Forum Forum dla firmDotacje

Samorządy nie zdążą z wykorzystaniem dotacji

Samorządy nie zdążą z wykorzystaniem dotacji

Wyświetlaj:
Wala twist / 83.11.67.* / 2009-05-26 18:13
Polaczki -możecie wykorzystać wszystkie fundusze na fotoradary. W tym jesteście najlepsi - aby tylko udupić drugiego Polaczka
mirek3011 / 2009-05-26 09:13 / Tysiącznik na forum

Gazeta dodaje, że do tej pory Polska wykorzystała 47,4 procent środków unijnych z całej kwoty, która miała być zagospodarowana na koniec pierwszego półrocza.

Panie Rostowski tu są pieniądze........wystarczy tylko podnieść
vetoslawklamczynski / 2009-05-26 09:21 / Bywalec forum
Nie wiem jak minister Rostowski ma podnieść pieniądze, które mają być rozdysponowane przez samorządy.
Ale najważniejsze, żeby bił w po. Nawet pisząc największe głupy i błaznując.

Po południu na małpki. Tylko wyjedź wcześniej. Wiesz przecież jak długo jedzie się ze Śląska pociągiem. Ale przecież to też wina po.

VK
mirek3011 / 2009-05-26 09:55 / Tysiącznik na forum
Panie Vetosławie a komu podlegają samorządy.
Sadzę że rządowi. A co ten rząd robi ....nic podobnie jak i ich kolesie z samorządów .
Biorą tylko ciężkie pieniądze a efektów brak......
Pan Rostowski rzeczywiście nie jest w stanie podnieść pieniędzy i chyba nikt na jego umiejętności "znajdowania" pieniędzy nie liczy.
Na szczęści dzięki Gierkowi mamy jako taką drogę do Warszawy bo na PO..lskie drogi wybudowane w trakcie kadencji PO to nie liczę.
Sadzę jak wyskoczę o 15 i załapię się przed korkami to moją "alfą" do Warszwy obrócę w 3 godz .
Nieustające PO ..zdro
vetoslawklamczynski / 2009-05-26 11:18 / Bywalec forum
Mirku,
widać, że Twa wiedza jest nikła jak Twa inteligencja. No ale cóż, wyborców się nie wybiera. Więc dalej mnie i PiS popieraj.

Samorząd nie podlega rządowi pomimo, że w nazwie jest "rząd" i tym element mogłeś się Mirku błędnie kierować.
Jak wiesz, samorząd jest wybierany co 4 lata.

Tylko część zadań podlega wojewodom i nie jest to budowanie dróg.

Małpki czekają,
VK
mirek3011 / 2009-05-26 11:38 / Tysiącznik na forum
A o jakim samorządzie piszesz bo są trzy
Od 1 stycznia 1999 r. obowiązuje w Polsce trójszczeblowa struktura samorządu terytorialnego:

* samorząd gminny
* samorząd powiatowy
* samorząd województwa
Zdaje się że ty naprawdę zbyt wiele nie wiesz.
Wpisz w przeglądarce Google to znajdziesz wiele materiałów .
Jak będziesz miał kłopoty ze zrozumieniem
to pisz chętnie tobie pomoge

Jak zwykle Panie Kłamczyński mamy problemy z odróżnieniem kłamstwa od prawdy.
Nieustające POzdro

# Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
# Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
# Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa
vetoslawklamczynski / 2009-05-26 12:15 / Bywalec forum
Widzisz Mirku,
ja jestem doktorem habilitowanym prawa pracy i mogę Ci powiedzieć, że do każdego z tych samorządów są wybory.
I to te samorządy są odpowiedzialne za budowę infrastruktury.

No ale PiS ma tam mniejszość - no może ścianą wschodnią - i efekty widać.
Jakby miał większość to i efekty by były.

