Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd złupi nas podwójnie. Nowe pomysły to niższe emerytury

Rząd złupi nas podwójnie. Nowe pomysły to niższe emerytury

Wyświetlaj:
zakutyPeOwiec / 77.254.135.* / 2010-12-02 09:29
i zabieraly babciom dowody wiec mamy co mamy.
Postepaki >> mlodzi wyksztalceni z duzych miast lykaja propagande rzadu wspierana przez POMedia jak gesi owies.
EURO STUDENT / 2010-12-02 09:37
niestety. za 40-50 lat powiedzą sobie. jaki ja byłem głupi. zagrożeniem nie był jakiś Kaczyński tylko Vat-aha z PO która ustawiła sobie rodzinkę na długie dekady
zakutyPeOwiec / 77.254.135.* / 2010-12-02 09:43
Jestes w bedzie oni nigdy nie zajarza o co w tym swiecie chodzi.
Ludzie wychowani na propagandzie nigdy nie potrafia samodzielnie myslec. Musza byc ciagle karmieni propaganda aby zyc,
Tak maja i juz!
sklave / 83.2.33.* / 2010-12-02 09:50

Ludzie wychowani na propagandzie

Das stimmt. Zu dem Beispiel Komorowski in der sozialistischen Propaganda.
EURO STUDENT / 2010-12-02 10:09
Er ist aus PRL zuruckgekommen udn jetzt wartet Jaruzelski auf Angebote !
dziwny ten świat..... / 88.199.168.* / 2010-12-02 09:26
Nagłośnijcie sprawe składek ktore nie trafiły do ofe bo źle wypełnione deklaracje do zus-u powodują że nasze składki leżą na wirtualnych kontach w zusie i czekają na korekte danych osobowych zabawne jest to że zus nie informuje o konieczności wprowadzenia poprawek ,pieniądze takie przepadają po 10latach tak jest w ustawie.Np.kobiety przebywające na urlopach wychowawczych w latach 2000-2002 maja b.często zerowe składki bo ustawa jasno nie określała kto ma je płacic Każdy pracujcy obywatel może sprawdzic czy ma wszystkie składki w podobnej wysokości ja sprawdziłam brakowało mi 5 sładek ale znam przypadki że brakuje 2 a nawet 4 lata składek leżą one w zusie a nie ma ich w ofe .każdy może sprawdzic stan składek w ofe wystarczy podejśc do okienka w zusie z dowodem osobistym i poprosic o takie zestawienie dostaniecie je za darmo,potem wystarczy je policzyc i sprawdzic czy nie ma pustych miesięcy jeśli tak to należy złożyc deklaracje o ich baku w/g ich druku lub poszukac akwizytora obcykanego w tych sprawach.statystycznie 1na100 osob ma wszystko ok.ja znalazłam akwizytora ktory za mnie biegał po zusie bo poddałam się wypełniając urzędowy druk zmuszający ZUS do przelania moich brakujących składek do OFE.Same by się nie odzyskały bez złudzeń skoro leżały 5 lat w ZUSie i nic.Teraz mam wszystkie ,ale troche mnie to troche kosztowało czasu .Co nam dadzą zmiany jeśli urzędy zawodzą
EURO STUDENT / 2010-12-02 09:38
zwolnić urzędasów i wdrożyć system żeby załatwiać sprawy przez internet jak w e-banku
taki tam / 62.152.158.* / 2010-12-02 09:11
Nawet sie już pisac nie chce jak beznadziejny jest ten rząd z tymi nieudacznikami na czele ... Żenada
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-12-02 09:14
przestańcie narzekać,wystarczy co miesiąc odkładać samemu 100zł i jest własna emerytura
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-12-02 11:21
Większość Polaków żyje od 1-ego do 1-ego, ponad połowę zarobków zabiera im rząd, skad niby maja wziąc ta 100-wę miesięcznie ? Drugie pytanie do Ciebie, dlaczego mam oszczędzać na jedzeniu, na ubraniach, na dzieciach abym tą 100-we odłożyć na emeryture skoro rząd zabiera mi co miesiąc kilkaset PLN na niby moją emeryturę ?
zapobiegliwy / 193.193.181.* / 2010-12-02 09:49
Czyli myślimy podobnie. Ja nie ufam ani ZUS-owi, ani OFE, dlatego co miesiąc odkładam 400 zł (mozna sobie określić tę kwotę procentowo od swojego wynagrodzenia). Inwestuję tę kwoe po równo w 2 wybrane fundusze inwestycyjne akcyjne. Po ok 30 latach takiego inestownia nie ma bata, żeby stracić a napewno będzie to niezłe uzupelnienie głodowej emerytury z I i II filaru.
Pozdor
EURO STUDENT / 2010-12-02 09:24
czyli jak potrącają mi z pensji 300 zł na składkę emerytalną to jeszcze 100 zł a emeryturę będe mieć tylko z tych 100 zł ... czyli 25% oszczędności. Rzeczywiście jest POwód do radości !
marekzasw / 83.12.5.* / 2010-12-02 09:00
Rozmontujmy OFE zabierzmy im pieniądze dajmy je do ZUS niech będzie na wypłatę dzisiejszych emerytury a co będzie za 20-30 lat bedziemy sie martwic później. Potem sie okaże że trzeba było oszczędzać w IKE bo po to one są. A tak na prawdę ile jest takich osób ktore w wieku 25 lat zarabiaja średnia krajową raczej staze z biura pracy za 1800 zł
jey84 / 83.12.5.* / 2010-12-02 08:57
Pracuj dłużej do 67 lat na mniejszą emeryturę jeżeli w ogóle dożyjesz tylko dlatego żeby inni mieli lepiej.
warren buffet / 2010-12-02 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
EURO STUDENT / 2010-12-02 08:57
ale oni mają swoich ludzi w sądach więc paragrafy są nieskuteczne.
arch / 2010-12-02 09:52 / Tysiącznik na forum
A może -Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ?

