Forum Forum podatkowePIT

Rozliczasz PIT? Zobacz, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać

Rozliczasz PIT? Zobacz, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać

Wyświetlaj:
ZAPYTANIE X3 / 5.172.247.* / 2016-04-30 17:06
Gdy wplace na radio maryja 100 pln i zazadan z tego tytułu zwrotu z podatku dochodowego to pewnie otrzymam ten zwrot, a interesuje mnie to czy owo radio maryja wystawia paragony czy faktury za przeslane przez ludzi pieniądze bo na jakiej podstawie mogę się rozliczyć z urzędem skarbowym,skoro mogę sobie odliczyć i ile mogę dostać tegoz zwrotu? Czy to nie jest podobnie jak za oferowany towar,,którego zakupie 2 razy po polowie a ktory w calosci np.; 1 kg kosztuje 99,99 zl a i tak za polowe tego towaru zaplace 50,00 złotych,czyli te 2 polowki i tak kosztują te 100 zl a nie 99,99 pln.
ZAPYTANIE X3 / 5.172.247.* / 2016-04-30 16:37
Czy z podatku mogę odliczyć zaplacona kwote proboszczowi danego kościoła,ktory zazadal 10 % od wartości kwoty zapłaconej za pomnik postawiony zmarłym osobom na cmentarzu a te osoby ani ja nie nalezaly do kościoła katolickiego,a ze jest tylko jeden cmentarz to z niego korzystają rozni ludzie;wynaniowi innych kosciolow czy religii lub bezwyznaniowi?
A7 / 5.172.247.* / 2016-04-30 15:55
Tzn;ze można odliczyć poniesione koszty na cele bałwochwalcze gdy bede współuczestnikiem i dam na tace tym bałwochwalcom/papieżowi,hierarchii kleru katolickiego? A jak to udukomentowac?

Najnowsze wpisy