Małpki czekają nawet na takich laików jak Ty.
Przybywaj.
VK
mirek3011 / 2009-05-26 12:25 / Tysiącznik na forum
Samorządy otrzymywały z budżetu państwa dotacje celowe na:
1 zadania zlecone z zakresu administracji rządowej (te które nie mogą być przekazane jako zadania własne),
2 realizację zadań z zakresu porozumień z organami administracji rządowej oraz z innymi

To panie doktorze proszę rozwinąć punkt nr 2 i kto powinien zapewniać budżetowanie?
vetoslawklamczynski / 2009-05-26 12:38 / Bywalec forum
Ależ Mirku,
ze względu na Twoją nikłą inteligencję - jak już napisałem wyborców się nie wybiera - przypomnę Ci, że artykuł dotyczy przygotowanie projektów infrastrukturalnych i wykonanie tychże projektów z kasy tej wstrętnej Europy, której tak z bratem nienawidzimy.
I w przygotowaniu jak i prowadzeniu nie bierze udziały rząd.

Małpki czekają ale nie wiem ze względu na Twój poziom intelektualny, czy nie preferujesz zwykłej czystej a tym bardziej wina marki wino,
VK
mirek3011 / 2009-05-26 12:45 / Tysiącznik na forum
Tylko zapomniałeś napisać że aby zrealizować te projekty należy mieć "wkład własny".....i tu jest pies pogrzebany.
Jak widzisz to jednak ty niewiele wiesz......
Na podstawie twojej 'wiedzy' trudno żebyś odpowiedział na punkt 2 mojego pytania ale spróbuj jeszcze raz .....
Gorąco POzdrawiam
mirek3011 / 2009-05-26 12:57 / Tysiącznik na forum

Z pozyskiwaniem funduszy unijnych najlepiej radzą sobie województwa śląskie, lubelskie, opolskie i pomorskie.



Najsłabiej w zestawieniu wypada zachodniopomorskie,


Coś się tobie z tymi regionami i ścianami pomyliło widocznie masz już nieźle w czubie


No ale PiS ma tam mniejszość - no może ścianą
wschodnią - i efekty widać.
Jakby miał większość to i efekty by były.

To twoja wypowiedz kolego Kłamczynski..........dno intelektualne
vetoslawklamczynski / 2009-05-26 13:06 / Bywalec forum
Mirku,
przeczytaj jeszcze raz artykuł - ja wiem, że to trudne dla Ciebie ze względu na intelekt - ale tam jest napisane, że radzą sobie samorządy z województw śląskiego, lubelskiego, opolskiego i pomorskiego.
No to jak to Mirku wytłumaczysz? Czy Twój intelekt potrafi to jakoś ogarnąć, że część samorządów sobie radzi - niestety w większości z nich wygrała ta wstrętna po - a część nie. I to tam gdzie wygrało nasze mądre PiS?
A wszystkie mają przecież te same warunki działania.

Małpki Mirku szkodzą w nadmiarze dlatego dzisiaj dostaniesz tylko wino marki wino,
VK

PS.
I jeszcze jedno Mirku. Twoim kolegą nie jestem. Razem z bratem wychowaliśmy się na lepszym podwórki niż Ty czy nawet ten tusk. A zatem, dla Ciebie jestem Panem Prezydentem. Dopóki Ci słoma z butów wychodzi.
mirek3011 / 2009-05-26 13:15 / Tysiącznik na forum
A województwo lubelskie to ściana zachodnia .......hahahaha
A zachodniopomorskie to ściana wschodnia........hahahah
Jak tam odpowiedź na pkt 2 ....hahahahaha
Cienki jesteś bardzo cienki Bolek za z takimi to ja sobie radzę bez żadnych problemów......hahahahaha
A tak na marginesie z jakiej wsi dojeżdżasz do pracy o ile ją masz ? Pewnie pociągiem ....."Daleko od szosy" i pod górkę do szkoły....hahahaha

Najnowsze wpisy