Forum Polityka, aktualnościPolityka

Samoobrona stawia warunki

Samoobrona stawia warunki

Money.pl / 2006-07-12 12:37
Komentarze do wiadomości: Samoobrona stawia warunki.
Wyświetlaj:
bezpartyjny / 89.151.28.* / 2006-07-12 18:32
tutaj nie ma co komentować to był by dla mnie i wielu ludzi dobry prezent od p.Leppera tylko niech dotrzyma słowa czekam na wybory parunastu psełdo polityków myślę że odpadnie
Piet / 195.124.89.* / 2006-07-12 14:40
Dotychczasowe sukcesy PiS to:

1) wprowadzenie do na najwyższe urzędy przestępców z Samoobrony
2) wprowadzenie na najwyższe urzędy oszołomów i faszystów z LPR
3) zrobienie najważniejszym przedstawicielem kościoła nawiedzonego Ojca Rydzyka, z innymi przedstawicielami kościoła w ogóle się nie rozmawia
4) obrażanie PO i spalenie mostów - koalicja POPIS jest już niemożliwa
5) obrażanie zagranicznych partnerów z UE, kompletny brak umiejętności dyplomatycznych
6) kompletny brak umiejętności i pomysłów co zrobić z coraz bardziej wrogą Rosją
7) rozpętanie niekończącej się awantury i wojny na górze
8) obrażanie większość wartościowych środowisk w kraju - lekarzy, prawników, dziennikarzy...
9) kompletny brak reakcji na masową emigrację młodych Polaków i specjalistów - emigracja PISowi sprzyja, bo wyjeżdżają Ci co na nich nie zagłosują, dewotki i emeryci, ludzi bez żadnych kwalifikacji raczej nie wyjadą
10) ciągła, nienasycona chęć na władze, i bezwstydne, otwarte zagarnianie wszystkich możliwych posad
11) próby ponownego wprowadzenia cenzury, częściowo skuteczne w państwowej telewizji, a ostatnio choćby w Radio BIS
12) komplenta bezczynność w sprawach gospodarczych, zerowe zainteresowanie reformą finansów publicznych i rezygnacja z głoszonych w wyborach oszczędności
13) brak odpowiedzialności i ciągłe poszukiwanie winnych, układu
14) zrobienie z lustracji broni politycznej, której używa się na prawo i lewo, kosząc przeciwników niesprawdzonymi, mętnymi albo i jawnie fałszywymi oskarżeniami
15) przywłaszczanie sobie zasług rozwoju gospodarczego, kiedy praktycznie tylko rozwój się hamuje, kiedy się nie zrobiło NIC dla gospodarki - to już jawna bezczelność
16) próby najróżniejszego podnoszenia podatkó by znaleźć środki na bezsensowne rozdawnictwo z budżetu
17) bezsensowne becikowe

niech będą nowe wybory, może się zmieni władza...
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-12 18:40
te punkty można zmodefikować i zrobić z tego dobry program wyborczy p. Lepper rób p.nowe wybory a p.Piet serdeczne dzięki
Ło... / 212.244.61.* / 2006-07-12 14:51
Ach - gdybyż to dotarło do tych którzy chcą głosować na aktualną koalicję rządową. A tu kicha - oni uwierzyli lewicy katolickiej i nic nie jest w stanie przywrócić im wzroku i słuchu. I takie spolaryzowanie nastrojów + dogmatyzacja polityczna to największe minusy PiS'u.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 14:57
Panowie dla nas to rola "oświaty kaganek" nieść w tę ciemną część narodu, tylko , że ona na Money.pl żadko wchodzi, trzeba nam np. na chrzcinach u rodziny na wsi ludzi nawracać. Choć skończyć się to może widłami w plecach lub jakimś posądzeniem o "układ".
Ło... / 212.244.61.* / 2006-07-12 15:12
Słusznie - i tylko taka maleńka rada - powinien Pan już zauważyć, że sporo "ortografów" się Panu przytrafia - a to niektórych denerwuje - polecam Worda.
Marek53 / 83.24.18.* / 2006-07-12 16:04
A czy jest wersja, która sprawdza sens i logikę?

Sama ortografia to z jednej strony sporo, z drugiej jednak o wiele za mało.

Ponadto, trudno nieść kaganek tym, którymi się pogardza. Zwłaszcza jeżeli jest to rodzina.
Widełki w plecy będą się słusznie należały.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 17:17
Do Marek53: Proszę się nie doszukiwać pogardy w mojej wypowiedzi. Nie znajdzie jej Pan tam. A jeśli z uporem Pan będzie twierdził, że jest to potwierdzam jako autor wypowiedzi, że nie mam takiego zamiaru. Za Pańską interpretację (w tym przypadku nadinterpretacja) nie jestem odpowiedzialny.

Przypomniał mi się niedawny absurd jednego z radnych, który poczuł się obrażony z powodu zawodów rzucania beretem. Paranoik?! Panowie podobni temu samorządowcowi, więcej dystansu. Jeśli macie ksobne urojenia (że Was ktoś prześladuje, szkaluje, atakuje, jesteście w kręgu zainteresowania) to na miłość boską to jest jeden z objawów schizofrenii. No i pewnie znowu Pan się obruszy i nadinterpretuje... no cóż! Krytyka to nie pogarda, ale dla Was to jedno i to samo.... well!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 15:28
Przyjąłem będę sprawdzał! Pozdrawiam!
ALI / 193.110.99.* / 2006-07-12 13:34
Samoobrona ma za dużo do stracenia i nie będzie nowych wyborów. Jak by były niebawem to nowy premier miałby rekord w kieszeni w dziedzinie najkrócej rządzący premier.

Nie śledzę tego dokładnie ale wydaje mi się, że co dwa tygodnie Lepper prosi o aneks do umowy i grozi rozpadem koalicji. Czyżby to był najtańszy sposób na długie istnienie w mediach?

Dziwię się Lepperowi, że zamiast wziąść się do roboty, zrobić coś dobrego dla rolników i udowodnić, że ma odrobinę oleju w głowie ten ciągle rozgląda się co mu się jeszcze należy jako koalicjantowi. Groźby i narzekania - to już jest nudne.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 13:39
Do ALI: Mówi Pan: "Dziwię się Lepperowi, że zamiast wziąść się do roboty, zrobić coś dobrego dla rolników i udowodnić, że ma odrobinę oleju w głowie ten ciągle rozgląda się co mu się jeszcze należy jako koalicjantowi"

Czy Pan sądzi, że Lepper naprawdę chce coś zrobić dla tego kraju oprócz tego że chce się nachapać?
ALI / 193.110.99.* / 2006-07-12 16:52
Moja szczera odpowiedź brzmi NIE. Łudzę się, że może Lepperowi ktoś powie co o nim piszą i coś do niego trafi.

Dziękuję za sprostowanie Marka53 (wziąć) i ripostę antyPISuara
Marek53 / 83.24.18.* / 2006-07-12 14:29
Wziąć, drodzy panowie, wziąć.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 14:54
Do Marek53: Wybacz Pan Panie "Miodek", my tu w pośpiechu swoje teksty piszemy i czasem się błąd orograficzny wedrze. Ale słusznie, ścigaj nas Pan, ścigaj!
WOJ / 213.241.67.* / 2006-07-12 13:30
KTO TEGO PAROBASA WPUŚCIŁ NA SALONY. ZAWSZE BĘDĄ Z NIM KŁOPOTY. ON MA MENTALNOŚĆ WIEJSKIEGO HULIGANA NA KTÓREGO POTRZEBNA JEST STANOWCZOŚC LUB ZWYCZJNIE KIJ. SPOKOJNIE!!!!, KACZOR PRZYWOŁA GO DO PORZĄDKU I BĘDZIE SPOKÓJ
zdenek / 2006-07-12 14:37 / Tysiącznik na forum
my wszyscy naród polski
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 15:00
Do zdenek: Panie Zdenek jak Pan to cały naród Polski to idź Pan do apteki po jakieś tabletki. Choć te co Panu pomogą są na receptę -bo silne. Choć nie wim czy i te pomogą
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 13:29
Regulamin forum
Leszek 10 / 83.16.4.* / 2006-07-12 13:28
Regulamin forum
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 13:36
To dokładnie tyle samo co ty mądrego.
Gdyby ci, co uważali iż to wszystko jedno że zagłosują na PiS, skoro i tak będzie POPiS - wiedzieli to co wiedzą teraz - to nie mielibyśmy przestępcy wicepremierem.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 13:36
Do Leszek 10: Gdyby głosowanie trwało 2 dni (możliwe w innych krajach), umożliwiono głosowanie przez internet (wielu MYŚLĄCYCH ludzi przebywa za granicą) oraz ułatwiono system głosowania poza miejscem zamieszkania. Wybory wygało by PO.

Elektorat PiS to głównie Emeryci, rolnicy, gospodynie i słuchacze Radia Rydzyka. Wybory w niedzielę i po kazaniu księdza, który przypomni co jest dobre dla katolika zrobiło swoje.

Poza tym to Pańska logika jest dziwna. Gdyby sympatyk PO głosował na PiS to PiS miałby większość? Nie uderzył się Pan dzisiaj niechcąco w głowę? Bo dziwnie Pan gada.
cdd / 84.172.120.* / 2006-07-12 14:02
Glupoty gadasz z tym elektoratem. PO to partiua nierobstwa ktorej zalezy na wladzy i tylko wladzy. Nie maja zadnegop [programu tylko pokazuja publicznie ikony "fachowcow". Przeciez ci ludzie juz rzadzili w przeszlosci gdyby byli dobrzy to by wyborow nie przegrywali z kretesem. Nie wiem skad to podniecenie do PO. Ludzie ktorzy rzadza w tej partii juz rzadzili i sie skompromitowali, zmienili tylko nazwe i juz znowu znalezli setki nowych durniow. Glosowalem na pis mam 30 lat nie slucham radia maryja nie nosze mocherowego beretu mieszkam w duzym miescie (0,5 mln) - to tak gwoli wyjasnienia kto glosuje. gdyby PO bylo uczciwe nie rozwalilo by koalicji. ale oni chcieli faktycznie rzadzic a w zasadzie wyrzadzac krzywde polsce na konto PIS. bo przeciez w opini spolecznej to pis wygral wybory, wiec im by notowania zjechaly najbardziej. Ten sam scenariusz zrobila Unia Wolnosci z AWS. Faktycznie kluczowe ministerstwa miala unia wolnosci a najwieksza cene zaplacil AWS.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 16:10
Któż Ci ten mózg tak wyprał... Każdy z moich znajomych - najczęściej 30-latek z wyższym wykształceniem technicznym, obecnie wstydzi się, że głosował na PiS.
Opozycja przy rządzie wiekszościowym jest praktycznie bezbronna i może tylko werbalizować swe zarzuty.
Wreszcie zrozumiałem, skąd taka agresja wobec PO niezależnie, że jej przedstawiciele najczęściej wypowiadają się całkiem rozsądnie w przeciwieństwie do bredni PiSiaków
- to żal po zasłużonej śmierci niechlubnej partii przewodniczącego Krzaklewskiego.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 14:50
Do cdd: Co do profilu wyborców PO i PiS to opierajmy się na badaniach powyborczych. Co do tego, że Pan nie odpowiada schematowi wyborcy PiS to jest to zrozumiałe, że w PiS są też gospodarczo i zdroworązsądkowo myślący ludzie, aczkolwiek jest Pan rodzynkiem wśród PiS proponuję robić karierę! Choć PiS dowództwo to betony i tylko beton tam przyjmują (patrz Marcinkiewicz, który wyleciał).
Pan nie ma tej chrakterystycznej piany na pysku typowej dla PiSowca, który operuje ogółami komuna, układ (za to Pana szanuję) to słowa z których nic nie wynika oprócz siania niepokoju. Symptom, który ciągle u Pana pozostaje to odnoszenie się do PO mówienie, że to wina PO itd.

Przy tworzeniu koalicji z PO jedni na drugich zrzucali winę i nie wiadomo komu było wierzyć. Teraz to już chyba jest jasne, że PiS to kłótliwa partia, oni muszą mieszać bo inaczej nie wiedzą co robić. Patrz napinanie stosunków z Niemcami z Rosją od początku itd. Znowu nam sąsiedzi dupę skopią jak się bedziemy rzucać za bardzo. Żeby coś znaczyć to kraj musi być silny a u nas co?

Jestem za tym, żeby dobrać się do skóry co po niektórym. Natomiast to nie jest priorytet. Gospodarka jest priorytetem, a tej PiS Samo i LPR nie tylko nie reformuje i NIE zreformuje. Nie mają ludzi!

Rząd co róż informuje" Szanowni obywatele, my naprawdę nie szkodzimy gospodarce!"
Czy rolą rządu jest nie szkodzić? Rolą rządu jest REFORMOWAĆ!
Marek53 / 83.24.18.* / 2006-07-12 21:36
Tak, rolą rządu jest nie szkodzić. Ponadto pilnować budżetu, resortów budżetowych. Pilnować porządku, prawa. Jednak jak najmniej wtrącać się do gospodarki. Im mniej rządu tym lepiej.
Jeżeli rząd zawiera podejrzany kontrakt na budowę lub eksploatację autostrady, to szkodzi gospodarce, nam wszystkim.

Generalnie od reformowania jest sejm. Od ustalania np. warunków działalności gospodarczej.

Również nie zgadzam się z takim ustawieniem priorytetów.
Żaden z krajów posttotalitarnych nie ruszył do przodu bez denazifikacji, dekomunizacji czy demafizacji.

Włochy wlokły się w ogonie europy, przy nominalnie wolnej gospodarce, póki nie zrobiły trochę porządku z mafią. Niemcy przyłączenie DDR-u zaczęli od porządków.

Owszem, priorytetem jest gospodarka. Ale ona tak naprawdę nie ruszy, póki nie zrobi się porządku. Pieniądze, dotacje unijne, nasze podatki będą wyciekały.
Przecież słynne becikowe jest niczym, zerem, przy już poniesionych stratach na niewybudowanych autostradach.
Podwyżki dla lekarzy drobiazgiem przy "lewiznach" w obrocie paliwem. W szpitalach forsa znika abrakuje na sprzęt, pensje i lekarstwa. A słynne już komputeryzacje urzędów.
Zaprawdę trudno obniżyć podatki (też tego chcę) przy takim rozłażeniu się kasy.

Cóż po zdrowych rączkach i mózgu, gdy rak zżera gnaty lub flaki.

No i w końcu - co to jest "rząd co róż". Oj przydałby się kagank oświaty. Takiego osiągnięcia dawno nie spotkałem.

P.S.
Szanowny Pan dzisiaj chyba niezdrów. Co prawda PiS-owiec ma w dalszym ciągu pianę na pysku, ale zdarzają się zdroworozsądkowi. To dziwna zmiana.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-12 21:54
Jak słyszę takie teksty: "lewiznach" w obrocie paliwem to mnie mdli.
Co to jest mafia paliwowa? Jest to 2 mln polskich obywateli, którzy stwierdzili, że pier...lą, i tak już są okradani na każdym kroku przez to pazerne państwo. Z związku z tym będą jeździć na oleju opałowym zamiast na oleju napędowym. A ponieważ na popyt zawsze rynek odpowiada, pojawiły się odpowiednie zorganizowane struktury, które ten popyt równoważą. Oczywiście nie charytatywnie.
Czyli dokładnie na odwrót niż Ty Marku postulujesz. Wystarczy stworzyć proste, zdrowe zasady i niskie podatki, a duża część korupcji nie będzie miała z czego się wyżywić i zniknie sama.
Zgadzasz się ze mną, czy mam Cię przekonywać nadal?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 13:09
Scenariusz postępowania PiS jak również zachowania się Samoobrony był nakreślony zaraz po fiasku rozmów na temat niedoszłej koalicji PO-PiS.

Do wcześniejszych wyborów dojdzie tak czy owak, kwestia kiedy? Jak PiS będzie widział, że ma dobre sądaże. Myślę, że wybory będą w przeciągu kilku miesięcy.

Należy pamiętać, że obecna koalicja to katastrofa i zmarnowana nadzieja na rozwój gospodarczy.
W najlepszym wypadku (choć nikłe szanse) gospodarka będzie wyhamuje z obecnego tempa i będzie człapać kaczym krokiem.
Ło... / 212.244.61.* / 2006-07-12 13:03
Dziwię się, że dopiero teraz - pamiętajcie, że to są chłopi - a to dość specyficzna grupa - wydoją wszystkich – i żywemu nie przepuszczą. A reszta się zgodzi na wszystko – perspektywy dla LPR brak, PiS nie wie jak to będzie
- a zakładając równowagę – bez Samoobrony ( lub SLD ) rządzić się nie da – niestety. A POPiS jest już niemożliwy. I Lepper to wie i wydoi okrutnie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 12:43
Jestem pewien, że Kamiński z Bielanem robią teraz sondaże i kalkulują, czy opłaca się PiSowi rozwalić Sejm czy nie. A wyborach nie będzie już PSL i LPR - i większość zapewni silna Samoobrona.
Czas pozbyć się złudzeń:
Firmy dążą do maksymalizacji zysku, a partie polityczne dążą do maksymalizacji władzy.
normalny / 83.5.119.* / 2006-07-12 12:37
Jednoczesne kontakty z partnerami w UE oraz krajowymi stanowią najpoważniejsze wyzwanie dla nawet błyskotliwego umysłu. Żaden mózg nie wytrzyma przełączania między tak zróżnicowanymi poziomami rozumowania. Ponieważ nie da się rozmawiać z LPR ani Samoobroną w europejskich kategoriach politycznych, rozmawiamy z Europą prymitywnym językiem polityki krajowej. Na skutki nie będziemy długo czekać.

Najnowsze wpisy