelek / 2007-05-30 19:17 / Tysiącznik na forum
azotany to nawozy stosowane normalnie do upraw na calym swiecie - a ten drugi srodek to do opryskow jest stosowany [obadwa nieszkodliwe] - wszystko jest jak powinno byc - widocznie ruscy srodkow ochrony nie stosuja bo zra kapuste razem z robalami a jako nawozenie to sr..ją nawozem pod kazda glowke kapusty
8848 / 83.27.127.* / 2007-06-12 11:38
Głupoty piszesz! To my jemy syf a w Rosji dbają, żeby ich nie karmić zglobalizowanym byleczym. Z drugiej strony to im chyba nic nie zaszkodzi:))
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-05-31 10:01
Twój komentarz świadczy tylko o tym, iż nie masz pojęcia o zasadach nawożenia roslin ani o chemii rolniczej. Jeszcze nie tak dawno w naszym kraju dość popularne były poglądy że dla warzywa produkowane dla siebie należy zasilać i chronić przy użyciu naturalnych sposobów a na rynek można stosować bez ograniczeń środki chemiczne. Były liczne przypadki ciękich zatruć takimi substancjami jak Wofatox, Metasystox. Swego czasu modny był owadobójczy DDT, który rzekomo nieszkodliwy, kumulował się w organiźmie. Obecnie już wycofany, podobnie zresztą jak w/w preparty. Poważnym zgrożeniem jest też przedawkowanie nawozów azotowych. Powstają z nich związki zwane azotanami i azotynami. Niektóre z nich są surowcami do producji lekarst i środków konserwujących. Ich nadmierna podaż prowadzi do bardzo poważnych zatruć. Nie wiem czy zatrzymanie transportu kapusty lub jabłek było zasadne, ale takie popisy ignoranctwa jakie zaprezentował "pchełek" źle służą zdrowiu konsumentów.
pchelek / 2007-06-03 22:35 / Tysiącznik na forum
tak sie sklada ze jestem producentem warzyw - tak wiec nie chrzan w obronie niewiadomo kogo
8848 / 83.27.127.* / 2007-06-12 11:41
producentem to Ty może jesteś ale to jeszcze nie świadczy o tym, że wiesz czym nam pryskasz żarcie
acomitam / 83.25.204.* / 2007-05-31 08:52
Niby tak, jednak gdy się popatrzy na warzywa w sklepie to trochę człowieka nachodzą wątpliwości. Jak wytłumaczyć bowiem fakt, że rzodkiewka osiaga rozmiary buraka, a przy tym w środku jest ... przezroczysta, albo że marchew ma gabaryty męskiego przedramienia? We mnie osobiście wzbudza to pewne wątpliwości, czy z tymi warzywami jest OK i czy hodowcy nie przesadzili z nawożeniem.
Halinka / 83.22.49.* / 2007-05-30 17:10
Nie dość że mamy awanturę o mięso to jeszcze na dodatek wieziemy tam zakażone rośliny. Czyżby Polacy byli aż tak chytrzy ? żeby zarabiać na oszustwie ?
acomitam / 83.25.204.* / 2007-05-31 08:43
Żyby zarobić biznesmen, nie tylko polski, jest w stanie zrobić wszystko lub prawie wszystko. Nasi zaś biznesmeni przyzwyczajeni, że różne grzeszki uchodzą im na sucho, czują się zwolnieni od jakiegokolwiek obowiązku dbałości o jakość towaru, jeśli taka dbałość nie jest wymuszona przepisami i ich rygorystycznym egzekwowaniem. Pokątne usuwanie odpadów poprodukcyjnych czy też notoryczne zaśmiecanie i dewastowanie środowiska naturalnego to prawie norma. Nie tak dawno pokazywali w TV reportaż o zanieczyszczeniu małej rzeczki, gdzieś na południu Polski, przez lokalną rzeźnię. Zanieczyszczenie to w tym wypadku czysty eufemizm, w rzeczce pływały bowiem kawałki mięsa, jelit, skóry itd, a z zakładu rzeźniczego wprost do rzeczki walił kanał ściekowy, którym wypuszczano te świństwa. Od czasu do czasu, w zależności od ilości zwierząt przetworzonych w rzeźni, rzeczka nabierała krwistego koloru. Smród w okolicy ponoć był taki, że nawet muchy zdychały w powietrzu. A pan biznesmen, oczywiście ustosunkowany w gminie i mający pełne poparcie urzędników, miał w nosie to wszystko. Najważniejsza jest kaska i nic innego się dla niego nie liczyło. On zapewne mieszkał daleko od swoejgo zakładu.
lorunia / 91.94.169.* / 2007-05-30 15:35
Jak dobrze poszukają to i polon się znajdzie Warzywa na ten rynek nabierają dziwnych właściwości jak tylko zbliżą się do granicy Z mięsem jest podobna historia Kiedyś popsuło się wino woda mineralna istna plaga fatum ? może coś innego o czym wszyscy wiemy
lorunia / 91.94.169.* / 2007-05-30 15:46
Przepraszam miało być A może chodzi o coś innego o czym wszyscy wiemy .
śmieszno i durno / 83.23.133.* / 2007-05-30 20:08
nie dziwię się wcale rosjanom..... gdybym miał takiego sąsiada co 27 lat sra mi na wycieraczkę i wyzywa od kałmuków i KGB-owców to nawet igliwia z choinki bym od niego nie brał.
Czy w tej polsce już wszyscy oczadzieli do końca?
Jak dlugo można słuchać tej nienawiści? Czemu takiej nie ma w stosunku do Niemców? Nistety jesteśmy tu a nie na Madagaskarze......
kiepski / 83.5.165.* / 2007-05-30 20:23
Tu masz całkowitą rację.
Polak to też kiepskie nasienie, a na dodatek (taka polska świnia wszędzie nasra i przyklepie.
lorunia / 91.94.135.* / 2007-05-30 22:22
Widzisz różnica jest taka że Niemcy potrafiły sprostać zadaniu i pogodzili się z Polakami Powinieneś pamiętać to słynne powiedzenie Wybaczamy i prosimy o wybaczenie Rosjanie natomiast tego nie zrobili A było by za co przepraszać Ty człowieku powinieneś się wstydzić za te słowa Przed wojną ludzie ściągali złote obrączki z palców aby były pieniądze na ratowanie ojczyzny wyzbywali się kosztowności rodowych A wracając z tułaczki a konkretnie mówiąc z zesłania całowali tą ziemię Ty natomiast ją plugawisz WSTYD jeszcze raz WSTYD
LENIN / 83.238.240.* / 2007-06-03 20:15
taaa, i dlatego szkopy exportują do nas beczki z róznymi odchodami!(odpadami)
szposzcz. / 85.14.126.* / 2007-05-31 08:01
Ciekawe co się stało z tymi obrączkami - pewnie poszły na utrzymanie rządu w Londynie :D:D:D
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-05-31 10:06
Podobno wróciły do Polski i rozkradli je ludzie Cyrankiewicza
acomitam / 83.25.204.* / 2007-05-31 08:47
Oj mało wiemy o historii Polski, mało. Ale u małolatów to teraz norma. Jak to mówią, kredo życiowe młodego pokolenia to: popić, po(g)ruchać i radia posłuchać. W tej sytuacji nie dziwi mała świadomośc historyczna i takie, niby to demaskujące straszliwe przekręty Polski międzywojennej, pytania.
lorunia / 87.96.64.* / 2007-05-31 09:41
Trudno mi wyrazić to w paru zdaniach co powinienem Ci napisać Ale odpowiem ze spieniężonych obrączek i kosztowności były zakupione elementy uzbrojenia Czy Ty uważasz że Polska nie zasłużyła na to aby mieć swój rząd Może lepiej by było jakby rząd wtedy powstał na wschodzie ? Aby nie ciągnąć tematu powiem tylko tyle że zaproszona elita Polska na rozmowy w Moskwie została uwięziona a dalszy los tych osób jest znany nawet uczniom szkoły podstawowej A Ty tego nie wiesz ?
acomitam / 83.25.204.* / 2007-05-31 13:01
Hm.. Ta odpowiedź aby na pewno dotyczy mojego postu? Toć ja odniosłem się do wypowiedzi Szanownego Szposzcz., który chyba insynuował, że narodowa zrzutka na ratowanie ojczyzny została zmarnowana przez rząd i to w Londynie.
lorunia / 91.94.61.* / 2007-05-31 14:19
Ciebie to nie dotyczy chodziło mi o Ferdynanda

Najnowsze wpisy