http://www.sppnn.org.pl/ksiazka/b7.html

wyjaśnia jakiej sytuacji można kierować skargę do instytucji międzynarodowych i jakie warunki musi spełnić skarżący .
warren buffet / 2010-12-02 10:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trzeba by to zrobic zbiorowo.... jednostke spławią
arch / 2010-12-02 09:55 / Tysiącznik na forum
uzupełnienie --Skargę należy wysłać na adres:

The Registrar
European Court of Human Rights
Council of Europe
F-67075 Strasbourg Cedex
France
?! / 2010-12-02 08:41 / Tysiącznik na forum
Tak, tym wszystkim malkontentom z pamięcią dobrą, ale krótką, należałoby przypomnieć znów słowa Aleksandry Natalli-Świat z 2008 roku, że "rząd PiS nie bałby się zwiększyć deficytu budżetowego" (u progu kryzysu finansowego). Nie chcę usprawiedliwiać rządów PO/PSL, ale jako wyborca PO z 2007 roku miałem świadomość, że koalicja z PSL duzo nie przyniesie, ale takie są konsekwencje braku parlamentarnej większości. Mam też świadomość, że rządy PiS w egzotycznych koalicjach z LPR i SO byłyby jeszcze bardziej rujnujące - dzisiaj nie mówilibyśmy o redukcji składek do OFE, ale o ich nacjonalizacji, jak w przypadku Węgier. Nie mam złudzeń! Zmagalibyśmy się bowiem z dużo wyższym deficytem, a cięcia byłyby dużo głębsze i boleśniejsze! A może jednak szkoda...?
EURO STUDENT / 2010-12-02 09:01
to na czym opierasz swoje opinie jest jak wiara w duchy i upiory.
Widziałeś kiedyś ducha?
?! / 2010-12-02 09:08 / Tysiącznik na forum
Weź się do nauki student! Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w polemikę. Wystarczy przeczytac pare postów, aby nie zniżać się do Twego "studenckiego" poziomu.
EURO STUDENT / 2010-12-02 09:31
Kolego mój nie sądzę że masz prawo mi mówić co mam robić i oceniać mój poziom ... ale daruje Ci to bo jestem po wypłacie =)

300 zł tyle mi zabrali z pensji na składkę emerytalną i to popłynie do bankruta czyli do ZUSu (nie od dawna wiadomo że ZUS to dziura bez dna a budynki i imprezy tam dalej trwają jak za SLD)

mam 25 lat pracuję na pełnym etacie i te problemy dotyczą mnie za 40 lat więc jeżeli ktoś
"uczciwie" bierze ode mnie składkę o celowej nazwie "SKŁADKA EMERYTALNA" to żądam żeby było to inwestowane na moją przyszłą emeryturę a nie na łatanie dziury którą się zrobiło przez ostatnie 3 lata.
Więc nie pisz mi co by zrobił PiS bo tego nie wiesz i się nie dowiesz dopóki PiS nie będzie rządzić. TAK? czy masz jakieś uprzedzenia związane z nagonką medialną i po prostu to Ci się podoba bo widzę w tobie zawiść. Ciach temat. To by było na tyle
leonskce / 2010-12-02 10:12
będąc Twoim rówieśnikiem pozwolę sobie zauważyć dwa braki w Twojej wiedzy: 1. 300zł to zabrane jest od Twojej pensji brutto. W rzeczywistości pracodawca dokłada drugie 300zł od siebie, ale tego już nie widzisz. W praktyce: zarabiasz 2150zł netto, 3000brutto, ale pracodawcę kosztujesz ~3900zł (stąd koszty pracy w Polsce na poziomie 45%). 2. Czy naprawdę myślisz, że któraś z partii bandy czworga cokolwiek zmieni? Mamy cztery partie i tych samych ludzi, którzy migrują z jednej do drugiej - takie to oni mają różnice jakościowe i programowe.
EURO STUDENT / 2010-12-02 10:22
to nie sa braki. ja o tym wiem ale opisałem koszt MÓJ a nie pracodawcy i Tu brak u Ciebie można wypomnieć że pracodawca wrzuca to sobie w koszty i odbierze to w postaci zmniejszonego podatku dochodowego. Dla mnie jest to koszt i kropka.

a teraz druga część : PiS zmniejszył składkę do ZUS - pomału można było wierzyć że idziemy w dobrym kierunku. Nie wszystko od razu. grosz do grosza.... późnie jednak wkroczyło PO pewne sukcesu i obniżyli podatek dochodowy... ale zrujnowali Państwo DŁUGAMI i ARMIĄ URZĘDNIKÓW no i oczywiście afery , afery i jeszcze raz afery.
EURO STUDENT / 2010-12-02 10:27
i tak to teraz wygląda składka emerytalna to KOSZT a nie INWESTYCJA ! =( żałosne Państwo
leonskce / 2010-12-02 11:21
niemniej jednak w praktyce Twoja praca jest warta 3900zł, a dostajesz z tego 2150zł. Czy to jest koszt do podatku czy nie to nieważne - ważne, że dostajesz połowę pieniędzy, które na Ciebie wydają, a druga połowa idzie do Państwa.

Co do PiSu i ich pięknych planów to nie wierzę w ich reformy. Jak już wspominałem migracja ludzi między po-pis-sld-psl idzie w dowolnych kierunkach jak komu wygodniej, po drugie wszystkie te cztery partie są wrogiem prywatnego i wrogiem jakiegokolwiek liberalizmu, czyli znajdują się gospodarczo głęboko na lewo.
wkrw / 89.231.2.* / 2010-12-02 08:16
wstydzę sie, że glosowałem na PO, tylke k..wa obiecywali, zmniejszenie liczby posłów, rozwiązanie senatu, zmniejszenie biurokracji i liczby urzędników, jednomandatowe okręgi wyborcze, mozna by jeszcze troche wymienic, i co z tego wyszło ? tylko druga irlandia sie uda
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-02 10:49
Gratuluję refleksji. Oby takich było więcej.
Były Platformers / 93.159.35.* / 2010-12-02 09:30
Stary, świetnie Cię rozumiem. Też czuję sie zdradzony. Po tylu latach glosowania na PO i nadziei na reformy wszystko dupa. Przekroczenie progu 55% jest nam właśnie potrzebne, aby w końcu wymusić reformy.W ostatnich wyborach saorządowych nie głosowałem bo nie miałem na kogo. Niniejszym wzywam do bojkotu Platformy w przyszłorocznych wyborach, bo nie zasługują na swój elektorat. Niech walczą z PiSem i SLD o głosy roszczeniowców. Może na zgliszczach tego tchórzliwego ugrupowania powstanie coś co da nową nadzieję na modernizację kraju.
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-02 10:54
Koledze również gratuluję refleksji. A czego się można spodziewać po ludziach, którzy flirtują z komuchami. Nie mają zasad i jadą na bladze i kłamstwie.
Jarkt / 77.254.8.* / 2010-12-02 08:44
Opowiadasz bajki. Przyjdą nowe wybory i znów zagłosujesz na Polską Zjednoczoną Partię Obywatelską. Wk...wienie ci przejdzie. Tacy jak ty są nieprzemakalni. Na takich jak ty buduje się nową Polskę, z którą nie chcę mieć nic wspólnego.
EURO STUDENT / 2010-12-02 08:22

tylko druga irlandia sie uda

jak się udała Irlandia to byłby sukces! będzie gorzej !
: )))))))) / 194.213.1.* / 2010-12-02 08:08
a dobrze wam tak, chcieliście to macie
mmar / 149.156.205.* / 2010-12-02 08:06
bardzo wysokich lotow artykul napisany na zamowienie Jaroslawa, ciekawe co by zrobila opozycja?? no?? maja jakies sensowne propozycje??, pewnie by dodrukowali pieniedzy, niech autor artykulu popatrzy co sie dzieje w innych krajach i wtedy zacznie pisac jak to nam jest zle, jak nas lupia, a poza tym nalezy spojrzec jak inwestuja fundusze emerytalne?? ile przynisly dochodu w ostatnich latach?? cos mi sie wydaje ze autor artykulu przyjmuje jakies super optymistyczne wyliczenia i broni za wszelka cene dochodow funduszy emerytalnych a nie przyszlych emerytow
eme / 87.205.218.* / 2010-12-02 08:49
mmar Donek , Bronek i reszta drużyny dała dupy i pogrążyła nas wszystkich finansowo.
nalezy
spojrzec jak inwestuja fundusze emerytalne?? ile przynisly
dochodu w ostatnich latach??


Inwestują w przeciwienstwie do ZUS-u ktory nie inwestuje tylko wypłaca i jest bankrutem ciagnącym wszystkie gałęzie gospodarki w dół.
Ofe dla mnie nie istotne ile ma zysku. Wiem ze tam mam swoje pieniadze, w ZUS-ie ich dawno nie ma i nie będzie..
gosc2 / 212.191.130.* / 2010-12-02 08:43
fundusze są do lekkiego zreformowania, ale mają jedną zaletę - zgormadzone są tam realne pieniądze w przeciwieństwie do naszych indywidualnych kont w ZUS, gdzie pieniądze są tylko obietnicą wpłat do ZUS naszych dzieci za 40 lat
EURO STUDENT / 2010-12-02 08:14

ciekawe co by zrobila opozycja


Wyobraź sobie Bracie że teraz to już można się tylko za głowę złapać ! zrobić można było 3 lata temu , czyli kontynuować to co realizował PiS. Mianowicie niski poziom deficytu, zadłużenia po to żeby teraz nie było takiej zawieruchy finansowej. W obecnej sytuacji trzeba zmniejszyć biurokrację , wcześniejsze emerytury, KRUS (wtedy Lepper blokował zmiany) 14te pensje dla górników i inne przywileje które są dziś nierealne do utrzymania.

PO zawaliło sprawę na maxa ! Doprowadzili Polskę do skraju bankructwa jak Tusk swoją wcześniejszą funcację. To są ludzie bez POmysłu.

Katastrofa samolotu w Smoleńsku nie może nie odbić się nam czkawką po stracie takw wielu ważnych i mądrych osobistości.

A POlski rząd oddało śledztwo Rosjanom i dziś nie ma żadnej potwierdzonej informacji dowodami że to był wypadek.
żuczko / 83.2.33.* / 2010-12-02 08:39

zrobić można było 3 lata temu , czyli kontynuować to
co realizował PiS.

taki jesteś pewny że nie byłoby tak samo lub gorzej,
bo ja nie. Mamy recesję na całym świecie.
Gdybać to można a szczególnie po fakcie.
A porzekadło mówi:
Gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, to by się położył.
henn / 80.50.125.* / 2010-12-02 09:48
A w czym to k...a przeszkadza recesja, żeby zreformować KRUS, emerytury mundurowe i przerzedzić liczbę biurokratów w urzędach?
Złej baletnicy ...
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-02 10:26
Absolutna racja. PO boi się utraty władzy i chce dojechać do kolejnych wyborów. Oni są groźni ponieważ to stado nieudaczników i cwaniaków jednocześnie. Weźmy Rostowskiego-twierdzi, że powinienem mieć pretensje do PiS z tego powodu, iż obniżył podatki. To jest szczyt kretyństwa i bezczelności. Za kogo ma nas ten facet. Afera hazardowa-wszystko pozamiatane. Smoleńsk-niejaki Miler twierdzi,że lot był według procedur cywilnych i nie ma sprawy. Fedak i jej pomysły za zabranie pieniędzy z OFE; przecież to moje pieniądze.
Oni nas mają za stado baranów a my [ ja nie] na nich głosujemy. To wielki WSTYD!!!
(@) / 89.79.219.* / 2010-12-02 08:11

ciekawe co by zrobila opozycja?? no??

Co by zrobiła ? zaczęła by złodziei w białych kołnierzykach wsadzać do więzienia ! i zaraz byś kolego zobaczył jak dług publiczny przestaje rosnąć.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-02 08:44

zaczęła by złodziei w białych kołnierzykach
wsadzać do więzienia

musieli by od siebie zacząć
aby dać dobry przykład
Np rozliczenie PC........
yrtytryrtyrtyrt / 212.14.47.* / 2010-12-02 07:48
Czyli z tego wynika, że przyszła emerytura kobiety nawet przed zmianą, którą proponuje rząd to zaledwie 32,26% przyszłych średnich zarobków, czyli przeliczając na dzisiejszą średnią pensje to 1031,26 zł brutto, czyli jakieś 618 zł na rękę. Brawo, super emerytura. I co tu dziedziczyć. Ludzie, daliście się och.....ać.
NIEPOSŁUSZNY OBYWATEL / 194.181.137.* / 2010-12-02 07:45
RZĄD NIE JEST WIARYGODNY WIĘC SŁUSZNE JEST W TAKIM PRZYPADKU OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO DO KTÓREGO W SWOIM CZASIE NAMAWIAŁ DONALD TUSK. MOŻE NALEŻAŁOBY UKRÓCIĆ TEN PROCEDER I PRZEZ 15 LAT LOKOWAĆ PIENIĄDZE NIE W ZUS-ie I OFE TAK, ABY RZĄD NIE MIAŁ DO NICH DOSTĘPU. CO WTEDY ZROBI RZĄD , KTÓREGO PREMIER WZYWAŁ DO OBYWATELSKIEGO NIEPOSŁUSZEŃSTWA
tade / 83.2.33.* / 2010-12-02 07:53

UKRÓCIĆ TEN PROCEDER I PRZEZ 15 LAT
LOKOWAĆ PIENIĄDZE NIE W ZUS-ie


Nie ma takiej opcji
Komornik z gardła ci wyciągnie należności dla ZUS.
NIEPOSŁUSZNY OBYWATEL / 194.181.137.* / 2010-12-02 08:27
W TEJ KWESTII KOMORNIKÓW TEŻ OBOWIĄZYWAŁOBY OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO ZARÓWNO W NIE PŁACENIU SKŁADEK JAK I EGZEKWOWANIU OD INNYCH.
gosc2 / 212.191.130.* / 2010-12-02 07:42
wysyłajmy wszyscy hurtowo maile do posłów, ministrów, premiera, itp z naszym sprzeciwem dla takich działań, może to pomoże zablokować te niekorzystne zmiany i jakoś zdyscyplinować nami rządzących do prawdziwych reform, choć jakoś w to wątpię, ale zawsze warto próbować (tak się łudzę, ehhh...)
(@) / 89.79.219.* / 2010-12-02 07:51

