Forum Polityka, aktualnościPolityka

Samoobrona poprze kandydaturę Skrzypka

Samoobrona poprze kandydaturę Skrzypka

Money.pl / 2007-01-10 09:11
Komentarze do wiadomości: Samoobrona poprze kandydaturę Skrzypka.
Wyświetlaj:
Liberał / 2007-01-10 15:29 / Bywalec forum
Lepper powiedział też w TVN24, że kwalifikacje Skrzypka są lepsze od Balcerowicza. Ten człowiek jest niespełna rozumu.
Stwierdził także, iż pan Skrzypek zgadza się z pomysłem Samoobrony by NBP współodpowiadał za wzrost gospodarczy. W obecnej sytuacji sam się z tym zgodzę, bo polityka rządu w kierunku rozwoju jest bardzo uboga, może więc NBP wyjdzie z jakąś inicjatywą, która w znacznym stopniu poprawi naszą sytuację, np. likwidacja socjalu
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-01-11 00:54
Niby wszyscy nie mogący sobie poradzić wyciągają rękę po "socjal". Jednak tak nie jest, mamy tego przykłady pokazane nawet w TV. NBP tego nie zrobi bo nie jest od tego. Może tylko wesprzeć i to niechętnie. Jego naczelnym zadaniem jest stabilizacja finansowa w kraju i za granicą, pomniejszanie inflacji, wiarygodność i silna pozycja finansowa na świecie, a nie socjal
plum / 157.25.157.* / 2007-01-10 15:11
ank of England
Mervyn King pracuje w Bank of England od 1990 roku. Najpierw jako dyrektor jednego z departamentów, następnie jako główny ekonomista i dyrektor wykonawczy. Od 1998 roku do 2003 piastował funkcję wiceprezesa banku centralnego. Od 2003 roku jest prezesem Bank of England. Zanim rozpoczął prace w banku był wykładowcą Cambridge oraz MIT. Jest profesorem London School of Economics.

FED
Ben Bernanke pracuje na różnych szczeblach FED od 1987 roku. W 2006 roku zastąpił na stanowisku szefa FED legendarnego Alana Greenspana. Był także ekonomicznym doradcą prezydenta Busha. Zanim Bernanke rozpoczął pracę w dla FED wykładał na uniwersytecie w Stanford, New York University and at the Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Swiss National Bank
Jean-Pierre Roth jest doktorem nauk ekonomicznych uniwersytetu w Genewie oraz MIT. W szwajcarskim banku centralnym pracuje na różnych stanowiskach od 1979 roku. W 1996 objął funkcję wiceprezesa banku, a od początku 2001 roku piastuje funkcję prezesa. Jest także prezesem z ramienia Szwajcarii w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Bank of Japan
Toshihiko Fukui pracuje w Bank of Japan od 1958 roku. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble w administracji BOJ. M.in. był dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za planowanie i opracowanie analiz, zabezpieczenia systemu bankowego oraz działalność systemu bankowego. W 2001 roku objął stanowisko wiceprezesa. Dwa lata później dostał nominację na prezesa.

EBC
Jean-Claude Trichet, francuski ekonomista, objął stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego od 2003 roku.
Wcześniej pracował jako inżynier w École nationale supérieure des Mines de Nancy, a potem jako urzędnik państwowy w Ecole nationale d'administration. Zanim w 1993 roku został mianowany prezesem Banque de France, centralnego banku Francji, pracował w wielu instytucjach finansowych, gdzie piastował kierownicze funkcje.

NBP

Sławomir Skrzypek - wierny współpracownik braci Kaczyńskich. Zna się na betonie.
obserwator / 2007-01-10 09:11 / Tysiącznik na forum
Samoobrona jest potwornie atakowana, wielu jej dzialaczy walczy jak umie żeby byl postęp także w mysleniu o polsce i gospodarce. Miło mi jest czytać jak Samoobrona jako koalicjant wspolnie razem dokonuje zmian. Nie wszystko mi się podoba w Samoobronie ale dobre jest to że ewolucja następuje, a sam Przewodniczący Andrzej Leper politycznie doskonali sie , doceniaja go za granicą, w kraju opozycja chce go zniszczyc, opozycja nie pomaga, wszystko wetuje, to złośliwość, wyborcy a Wy tak spokojnie na to patrzycie. Płacicie podatki na partie opozycyjne a one nic nie robia, każda ma marszałka w Sejmie, ale to nie marszalkowie wszystkich polakow, to politycy swych partii, powinni zrezygnować z swych funkcji i zająć się polityką, bo nic dobrego z ich dzialalności w Sejmie dla społeczeństwa ogółem nie wynika, dbają o swoje interesy , ja tak odbieram co chwila zwoływane konferencje prasowe.
slepy / 83.23.136.* / 2007-01-10 17:23
obserwator zmień okulary i nie błaznuj,a propo nazwać kogoś z koalicji rządzącej błaznem to bardzo pochlebne.
To co się w koalicji pod wodzą kaczora wyprawia to mega marnotrawstwo pieniędzy,czasu i atłasu.Precz z braciszkami.
Liberał / 2007-01-10 15:42 / Bywalec forum
Nie spodziewałem się przeczytać takiej wypowiedzi. Płacę także podatki by finansować socjalne pomysły rządu, z którego polityką się nie zgadzam. Muszę także płacić podatki by MSZ kompromitowało nas na każdym kroku. Płacę także podatki by górnicy mogli iść na wcześniejsze emerytury, płacę także podatki by niedokształcone osoby zajmowały się tym na czym się nie znają. Płacę także podatki by półinteligent Zawisza krytykował publicznie osobę, dzięki której, za pieniądze, które otrzymuje z naszych podatków, może kupić więcej dóbr. (niska inflacja)
AT / 83.18.191.* / 2007-01-10 12:55
Sporo już w życiu dziwnych rzeczy widziałem, ale powyższa wypowiedź bije to wszystko na głowę !!!
mikimouse / 83.24.12.* / 2007-01-10 10:49
no to mam już dobry humor na resztę dnia, napisz coś jeszcze jutro proszę ;)))
qwertyuiop / 217.74.68.* / 2007-01-10 09:40
Ty chyba sobie jaja robisz albo jestes jakis niedorozwiniety. Jak umiesz czytac to polecam:
:http://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatkowa-dyskryminacja-Czy-warto-placic-panstwowe-daniny-1511440.html
--------------
Odnosnie pomyslow pana Lepera, to takie cos co on proponuje to sie nazywa venture capital i swietnie funkcjonuje np. dzieki Expanderowi. Jezeli natomiast pomysl jest debilny i nie ma szansy na realizacje to nic dziwnego, ze nikt nie chce go kredytowac, tak samo jak ja nie chce (niestety zostalem przeglosowany i musze) kredytowac pomyslow pana Lepera, ktorego moim zdaniem miejsce jest w szopce, albo oborce, a nie w rzadzie...
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-10 09:19
Ty tak na poważnie? Niemożliwe, to musi być jakis dowcip.

Najnowsze wpisy