Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd przekonany o konstytucyjności zapisów ustawy o OFE

Rząd przekonany o konstytucyjności zapisów ustawy o OFE

Wyświetlaj:
Punch / 89.75.185.* / 2013-12-30 20:25
Ba, nawet jest pewny, wiec orzeczenie Trybunału
Konstytucyjnego to czysta formalność. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
rembert2 / 2013-12-29 10:24 / Tysiącznik na forum
Tzn ze jak nie bedzie konstytucyjnosci Donald poda sie do dymisji?-Pewnie nie,za mala kradziez w sklepie mozna miec sprawe karna ale za grabiez czy roztrwonienie pieniedzy podatnikow jeszcze zaden polityk w Polsce nie odpowiadal.Sa kraje ze za polityczne bledy sa kolonie karne,nasi politycy czuja sie pewnie w tzw demokracji
mar617 / 91.238.143.* / 2013-12-28 21:01
Panie i Panowie: podczas gdy afera goni aferę zarówno PO , PSL , SLD jak i PIS, SP oraz TR Palikota debatują nad tym,
czy w Smoleńsku była katastrofa czy zamach, czy skracać wiek emerytalny czy wydłużać, ile kasy zabierać z naszych kieszeni
żeby takie instytucje jak ZUS utrzymać przy życiu i żeby się to nie zawaliło.
Niestety problem polega na tym że ten cały socjalistyczny system jest złodziejski i tak np. sam ZuS zżera tyle pieniędzy,
że rocznie trzeba do niego dopłacać około 50 mld zł. Samo utrzymanie ZUS-u to rocznie grubo ponad 4 mld złotych.
Niech mi ktoś powie po jaką cholerę w ogóle jest ten ZUS?
Zamiast przymusowo zabierać ludziom pieniądze to dajmy im wolny wybór.
Wystarczy żeby każdy kto pracuje założył sobie np. lokatę w banku i odkładał na niej środki co miesiąc -
nie dość że nic by za to nie zapłacił to jeszcze by miał z tego kilka % dochodu.
Nie trzeba by było utrzymywać ZUS-u który zje wszystko co dostanie.
Gdyby każdy miał swoją lokatę to sam może kierować własnymi pieniędzmi na emeryturze a dodatkowo po śmierci
reszta pieniędzy nie przepadałaby w budżecie, tylko byłaby dziedziczona przez dzieci.
W tej chwili ktoś przepracuje 40 lat płacąc składki, pożyje na emeryturze kilka lat a po śmierci
cała reszta jego składek znika - za wyjątkiem obniżonego niedawno zasiłku pogrzebowego.
Kolejna sprawa: służba zdrowia - bezpłatna? A to ci dowcip. Jakoś nie mam czasu i nerwów na stanie w kolejkach do specjalistów.
Nie pamiętam też żebym idąc do stomatologa nie wydał jakichś pieniędzy. No ale dajmy na to że jest bezpłatna.
Płacę co miesiąc ponad 270 zł składki zdrowotnej to daje 3240 zł rocznie.
Dajmy na to że jestem chorowity i co drugi miesiąc jestem u lekarza to płacąc mu 100 zł za 20 minutową wizytę
wydałbym 600 zł na lekarza + niechby było 200 na leki za każdym razem czyli w sumie 1800 zł rocznie; a płacę 3200.
To ja się pytam gdzie reszta moich pieniędzy? Zdaję sobie sprawę że w przypadku leczenia szpitalnego,
jakiegoś wypadku itp koszty są ogromne ale od takich spraw są firmy ubezpieczeniowe
(chyba nie każdy z nas zachoruje na raka albo będzie miał wypadek komunikacyjny, prawda?).
Jak by nie liczyć to nawet przy częstym chorowaniu i tak co najmniej 1500 zł rocznie znika z naszych kieszeni
zupełnie niepotrzebnie.
Większego znaczenia nabrałaby profilaktyka, na którą obecnie przeznacza się minimalne środki z NFZ, bo wszystko idzie na leczenie.
Te wszystkie składki , opłaty , podatki , akcyzy itp służą tylko temu żeby jak najwięcej ukraść z naszych portfeli.
A po co ? Po to żeby mafia która nami rządzi miała pieniądze na utrzymanie się przy żłobie poprzez zatrudnianie
setek tysięcy swoich ludzi, którzy chętnie na nich zagłosują bez względu na to jak źle będzie się żyło pozostałym.
Takich przykładów można mnożyć ale szkoda książki pisać. zapraszam do zapoznania się z instrukcją,
zatwierdzoną przez zarząd krajowy PO w 2007 roku. Mówi ona, że członkowie PO (ale dotyczy to również członków PiS czy PSL),
którzy sprawują funkcje publiczne, są zobowiązani do płacenia do 10 procent miesięcznego wynagrodzenia z tytułu zajmowanego
stanowiska na konta partii.
Zamiast się zastanawiać nad tym która strona tej samej chorągiewki jest lepsza to poszukajmy zupełnie innej opcji.
Moim zdaniem naprawdę prawicowe partie typu KONGRES NOWEJ PRAWICY (KNP) Janusza Korwina Mike proponują
konkretne zmiany zamiast zatykania palcem dziury w tamie i rosną w siłę, co wytrąca argument,
że nasz głos będzie głosem zmarnowanym.
Kwestia tylko żeby chcieć poświęcić trochę czasu i zapoznać się z programem tej partii osobiście
zamiast słuchać baranów i wielkich znawców krzyczących że JKM to Żyd i mason albo że to
fantasta i wariat, a jego propozycje to utopia. Jak na razie to wariatami okazali się Ci którzy wybrali to z czym teraz walczą.
Pozdrawiam.
Elfik75 / 23.92.16.* / 2013-12-28 21:24
Zmiana na Korwina to żadna zmiana. Podobnie jak miłościwie nam panujący Ryży, gada głupoty. Co z tego że inne? Głupoty to głupoty.
Co do samego zniesienia opłat ZUS to pomysł dobry ale nie do zrealizowania. Przy braku obowiązku wpłat na ZUS pracodawcy po prostu zmniejszą swoje koszty. Pracownicy nadal będą otrzymywali tyle, za ile zgodzili się pracować. Nic mi nie wiadomo aby osoby zatrudnione na umowy od których nie płaci się ZUS-u otrzymywały większe kwoty od tych, którzy pracują na umowach o pracę. Co się dzieje z zaoszczędzoną kwotą?
mar617 / 91.238.143.* / 2013-12-30 20:43
Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że pomysł jest dobry, ale jednocześnie nie do zrealizowania? Pracownicy zawsze będą otrzymywali tyle, za ile zgodzili się pracować- trudno się z tym nie zgodzić:)Większe prawdopodobieństwo, że otrzymają wyższe wynagrodzenie kiedy zmniejszą się tzw. koszta pracy, prawda? Wszelkie regulowane umowy o pracę (na tzw. etacie) też trzeba zlikwidować - dlaczego mają być uprzywilejowane w stosunku do osób prowadzących np. jednoosobową działalność gospodarczą?
Dziad po 46l.skł. / 89.228.241.* / 2013-12-28 20:54
Mając 45 lat składkowych na koncie,po udarze mózgu (w mlodości 8 lat nauki po pracy dalo mi tytul inżyniera) na 4 lata przed emaryturą dowiedzialem się że :1)pójdę o 1r.3m-ce póżniej na emeryturę2). wyznaczono mi granicę zarobku na poziomie 850zł brutto bez wpływu na świadczenie przedemerytalne3)ustawowo nie przedlużono mi lat życia jako dziada z nominacji poselskiej.A wszystko ustawami zgodnymi z Konstytucją i co ważniejsze jako przykład jedynego w Europie kraju rżnącego swoich obywateli.Sprawdzcie sami ,drugiego takiego kraju nie ma.A pan premier ....elementarnego poczucia sprawiedliwości.... HURRRRRAAAAA . Ale Przyjdę, i upomnę si e o swoje . Będzie głośno jak w l 70-tych mimo że stoczni ,innych zakładów i pracy nie ma
oli 1953 / 46.186.75.* / 2013-12-28 20:18
Panie Tusk pieniądze ,które odkładałem przez ostatnie lata pracy są moje .To są moje podatki ,państwo nie dołorzyło ani jednego grosza.Uważam,że rząd świadomie mnie okradł,z moich oszczędności.
jansok / 89.77.106.* / 2013-12-28 19:39
Nie mogę w to wszystko uwierzyć.To jak zły sen.Nie spodziewałem się po PO jakis wyniosłych czynów,super ustaw,reform.Nie spodziewałem się również takiego upodlenia zwykłych ludzi a tkże przeciwników politycznych.Premier doskonale zna p.Prezydenta,bo to koledzy z jednej "szafy"-szafy upiorów.Dlaczego chłopcy UOP(SB)zostali w ZUS-sie?
Bo wiedzieli że będzie "przewał" z OFE.
mister wygnany / 83.23.62.* / 2013-12-28 19:00
To tak jak u sowietów żadna różnica
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 87.205.155.* / 2013-12-28 18:12
KONSTYTUCJA w POlszy to tylko "martwy zapis książeczka" ale cóż jaki Prezydent i Premier takie PRAWO!
ytrew / 83.6.223.* / 2013-12-28 18:49
jaki prezes tacy jego wyborcy...
PROSTY CZLOWIEK NIE NAIWNY / 81.210.51.* / 2013-12-28 17:21
Ludzie jacy wy NAIWNI jesteście,co myśleliście że prezydencik będzie miał inne zdanie ?
To tylko pozory ktorych nabiera się naiwnych ludzi .Ja choc prosty człowiek od razu wiedziałem że jego opinia będzie taka ,a żeby zamydlic wam oczy wysłał ja do trybunału ,co i oni orzekna po myśli PO
gragagu / 31.175.138.* / 2013-12-28 16:13
Szczególnie konstytucyjne jest to, że pytają mnie o chęć bycia w OFE po raz drugi. Jeśli zdecyduję, że zostaję, to za rok zapytają mnie po raz trzeci .. i tak do skutku, aż zmięknę.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
No to rozpęta sie tera piekło / 79.186.79.* / 2013-12-28 15:59
Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. nr 9, poz. 59, z późn. zm.), w art. 31 ust. 1 reguluje, iż z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Co istotne, ust. 2 tego artykułu podkreśla, iż do majątku wspólnego należą w szczególności środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków. Tym samym, o ile małżonkowie inaczej nie uregulowali łączących ich stosunków majątkowych, np. nie ustanowili rozdzielności majątkowej, środki zgromadzone na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym stanowią ich majątek wspólny.
Jeśli TK uzna tą grabiez kasy z OFE za konstytucyjna to bedzie miec to olbrzymie znaczenie dla małżeństw czyli rachunki bankowe i na funduszach emerytalnych czy inwestycyjnych któregos z małżonków nie wchodzą do wspólnoty majątkowej
alka34 / 95.50.248.* / 2013-12-28 15:50
W 2007 POPIERAŁEM PO ,Z CZASEM PRZEKONYWAŁEM SIE CORAZ BARDZIEJ ZE PARTIĘ TĄ CECHUJE BEZPRAWIE I BEZKARNOSC. BEZKARNOSC ZA UDZIAŁ W AFERACH, BEZKARNOSC ZA BADANIE KATASTROFY SMOLENSKIEJ,A OFE TO KOLEJNY PRZYTKŁAD BEZPRAWIA.LUDZIE OBUDZCIE SIĘ !!!!
zenka / 83.7.55.* / 2013-12-28 14:46
Jaki to rząd to ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!
lenie ,nieroby
ytrew / 83.6.223.* / 2013-12-28 18:48
pisowcy to sami uczciwi mędrcy. i tacy inteligentni. ladni. kulturalni. pawlowicz, hofman , maciarewicz i tacy jak ty , to oblicze pisu...
lysedo / 31.61.129.* / 2013-12-28 14:22
Nie ma się z czego cieszyć bo już raz pieniądze z OFE rząd sobie wzioł a teraz zmiana i tłumaczy że źle było zinterpretowane prawo. To kto to prawo k-mać uchwalał jak nie prawnicy i rząd zrobił pomyłkę to nic tylko bandyctwo. Obiecano że emerytury będą jak w innych krajach że będziemy jeździć pod palmy. Okazuje się że pod palmy tylko złodziejski rząd z swymi złodziejaszkami jeździ za nasze pieniądze. Do rządu to tylko dostają się sami złodzieje i aferzyści co żerują za nasze pieniądze i ciemnote wciskają.
nickto / 46.134.108.* / 2013-12-28 13:35
Emeryci docenią! Ale Kwa, to nie są pieniądze emerytów, tylko pracujących do 67 roku życia. Emeryci teraz biorą kasę z Dudek kasy i będą zadowoleni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy