Forum Forum podatkoweInne

Rośnie składka na ubezpieczenie zdrowotne

Rośnie składka na ubezpieczenie zdrowotne

bogumiła / .* / 2003-12-31 01:36
Komentarze do wiadomości: Rośnie składka na ubezpieczenie zdrowotne.
Wyświetlaj:
Jacek / .* / 2004-01-22 23:28
to znowu ja ...a najlepiej to poprosze o podanie jakiegos przepisu, ustawy albo miejsce w sieci...gdzie te dane moge odnalezc .....z góry....JESZCZE RAZ DZIEKUJE
Jacek / .* / 2004-01-22 23:25
NO dobra rosnie ub.zdrowotne...od podatku mozemy sobie oliczyc 7.75% zapłaconej skladki ale czy te 0,5% mozna odliczyc od dochodu?PROSZE O ODPOWIEDZ NA MAILA zadko tutaj bwam a mam problem w/w...z góry dziekuje (jacekku@op.pl)
jan / .* / 2004-01-02 00:04
Nie Składka ale Podatek wzrasta we wszystich przedziałach o 0,5% ponad ustawowy (!?) poziom .Tak to nastepuje obniżka podatków przez ich podwyzszenie o kolejne 0,25 % (juz w 2003 było to 0,25%) Chcieliśta obnizki no to mata podwyżkę
michal / .* / 2003-12-31 17:45
miesiecznie, a nie rocznie.
Jolik / .* / 2003-12-31 10:40
szkoda tylko ze lekarze, wiedzac ze koncza im sie limity dalej daja terminy np. do szpitala. Mialam ustalony ternim na 15 grudnia. Ustalany on byl w pazdzierniku. Oczywiscie nie przyjeli mnie. Pytanie: po co ustalali mi ten termin, nie wiedzieli ze sie konczy limity ???
marecki / .* / 2003-12-31 09:45
czyli za niemanie od 1.01 lekaza pierwszego kontaktu placi sie wiecej ?
cc / .* / 2003-12-31 08:23
jak zaczniesz chorowac w grudniu to zapomnij o opiece zdrowotnej wiekszosc limitow sie konczy i masz g... a nie leczenie!
cozac / .* / 2003-12-31 08:22
pier.....y kraj sk......stwo zł.....jstwo w sumie norma
bogumiła / .* / 2003-12-31 01:36
Jasne, że rośnie bo koszty ciągle nieudanych reform systemu "zdrowotnego" są coraz wieksze, tyle że coraz mniej w zamian możemy uzyskać. Nieważne, 40, 100 czy więcej, ale za co płacimy???!!! Za to, że jak pacjent będzie chory na dwie choroby, to tylko za leczenie jednej z nich "państwo" zapłaci? Sorry, ale jeśli to choroby śmiertelne /jak podawano - np. cukrzyca i choroba wieńcowa/ - to "państwowa" dopłata to leczenia jest marnotrawieniem pieniędzy - przecież pacjent i tak umrze. Więc "co by" podreperować premie urzędników może lepiej nie refundować żadnego leczenia, albo jeśli ktokolwiek z chorych źle wybierze i umrze na chorobę, z powodu której nie był leczony - obciążyć rodzinę kosztami i to z odsetkami. Ale też - jeśli umrze na chorobę, na którą był leczony - gwarantować rodzinie wypłatę zmarnowanych pieniędzy /przecież nie państwowych, bo jeśli nawet lwia część składki jest z podatku, to podatki też płacimy z własnych pieniędzy/ i rekompensatę za zmarnowane ludzkie życie.Jeśli się pomyliłam i refundacje "idą" nie ze zdrowotnego, a z chorobowego - przepraszam; dla mnie jednak ganze gall, która część składki idzie w błoto, a raczej w g... . Sorry - w złoto dla pomysłodawców kretyńskich i drogich niestety, ale mało efektywnych pomysłów. No cóż... po trupach -do celu. W końcu wszyscy pracujemy dla pieniędzy a najważniejszy jest budżet ... klasy miłościwie nam panujących.
podatnik / .* / 2004-01-08 20:22
lepiej przestać płacić podatki, wszystkimi możliwymisposobami a nawet przyjąć to za obowiązek wobec kraju, im prędzej pijawki odpadną tym prędzej u władzy znajdą się ludzie gospodarni ?
nie_tędy_droga / .* / 2004-01-20 13:44
Twój pomysł był wcześniej stosowany wzajemnie wobec siebie przez ZSRR i USA. Tam też byli i są tacy, którzy sądzą, że uderzenie w strukturę państwa poprzez ograniczanie dopływu kasy spowoduje upadek rządzących. Owszem, powoduje, ale coraz większą biedę wśród wszystkich OPRÓCZ rządzących. Poza tym twój pomysł przypomina rozwiązania stosowane np. przez PKP - im mniej będziemy pracować, tym więcej zarobimy, bo koszty mamy takie, że przewyższają przychody, więc ograniczając przychody ograniczymy koszty, więc w końcu zacznie się to nam opłacać. Otóż nie zacznie tak długo, jak długo PROPORCJA między kosztami i przychodami pozostanie niezmienna. Na koniec zaś taka uwaga - nawoływanie do niepłacenia podatków jest nawoływaniem do nieprzestrzegania prawa, a poza tym - naprawdę uważasz, że im mniej podatnicy będą płacić tym więcej dostaną ze wspólnej kasy?!

Najnowsze wpisy