Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd: 40 tys. złotych wsparcia dla każdej z rodzin ofiar katastrofy

Rząd: 40 tys. złotych wsparcia dla każdej z rodzin ofiar katastrofy

Wyświetlaj:
potrzebujaca / 178.182.42.* / 2011-01-16 04:26
Witam.Mam na imie Karolina,mam 17 lat i mieszkam w okolicach elblaga.Ucze sie w szkole gastronomicznej.Mam 2 mlodszych braci,januszka-11lat i piotra 15lat.....od prawie roku moi rodzice nie sa razem,mama ma innego faceta....Jest bardzo ciezko.....W naszym mieszkaniu jest kuchnia,lazienka,komurka i dwa pokoje w ktorych czesto jest bardzo zmno.Moja mama nie ma pieniedzy by kupic opal aby bylo cieplo. Czasami mam juz dosc zycia:( W domu jest bardzo ciezko,mama nie pracuje,utrzumujemy sie z funduszy z pomocy spolecznej(350zl.).Musi nam to starczac na miesiac w tym trzeba oplacic rachunki(woda,prad,gaz,smieci), ale nigdy nie starcza na caly miesiac bysmy mieki chleb.....Ostatnio pare dni temu,ja i moi bracia oraz mama nie jedlismy nic przez prawie tydzied,dopiero wczoraj mama dostala rodzinne i moglismy zjesc chleb i obiad,ale co z tego skoro jutro czy pare dni zaraz nie bedziemy mieli wlozyc co do ust...:((((Ostatnio bylam w szpitalu bo w szkole stracilam przytomnosc(moze dlatego iz nic nir jadlam).Bylam w szpitalu tydzien,teraz musze jezdzic na badania do gdanska,a to duzo kosztuje.....Nie iem jak sobie dalej poradzimy:)Moim marzeniem jst wyremontowanie mieszkania,bysmy zawsze mieli co jesc,abysmy zawsze mili cieplo w pokoju gdy idziemy spac,chcialabym aby mama sie nie smucila,nie plakala:(Chcialaby takze aby spelnilo sie marzenie mojego brata janusza(dostac gitare)Nie wiem czemu los jest tak okrutny,czemu mija rodzina musi tak cierpiec,przeciez my nic nie zrobillismy:::::::::::::::(Najbardzej jest mi szkoda mamy gdy podchodzi do mie i moi ;-karola,nie mam pieniedzy by dac ci na bilet do szkoly......Wtedy nie chodze pare dni do szkoly gdyz nie mam na bilet autobusowu do szkoly....Proszę niech ktoś nam pomoze,spelni moje marzenia,marzenie mojego brata.Niech mama juz nie placze,niech moi bracia i mama maja co jesc,niech beda szczesliwi.....Nikt nie wie ze teraz pisze,chce by ktos pomogl zrobic mi niespodzianke dla mamy i braci i pomogl nam jak tylko moze:( To jest moj adres e-meila gdzie mozecie pisac www.karolinka19941333@wp.pl a to moj adres zamieszkania ,,Bielnik Drugi 3/3 82-300 Elbląg,, Prosze pomozcie nam.....
*************** / 78.30.93.* / 2010-04-16 11:38
Jest mi bardzo przykro z powodu tej katastrofy . Mojm zdaniem Panstwo nie jest sprawiedliwe .Tyle ludzi ginie w naszym kraju czy dostaja ich rodziny wsparcie od państwa czy państwo przejmuje sie tym ze małe dzieci umieraja bo szpitale nie maja odpowiednich sprzetów na ratowanie, matki które wychowója dzieci dostaja grosze rodzinnego czy to ma im pomuc w sytułacjach materialnych itp. Słyszac to wszystko poprostu jeden WIELKI WSTYD !!!!!!!!! ze zwykli ludzie sa tak traktowani w naszym panstwie .
polka,samotna matka / 2010-04-16 01:18
Witam serdecznie!
Na wstępie mojego listu chciałabym powiedzieć ze bardzo mi przykro i żal ,że te dzieci potraciły ojców a ich matki mężów.Nie śmie nawet powiedzieć ,że im współczuje,gdyż to niemożliwe nigdy nie przeżyłam czegoś równie strasznego.To na prawdę wielka tragedia.To bardzo dobrze,że wszyscy chcą pomagać Rząd,Caritas,szkoły i różne inne instytucje.Sama jestem matką wychowującą samotnie dwoje malutkich jeszcze dzieci.Wiem z jakim trudem się to wiąże.Wiem jak bardzo jest ciężko.Nie tylko finansowo,również psychicznie.Wiem również,że nie tylko mnie,jest o wiele więcej takich matek,jak tez rodzin nie koniecznie niepełnych a jednak ledwo wiążących koniec z końcem.Rodzin w których ojcowie lub matki potracili prace.Takich matek jak ja nikt nie pyta czy potrzebujemy pomocy,czy nasze dzieci nie potrzebują pomocy.Nam nikt pomocy nie proponuje,nie martwi się jak sobie poradzimy.Za niespełna 1500zł muszę sama sobie dać rade,nikt nade mną się nie zlituje nikt się nie przejmie losem moich dzieci.Elektrownie i gazownie na przemian wysyłają prognozy i każą sobie płacić z wyprzedzeniem za media których jeszcze nie zużyliśmy,o tym żeby chociaż rachunek rozłożyli na dogodne raty można tylko marzyć.Kiedy dzieci zachorują i idę do apteki po lekarstwa ,które kupowałam dwa miesiące temu okazuje się,że są już o wiele droższe.Z resztą jak i wszystko odzież ,żywność,środki czystości.Ciągle płace podatek od podatku.Jest bardzo ciężko a jednak na niczyją pomoc liczyć nie możemy.Ani moja niepełna rodzina ani wszelkie pozostałe zwykłe rodziny,zwykłe dzieci.Dzieci zwykłych,obywateli Polski.Dlaczego nam nikt nie pomoże,dlaczego naszych dzieci nikomu nie jest żal??Nasze dzieci to tez polskie dzieci takie same jak dzieci Tych polityków.Nie umniejszam rozmiaru tragedii jaka się wydarzyła.Nie umniejszam zasług jakie mieli tragicznie umarli.Zginęli na służbie i tragicznie , to prawda.I to poruszyło także mnie.Niech będzie lekka dla Nich Ziemia i niech spoczywają w Pokoju wraz z należnymi honorami.Jest mi jednak niezmiernie przykro słysząc ,że Ich rodziny ,Ich dzieci Rząd i wszelkie inne instytucje zamierzają wspierać i finansować aż do momentu osiągnięcia pełnoletności,a pewnie jeszcze aż studia pokończą.Chociaż te dzieci, te rodziny wcale nie zostaną bez środków do życia.Ojcowie pracowali wiec należna im jest renta rodzinna i świadczenia rodzinne ,jak reszcie zwykłych polskich rodzin,których ojcowie poumierali.Dlaczego wiec pytam tamte rodziny ,tamte dzieci maja być inaczej traktowane jak nasze?
Czy ich matki nie mogą pójść do pracy,tak jak my?
Dlaczego uważacie ze nasze dzieci są gorsze?Dlaczego naszej tragedii nikt nie dostrzega,tragedii zwykłych polskich rodzin?Nie wiem jak to zostanie odebrane przez przez resztę społeczeństwa, telewizję , Rząd, i innych.Mówię po prostu o tym co mnie boli.O tym co jest nie w porządku w stosunku do innych.Nie mam pojęcia czy ten list w ogóle ujrzy światło dzienne ,czy dowiedzą się o nim Ci w których rękach jest nie tylko los rodzin elity,ale i nasz los zwykłych polskich samotnych matek.Bardzo bym chciała żeby dowiedzieli się o nim rządzący naszym krajem,na wszelki wypadek porozsyłam go wszędzie,gdzie się da.Drogi Panie Premierze,Panie Marszałku,Pani i Panie Ministrze,Pani i Panie Pośle skoro pomożecie samotnym matkom elity pomóżcie też nam, zwykłym ,prostym samotnym matkom.Płacimy takie same podatki i jesteśmy takimi samymi Polkami a nasze dzieci są tak samo polskie, dostrzegacie to ,że One zostały same i mają tragedie, dostrzeżcie też i tragedie zwykłych polskich samotnych matek,my też jesteśmy same ,nam też nie ma kto pomóc.I jak tak dalej będzie jak było i jest to nasze dzieci poumierają z głodu i chłodu i nie wykształcone bo my zwykłe polskie samotne matki już nie dajemy rady finansowo.Psychicznie też ,bo choć bardzo kochamy swoje dzieci to nieustannie dręcząca jest myśl ,że po tym co musimy oddać Państwu z wypłaty w formie podatku od podatku i instytucją za media których nie zdążyłyśmy jeszcze nawet wykorzystać,nie mamy na to żeby kształcić nasze zwykłe polskie dzieci,żeby je wykarmić i ogrzać,chociaż staramy się je wychować również na patriotów zapewne tak jak samotne matki elity.Nie mam nic przeciwko pomocy Im i Ich dzieciom,ale jak pomagacie to wszystkim,nam tez pomóżcie ,bo nie ma kto.Nie czujcie się tylko odpowiedzialni za dzieci zmarłej elity ,bo nasze córeczki i nasi synkowie są również waszymi,są polskimi dziećmi a nasze łzy zwykłych samotnych matek są tak samo polskie jak łzy samotnych matek elity,bo przecież wszyscy jesteśmy równymi Polakami?
Polka,samotna matka
E. / 83.238.214.* / 2010-04-16 08:04
Bardzo wzruszający list... bardzo prawdziwy... Wiem co to jest samotnie wychowywać dzieci za 1500 zł. Bardzo serdecznie Pani współczuję, ale chciałabym też dodać Pani otuchyy. Da pani radę, tak, jak i ja dałam, a dzieci w przyszłości odpłacą Pani za ten naprawdę wielki wysiłek, tak jak stało się to w moim przypadku. Niestety zostałam sama, bo dzieci, żeby jakoś wystartować w życie musiały wyjechać do pracy za granicę. Wykształciłam dzieci, córka jest mgr inż. a pracuje za granicą fizycznie, bo w Polsce wszystkie etaty, co cokolwiek znaczą są pozajmowane, a nawet zaklepane dla dzieci własnie prominentów. Uczciwwy wykształcony człowiek musi tyrać fizycznie na inny kraj... no ale chociaż im za to dobrze płacą. Nie jest łatwo samotnym matkom ani ich dzieciom w kraju, gdzie politycy widzą wyłacze czubek własnego nosa. Ich stać na wszystko, to windują ceny do cen europejskich, za[pominają jednak, że przeciętny Polak nie ma pensji europejskiej tak, jak oni. Wstyd Panowie posłowie, wstyd Panie Premierze, wstyd Panie Marszałku... wstyd mi za Was, choć kiedyś uważałam, że można Wam zaufać, głosowałam na Was... teraz mi wstyd, bo tworzycie w kraju tylko dwie drupy, ludzi bardzo bogatych i ludzi bardzo biednych. 35 lat przepracowałam w budżecie i nie stać mnie na nic, na wczasach przez te lata byłam tylko 2 razy i to tylko przez tydzień.
Wielki, wielki wstyd...
E. / 83.238.214.* / 2010-04-15 12:39
W obliczu tak strasznej tragedii naród się zjednoczył. Nieprzemyślane poczynania decydentów , jak pogrzeb na Wawelu czy też ogromne odszkodowania dla rodzin i propozycja spłaty ich kredytów przez państwo czyli nas, na nowo go poróżniły. Ale będzie wstyd w niedzielę, gdzy zjedzie do nas cały świat... bo przecież protestów nie da się uniknąć ani całkowicie stłamsić... Historia zna juz wiele nieudanych prób zamknięcia ust narodowi...
Obywatelka / 83.238.214.* / 2010-04-15 12:24
Polska skłonność do patosu... to jest właśnie to, co obecnie obserwujemy i co nie pozwala do końca skupić się na żałobie, na żalu z powodu tak wielkiej tragedii. Żenująca przesada sprawia, ze zaczynam się wstydzić. Słysząc o bohaterskiej śmierci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że bohaterską śmiercią ginęli żołnierze w Iraku, bo wykonywali swoją misję z pełną świadomością tego, że mogą zgninąc... a jednak wykonywali, to jest bohaterstwo. Słysząc głosy o śmierci męczeńskiej przed oczami staje mi ks. Jerzy Popiełuszko, który zginął własnie taką śmiercią. To wielkie nadużycie używać takich słów na określenie nawiet wielkiej tragedii, jaką jest katastrofa lotnicza. Ludzie zginęli na posterunku, w trakcie wykonywania misji państwowej i tak to należy nazywać. Druga sprawa, to czy musiało zginąć aż tyle osób? Czy wszyscy, którzy lecieli musieli tam lecieć? W jakim celu leciał tam np. Prezes NBP?
Takich osób które chciały, a nie musiały było tam więcej. Tam przecież trwała walka o fotele. Wielki szacunek dla tych, którzy ustapili miejsca tym, którzy "koniecznie musieli". Oni dziś żyją...
I jeszcze jedna sprawa, jako obywatelka tego kraju chciałabym się dowiedzieć, jaką opieką są otoczone wdowy i dzieci po górnikach, którzy zginęli przy pracy, czy żołnierzy poległych na misjach? Czy pospłacano im wszystkie kredyty i czy maja zapewniona pomoc finansową od Państwa do dziś?
Bo bardzo zbulwersowała mnie informacja w telewizji, że wszyscy Polacy powinni się czuć zobowiązani do spłacenia kredytów, które na budowę domów zaciągnęli nieżyjący dziś politycy. A niby dlaczego ja mam się czuć za to odpowiedzialna? To nie byli biedni ludzie, kredytów na życie brać nie musieli, obowiązku mieszkania w domu tez jakby u nas nie ma. Można dom sprzedać i kupic sobie mieszkanie w bloku. Tak mieszka większośc Polaków.
Zamiast dawać rybę należy dać wędkę (tak uczy się juz małe dzieci), zamiest pieniędzy może należałoby pomóc wdowom znaleźć dobra pracę, by mogły same swoje kredyty spłacać? Bo chyba nie będizemy spłacać kredytów wszystkim, którzy zginą w nagłych wypadkach? A co z ludźmi, którzy wzieli kredyty na mieszkania a zaraz potem stracili pracę? Czy im też Państwo zaproponowało spłatę kredytu?
To jak u nas jest nadal są równi i równiejsi?
xabcx / 77.253.70.* / 2010-04-16 00:35
Nic dodać nic ująć - każdy kto ma choć trochę oleju w głowie myśli tak samo.
rysiek z klanu / 83.31.218.* / 2010-04-14 07:00
Wszyscy płacimy ZUS ale podział jest trochę inny. Nie wiem dlaczego
insp. ds zamówień publicznych / 194.63.132.* / 2010-04-14 06:38
No to dlaczego chodzicie w marszach żałobnych,domagacie się pochówku na Wawelu itd,itp.
--kk / 194.106.192.* / 2010-04-13 23:44
a co, nie mieli ubezpieczenia w podróży ani na wypadek śmierci? i dlatego dostaną z budżetu, czy jak?? Litości...
łolsz / 77.254.65.* / 2010-04-13 20:03
wsparcie duchowe owszem ale pieniądze z jakiej racji -dla najlepiej sytuowanych rodzin w kraju i na co oni to przeznaczą na waciki poza tym 208 tys zł na jedną osobę koszt pogrzebu co to ma być trumna z mahoniu z złotymi wyłogami - ludzie opanujcie się te pieniądze to ja zarobię przez siedem lat co badanie genetyczne za 50 tys sprowadzenie ciała za 50 tys pogrzeb za 50 tys stypa za 50 tys i kwiaty za 8 tys a to wszystko pomnożone razy 96 osób -oczywiście nie swoje pieniądze wydaje się lekko -20 mln złotych -ile to obiadów dla dzieci niedożywionych po ile złotych miesięcznie dla emerytów o najniższych dochodach czy ktoś się zastanowił czy nas na to stać (jako państwo z 50mld dziurą budżetową -ktoś powie że to ziarnko -ale ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka)
aabn / 89.174.212.* / 2010-04-13 18:15
i to ma być równość....
Ludzie po kilkadziesiąt lat wpłacali na ZUS
a teraz państwo nie chcę nawet ich leczyć
na odpowiednim poziomie i w odpowiednim czasie.
Kilku miesięczne kolejki. Zwykłe państwowe s************.
Mam nadzieję, że kiedyś los podobnie wypłaci wszystkich politykom
i urzędnikom .
rowny / 93.97.194.* / 2010-04-14 11:12
nie ujadac, tylko mowic o rownych i rowniejszych, a co z tymi co gina codziennie i rodziny zostaja same czesto bez srodkow do zycia? i to ma byc sprawiedliwe? ale u nas juz tak jest im bogatszy to dostaje wiecej,nie pamietamy o wszystkich tak samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MaciekKrakow / 213.134.160.* / 2010-04-13 17:43
Widzę, ze są równi i równiejsi. Z drugiej jednak strony prawo nikomu nie zabrania wstąpić do wojska i zostać generałem. Wstąpić do partii i zostać posłem lub senatorem. Najlepiej użalać się nad sobą, siedzieć na dupie i ujadać.
wściekła / 79.162.88.* / 2010-04-13 17:16
Pięknie !!!!!! Jak z winy lekarzy moja mama zmarła (miała tylko 47 lat) to ledwie dostałam 4 tys. na pogrzeb. Jak widać są równi i równiejsi. Nic dodać nic ująć
antar / 89.73.112.* / 2010-04-16 02:20
Pewnie Pani Mama sama sobie musiała opłacać ubezpieczenie aby mogła Pani tę kwotę otrzymać.
miliva123 / 2010-04-13 14:58
tak wsparcie przciez pochowani zostana na nasz koszt! i to po królewsku 20mln dla 96 osób to po ponad 200tyś zł na każdy pogrzeb normalnie wstydu nie maja- przecież oni i tak nieżyja - a przed Bogiem wszyscy są równi, no chyba że jest inaczej!
zbyszek makowski / 83.31.173.* / 2010-04-13 15:46
załosny jesteś - obyś nie musiał odbyć bolesnej lekcji aby to szybko zrzoumieć
Zbigniew z Mysłowic / 83.5.59.* / 2010-04-13 17:02
"zbyszek makowski": Dlaczego się irytujesz? "miliva123" ma rację. Czy wiesz ile pieniędzy (i innej pomocy) zmarły prezydent obiecał wdowom po tragicznie zmarłych górnikach w tragedii w Halembie? A wiesz ile kasy one dostały? Ci górnicy nie wymusili na pilocie lądowania w tak skrajnych warunkach. Więc ich żony i osierocone dzieci nie mają obowiązku płacić za czyjeś błędy (upór, cynizm i narcyzm). A poza tym "spadaj dziadu" i "małpa w czerwonym" to też dorobek tragicznie zmarłego prezydenta , szkoda tylko że zabrał z sobą jeszcze 95 istnień.
antar / 89.73.112.* / 2010-04-16 02:35
Też zadaję sobie to pytanie bo dwa dni wcześniej odbyły się oficjalne uroczystości . No, ale Pan Kaczyński znowu coś chciał udowodnić.No i wyszło za jaką cenę ...
zosiaewa / 83.5.27.* / 2010-04-13 14:57
tragedia ogromna,ale nie po raz pierwszy i jakoś "zwykłe" rodziny nie dostawały wsparcia finansowego a tu proszę z naszych pieniędzy po 40,000 dla każdej rodziny i pogrzeby na nasz koszt,a przecież za pogrzeb płaci ZUS... no to mi się nie podoba,ponieważ ludzie codziennie giną i ich rodziny pieniędzy nie dostają,nie jest to fair w stosunku do innych
Piqś / 87.206.199.* / 2010-04-13 20:03
Tak sobie pomyślałem,że może Nam wszystkim podnieśli to wsparcie,bo jak nie to do sądu z tą samowolą.
A w telewizji tak pięknie mówią ,że nie ma podziałów,że wszyscy są równi.Gówno prawda! nigdy tak nie było i nigdy nie będzie.Wybory się zbliżają to zastanówmy się dobrze nad wyborem "nowej"ekipy,która będzie Nas strzygła dalej.
Pozdrawiam.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-04-13 14:42
To tylko manifestacje obłudy obecnego Rządu mająca na celu mocniejsze POdzielenie tego społeczeństwa.

A dla przykładu to i tak nic przy tym jak niejaki senator Misiok wziął 50mln ??? Za co ??? Za znalezienie pracy dla 30 stoczniowców ???
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy