Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rząd ma plan dla służby zdrowia

Rząd ma plan dla służby zdrowia

Money.pl / 2008-01-08 17:42
Komentarze do wiadomości: Rząd ma plan dla służby zdrowia.
Wyświetlaj:
marek19.53 / 83.24.45.* / 2008-01-09 18:21

rząd postanowił sprawdzić ile naprawdę zarabiają lekarze w polskich szpitalach

To rząd zabiera się za Wielki Plan a jeszcze nie wie ile zarabiają lekarze i pielęgniarki. Super.

To może łatwiejsze pytanie - co rząd wie ??????????
zzi / 83.8.241.* / 2008-01-09 15:17
eee a u nas 3x mniej, a i tak są zbyt zajęte żeby pomierzyć ciśnienia
bsf / 213.238.66.* / 2008-01-09 08:33
POlska czeka na cud. PO wyborach sprzedam szpitale PO okazyjnej cenie. Lodziarz
marek19.53 / 83.24.1.* / 2008-01-09 01:47
U mienia radiłsja płan, ja ......
lekarz / 83.30.7.* / 2008-01-09 01:33
Od 4 tys. do 25 tys. Ciekawe, bo ja zarabiam 1240 netto.
olo1 / 89.79.198.* / 2008-01-08 22:54
"Te projekty powstały, gdy byłem w ministerstwie" - powiedział prof. Zbigniew Religa w TVN24 o projektach ustaw, które obecna szefowa resortu zdrowia nazwała początkiem "poważnej reformy zdrowia" rządu Tuska. "Gdyby była uczciwa, powinna powiedzieć, że to projekty PiS, a ona je tylko firmuje" - mówił były minister.
dziennik.pl
olo1 / 89.79.198.* / 2008-01-08 22:46
Choć politycy i inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na wieść o zniesieniu przez Rosję embarga na polskie mięso, fakty każą studzić emocje.

Gdy tuż przed świętami gruchnęła długo oczekiwana wiadomość o zniesieniu przez Rosję zakazu importu polskiego mięsa, media, politycy i inwestorzy giełdowi zareagowali euforią. Kursy akcji mięsnych notowanych na giełdzie PKM Duda i Beef-Sanu poszybowały w górę. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że żadnej z tych firm nie ma na liście zakładów dopuszczonych do sprzedaży na rynek rosyjski. Dziwnych faktów w tej sprawie jest jednak dużo więcej.


Kubeł zimnej wody

Po pierwsze, podpisane z Rosją memorandum o zniesieniu embarga dotyczy mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. W dalszym ciągu obowiązują rosyjskie ograniczenia w imporcie produktów roślinnych, co dla polskiej gospodarki ma nawet większe znaczenie niż problem z eksportem mięsa

Co ciekawe, na opublikowanych przez Inspekcję Weterynaryjną listach polskich zakładów z sektora mięsa czerwonego, które uzyskały prawo eksportu na rynek rosyjski, próżno szukać wielu znanych firm. Nie ma tam nie tylko wspomnianych już giełdowych spółek. Nie ma też żadnego zakładu grupy Animex, która jest największą firmą mięsną w Polsce. Brakuje również wielu znanych producentów z branży drobiarskiej (m.in. giełdowego Indykpolu) oraz mleczarskiej.


Analitycy nie kryją sceptycyzmu w sprawie szybkiego powrotu na rosyjski rynek.

— Temat eksportu polskiej żywności do Rosji, a w szczególności mięsa, został przejaskrawiony. Prawda jest taka, że nie był on wcale duży, a w Rosji sprzedawały się głównie elementy mięsa drugiego i trzeciego sortu. Embargo nie odbiło się zbytnio na kondycji ekonomicznej naszych producentów, zwłaszcza że zwiększyli oni eksport do krajów UE, w tym m.in. państw bałtyckich, oraz Białorusi, skąd nasza żywność i tak trafiała do Rosji — mówi Andrzej Kalicki, kierownik zespołu FAMMU, badającej handel zagraniczny Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa.

Ostrzega też przed ryzykiem związanym z przyszłą sytuacją polityczną.

pb.pl
........................... / 89.76.131.* / 2008-01-08 19:17
Lekarze - 6 lat studiów + rok stażu + 5/6 lat specjalizacji + ewentualny doktorat
Pielęgniarki - 3 lata studiów licencjackich + 2 lata studiów magisterskich
niegrzeczny / 83.15.249.* / 2008-01-09 02:23
bezrobotny = czas nauki do skutku - płaca minimalna
Handel wyrokami 1 / 83.21.63.* / 2008-01-08 19:07
KRONIKA DOKONAN RZADU DONALDA TUSKA Czesc I
Pazdziernik 2007

PO wygrywa wybory parlamentarne.Kandydatem PO na Premiera zostaje Donald Tusk
Troche to moze dziwic,a troche przerazac, jesli zna sie kilka cytatow i w ypowiedzi z zycia Pana Tuska

- Bardzo sobie cenię luz. Zawsze kiedy chcę, znajduję czas na piłkę, na małego drinka w dobrym towarzystwie. (...) Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit`.

`-Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno

`-Stawiam na coś, co na własny użytek nazywam "odpowiedzialnym populizmem"

Listopad 2007

-Marszalek Komorowski przyznaje, ze PO w momencie wygrania wyborow nie ma ani jednego gotowego projeku ustawy.Na pytanie co w takim razie PO robila przez ostatnie 2 lata w opozycji Marszalek probuje szybko zmienic temat i odpowiedz pozostaje dluzny
-Pan Boni przyznaje, ze przez lata klamal udajac ofiare przesladowan Macierewicza, bowiem jak najbardziej podpisal lojalke dla SB.W nagrode Tusk chce mu zaoferowac stanowisko doradcy w jego rzadzie
--Tusk usypia swoim 3-godzinnym expose polowe poslow i 3/4 widzow przed TV.Od tej pory nosi ksywe Fidel.
-PO rezygnuje z podatku liniowego.Za to zostaje podatek Belki.Dwa klamstwa wyborcze na raz.
-szefem MSWiA zostaje Grzegorz Geszeft' Schetyna.Niniejszym nadzor nad policja ma czlowiek o ktorego niejasnych interesach we Wrioclawiu pisal w odrebnym kilkustronnym artykule n.p. Newsweek
-Komorowski probuje szantazowac 3 poslow PiS i pozbawic ich mandatu.Po wysluchaniu kilku niekorzystnych dla niego opinii prawnikow Komorowski po tygodniu rezygnuje z szantazu.
-Donald Tusk jedzie na kilka godzin do redakcji Faktu' pobawic sie w redaktorka,bo najwidoczniej nudzi mu sie w swoim gabinecie
-Minister Kopacz oswiadcza, ze lekarze musza poczekac na negocjacje placowe, bo ona jest nowa i nic nie wie.Co w takim razie bylo powodem powolania je na to stanowisko pozostanie tajemnica PO
-Minister Cwiakalski nagle po wyborach odkrywa , ze nie jest Profesorem.Najprawdopodobniej zszokowany tym faktem wycofuje wszystkie nowelizacje ustawowe Prawa Karnego zaostrzajace odpowiedzialnosc karna zu poszczegolne przestepstwa.Wierny elektorat PO(osadzeni w zakladach karnych), ktorzy w 76,2% glosowali na PO uswiadamia sobie, ze prawidlowo dla ich interesow glosowali.
-Minister Obrony Klich funduje sobie na koszt podatnika super frajde i lata sobie nad Polska F16.Jaki byl sens tego lotu Pan Minister wytlumaczyc nie potrafi
-Po wygraniu za rzadow PiS Euro 2012 PO tez chce cos wygrac dla Polski-mianowicie Expo .
Mimo tego ani Premierowi Tuskowi, ani szefowi MSZ do Paryza leciec sie nie chce, wiec Fidel Tusk oswiadcza przedstawicielom 40 krajow zebranym w Paryzu poprzez Telebim, zu oni sie nie licza i nie maja prawa glosowac.Doprawdy genialne zagranie polskiej dyplomacji, ktore napewno przysporzy nam tysiace nowych przyjaciol w tych krajach.Efekt jest natychmiastowy-Wroclaw dostaje najmniej glosow ze wszystkich kandydujacych miast i odpada w pierwszym glosowaniu.Od tego momentu staje sie jasne, zu stanowiska w MSZ nie sa juz obsadzone przez dyplo-matolkow,tulko przez dyplo-matolow.

Grudzien 2007
-Poslance Piterze zapala sie opona w autku.Jej partyjny kolega Schetyna i caly rzad sie tym przez 2 dni zajmuja.Geszeft Schetyna chce natychmiast dac je ochrone.Tysiace Polakow poruszonych tym faktem zastanawia sie czy nie podpalic sobie opony,zeby tez dostac taka fajna ochrone.
-Wielki autorytet PO Pan Kutz, ktory w normalnych dyskusjach ma najzwyczajniej problemy sie wyslowic prymitywnie wyzywa przeciwnikow politycznych od Pisiorow.Bardzo to denerwuje posla Niesiolowskiego, bo do tej pory on byl gwiazda PO jesli chodzi o uzywanie jezyka rodem z rynsztoku i nie chice miec na tym polu konkurencji we wlasnym klubie.
Jednoczesnie okazuje sie, zu Pan Kutz podpisal SB-ecka lojalke.
-Tusk podpisuje deklaracje o Swietowaniu Dnia Przeciwko Karze Smierci w UE i to pomimo tego, ze zdecydowana wiekszosc Polakow za kara smierci sie opowiada.Mile komentarzyki w zachodniej lewackiej prasie sa Tuskowi najwidoczniej wazniejsze.
-nowym doradca Tuska zostaje towarzysz Miller.Wedlug doniesien prasowych Miller doradza Tuskowi jesli chodzi o relacje z Prezydentem RP.
-Julcia Pitera najwidoczniej tez sie nudzi w pracy i zrobila sowie sesje zdjeciowa, gdzie przebrano ja jako Cowboya.W jej przypadku to raczej Cowgirl, chociaz uwzglednijac wiek moze lepiej by pasowalo Cowwoman also Cowgrandma.(czyli krowia babcia).
-Donald polecial do Berlina.Niemieccy dziennikarze podslyszeli, zu Herr Tust i Frau Merkel sa per ty'.Nie zmienia to jednak faktu, zu Tusk w Berlinie nic nie zalatwil.Kanclerzowa powiedziala, ze chice ucczcic pamiec wypedzonych w Berlinie,Steinbach w niemieckiej TV oswiadczyla, ze oczywiscie wezmie w tym projekcie udzial, gazociag Niemcy nadal chca budowac, a roszczenia Powiernictwa Pruskiego ja byly tak sa.
Donald dostal nauczke, ze z Berlinem
albo musi sie zgadzac albo zostanie tak samo jak Kaczor bardzo
szybko okrzykniety przez niemieckie i wtorujace im pseudopolskie
media antyeuropejskim i nacjonalistycznym oszolomem.
-Geszeft Schetyna wpada na genialny sposob ratowania finansow kraju-chce sprzedawac meble z gabinetow wojewodow
-Pawlak bawi sie w Gwiazdora.Pod oslona swiatecznych przygotowan Polakow sprawia prezent za 400 milionow zlotych spolce J&S.`Minister gospodarki uchylił decyzję prezesa Agencji Rezerw Materiałowych nakładającą na spółkę J&S Energy karę za zbyt małe zapasy paliw - poinformowało biuro prasowe resortu w środowym komunikacie.Prezes ARM w połowie października nałożył na spółkę karę w rekordowej wysokości blisko 461 mln 696 tys. Zł.
-Donald spotyka sie z Premierem Czech,Kanclerzowa i szefem komisji UE z okazji poszerzenia strefy Schengen.Reporterzy podpatruja, zu Tusk na tym oficjalnym panstwowym spotkaniu zuje sowie gume, ktorej w koncu chce sie pozbyc,ale nie za bardzo wie jak.Zlosliwi jednak twierdza, ze to nie guma tylko Tusk slinil sie na widok Merkel.Jeszcze bardziej zlosliwi, ze na widok BarossoJ
-Donald pojechal na wspolna Wigilie z bezdomnymi.Ile porcji karpia Donald i jego swita podjedli najbardziej potrzebujacym nie wiadomo.
-Donald odwoluje haselko o cudach."Nie zrobimy raju z ziemi"-cytat Donalda z TVN24.
-Poslanka PO Sledzinska-Katarasinska znana w przeszlosci glownie z zarzutow o jazde samochodem w stanie niewskazanym, ma genialny pomysl.`Nie wykluczamy wprowadzenia komisarza do telewizji publicznej - mówi RMF FM szefowa sejmowej komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej. Pozostaje tylko problem skad skombinowac ladny NKWD-owski stroj dla komisarza, zeby wizualnie tez wszystko gralo.
-Wyborcy PO po raz kolejny budza sie z reka w nocniku. Skandaliczna danina jak PO nazywala PRZED wyborami abonament TV po wyborach staje sie juz jakos mniej skandaliczna i pozostaje.
zcz / 2008-01-08 19:46
Proponuje wg tego scenarjusza nakrecic film ku przestrodze tym co głosowali na PO i społke
dareg / 87.207.193.* / 2008-01-08 18:59
mieli być przygotowani fachowcy i niezależni eksperci
miały być pomysły i gotowe projekty ustaw
co z tego zostało?
g...........
PO - partia wydmuszka, wytwór mediów
leiho / 2008-01-08 18:19 / "Tu Ne Cede Malis"
rząd MA ZAMIAR,... rząd PLANUJE... rząd CHCIALBY... pielegniarki POWINNY.... lekarze NIE MOGĄ, ale.....rząd NIE CHCE podnoszenia składki... Itd itp. Rbi mi się po prostu niedobrze, jak ci oszusci z PO po raz kolejny nabierają tych głupich ludzi, którzy na nich głosowali. Miał być cud, a póki co są obiecanki cacanki - nie ma ZADNYCH kroków naprzód. Zero. Oni tylko "chcą" "powinno się" , "mają plany" itd. Konkrety, ludzie, konkrety, bo zostanie z was 4 % w następnych wyborach. Nie głosowałem na PO, i chwalę to sobie. Głosowałem na UPR, jedyną partię, która rozwaliłaby to koryto w ciagu 3 miesięcy, a nie 30 lat.
Smutna rzeczywistość / 83.24.147.* / 2008-01-08 18:02
KonDonek? Plany to ty już podobno miałeś OD DAWNA! Tylko ci ten wstrętny pisior nie pozwalał działać, nie? Nie chwal się więc, baranie, że masz kolejny pomysła na cuda, tylko bierz się do roboty!
Czekamy na czyny! A nie na pozorowane działania w stylu p****,ół wyczynianych przez Piterę czy HGW.
jurek szczurek / 89.76.91.* / 2008-01-08 17:42
STUDIUM POLICEALNE 3 LATA I JESTES PIELEGNIARKA, +2lata i jestes dyplomowana pielegniarka i masz zarabiac niewiadomo ile p ienedzy? lekarzy ksztalci sie 6 lat + 3lata studia doktoranckie + rok stazu = 10 lat nauki !!!!!!!!
to chyba wszystko jasne dlaczego powinni zarabiac tyle a tyle, przeciez ksiazki kosztuja!! moj kolega jest studentem, na 3 roku studiow wydal 1200zl na ksiazki, bo mu zalezy, bo chce byc dobrym i nowoczesnym lekarzem, chce byc na bierzaco.
................................ / 89.76.131.* / 2008-01-08 19:18
Lekarze - 6 lat studiów + rok stażu + 5/6 lat specjalizacji + ewentualny doktorat
Pielęgniarki - 3 lata studiów licencjackich + 2 lata studiów magisterskich
zcz / 2008-01-08 18:38
Wobec tego ile powinien zarabiac inzynier, ktory konstruuje oprzyrzadowanie medyczne bez ktorego lekarz w obecnej dobie byłby tylko konowałem..O nich sie nikt nie martwi bo zdani sa na własne siły i nie stworzyli sobie lobby jak uczynili to lekarze. z ktorego w pełni korzystaja.Dlatego takie myslenie do niczego nie dorowadzi. Przykładem urówniłowki jaka chce wprowadzic Tusk /patrz jego dzisiejsza wypowiedz/ jest sejm ktory wyrownał płace wszystkim posłom i dlatego mamy w nim tyle nierobów.
lekarz / 89.76.91.* / 2008-01-08 18:44
Ty chyba nie wiesz ile kosztuje taki sprzet medyczyny. Po za tym informuje Cie ze wiekszosc pracy lekarskiej nie polega na siedzeniu przy ekranie i odczytywanie wynikow - ale to zdecydowanie ulatwia zycie przede wszystkim Pacjentowi, ale Ty o tym masz zerowe pojecie konowale ...
zcz / 2008-01-08 20:22
Grubo sie mylisz,bo obserwuje to srodowisko od kilkunastu lat i wiem co ile kosztuje .Ci lekarze co nie korzystaja z mysli inzynierskiej ograniczaja sie jedynie do wypisywania recept i w ten sposob odwalaja swoja powinnosc.Gradacja płac powinna byc w kazdym zawodzie bez pomocy lobbowania. Twierdzenie Tuska ze nie moze byc tak ze jeden lekarz zarabia 25tys.zł a inny 4tys zł jest błedne i wynika z niewiedzy.
wesz / 83.31.173.* / 2008-01-09 16:00
niektórzy nawet nie potrafią odczytać z monitora czy wyrostek jest już rozlany ,a może jeszcze go przetrzymać może będzie skóra,jak się nie uda wyciągnąć kasy w ten sposób no to oddam za skórę i oto nasi lekarze przekonałam się na własnej skórze nawet kilka razy ,a teraz to nawet nie mam ochoty chodzić do nich ,bo zawsze coś mi spierniczą.
leiho / 2008-01-08 18:16 / "Tu Ne Cede Malis"
ale powinien ci udzielić lekcji ortografii, skoro jest studentem - bieŻąco, :))

Najnowsze wpisy