Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd: 40 tys. złotych wsparcia dla każdej z rodzin ofiar katastrofy

Rząd: 40 tys. złotych wsparcia dla każdej z rodzin ofiar katastrofy

Wyświetlaj:
małpa w różowym / 85.222.86.* / 2010-04-13 13:14
Wycieczka na nasz koszt, pogrzeb na nasz koszt i te 40 tysiecy. A ja na cały tydzien mam wolne w pracy ( urlop wypoczynkowy a w przypadku osób ztrudnionych na umowe -zlecenie bezpłatny) Kto nam zapłaci rachunki? Olewam to wszystko. Nie zapalam zniczy, nie idę na Krakowskie Przedmieście, nie popadam w zbiorową histerię.
Chcieli swoja wizyta przebic Tuska. I przebili. Tusk nie będzie miła takiej fety.
Adam de R / 83.18.164.* / 2010-04-13 15:01
Popieram nareście jakiś głos rozsądku w tym amoku
sloneczko swieci / 75.119.244.* / 2010-04-14 01:21
Twoje "narescie" swiadczy najlepiej o tobie prostaku.Zamknij sie jak nie masz nic do powiedzenia a do tego problemy z gramatyka.
antar / 89.73.112.* / 2010-04-16 03:01
To Ty się zamknij prostaku. Widzisz jakie to przyjemne? Jeszcze jedno- problemy z gramatyką masz Ty sam. Ogromne.
zuzuzuz / 83.31.173.* / 2010-04-13 15:47
oddaj paszport i się wypisz z Polski - nie pasujesz tu więc wal na Białorus
małpa w różowym / 85.222.86.* / 2010-04-13 15:59
Nie mam paszportu. W Unii nie potrzeba. A nie życzę sobie, żeby moje podatki szły na takie obciachy. Wolałabym oddac to bardziej potrzebujacym. Nikogo nie żałuję. Po nich przyjda następni.
Samael / 93.105.12.* / 2010-04-13 21:09
Zgadzam się z Małpą w różowym! Mi też nie jest nikogo z polityków żal! Banda złodzieji!
ktosik / 79.186.90.* / 2010-04-13 12:59
No i co krytykanci jak pisałem żeby dystans zachować do tego co się stało i to że z tymi osobami co dbały tylko o siebie ,swoje partyjki i znajomych królika mnie nic nie łączy są mi obce i nie zamierzam żadnej żałoby obchodzić to mnie chcieli zakrakać -i kto miał rację oni nie dadzą sobie zrobić krzywdy martwcie się o siebie naiwniaki bo wam nikt nie pomoże w nadchodzącej niesamowitej biedzie
Samael / 93.105.12.* / 2010-04-13 21:16
Nie obchodzę żałoby,moja Żona nie obchodzi żałoby,nasze dwa króliczki(przemiłe zwierzatka) nie obchodzą żałoby,dużo sasiadów nie obchodzi żałoby... Jeden z tych sasiadów powiedzial nawet ze ma kaczora w d...! Nie wiem jaki to ma związek z tym całym cyrkiem!??
math / 89.76.149.* / 2010-04-13 23:46
zal ludzi bo to straszna smierc ,natomiast chowanie kaczynskiego jak krola na wawelu uwazam za skandal i swietokradztwo .kaczynski podzielil narod i nie byl prezydentem kraju tylko pisu i swojego brata ,ktory za niego rzadzil krajem .
rozżalona / 83.27.148.* / 2010-04-13 12:42
Ja wiem, że jest wielki żal i rozpacz tylko mam pytanie czy dzieci hutnika, górnika,policjanta,kierowcy,nauczyciela,sprzedawcy mają inne podniebienie niż posła???Bo jak z tych osób ktoś ginie to nic im nie wypłaca 40 tysięcy!!!
fhdfhdfh / 195.140.236.* / 2010-04-13 12:18
Nasi władcy absolutni sądzą że kasa to najważniejszy problem rodzin.... i jakoś ich tok rozumowania mnie już nie dziwi.

W moim najgłębszym przekonaniu - rodziny te chętnie by dopłaciły by choć w tych chwilach nie oglądać GĘB Z LOŻY SZYDERCÓW I ICH 40 TYSIĘCY SREBRNIKÓW......
Binarek / 2010-04-13 12:59 / Tysiącznik na forum
Właśnie wyłazi polactwo
Kościół nawołuje do jedności, do wyciszenia a hieny jak fhdfhdfh już żonglują trumnami i wypowiadają się za innych

Niepisanym zwyczajem w Polsce jest to że rodziny katastrof dostają wsparcie, jeżeli nie będą chciały mogą go nie przyjąć
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-04-13 13:44
Jeśli zginie kierowca w aucie będący jedynym żywicielem rodziny harującym za 2 tysiaki miesięcznie to NIKT nie da 40 tys. jego rodzinie chociaż potrzeby ma ta rodzina takie same... Oni mogą liczyć na śmieszną rentkę po ojcu i muszą zapier... zbierać złom lub u prywaciarza żeby w ogóle żyć...
Dawajmy takie pieniądze albo wszystkim co zginęli w wypadku albo nikomu...
Binarek / 2010-04-13 14:01 / Tysiącznik na forum
Tu masz rację
Jednak rząd jest w mało powiedzieć niezręcznej sytuacji....

Dotychczas w wypadkach autokarów, trąbach powietrznych,... rządy udzielały wsparcia rodzinom ofiar katastrof więc premier ma obowiązek wesprzeć inaczej dopiero okazałby się sk.....
ironia_losu / 83.10.130.* / 2010-04-13 22:12
Nie , nie udzielały. Tylko ofiarom dużych zbiorowych, medialnych katastrof. Dzieciom moich bliskich którzy zginęli w identycznej katastrofie nie przyznano żadnej pomocy pomimo prośby listownej do prezydenta. Dzieci dostały po 300 zł renty z ZUS-u - na życie i kształcenie....
vinyltoucher / 2010-04-13 12:15
Ja też się pytam, dlaczego mam płacić na rodziny równiejszych? I również coraz bardziej chce mi się wyjechać z tego kraju. Co to za kraj, który każe sobie za wszystko płacić, a mimo to żadna instytucja nie działa jak należy?
cyt / 188.47.156.* / 2010-04-13 11:59
Bo jak życie pokazuje są równi i równiejsi ! A z tego co można zauważyć to była jedna wielka rodzina.
EcoHuman / 94.254.199.* / 2010-04-13 11:58
Państwo sprawiedliwe, to takie, gdzie ludzie są RÓWNI wobec PRAWA!
Polska to jedna wielka NIESPRAWIEDLIWOŚĆ i wygląda na to, że opuszczę ją po raz drugi i chyba już na zawsze.
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-04-13 11:55
wejdziesz na google.pl - odcienie szarości, wejdziesz na google.com - kolorki aż miło...
szklarek / 2010-04-13 10:46
Odsądzicie mnie od czci i wiary, ale zapytam: z jakiego powodu ? Wszystkie ofiary były ubezpieczone, ich rodziny należą do najlepiej sytuowanych w kraju.
Pomoc mentalna, psychologiczna, medialna, ogólnonarodowa nie wystarczą ?
nazeer / 212.160.172.* / 2010-04-13 12:59
również mnie wydaje się to posunięcie nieco nie na miejscu - czyżby ktoś z Ministerstwa Finansów chciał w ten sposób zagłuszyć swe sumienie? Taka pomoc należałaby się właśnie rodzinie kogoś kto nie był ubezpieczony czy generalnie był w trudnej sytuacji materialnej... Chociaż z drugiej strony - byli to często "jedyni żywiciele" więc utrata żródła dochodów nastąpiła w wielu rodzinach... z trzeciej strony - żadne pieniądze nie wynagrodzą straty matki czy ojca...
WDOWA 63 LATA / 194.177.28.* / 2010-04-13 17:10
MI WYDAJE SIE ze dobrze, Ze dostana wsparcie pieniężne.Mój mąż zginął w wypadku samochodowym będąc w delegacji i nie otrzyma lam żadnego wsparcia pieniężnego, pomimo, że miałam dwoch chłopców 10 letniego i 18 letniego, uczących się i dlatego wiem , że dobrze jest kiedy ktoś wspomoże duchowo i materialnie. MI TEGO BRAKOWAŁO DLATEGO CIESZĘ SIĘ ,ŻE DOSTANĄ PRZYNAJMNIEJ TYLE, BO JUŻ NIKT Z NICH NIE BĘDZIE W SWOJEJ RODZINIE
Luiza nie-struś / 83.238.196.* / 2010-04-15 11:46
Przede wszystkim wbrew indoktrynacji mediów. Zgodnie z naszą ludzką naturą zacznijmy wreszcie pytać:
1) Kto zginął?
Odp.: Zginęły osoby publiczne, medialne z uwagi na zawód dobrze sytuowane (najprawdopodobniej wysoko ubezpieczone). Ponadto był to wypadek w czasie wykonywania obowiązków służbowych, koszty pogrzebu zostaną przecież pokryte z budżetu Państwa... Zatem przy moim pełnym współczuciu dla rodzin jestem przekonana, że akurat wsparcia finansowego to oni nie potrzebują... Najbardziej potrzebujący z tych 96 osób to zapewne obsługa samolotu oraz rodziny ofiar Katyńskich. Wsparcia psychologów też im nie odmówię jeżeli następny prezydent zauważy, że takowe wsparcie przydałoby się również: na oddziałach patologii ciąży, intensywnej terapii, onkologicznych - każdej potrzebującej rodzinie chorych i umierających w tym kraju w ramach darmowej opieki zdrowotnej.
2) Dlaczego zginęli?
Odp.: Dlatego, że wspólnie razem, inteligentni ludzie zadecydowali o wspólnej podróży samolotem (finansiści, taktycy i historycy) nie myśląc o dywersyfikacji ryzyka takiej podróży dla kraju.

Jeszcze raz podkreślam szczerze, z całego serca współczuję rodzinom.
Jednak rzetelnie przyjrzyjmy się faktom. Umiejętności współodczuwania ludzkiej tragedii nie pozostaje przecież w sprzeczności z umiejętnością dedukcji.

Pozdrawiam wszystkich
dobry człek / 83.3.99.* / 2010-04-14 10:58
Naiwni i głupi jesteśmy, pozwalamy naszym krwiopijcom robić co chcą. Jak "Palwak z Kargólem" - tak to nasz wróg na naszej krwi wychodowany. Oj politycy! jesteście naszą zakałą. Sprawiedliwości nigdy nie będzie po człowiek już się taki urodził, a polak polakowi to chyba szczególnie lubi dowalić z grubej rury. Klakierstwo, obłuda i wielkie pozerstwo panuje w rządzie. Wysłałbym Was wszystkich tymi tupolewami do smoleńska. A tym co jeszcze im potakują do szkół posłał.
studentka1985 / 83.29.145.* / 2010-05-03 00:29
Mnie także przykro z powodu tragedii, i współczuje rodziną. Jednak, nie wiem czemu w Polsce są podziały na ludzi lepszych i gorszych?? Czemu zwykły obywatel, nie dostanie żadnej zapomogi po śmierci swoich bliskich?? Moja mama straciła kilka lat temu męża w wypadku samochodowym i dla nas- rodziny była to równie okropna tragedia jak dla tych ludzi którzy w tym momencie to przeżywają. 5 dzieci i nie dostała nic, poza zwrotem pieniędzy na pogrzeb... W Polsce powtarza się podział na równych i równiejszych. Nie wystarczy tragicznie zginąć, aby śmierć była tragedią, trzeba być bogatym, zginąć w większym tłumie(bo wg obecnej definicji, to śmierć tragiczna) i trzeba zginąć w obecności ludzi medialnych.... Dla mnie porażka całego rządu ( PiS,PO. PSL, SLD itd.) i kpina ze zwyczajnych obywateli. Znów nas okradziono... Niemoralne i paskudne!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy