Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Satalecki: Niech rząd dołoży też mediom

Satalecki: Niech rząd dołoży też mediom

skomentuj
Wyświetlaj:
marcin.kakol / 83.175.191.* / 2009-01-25 21:08
Teraz media w kraju chcą pomocy? Chciałbym wspomnieć tylko o tym, że gdyby sztucznie nie pompowały tej całej recesji, która bądź co bądź nasz kraj potraktowała do tej pory bardzo łagodnie to nie musiałby teraz przejmować się brakiem zainteresowania reklamodawców i samych Czytelników. Bo de facto mamy dziś swoisty rynkowy pokaz asekuranctwa tych, którzy jeszcze na kryzys czekają - dlatego też obcięli swoje fundusze na marketing i reklamę. PYTAM SIĘ TERAZ PRZEDSTAWICIELI MEDIÓW: Czy tak trudno było przewidzieć to, że straszenie ludzi (przedsiębiorców) wielkim kryzysem i nadchodzącą biedą zaowocuje właśnie asekurancką postawą? Jeśli tak - bardzo przepraszam, bo dla mnie od razu było to jasne.

Ale w sumie nie szkoda mi przyszłych strat mediów - ktoś się sensacją żywił tak szybko, że się nią zadławił. I bardzo dobrze. Życzę raz jeszcze smacznego.
andowc / 83.30.77.* / 2009-01-25 16:37
W "zęby" lub poniżej "pasa".
Handel wyrokami 1 / 79.184.104.* / 2009-01-25 13:00
W zyciu każdego produktu na rynku wyrażnie zauwaza sie 4 fazy zywota.
Internet okazał sie zabójcą sprzedazy tradycyjnej papierowej prasy, która znajduje sie teraz w schyłkowej 4 fazie swojego życia, tuz nad ciemnym grobem.
Z drukowanych gazet mozna dowiedziec sie tego o czym Intenet doniósł dzień wcześniej ! Fachowe serwisy Internetowe dyskwalifikują te drukowane.
Problem rentownosci wydawców prasy zaistniał około 6-7 lat temu. Rosyjski oligarcha Abramowicz posłuszny Putinowi kupił 25% akcji Axel Springer, ktory w polsce wydaje Dziennik. Ten prezentuje obecnie niemiecko - rosyjski punkt widzenia. Jednak w Rosji panuje poglad że jest to wyrzucony pieniądz bowiem Springer padnie predzej czy poźniej.
Wydawca New York Timesa ma astronomiczny 1 mld USD dług i nich nie chce kupic udziałow jego.

Obecnie kurs wydawcy Gazety Wyborczej , spółki Agora testuje poziom 13 pln za akcje chociaz jeszcze w ubiegłym roku osiagały 50 pln a w 2000 roku blisko 200 pln.

Dobry kupiec Michnik i jego koledzy widzą co sie dzieje od dłuższego czasu - w transakcji z Rywinem usiłowali swoj topniejacy kapitał zaanagazowac w dobrze rokujące media elektroniczne.
Michnik ma jednak także zobowiązania polityczne w stosunku do agentury i jej obecnej eksponenty czyli PO.
W ubiegłym roku aż za 120 mln złotych kupili witryne trader.com Przepłacili okrutnie. Była to nonsensowna inwestycja i Agora nie usadowi sie w zadnej Internetowej niszy bowiem te są już zajęte od dawna.

Oczywiscie rynek widzi co sie dzieje z Agorą i odpowiedzią na lot koszacy i niedługi upadek (
lolek000 / 2009-01-25 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Oby tego samego doczekała się reszta tego medialnego syndykaty wspierającego ten "rząd fachowców".
ekonomik / 85.222.115.* / 2009-01-24 19:26
pewnie, portalowi ONET, który w swoich wiadomściach gospodarczych podaje tylko same pesymistyczne wizje, wspaniałych polskich głownych ekonomistów, którym prognozy zmieniają sie przynajmniej dwa razy w tygodniu
anonim_03 / 2009-01-24 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panie Pawle, nIech Pan lepiej siedzi cicho jako ta trusia. Rząd może się zainteresować, dlaczego przedsiębiorstwa zapakowały się w opcje i powygrzebują artykuły o walutach z wosny 2008. Może być i tak że będzie się miał Pan czego wstydzić.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-01-24 17:50
A ja proponuje w ramach działań antykryzysowych Gazetę Wyborczą i Politykę dawać każdemu Polakowi za darmo. Koszty pokryje budżet!!! Ponadto proponuje telewizory ustawione tylko nas odbiór TVN-ów, POLSAT-ów i SS dawać Polakom za darmo. Koszty pokryje budżet!!! Wtedy dopiero w 100% Polska stanie się DOMEM WARIATÓW!!!
Pajchiwo / 2009-01-24 19:00 / Tysiącznik na forum
Chciałem zauważyć, że właściwie Metro jest czymś w rodzaju darmowej GW (i to, i to Agora). Mocno zresztą przedłużyło ono "życie" tejże gazety. W dodatku wydaje mi się, że byłby problem z wyborem mediów - Polska jest bardzo silnie podzielona na PO i PiS. Oczywiście nie jest ona podzielona według merytorycznych różnic, bardziej jest to kwestia emocji, ale więcej ten rozdział grantów by przyniósł szkody i przekrętów, niż by pomógł komukolwiek właśnie dzięki towarzyszącym rozdziałowi emocjom...
skomentuj

Najnowsze wpisy