Forum Spółki giełdowe MBF

Roszady we władzach spółki. Robert Krassowski Prezesem Zarządu

Roszady we władzach spółki. Robert Krassowski Prezesem Zarządu

skomentuj
NewConnector484 / 168.235.153.* / 2014-10-20 17:58
Spore zmiany we władzach giełdowej spółki notowanej na rynku Newconnect. Na prezesa zarządu wybrany został Robert Krassowski, a dotychczasowa prezes, Katarzyna Czub, przechodzi do Rady Nadzorczej.

W dniu dzisiejszym spółka opublikowała serię raportów, w których poinformowała o zmianach w zarządzie i radzie nadzorczej. I tak - z funkcji prezesa zrezygnowała Katarzyna Czub, która zgodnie z uchwałą podjętą na Walnym Zgromadzeniu 29 stycznia 2014 roku została automatycznie powołana do rady nadzorczej spółki. Z kolei na prezesa zarządu rada nadzorcza wybrała Roberta Krassowskiego dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej.

Robert Krassowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, Wydział Zarządzania Informacją w Biznesie. Posiada tytuł magistra w specjalności E-Biznes oraz tytuły Bachelor of Arts i Master of Science nadane przez brytyjską uczelnię Oxford Brookes University.

- Nominacja na prezesa zarządu stanowi odejście od pełnienia funkcji nadzorczych i skupienie się na działalności operacyjnej spółki, co de facto miało już miejsce w ostatnich tygodniach. – tłumaczy nowo powołany prezes spółki Robert Krassowski – Już wkrótce chcielibyśmy pokazać akcjonariuszom i inwestorom kilka nowych umów, nad których ostatecznym kształtem ciężko pracujemy. Powoli staramy się też wyjść poza granice Polski, czego efektem będzie istotna dywersyfikacja przychodów. Na pewno o istotnych zdarzeniach będziemy informowali oficjalnym kanałem w postaci raportów giełdowych. – dodaje Krassowski.

http://newconnector.pl/mbf-group-roszady-we-wladzach-spolki-robert-krassowski-prezesem-zarzadu
Wyświetlaj:
SkyIsTheLimit / 213.25.94.* / 2014-12-17 15:19
Rumuński nadzór finansowy zatwierdził regulamin giełdy Aero

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od współpracowników z Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (Bursa De Valori Bucaresti) (BVB), iż tamtejsza Komisja Nadzoru Finansowego (FSA) zatwierdziła przepisy dotyczące rynku alternatywnego obrotu pod nazwą Aero. Rozpoczęcie działalności zostało zaplanowane na 25 luty 2015 roku. Wzorem polskiego rynku Newconnect – Aero będzie dedykowany dla małych i średnich przedsiębiorstw z kapitalizacją od 250.000 Euro. Wraz z premierą nowego rynku, lokalni – choć nie tylko – przedsiębiorcy będą mieli dostęp do szerszego źródła finansowania na rynku kapitałowym.

Jak się dowiedzieliśmy BVB stworzy specjalny indeks giełdowy rynku Aero, który będzie składał się ze spółek giełdowych notowanych na tej giełdzie, a tym samym zapewni zwiększenie transparentności i wiarygodności firm, które będą w indeksie odnotowane. Ponadto zgodnie z przyjętymi regulacjami wprowadzono – także wzorem z polski – instytucję Autoryzowanego Doradcy, który zaoferuje wsparcie dla emitentów przed debiutem oraz podczas pierwszych miesięcy notowań. Dodatkowo Autoryzowany Doradca będzie czuwał na spełnieniem wymogów sprawozdawczości i przejrzystości po debiucie.

Z uwagi na powyższe, przypominamy, że z końcem października spółka MBF Group podpisała z BVB list intencyjny, który ma na celu kooperację i wzajemne wsparcie w zakresie pomocy udzielanej małym i średnim przedsiębiorstwom w dostępie do finansowania na rynku kapitałowym oraz rozwój alternatywnego systemu obrotu akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie. MBF Group podejmie działania w kierunku:

uzyskania statusu Autoryzowanego Doradcy rynku AeRo – podmiotu upoważnionego przez BVB do pomocy spółkom wprowadzanym i notowanym na rynku AeRo;
upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo spółek portfelowych Grupy MBF;
upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo podmiotów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi Grupa MBF współpracuje (lub współpracę nawiąże).

Z uwagi na zatwierdzenie przez FSA regulaminu rynku Aero spodziewamy się parafowania docelowych umów współpracy oraz świadczenia usług Autoryzowanego Doradcy do połowy stycznia 2015 roku. Nie wykluczamy przy tym, że finalizacja rozmów odbędzie się jeszcze w tym roku. O stosownych postanowieniach i decyzjach poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej lub raportu giełdowego EBI.
Marek124 / 194.181.137.* / 2014-12-02 09:32
Żeby się nie okazało, że jest wyjście poza Polskę, ale kapitału (vide: Alkor Trade).
Obecny Prezes jest w tym dobry.
rojters / 178.42.150.* / 2014-11-04 23:21
MBF Group SA :

* Said on Monday it reported Q3 revenue of 1.1 million zlotys versus 331,600 zlotys a year ago

* Q3 net profit was 138,517 zlotys versus 50,275 zlotys a year ago

* Q3 operating profit was 122,764 zlotys versus 50,824 zlotys a year ago

* Q1-Q3 revenue reached 1.5 million and exceeded the company's revenue forecast for the full 2014 financial year of 1.35 million zlotys (announced on Aug. 20)
Kama543 / 95.49.60.* / 2014-10-27 22:14
TO JEST LEPSZE:

Majdan obroni giełdową spółkę? Zasiądzie w radzie nadzorczej MBF
119348odsłon
300
Skomentuj
wyślij
e-mailem
Majdan obroni giełdową spółkę? Zasiądzie w radzie nadzorczej MBF

fot: MACIEJ ŁABUDZKI/REPORTER

Kiedyś pilnował bramki reprezentacji Polski, teraz zadba o finanse giełdowej spółki MBF. Radosław Majdan został członkiem jej rady nadzorczej.

Były reprezentacyjny bramkarz zastąpił na tym stanowisku Roberta Krassowskiego, który został prezesem notowanej na NewConnect spółki.

- Mam nadzieję, że osoba pana Radosława Majdana w Radzie Nadzorczej Grupy MBF przyczyni się do zawiązania jeszcze szerszej i trwalszej współpracy. Do tej pory prowadziliśmy niezobowiązujące negocjacje i rozmowy w ramach kilku przedsięwzięć biznesowych – mówi prezes MBF Group Robert Krassowski.

Jak dodał, liczy że nowy członek rady nadzorczej pomoże wypromować firmę oraz pozyskać strategicznego akcjonariusza. Informacje o zmianie w zarządzie oraz radzie nadzorczej MBF Group wywołały bardzo pozytywną reakcję inwestorów. Kurs spółki od wtorku urósł o kilkanaście procent.

Firma, której interesów pilnować ma Majdan, zajmuje się pomocą w pozyskiwaniu kapitału dla innych spółek. Należy do niej kilka mniejszych przedsiębiorstw takich jak Getbol (sprzedaje sprzęt do mini piłki nożnej), AJ Finanse (oferuje pożyczki), konsultingowo-szkoleniowa firma Instytut Biznesu, a nawet krakowski antykwariat.

Na początku września MBF Group informował, że z Majdanem oraz jedną spółką z branży kosmetycznej, podpisano umowę „celem pozyskania kapitału na rozwój i ekspansję projektu”. Nie wyjaśniono jednak na czym dokładnie współpraca ma polegać.

Aby zasiadać w radzie nadzorczej spółki notowanej na Newconnect Majdan nie musiał przechodzić żadnych szkoleń. Wystarczyło poparcie akcjonariuszy. Nie wiadomo czy były bramkarz posiada akcje MBF. Według raportów publikowanych przez spółkę nie.

Radosław Majdan do niedawna był piłkarzem. Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, a z reprezentacją wyjechał na Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Od czasu zakończenia kariery piłkarskiej był m.in. rzecznikiem prasowym, dyrektorem sportowym Polonii Warszawa, radnym sejmiku zachodniopomorskiego. Od kilku lat inwestuje też w biznes kosmetyczny – stworzył markę perfum Vabun.

Wiele osób kojarzy go jednak bardziej z rolą celebryty. Sławę nie mniejszą niż gra w reprezentacji, przyniósł mu romans z Dodą. Ostatnio media rozpisują się o jego związku z telewizyjną gwiazdą Małgorzatą Rozenek. Wiele o jego życiu można się dowiedzieć z jego biografii, którą wydał na swoje 40-te urodziny.
Krajan / 81.89.96.* / 2014-10-20 18:14
No może być ciekawie, jak będą pokazane kolejne umowy. No i wyjście poza Polskę.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy