Forum W wolnym czasieUwagi do Money.pl

Samodyscyplina wymusza działanie. Pracujmy nad sobą!

Samodyscyplina wymusza działanie. Pracujmy nad sobą!

Ooo / 193.200.83.* / 2010-07-14 14:02
Samodyscyplina to kolejna cecha, na którą zwrócił uwagę Brian Tracy. Choć wcześniej omawiałam wiele innych tematów poruszonych podczas ostatniego seminarium to jednak doszłam do wniosku, że i również ta cecha zasługuje na uwagę. Samodyscyplina jest jednym z niezbędnych elementów w procesie dochodzenia do sukcesu. Jeśli nasz wewnętrzny głos nas zawodzi i nie mobilizuje do regularnego działania to istnieje taka szansa, że niczego w życiu nie osiągniemy. Możemy pożegnać się z założonymi przez nas celami. Jeżeli nie mamy w sobie samodyscypliny, którą tak naprawdę sami możemy w sobie wypracować i którą sterujemy, to można powiedzieć, że dobrowolnie skazujemy siebie na porażkę. A przecież tego chyba nie chcemy? Zatem jak należy się zdyscyplinować i jak zmusić wewnętrznego strażnika, aby nieustannie motywował nas do działania?
Trudno powiedzieć co zrobić, żeby zmusić się do działania, tak samo trudno wypracować w sobie samodyscyplinę, która już z samej definicji przypomina o wewnętrznym rygorze, punktualności i regularnej pracy, w tym przypadku pracy nad samym sobą. Już w jednym z artykułów pytałam- co zrobić by osiągnąć sukces? Odpowiedź jest bardzo prosta- zdyscyplinuj się!

Ciąg dalszy artykułu dostępny pod adresem

http://www.grandblog.pl/konferencja_szkolenie,57,samodyscyplina,57.html

Zapraszam do lektury i do dyskusji.

Najnowsze wpisy