Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sanepid a czwartorzędny rodzaj działalności

Sanepid a czwartorzędny rodzaj działalności

patimat7 / 2008-04-25 14:48
Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą i mam pewną wątpliwość związaną z formalnościami w sanepidzie. Chodzi konkretnie o konieczność poinformowania sanepidu o podjęciu działalności. Wiem, że istnieje taka potrzeba, gdy zatrudnia się pracowników – w tym wypadku jednak ich nie ma. We wpisie do ewidencji którąś z kolei dziedziną działalności (powiedzmy piątą) jest u mnie catering. Jest to działalność wpisana właściwie na zapas, nie jest to działalność główna, ani nawet drugo- czy trzeciorzędna. Nie wykonywałam jeszcze żadnych zleceń tego rodzaju, ani nie wystawiałam na nie rachunków. Czy powinnam zgłosić tę działalność do Sanepidu? Moje przekonanie, a raczej nadzieja, że tak nie jest, wynika z tego, że:
1. Catering to jedyny rodzaj działalności związany z jedzeniem, który można prowadzić, bez wskazania odrębnego lokalu do pracy. Przynajmniej według pani z urzędu – dosłownie tak mi powiedziała, a w papierach jako adres działalności widnieje mój adres zameldowania (główny rodzaj działalności nie ma nic wspólnego z warunkami sanitarnymi). Gdzie mieliby przeprowadzać kontrolę? U mnie w domu?
2. W formularzu zgłoszenia działalności do sanepidu jest miejsce na trzy najważniejsze rodzaje działalności. Jak wspomniałam – catering widnieje u mnie nieco dalej, z resztą jeszcze nie uzyskałam w związku z tym konkretnym zapisem żadnych przychodów.
Liczę na to, że się nie mylę, bo od daty wpisu do ewidencji minęło już 14 bezkarnych dni. Dlatego proszę, w miarę możliwości, o konkretne, najlepiej poparte doświadczeniem odpowiedzi. W każdym razie nie: „Na wszelki wypadek zgłoś się do sanepidu”. Niestety dla mnie czas na „wszelkie wypadki” już minął i byłabym wdzięczna za konkretne informacje. Z góry dziękuję za pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

Najnowsze wpisy