wysyłajmy wszyscy hurtowo maile do posłów, ministrów, premiera

Efekt będzie POdobny do walenia głową w mur.
EURO STUDENT / 2010-12-02 07:29
.
„Aby powstrzymać proces lawinowego zadłużania Państwa,
trzeba ograniczać wielkość deficytu budżetowego. W przypadku
utrzymywania nadmiernego deficytu budżetowego nastąpić może
bardzo znaczne osłabienie złotego, duży wzrost inflacji i wzrost
stóp procentowych. Nastąpi spadek poziomu inwestycji prywatnych
i znaczny spadek tempa wzrostu gospodarczego. Polska zamiast
nadrabiać będzie tracić dystans do bogatych krajów starej Unii
Europejskiej. Przy bardziej roztropnej polityce fiskalnej
zagrozić nam może inne niebezpieczeństwo. Nastąpić może
gwałtowne umocnienie się złotego, które osłabi wzrost
gospodarczy i zahamuje wzrost zatrudnienia. Uważamy, że aby
uniknąć niebezpieczeństwa nadmiernego umocnienia się złotego
oraz, aby zapewnić stabilne warunki dla wzrostu gospodarczego,
należy wejść do strefy euro, a wcześniej ograniczyć aprecjację
złotego w ramach mechanizmu ERM2. Przedstawiamy założenia
strategii makroekonomicznej, która określa ramy dla polityki
fiskalnej w kolejnych latach. 2006-2010
(Rozdział II.20).
W ostatnim rozdziale drugiej części Raportu (Rozdział II.21)
przedstawiamy propozycje struktury budżetu państwa w latach 2006
2009. Bardziej szczegółowo omawiamy propozycje zmian w budżecie
2006 w stosunku do projektu rządu Marka Belki. Proponujemy
istotne ograniczenie wydatków powtarzalnych budżetu, przede
wszystkim poprzez oszczędności w administracji. Propozycje
budżetu na lata 2007-2009 uwzględniają spadek dochodów
podatkowych w wyniku obniżenia i uproszczenia podatków
(omówionego w rozdziale II.6.) oraz zmiany systemowe omawiane w
innych rozdziałach tej części. Proponowany budżet na okres
kadencji spełnia założenia strategii makroekonomicznej
(przedstawionej w rozdziale II.20), a w szczególności zapewnia
spełnienie w 2009 kryterium fiskalnego Maastricht (deficyt
budżetowy poniżej 3% PKB), co pozwala na wejście w 2010 do
strefy euro.”

Źródło: http://www.platforma.org/pl/program/
.
Jan_125 / 95.48.181.* / 2010-12-02 10:28
PO - UPRAWIANIE POLITYKI a RZECZYWISTOŚĆ

Bardzo mi się "podoba" demagogia razem z polityką uprawiana przez kolesiów PO TUSK. To co mówią nie ma nic wspólnego z tym co robią.
Gdyby nie środki unijne to u nas byłby dramat gospodarczy i społeczny. Dostajemy na razie do czasu większą ich pulę bo jesteśmy biedni, ale Unia zakręci niedługo kurek. Przy projektach unijnych dostajemy znaczne dofinansowanie z Unii (często 60-85% wartości projektu). Każda ekipa przy takim dofinansowaniu unijnym miałaby co najmniej takie same rezultaty w gospodarce a nawet lepsze. Oni tylko patrzą na sondaże.

Ludzie zacznijcie w końcu rozliczać PO watachę z tego co robią w odniesieniu do tego co mówią. Nie dajcie w końcu się robić w "konia".

Czy w życiu prywatnym byście pozwolili na okłamywanie i szalbierstwo, myślę że nie. Wyciągnijcie w końcu wnioski podczas kolejnych wyborów parlamentarnych
Prostownik / 87.139.103.* / 2010-12-02 08:24
Więc się weźcie nareszcie do zmniejszania wydatków budżetowych a ich bez zwolnień urzędników nie da się przeprowadzić. Choćby ZUS, który po wprowadzeniu systemów informatycznych zamiast chudnąć puchnie. Zmniejszcie biurokrację.
Większą wolnością w działalności ten kraj cieszył się za Rakowskiego niż teraz po 20 latach.
Bando hipokrytów, jak tak dalej będziecie działać naprawdę będziemy "zieloną wyspą", chwasty też są zielone.
Od 3x15 idziecie wprost do 3x25.
Zapewne program wasz jest baardzo-długofalowy:
najpierw dzieci ze sponsorowanego przez państwo in-vitro, a później wyborcy "ze szklanki" wdzięczni swoim stwórcom.
Jednorazowa wyprawka emerytalna: zastrzyk i skrzynia drewniana,
EURO STUDENT / 2010-12-02 07:33

Proponujemy
istotne ograniczenie wydatków powtarzalnych budżetu, przede
wszystkim poprzez oszczędności w administracji.
wedcwc / 80.55.158.* / 2010-12-02 07:27
Ja juz na was nie zaglosuje.Zlodzieje.Mieliscie reformowac ,ciac wydatki.Taka potega jak GB potrafi zwolnic 490 tys z budrzetowki.W wy okradacie biedakow z ich marnych emerytur!!!!!!!!!Zlodzieje Rostowski patrzec dziadu na ciebie nie moge!!Zwyklym ludzia zasady sie zmieniaja co rok,podnosicie wiek,kradniecie ich PIENIADZE.A wojsko policja nie tkniete,smieja sie sie z nas.Sa takie miasta jak PILA gdzie nie dostaniesz pracy bo na rynku jest kilka tysiecy 40-letnich emerytow,wojskowych ,milicyjnych.Oni pracuja chetnie bez zus,bez skladki zdrowotnej ,bo panstwo im placi!!!!!!!Dlaczego wysylamy wojsko do afganistanu jak nie macie kasy!!!!!!!???
(@) / 89.79.219.* / 2010-12-02 07:42

Oni pracuja chetnie bez zus,bez
skladki zdrowotnej ,bo panstwo im placi

Bo to są właśnie prekursorzy przemian ustrojowych w Polsce.Właśnie tacy ludzie opanowali od 1989 roku,stragany,hurtownie,przetwórstwo,sklepy,kantory,przedsiębiorstwa państwowe,agencje ochrony itd.itp.Reszta społeczeństwa ma na nich harować do usr.śmierci i płacić składki na ZUS i podatki do kasy państwa.A za to mamy taką opiekę lekarską że średnia wieku mężczyzny w Polsce to 60 lat i do piachu.
xxxxzzzz / 178.182.191.* / 2010-12-02 08:07
Ci prekursorzy pojawiali się znacznie wcześniej. Zaczątków trzeba szukać gdy w sklepach nic nie było a towar wedrował na Węgry. Codziennie do Budapesztu pociągi były tak zapełnione handlarzami z towarem że szpilki nie można było wetknąć a w kraju ustawiały się kolejki. Ci ludzie przywozili towary i tak tworzyli majątek dla siebie kosztem pozostałej części spoleczeństwa. To oni teraz są u wladzy. Znam taką osobę która w tym celu kradła wyroby z zakładu w którym pracowała a dzisiaj jest radną w gminie. Czy u takich osób można liczyć na jakąś moralność? Przecież oni zdepczą drugiego człowieka byleby by im było dobrze.
tesa1959 / 2010-12-02 07:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Oni pracuja chetnie bez zus,bez
skladki zdrowotnej ,bo panstwo im placi!!!!!!!D

Pracując na emeryturze płacą ZUS, bo potem o te lata będzie podwyższona emerytura. Podatki i inne składki płacą nawet z emerytury.
(@) / 89.79.219.* / 2010-12-02 07:48
Na samym starcie są lepsi od każdego o około 800 zł składki na ZUS co miesiąc, to jest rocznie 10.000.tys.złotych.
POLSKA sprawiedliwość ha,ha,ha
tesa1959 / 2010-12-02 07:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czy ja coś takiego powiedziałam? Myślisz, że podoba mi się pomysł przyszłych emerytur, gdzie przez 15 lat połowa mojej pensji do ZUS, a teraz płacę też na OFE a dostanę za 9 lat niecałe 600 zł przy obecnej pensji 270. Przedtem zakład pracy płacił składkę emerytalną pracownika w wysokości 41 % pensji. Fakt pensje były niskie, ale czy dzisiaj są wysokie? Uważam, że żaden rząd nie zasłużył na zaufanie, ale następny też nie będzie lepszy. Wszyscy kłamią, PiS też.
EURO STUDENT / 2010-12-02 08:07
ale tak jak PO zawalił sprawę tak nikt tego nie zrobił !

Finanse , afery i śledztwo - nic nie zrobił nawet w 1% dobrze


Proponujemy
istotne ograniczenie wydatków powtarzalnych budżetu, przede
wszystkim poprzez oszczędności w administracji.


Tusk spieprzył sprawę !

Wolę PiS który umiał zapewnić zdrową sytuację finansową niż PO i ich "ładne buźki" które tak na prawdę przypominają mi "bandyckich sąsiadów"
tade / 83.2.33.* / 2010-12-02 08:05

teraz płacę też na OFE

OFE też są nie pewne tak jak ZUS.
OFE obligatoryjnie inwestują na GPW.
A GPW została sprywatyzowana.
Państwo pozbyło się odpowiedzialności!
Co prawda z OFE bym miał powtarzam bym miał
tyle samo co z ZUS emeryturki
chociaż kapitał zgromadzony ma się jak 1do 10
A tak będzie po równo
"oni" pieniądze
a ja gówno
tesa1959 / 2010-12-02 07:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
pensjii2700 netto.
tesa1959 / 2010-12-02 07:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ach ta klawiatura (zacina mi się ) - pensji

Najnowsze wpisy