Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosyjski MON: To Polska odpowiada za II wojnę światową

Rosyjski MON: To Polska odpowiada za II wojnę światową

Wyświetlaj:
nie pisowi / 90.129.110.* / 2009-06-06 07:31
Głupota dotarła już na wschód!
Koniec świata jak mawiał Pawlak.
Jacek2Ty / 83.5.64.* / 2009-06-05 11:56
Pod koniec 1938 r. Ribbentrop oferował nam - za wejście do Paktu Antykominternowskiego - gwarancje granic, zmiany w statusie Gdańska (ale nie wcielenie bezwarunkowe), szczególny - ale nie eksterytorialny - charakter autostrady przez "korytarz". A więc mielibyśmy pozycję Rumunii, czy Węgier. I w maju 1940 r. von Rundstedt startowałby z Krzemieńca, a von Bock z Nowogródka.
andowc / 83.5.109.* / 2009-06-05 16:55
Kapitaliści "staropolscy" nie wyrazili "zgody" i stracili.
Ivv / 89.77.151.* / 2009-06-04 22:04
Jasne, to my odpowiadamy za pakt Ribentrop - Mołotow.
andowc / 83.5.74.* / 2009-06-04 12:31
Ma Rację.
Również Poska odpowiada że "Adolf" (Niemcy), przegrał wojnę.
Hitler był większym "socjalistą" od Stalina.(do tego zmusza "bieda,nędza,itd..).
Wojna miała "na celu" zawładnąć" państwami "kapitalistycznymi",- t.zn. Polskę,Francję,Anglię, itd..
Polska "kapitalistyczna" wykazała opór (Hitlerowi i Stalinowi) "socjalizmowi" i tak się to "skończyło".
"Kapitaliści" miejcie się na "baczności".
Niemcy i Rosja "nie popuszczą", - aby wprowadzić "socjalizm".
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-04 11:51
No proszę jak to punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia.
Ciekawe czy ow historyk rosyjski, ma tak mała wiedze, czy raczej mając wystarczająca wiedze, pisze z premedytacją, przeinaczając historie, a napewno mocno naciągając argumentację.
Nie powinno to dziwić, taka wykłądnia w wykonaniu Rosyjskiego historyka.
Ba Rosja nigdy nie przyzna że swoje istnienie dzisiejsze, swoja obecnośc na mapach świata zawdzięcza takiej małej Polsce. Ba i to Polsce przedwojennej, temu "bękardowi wersalskiemu"

Gdyby nie decyzja Polski o nieprzystąpieniu do paktu antykominternowskiego, Rosji dziś nie było by na mapach świata. Ale tago to rosja nigdy ale przenigdy nie uzna.

Pozwole sobie wkleic to co juz kiedys wcześniej na forum money napisałem.

"Gdyby Polska przystąpiła do paktu antykomiternowskiego, to dzisiaj Rosji nie
było by na mapach świata.
Hitlerowi dywizje polskie potrzebne były do szybkiej rozprawy z Rosją, nie mówiąc juz o bezpiecznym i stabilnym zapleczu jake stanowiły by ziemie polskie.
Polska odmówiła , poniewaz nie widziała alternatywy, sojusz z Hitlerem wprawdzie oszczedzał ludnośc ale likwidował w perspektywie polską państwowość. Sojusz ze Stalinem groził likwidacja znacznej części społęczeństwa, za to pozostawiał byt państwowy.
Decyzja Polski o nieprzystapieniu do paktu, spowodowała ze dzis swiat jest jaki kazdy moze go ogladać.
Wskutek nieprzystapienia Polski do paktu, Hitler musiał dogadywac sie z Rosją, czym
znowu naraził sie swojemu wielkiemu sojusznikowi Japonii (członkowi paktu antykomiternowskiego). Ba Japonia podpiisanie ukłądu Ribentrop - Mołotow, uznała za zdradę. W tym czasie trwały walki
armi japońskiej a wojskami Stalina na syberii.
To było jedna z przyczyn dla której Rosja dopiero 17 wrzesnia udezryła na Polske. Po prostu rozejm z Japończykami wchodził w zycie dopiero 16 wrzesnia, Stalin musiał się asekurowac.
Reasumując . gdyby Polska przystąpiła do paktu z Hitlerem. nie było by takiej II WS jaka znamy. Niemcy odniosły by kolosalne zwycięstwo i zamiast dominującego jakiś czas siermiżnego socjalizmu Stalinowskiego wydania, byłby narodowy socjalizm , sprawnie organizowany z tym że nie było by państwa polskiego. Hitler planował wielkie niemcy po Ural. Polacy mieli byc przesiedleni na wschód, tereny zajmowane przez polaków miały byc etnicznie czyste, niemieckie.
Ze zmagań dwóch odmian socjalizmu, wygrał (dzięki wyborowi jaki dokonała Polska), socjalizm wersji Sowieckiej. Spowodowało to wyniszczenie znacznej częsci populacji narodu polaków, ale uchroniło byt
państwowy.
Wprawdzie ostatecznym zwyciezca tego okazał
się również socjalizm, w wydaniu unijnym,
ale jest to socjalizm w wersji
łagodniejszej."
hipoteza / 79.184.10.* / 2009-06-04 18:33
Karkołomny scenariusz, ale prawdopodobny .
Byliśmy między młotem a kowadłem !
Jedynie nieoficjalne pomysły Piłsudskiego z początku lat
trzydziestych , aby razem z Włochami i Francją uderzyć na
Niemcy przywracając ustalenia Traktatu Wersalskiego , mogły zapobiec katastrofie !?
FirezeuG / 2009-06-04 11:33 / Tysiącznik na forum
W związku z tym opracowaniem historyka rosyjskiego, przychodzi mi do głowy tylko jeden pomysł:
Jeśli ktoś ma takią wiedzę i możliwości to niech wyciągnie fragment serialu "39 i pół". W jednym z odcinków pada takie stwierdzenie:
"Tato zmień dilera albo bierz połowę"

Przetłumaczyć i wysłać do zainteresowanego.
konserwa / 2009-06-04 11:25 / Tysiącznik na forum
Zastanawia mnie skąd u wielu forumowiczów tyle nienawiści do Polski, tyle antypolonizmu. Chyba w żadnym kraju nie spotyka się takiego kretyństwa. Szczególnie teraz kiedy możemy być dumni z 4 czerwca, z naszego Jana Pawła II i wielu innych rzeczy. LUDZIE WYLECZCIE SIĘ Z KOMPLEKSÓW. To utyskiwanie na Polskę to ciągły kompleks starszego i średniego pokolenia. Wierzę tylko w młodych bo często są oni znacznie mądrzejsi niż ich koledzy z innych krajów. A niech sobie Kowalow pisze co chce skoro kiep i głupek, ale niech sobie przypomni jak spieprzali spod Warszawy w 1920 roku. Ileśmy razy też im w du.. dali no cóż tak jak my swoich klęsk tego wolą nie pamiętać. Głowa do góry Polacy mamy być z czego dumni !!!!!!!!!!
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-04 10:51
My też mamy takich Kowalowów. Kilku nawet udziela się na forum Money.pl. Mamy ich w polskich książkach historycznych, w telewizji i w radio. Szaleją na Onecie polscy Kowalowowie.
Ciągle wielu chce abyśmy byli Austro-węgrami ze srającym pod siebie cesarzem niż Austrią.
Henio z Wieszowej / 193.201.167.* / 2009-06-04 10:42
Wniosek z tego, że Rosyjski MON świetnie dogadałby się z naszym IPNem w fałszowaniu historii, stosują nawet te same praktyki propagandowe :)
dawid_jsg / 194.242.62.* / 2009-06-04 10:27
Dobrze że jest GW i TVN gdzie dokładnie naświetla się zbrodnie polaków przeciwko mniejszościom.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4792450.html
Greeder / 62.89.78.* / 2009-06-04 10:51
Jak zwykle stek bzdur. Davies w Powstaniu '44 przytacza dane na temat ilości Żydów wśród UBeków. Ale Gross kwestionuje fakty. Jak zwykle.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-06-04 10:46
Ech głupcze. A jaka polityka byłaby na miarę? Wziąć udział w pakcie Ribentrop-Mołotow, żeby mieć coś do powiedzenia w swojej sprawie?
Sard / 83.24.15.* / 2009-06-04 10:11
Ależ prezent dla naszego obecnego prezydenta. Ruscy twierdzą że wojna to nasza wina, Niemcy że są z********* pokszywdzeni w związku z wypędzeniami ( jak wypędzali z domów i rozrzeliwali Polaków i inne narody to było chyba w porządku), inne narody, jak Francuzi np. w zasadzie negują duży udział Polskich Sił Zbrojnych w walce nad Niemcami, samemu przypisując sobie rolę na równi z tymi wielkimi.

Naprawdę nie dziwię się, że tak dużo ludzi popiera PIS i prezydenta, choć wielka szkoda, że sa to niestety ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości w innych kwestiach.
i tyle / 194.213.1.* / 2009-06-04 09:31
powołanie przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa specjalnej komisji do przeciwdziałania próbom fałszowania historii na szkodę interesów Rosji.
"Cała nasza rodzima historia już dawno została dogłębnie sfałszowana. Najpierw w interesie imperium rosyjskiego, a następnie w interesie Związku Radzieckiego. Sens wszystkich znaczących wydarzeń i zjawisk w naszej historii został gruntownie wypaczony" - napisał Afanasjew w najnowszym wydaniu opozycyjnej "Nowej Gaziety".
Za najważniejszy przykład historyk uznał II wojnę światową. "Wielu (Rosjan) do dzisiaj nie zrozumiało istoty jej przyczyn i początku, ani jej zakończenia i wyników" - zauważył historyk.
"Związek Radziecki przystąpił do wojny 17 września 1939 roku po stronie (Adolfa) Hitlera i walczył po stronie nazistowskich Niemiec do 22 czerwca 1941 roku. Dlatego jest to Wielka Wojna Ojczyźniana, a nie wojna światowa" - podkreślił Afanasjew.
"A zakończenie wojny?" - zapytał historyk i dodał: "Wszyscy wiedzą, że wyzwoliliśmy ojczyznę, jednak poza świadomością pozostaje, że rezultatem wojny był podział świata na strefy wpływów i podbicie przez Związek Radziecki połowy Europy".
Afanasjew wskazał, że "wszyscy wiedzą, iż dla ludzi radzieckich wojna zakończyła się wyzwoleniem, triumfem, Wielkim Zwycięstwem, jednak wielu wciąż nie może pojąć, iż zakończyła się również jeszcze większym zaostrzeniem stalinizmu i jeszcze większym zniewoleniem tychże radzieckich ludzi".
Zdaniem historyka, "wszystkie obecne +historyczne+ dekrety i inicjatywy ustawodawcze władz służą temu, by dogłębnie sfałszowaną historię kraju zachować w tym sfałszowanym stanie, w którym żyje w świadomości większości Rosjan".
"Z Rosjan trzeba zrobić poddanych - nie tylko społecznie, ale także ideowo, duchowo. Taki jest sens ostatnich działań naszych władz" - napisał Afanasjew.
Garand / 2009-06-04 09:44 / portfel / Bywalec forum
Władza rosyjska (radziecka) maiła wielki kompleks w związku z nieudaną próbą Stalina "wyzwolenia całej europy". Teraz robią z Rosji biedny zaatakowany znienacka kraj, zeby to zatuszować.
Garand / 2009-06-04 09:25 / portfel / Bywalec forum

Dążąc do zapewnienia sobie statusu wielkiego mocarstwa, Polska w żadnej mierze nie chciała zostać młodszym partnerem Niemiec. 26 marca 1939 roku Polska ostatecznie odrzuciła niemieckie roszczenia - wskazuje rosyjski historyk.

Czasami się zastanawiam, co by bylo gdyby... :)
Gdyby Polska przyłączyła się do niemców w walce z komunizmem. Może Hitler pogoniłby sowietów za ural z nasza pomocą. Nie byloby wtedy komunistycznej niewoli po 1945 roku, ale z drugiej strony nie wiadomo jakiby los zgotowaliby nam Niemcy... I tak źe i tak niedobrze...
Very / 130.60.28.* / 2009-06-04 11:15
Nie ma co gdybac. Hitler dokladnie realizowal swoje plany zawarte w "Mein Kampf". Polska najpierw byla zaatakowana i podbita. Jej zgoda wtedy nie mialaby wiekszego znaczenia. Gdyby jednak Polska sprzymierzyla sie z Hitlerem wczesniej, to i tak Hitler realizowalby swoje plany. Polska bylaby nastepna, pretekst by sie znalazl. A historia Polski bylaby komptelnie "zachlapana".
Greeder / 62.89.78.* / 2009-06-04 10:45
Htler był za głupi, żeby do niego się przyłączać (podludzie trza tępić, a ni się z nimi sprzymierzać). A Stalin za wredny, nic nie dotrzymywał tylko i wyłącznie jego najwierniejsi poddani nie lądowali na Syberii. I się skończyło, jak się skończyło.
i tyle / 194.213.1.* / 2009-06-04 09:34
oburza cię kologo sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne"? gdyby nasi dziadowie przyłączyli się do niemców,nie miałbyś opowodów do oburzenia
Beh / 62.111.198.* / 2009-06-04 09:54
może nie byłoby powodów do oburzenia ... Wielka Rzesza trwała by 1000 lat.
Garand / 2009-06-04 09:41 / portfel / Bywalec forum
Oburza mnie to, że kwestia holocaustu stała się za bardzo medialna i podciąga się ją pod politykę. To była wielka tragedia i mnie nie interesują kłótnie o podłoży leksykalnym....
Jak ktoś ma zamiar się wykłócać o nazewnictwo, to poradzę takiemu, żeby poszedł i wytłumaczył wszystkim jak było naprawdę przedstawiając fakty, to wystarczy. Nie trzeba się od razu obrażać i oburzać. Może ktoś miał złego nauczyciela od historii i trzeba mu to naświetlić i tyle.

P.S: Nie jestem twoim "kologą"...
i tyle / 194.213.1.* / 2009-06-04 10:19
sorki za kolegę,nie zrozumieliśmy się, mnie też nie interesują kłótnie o podłożu leksykalnym,chodziło mi byś się zastonowił jak twoim zdaniem powinien zachować się polski rząd wobec mniejszości narodowych zamieszkujących Polskę po podpisaniu paktu z Hitlerem? gdyby Polska została satelitą III rzeszy tak jak np Węgry to Polski rząd musiałby współpracować z hitlerowcami również w kwestii ostatecznego rozwiązania,czy twoim zdaniem Polski rząd powinien wymordować na żadanie hitlera polskich żydów i cyganów?bo hitler nie tylko gonił sowietów prztłóączenie się do hitlera oznaczałoby nie tylko współudział w gonieniu sowietów ale też współudział w ludobójstwie
Garand / 2009-06-04 10:41 / portfel / Bywalec forum
Zapewne masz rację.
Ale Sowieci też nie byli lepsi... Wywozili na sybir, rozstrzeliwali wrogów politycznych i zwykłychżołnierzy, którzy widzieli za dużo w Berlinie itd. W sumie Polacy przyłączyli się do Sowietów jako Armia Ludowa. I w związku z tym też możnaby podciągnąć to do współudziału...
i tyle / 194.213.1.* / 2009-06-04 10:58
nikt nie twierdzi że sowieci byli lepsi, i pociąga się do odpowiedzialności różnych ubeków,a że idzie to zoporami to już inna kwestia, każdy normalny człowiek uważa taką wandę wasilewską czy innego bieruta za zwyczajnych zdrajców,gdyby rząd polski przyłączył się w 1939 czy to do niemców czy do sowietów zasłożyłby na takie samo miano
Helmut1986 / 85.222.86.* / 2009-06-04 11:34
radzieckie potulne baranki znowu się odezwały... imperializm? co to, to nie oni. Sam Kowalow chyba w ogóle nie wziął pod uwagę tego, że Hitler zaczynał od drobnych kroczków tylko po to, żeby z czasem postawić warunki, delikatnie ujmując - nie do odrzucenia (np. przyłączenie resztek Czech do Rzeszy i utworzenie satelickiej Słowacji).
A tak na marginesie - Hitler chciał satelicką Polskę włączyć do sojuszu antykomunistycznego. Może Kowalow także ma nam za złe, że nie dołączyliśmy do sojuszu przeciwko Związkowi Socjalistycznych Republik Zdradzieckich?
t. / 194.242.39.* / 2009-06-05 15:34
Prawda jest taka.
W 1939 agresję na Polskę z zachodu dopuścili się Niemcy, a ze wschodu Rosjanie z NKWD.
Biorąc podobieństwa ideologiczne agresorów można twierdzić, że dzięki takiemu wyborowi jeszcze jesteśmy Polakami.
Różnica polega na tym, że Rosja kierowała się przede wszystkim "Totalitaryzmem Władzy",
a Hitler "Totalitaryzmem Rasy".
Obrońcom Rosji przypominam:
Gdzie powstały pierwsze obozy pracy?
Dlaczego w 1932 na Ukrainie zmarło 7000000 ludzi, gdzie we wcześniejszych i późniejszych latach umieralność około 400000?
Komu w plecy strzelało NKWD?
I dla dociekliwych wiedzy podaję liczbę:
ponad 20mln Rosjan?
Miłego dnia.

Najnowsze wpisy