Forum Forum prawnePracy

ruchomy czas pracy

ruchomy czas pracy

english man / 2012-08-27 09:29
kiedy można zastosować ruchomy czas pracy? i czy jest to możliwe na normalnej umowie o pracę na pełny etat? czy tylko na zleceniu czy umowie o dzieło? bo wydaje mi się, że przy 40 godzinnym etacie to cięzko o taki tryb pracy..
Wyświetlaj:
on231 / 2012-08-27 11:09 / Bywalec forum
ja pracuje na umowe o dzielo i pracuje kiedy chce, mam nienormowany czas pracy, bardzo mi to pasuje powiem szczerze, lubie dlugo pospac:) a tak to ok 14 ruszam do pracy:)
H Szatkowski / 2012-08-28 01:39
A co to ma do forum pracy, prawa pracy i ruchomego czasu pracy ?

Ja, na ten przykład mam kota.
szklarek / 2012-08-27 11:03
Z definicji czas pracy dotyczy etatu, a nie zlecenia czy dzieła. Ruchomy więc też.

Jest to nawet nie tyle osobny system czasu pracy, co opcja rozkładu godzin pracy w ramach PODSTAWOWEGO systemu czasu pracy. Stąd KP nie zna pojecią 'ruchomego/elastycznego czasu pracy'.

Może on być ustalany w regulaminie pracy, układzie zbiorowym pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy, bowiem zatrudnia mniej niż 20 pracowników.

Nie zmienia on limitów nadgodzin czy dobowego odpoczynku pracownika.

W zakresie przedłużonego okresu rozliczeniowego (do 12 mc) rok 2011 był ostatnim umożliwiającym jego stosowanie- na mocy Ustawy tzw. antykryzysowej.

Najnowsze wpisy