Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd przekonany o konstytucyjności zapisów ustawy o OFE

Rząd przekonany o konstytucyjności zapisów ustawy o OFE

Wyświetlaj:
marchołt grubby a sprośny / 93.154.145.* / 2013-12-28 13:07
Do tej pory oligopol zwany OFE wiciągnąl ze mnie kasę potrójnie... Nieświadomym już tłumacze:
Po pierwsze: Jako podatnik -przyszły emeryt doplacam do emisji obligacji rządowych a następnie do obsługi wynikającego z nich długu .
Po drugie: Jako przymuszony klient oligopolu zwanego OFE chcę czy nie płacę prywatnym firmom 8-10% haraczu od ulokowanego kapitału za tzw zarządzanie(?)(!) ... No przepraszam - normalnie nigdy bym się na coś takiego nie zgodził (!)...Owszem 10-20% od zysku to może byłby uczciwy deal :)
I wreszcie po trzecie: Niech KTOŚ wreszcie wytłumaczy dlaczego wszystkie OFE wykazały straty równe stratom na giełdzie czyli 40-30% (takie to było "zarządzanie") podczas gdy przecież inwestowano "nasze" pieniądze w obligacje które zawsze były na plusie i to sporym bo najpierw 15% a póżniej 6 % rocznie.
Dlatego serdecznie dziękuję Panu Balcerowiczowi za jego "reformy" tą sprzed 23 sprzed 13 lat oraz za obecną jego "pomoc" wszystko TO ma i mialo na celu tylko jedno: faktycne wywłaszczenie wkręcenie mnie i mililionów nieświadmych w gigantyczną lichwę
Wole "oddać Rostwoskiemu" na cokolwiek a może budowę dróg "moje" "pieniądze" niż wspomagać międzynarodową lichwę - Mogę ?
rk852 / 31.182.79.* / 2013-12-30 09:16
Nie tylko możesz ale nawet musisz gdyż nie masz żadnego wyboru.
taki tam / 178.183.153.* / 2013-12-28 12:57

Ja nie mam wątpliwości, że ta ustawa jest poprawna pod względem konstytucyjnym

Tusk Donald to nie tylko Ojciec Narodu, Słońce Peru i Wielki Językoznawca. To także Pierwszy Prawnik RP.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy