Forum Forum emerytalneOFE

Rząd majstruje przy emeryturach

Rząd majstruje przy emeryturach

Money.pl / 2009-11-04 16:41
Komentarze do wiadomości: Rząd majstruje przy emeryturach .
Wyświetlaj:
fdsfsfsd / 83.25.130.* / 2009-11-04 17:37
emerytur nie będzie. Przecież oni wyraźnie mówią że to są pieniądze księgowe a nie realne !!! tych pienidzy nie ma w ofe też
faet4545 / 93.105.234.* / 2009-11-04 17:22
Panie Rostowski? nazywa Pan to korekta ? to jest korekta skoro obnizacie z 7 % na 2% skladki przekazywanej do OFE? I PAN TO NAZYWA DROBNA KOREKTA? TO SKANDAL!
ZWYKLE ZLODZIEJSTWO. chcecie obnizyc prawie 4 krotnie skladke do OFE . skandal
Pilsener / 2009-11-04 17:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
OFE to był smród od początku i teraz mamy wielkie ściemnianie. Obywatele płacą podatki wyższe niż kiedykolwiek (od prawie 40% dochodu w wypadku "minimalki" wzwyż) i jedne z najwyższych na świecie bo politycy nakarmili nas złudzeniami godziwej emerytury! Tymczasem po całym życiu pracy w polsce g... będziesz miał a nie emeryturę. Wysokie podatki, niskie płace i świadczenie - to jest polska właśnie. Wiwat towarzysz Toosck i komisarz Kaczynsky - skończycie z poparciem na poziomie Bin Łobuzka, ale smród po was oczywiście pozostanie i długi, które moje dzieci może mają spłacać, tak?
dc / 89.25.159.* / 2009-11-04 17:22
Czy jeśli zacznę prowadzić własną działalność . teoretycznie zarabiac najniższą krajową , może nawet pracować na pół etatu.
A firma bedzie mi płacic za mieszkanie , woda, prad , gaz , no i odkładac na emeryturę ale nie w zus i ofe tylko gdzie indziej .

Chyba lepiej na tym wyjdę , panstwo bedzie mnie okradac tylko z najniższej krajowej .
Pilsener / 2009-11-04 17:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Potwierdzam. Polecam eksperyment: płacąc najniższy ZUS jako przedsiębiorca lepiej te pieniądze przepijać, a na emeryturę odkładać butelki! Ze sprzedaży tych butelek będziesz miał wyższą emeryturę niż z ZUS - policz i sprawdź.
test123456789 / 212.160.172.* / 2009-11-04 17:10
Idzie nowe, a w kieszeniach znowu mniej
sceptyk / 2009-11-04 17:08 / Tysiącznik na forum
Rząd Donalda Tuska zrobił już największą manipulację z emeryturami:

Ograbili emerytów ze zgromadzonego wkładu.
Pan GÓRA (zapamietajcie to nazwisko!) wymyślił reformę, wg której po śmierci ubezpieczonego zgromadziny kapitał w II filarze jest KONFISKOWANY przez reżym Tuska!

Cóż jeszcze Tusk może nam ukraść??????
Pilsener / 2009-11-04 17:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Potwierdzam. Zresztą niczego innego niż złodziejstwa od polskiego rządu i prezydenta się nie spodziewałem i nie spodziewam, sami starzy PRL'owcy u steru więc okręt dryfuje a załoga jak ma szczęście, to dopłynie do UK czy Niemiec. Od początku ostrzegałem, że polacy będą chcieli się jakoś dobrać do "składek" zgromadzonych w OFE! Dlatego OFE nie mogą inwestować np. za granicą - choćby się waliło i paliło kasa ma czekać na czerwonych towarzyszy, gdy będą w potrzebie.
Pilsener / 2009-11-04 17:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech rząd w końcu przyzna, że OFE to złodziejstwo, ZUS bis, nabijanie obywateli w butelkę, podłe żerowanie na nadziejach na spokojną starość?

Oto moje postulaty:
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, a nie tak jak teraz - od klucza partyjnego
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje kiedy przechodzi na emeryturę, może ją też zawiesić w dowolnym momencie albo pobierać emeryturę i pracować
- każdy sam decyduje u kogo gromadzić kapitał i w jakiej wysokości opłacać składki, BEZ PROŚREDNICTWA POLSKIEGO, ZŁODZIEJSKIEGO RZĄDU
- każda emerytura jest wolna od JAKICHKOLWIEK PODATKÓW czy innych przymusowych opłat - przecież to jest dochód obywateli od którego już odprowadzono podatek!
- rząd zachęca obywateli do oszczędzania na emeryturę pozwalając odliczyć od dochodu składki, wspiera organizacja pozarządowe i robi wszystko, by odkładanie na starość było opłacalne (czyli odwrotnie niż dziś, bo dziś oszczędzanie w OFE czy ZUS to jak u Madoffa albo Grobelnego)

Dzisiaj jest tak, że państwo polskie (bezpośrednio przez ZUS lub pośrednio przez OFE) oferuje nam zasiłek starczy, nazywany dumnie "emeryturą" i jeszcze mamy być za to wdzięczni! Jak długo jeszcze partia będzie się uwłaszczać na systemie emerytalnym? Nie widzicie, do czego prowadzi partyjna, a w szczególności polska kontrola nad systemem emerytalnym? Bogata partia to biedni ludzie! Już w momencie tworzenie projektu pseudo-reformy tego starego PRL'owca, Buzka była ona skazana na porażkę ze względu na konkurencję rządu (w postaci ZUS), bandyckie prowizje czy liczne ograniczenia nie pozwalające OFE ratować "naszych" składek przed dekoniunkturą.

Kto posprząta w końcu w tym kraju?
Bartosz Klimek / 193.111.41.* / 2009-11-04 16:56
Porównywanie stopy waloryzacji składki ZUS-owskiej ze stopą zwrotu OFE jest bez sensu! ZUS nigdzie nie inwestuje pieniędzy - przeznacza je na wypłaty dla obecnych emerytów. Stopa waloryzacji jest ustalana odgórnie i nie wiadomo, co będzie, jak ZUS będzie musiał te emerytury wypłacać. Nie jest trudno wirtualnie powiększać stan konta.

Tymczasem OFE rzeczywiście inwestują pieniądze na rynku, stąd rzeczywiste zyski lub straty.

Dużo lepiej by było, gdyby każdy osobiście decydował, jak chce oszczędzać na emeryturę - obecny system jest w stanie przedzawałowym.
andidor / 87.207.84.* / 2009-11-04 20:05
Jak to nie inwestuje? A w nowe siedziby?
makler1 / 83.31.201.* / 2009-11-04 18:38
Jeżeli OFE nie za ostnie 10- lat mają ujemną stopę zwrotu, to po co nam OFE? Tracić każdy potrafi
opolanin / 77.253.66.* / 2009-11-04 19:51
OFE sa po to by finansowac rzad bedac zmuszone do kupowania papierow skarbowch, inaczej deficyt budzetowy bylby jeszcze wiekszy
Pilsener / 2009-11-04 17:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"inwestują na rynku" - chyba kpisz. Przy takich prowizjach i ograniczeniach byłbym happy, jakby średnio z OFE udało się tyle wyjąć, ile włożyłem (po uwzględnieniu inflacji oczywiście). O inwestowaniu można mówić wtedy, jeśli masz jakiś wybór. OFE mają odgórnie narzucony portfel tak, by wykazywać wyższość ZUS - to raz, dwa - pokazać siłę partii i kto tu rozdaje karty.

42% za prawie 10 lat to chyba jakiś spóźniony żart na haloween! Mam w portfelu polskie fundusze obliggacji, ich wyniki za -1 rok: IDEA: +29%, BPH 2 +24%, jednostki uczestnictwa kupiłem bez prowizji a opłata za zarządzanie to 1,2 oraz 1,5%! Nie trzeba być ekspertem, by przez 10 lat co najmniej podwoić inwestycje, niech mi ktoś powie jeszcze, że OFE i ZUS to nie jest nabijanie kabzy kolesiom z partii a organizacje potrzebne i pożyteczne, to zatłukę, słowo daje, wyrżnę w szczękę aż zobaczy swoją przyszłą emeryturę na Karaibach...
dfghyuu99 / 195.116.98.* / 2009-11-04 16:41
Trzeba grac w totolotka bo inaczej nie ma szans na godną starośc.Emerytury będą kiedyś jeszcze niższe niż teraz
...
www.tnij.org/oferta2009
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy