Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ryczałt VAT dla małych podatników. Eksperci oceniają propozycje Ministerstwa Finansów

Ryczałt VAT dla małych podatników. Eksperci oceniają propozycje Ministerstwa Finansów

Wyświetlaj:
hiena582 / 37.47.40.* / 2016-03-22 22:19
Firmy nie placace podatku VAT - znajdujace sie ponizej progu 150 tys przychodow rocznie, to jedno wielkie oszustwo. Kazdy wie, ze dzialaja na rynku firmy/osoby zawiadujace dziesiatkami lub setkami takich firm, otwartych na slupy. Osigaja znaczne przychody, nie placa podatku VAT i dzieki temu nieuczciwie konkuruja z uczciwymi firmami. A tutaj slysze, ze ten limit jest jeszcze za niski...? W niemczech jest w przeliczeniu 70 tys zl. W Polsce byl ok 40 tys. To i tak zdecydowanie za duzo. Najuczciwiej by bylo, gdyby w ogole zlikwidowac mozliwosc nie placenia podatku VAT. Prawo powinno byc rowne dla wszystkich, a dzisiaj jest wyrazna preferencja w kierunku oszustow.
Adam970 / 83.5.148.* / 2016-03-22 23:58
Ja nie jestem słupem jestem sam i dzięki temu, że nie płacę VAT mogę pracować więc nie wiem o czym mówisz
jw1313 / 217.99.43.* / 2016-03-22 22:17
Ludzie grabią nas z kazdej strony, niedługo kredyty będziemy brać aby zapłacić państwu PiSuarów. Złodzieje doszli do władzy.
Grevling / 89.69.37.* / 2016-03-22 22:12
Mam mniej niż 150 000 a jestem na VAT, gdyz każdy chce fakturę a nie rachunek uproszczony. Chory system...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Verayher / 83.4.125.* / 2016-03-22 22:16
Dokładnie tak samo. Jak mnie pozbawią VAT-u to ja stracę klientów.
hana / 83.15.11.* / 2016-03-22 22:03
To ma być uproszczenie podatków? Brawo, biurokracja górą
asdfsdf / 192.166.203.* / 2016-03-22 21:57
A czy ktorys z wypowiadajacych sie ekonomistow prowadzil kiedys mikrofirme???? Problem jest nie z podatkiem a z tyfusem zwanym ZUSem!!!! Mikroprzedsiebiorcow nie stac na zatrudnienie osob na dwie, lub trzy zmiany, a np. w gastronomii w duzych miastach dwie zmiany to wymagane minimum. Koszty (czynsz, energia) sa nieadekwatne do przychodow wiec brak mozliwosci zatrudnienia wiekszej ilosci osob z automatu wstrzymuje wzrost dzialalnosci. Aby wypelnic luke probowalem sam pracowac, ale ile mozna wytrzymac pracujac 14godz. dziennie???? Chcialem zaangazowac zone ,to p*****.. ZUS wymaga aby placic za nia pelna skladke! W takim razie pytam sie jak jest egzekwowane prawo pracy? Pracownik jest chroniony 8 godzinnym wymiarem godzin, a pracodawca zmuszony przez chory system moze sie zaje... na smierc!
em. nauczycielka / 83.26.255.* / 2016-03-22 22:28
ZUS jest moją i każdego człowieka pracy - KUN (kula u nogi). Wolałabym otrzymywać swoje całe wynagrodzenie i dysponować swoimi pieniędzmi sama Nie cierpię tej "firmy".
kpiarz / 83.22.121.* / 2016-03-22 21:50
Kolejny temat do dyskusji o rzekomej nieporadności rządu PiS! Naprawdę nie macie się czym zajmować? I co z tego materiału ma wynikać? Co "mędrzec" to inna opinia. Walcie się z tymi waszymi bzdetami! Może by tak redaktorek zajął się jakimś rozumnym zajęciem.
Lili Marlen / 78.8.13.* / 2016-03-22 21:49
TEGO BEŁKOTU TYCH TAK ZWANYCH EKSPERTÓW OD DEZINFORMACJI JUŻ SIĘ NIE DA SŁUCHAĆ!!! A GDZIE BYLI CI TZW EKSPERCI I CZEMU NIE "EKSPERCILI "JAK CI Z PO I PSL-u RZĄDZILI ??!!TERAZ WSZYSTKO JEST ROBIONE ABY PIS-owi NIE WYSZŁO A JAK IM NIE WYJDZIE TO I NAM POLAKOM TEZ NIE !! STĄD TE TZW OPINIE EKSPERTÓW I TZW EKONOMISTÓW OD MATACZENIA I MANIPULOWANIA LICZBAMI I FAKTAMI!!
janek943 / 79.68.45.* / 2016-03-22 21:49
mam to samo zdanie wielu mialo wrucic z kapitalem . dzieki stary , juz nie inwestuje w polske . to jest przykre ze pis wygral klamstwem . pisowcy mowiom odstawieni od koryta . a to polacy z zagranicy utrzymywali wzrost gospodarczy i lokowali kapital na depozytach bankowych w polsce . i teraz banal jak my zagranicy odstawimy od koryta pisowcow . co z naszych srodkow ulokowanych w bankach . chca inwestowac w utopie to nie pisu gotowka tylko polakow mieszkajacych za granicom . i ten drugi sort wycofa lokaty tak koryto wam sie skonczy . nie ja jeden zamknolem lokate ,jest nas wielu. a pis w propagandzie nie powiedzial czyja to zasluga. za glupote trzeba placic nie wiedza kosztuje douczyc sie pro pis .
pracownik sredniego szczebla / 82.145.221.* / 2016-03-22 21:48
PRZYKLAD..Polska firma ,wlasciciel 29 letni polak. Zatrudnienie w firmie ma okolo 40 osob, zyski miesieczne firmy na czysto to okolo 300 tys zl. Pracownicy zarabiaja po 1900 zl na reke!!
Co PiS by nie zrobil bedzie zle ale kto sieje takie czarne scenariusze?? Czy myslicie ze takim firmom jak cokolwiek podniosa to beda oni musieli zabrac pracownikom ktorym placa grosze w porownaniu do zarobkow?? Pracownicy to niewolnicy i tyle..Wszystie zmiany beda za i przeciw ,kazdy bedzie tracil jesli w tym kraju nie zastosuje sie jakis limitow i regol ktore pracodawcy ,wlasciciele musza spelniac..
www.1 / 178.212.146.* / 2016-03-22 22:04
Tylko głąbie nie policzyłeś że po odliczeniu wypłat 40x1900 + zusy około 1000 na łeb,podatek dochodowy,podatek od nieruchomości,opłaty za prąd,księgowość,paliwo,telefony,utrzymanie floty pojazdów to z tych 300tyś zostaje mu na rękę może 5 tyś.czy te koszta odjąłeś?bo widzę że dobry jesteś w matematyce a nie daj boże ciebie zagłębić w firmowe dokumenty bo tam to ci dopiero oczy wylazą jak każdego robola zreszto.
KrisKristoff / 85.222.13.* / 2016-03-22 21:46
Coś w tych wyliczeniach nie trzyma się kupy! Skoro jest 880 tys. małych podatników i dają oni 121 mln zł VAT, to przeciętnie jeden wpłaca rocznie 137,5 tys. zł VAT. Stąd dzieląc tę kwotę przez stawkę VAT 23% dawałoby przeciętny obrót roczny na jednego małego podatnika ok. 600 tys. zł. Jak ta kwota się ma do granicy obrotu 150 tys. zł? Albo ja źle liczę, albo MinFin zamula nam w głowach???
budowniczy705 / 5.172.232.* / 2016-03-22 21:44
zaraz zaraz prowadze jednoosobowa firme place 23 vat +ryczalt to mamy 30% plus do tego zus koszty prowadzenia dzialalnosci to jak mi na czysto zostaje 30% to skacze pod sufit - to jak ktos smie mi powiedziec ze malo odprowadzam podatkow do panstwa - prosze o wyjasnie bo ja chyba juz glupi jestem
5NRFBI / 5.172.235.* / 2016-03-22 21:43
MOŻE NIECH TE GŁĄBY JUŻ NICZEGO NIE POPRAWIAJA , BO NIGDY SIĘZE STWORZONEJ RUINY GOSPODARCZEJ NIE PODNIESIEMY. CZY NIE PROŚCIEJ WPROWADZIĆ OBOWIĄZKOWY 80% PODATEK OD WSZYSTKIEGO, MOŻE WÓWCZAS WYSTARCZY NA " PINCET + "
by / 46.169.172.* / 2016-03-22 21:40
troche wiecej luzu. wniosek: zbyt wiele kontroli. jezeli kontrole zbyt wiele kosztuja tzn ze model ten jest niekorzystny. Nalezy odejsc od modelu panstwa milicyjnego. czysta ekonomia,,,, a wiecej zaufania prosze. tak jest w UK i wszystkim sie to oplaca.
Paweł234 / 95.49.119.* / 2016-03-22 21:39
Zmora dla polskich przedsiębiorców to ZUS jest i każdy to potwierdzi ; ten haracz jest przynajmniej o 3 razy za wysoki jak na Polskę ; niszczy biznes , ludzi wrzuca w Szara strefę i eleminuje te uczciwe ; ktoś kto nic nie rozumie powie że jak kogoś nie stać na ZUS to niech nie prowadzi biznesu ; albo żeby innowacje w firmie wprowadził ; takie słowa padają z ust ludzi którzy zupełnie nic nie rozumieją z prowadzenia biznesu w Polsce ; problemem jest ze Polska "udaje" bogatsza jak jest na papierze ; te wszystkie "srednie" czy "minimalne " krajowe są wyssane z palca i służą tylko do ciągłego zwiększania ZUS ; powiem tylko ze tylko ten jeden haracz w samych latach 2007-2015 a więc stosunkowo krótki okres czasu wzrósł o 100% ; to ze wtedy wyjechało zagranicę najwięcej ludzi nie jest wynikiem "otwartch" granic czy chęcią Polaków do "przygody zagrsnicznej" a beznadzieją i brakiem perspektyw na rodzimym rynku zarówno jak pracownik jak i pracodawca ; dzisiaj mamy do czynienia z szalona konkurencja cenowa ; marze pospadały z pułapu ok. 30% w latach 90 do obecnie nawet 5 % przy jednoczesnym spadku obrotów o nawet 200% ; dodajmy do tego te ZUS-y wyższe podatki od nieruchomości , środków transportu ,prądu , gazu itd ; to jest prosta matematyka , cos co wczoraj się opłacało dzisiaj musimy dokładać ; państwo nam zmienia zasady gry w momencie samej gry ; Polska naprawdę wolna była tylko na początku lat 90 i pamiętam wtedy ludzie naprawdę mieli pieniądze ; obecnie nie ma Polski , jesteśmy polkojezyczną kolonia Niemiec ; na moim terenie są 4 duże fabryki zachodnie niepłączące podatku od nieruchomości a to ogromne pieniądze ; ja za swoje 2 stare hale place kosmiczne 7 tys miesiesiecznie !!! To absurd , za swoją własność place tzki haracz a Niemiec ma za darmo ; jestem obywatel II kategorii we własnym kraju i to jest chore
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy