Forum Forum podatkoweOdliczenia

Rozliczanie z przychodów ze sprzedaży internetowej za granicą

Rozliczanie z przychodów ze sprzedaży internetowej za granicą

jdee / 84.10.172.* / 2011-08-16 16:12
Witam,

mam pytanie dotyczące rozliczania sie z przychodow z za granicy.

Dokladniej,

jest internetowy sklep zajmujący się sprzedażą plików muzycznyc jak mp3 czy wav., podpisując umowę z tym sklepem zakłada się tzw "netlabel", czyli można powiedzieć że wytwórnie muzyczną w postaci wirtualnej, zakładajac swój netlabel sprzedaję się muzykę swoją lub znajomych artystów, wszsytkie dochody ze sprzedaży plików muzycznych są opodatkowane w Anglii, po odliczeniu podatku pozostała kwota przychodzi przelewem na konto do Polski, więc moje pytanie to czy jeśli dochody które przychodzą po odliczeniu podatku w anglii do polski, trzeba znowu rozliczać u nas?, jak poprawnie powinno wyglądać prowadzenie takiego interesu mieszkając w Polsce, czy trzeba zakładać działalnośc gospodarcza?, czy można tez prowadzić to jako osoba fizyczna?..i czy właśnie czy trzeba ponownie płacić podatek ze te dochody także w Polsce.

z góry dziękuje za wszelkei informacje/porady

pozdrawiam
Wyświetlaj:
jdee / 84.10.172.* / 2011-08-16 19:24
dokładnie pomniejszoną o angielski podatek, i zastanawia mnie czy także bym musiał zapłacić kolejny podatek za tą kwotę w Polsce, bo w końcu byłby to jakiś dochód ;')
belladonna / 2011-08-16 21:43 / Tysiącznik profesjonalny
Skoro ktoś pobiera podatek to znaczy, że masz zagranicznego płatnika. Na pewno będzie to miało związek z unikaniem podwójnego opodatkowania, tylko ciągle nie wiem z czego te dochody, bo nic nadal nie piszesz o tej zawieranej umowie... jeśli mowa o sprzedawaniu swoich utworów, to by w grę wchodziły prawa autorskie, tak?
Tutaj trzeba zbadać z czego są te dochody, a potem zaglądnąć do umowy w sprawie UPO i zobaczyć, co ta na to... bo ja bez zaglądania do umów znam zagadnienia dochodów z pracy najemnej :)
Ale bardzo prawdopodobne, ze dokąd nie zakończy się rok podatkowy nie masz się o co martwić (podatek pobiera Anglia)... jedynie trzeba sprawdzić jaka metoda ma zastosowanie do tego (będą to dochody zagraniczne, bo są opodatkowane w UK) jeśli chodzi o ewentualne wykazanie w PIT (w przypadku otrzymywania równocześnie innych dochodów podlegających opodatkowaniu pod skalę w PIT i te trzeba będzie wykazać, tylko pytanie wg jakiej metody) :)
jdee / 84.10.172.* / 2011-08-16 23:24
Tak, dochody ze sprzedawanej muzyki za pośrednictwem tego sklepu, sklep się ze wszystkeigo rozlicza, pobiera swoją prowizje, a pozostałość po odliczeniu podatku i innych wymaganych opłat przesyła do właściciela danej wytwórni, odpowiedzi juz uslyszałem różne jedne że trzeba się z tego także rozliczać w Polsce, inne że jeśli podatek został opłacony w Anglii to tutaj już nie trzeba.., więc sam już nie wiem...mam znajomych którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą, oraz także prowadzą swój netlabel w tym samym sklepie...i podatek dochodów ze sprzedaży muzyki w tym sklepie opłacają w ramach swojej działalności, ja specjalnie do tego działalności nie mam zamiaru zakładać bo nie bedzie to miało sensu.., więc jestem ciekaw czy można to rozwiązać jakoś inaczej
belladonna / 2011-08-17 19:01 / Tysiącznik profesjonalny
Rozliczyć się trzeba zawsze o ile dochody te wg umowy w sprawie UPO podlegają opodatkowani, bądź nie podlegają opodatkowaniu, ale mamy inne. Co do reszty.... pytanie podstawowe z czego te dochody (prawa majątkowe, umowa zlecenie itd...) bo wtedy możemy coś przewidywać... na razie pomimo moich pytań nie uzyskałam odpowiedzi co zawierała umowa, wiec gdybać sensu nie ma :)
belladonna / 2011-08-16 18:08 / Tysiącznik profesjonalny
Piszesz, że podpisuje się umowę ze sklepem... i teraz pytanie polega na tym, co jest w treści tej umowy... bo w końcu na jakiejś podstawie ktoś podatek pobiera, a chyba ty się nie zajmujesz pobieraniem podatku, jeśli otrzymujesz kwotę na konto pomniejszoną o angielski podatek :)

Najnowsze wpisy