Forum Polityka, aktualnościKraj

Schetyna: Nie ma konfliktu w PO

Schetyna: Nie ma konfliktu w PO

Money.pl / 2011-02-23 09:34
Komentarze do wiadomości: Schetyna: Nie ma konfliktu w PO.
Wyświetlaj:
michacel2 / 2011-02-23 15:06 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie Platforma niby Obywatelska nie moze zyc bez klamania i wybielania, bo straci na wizerunku, chco slupki i tak topnieja, jak wiosenne lody. Marszalek Schetyna nie moze nic innego powiedziec, szkoda, ze nie widac podbitego oka a Tusk nie pokazuje sie juz drugi tydzien, chyba mocno POturbowany. Dzisiaj przeszedl senator PO Krzysztof Zaremba do PiS a inni senatorzy, jak senator Jacek Swalkos przechodza do PJN. Popieram uczciwosc i wierze gleboko a nawet jestem pewny, ze w PO znajduje sie wielu prawych czlonków, tak senatorów, jak i poslów, którzy sa uczciwymi patriotami i moralnie czysci, jednak musza grac ta perfidna gre Tuska, bo zostaliby wyrzuceni. Ten eksodus, który z wiosna do parlamentarnych wyborów parlamentarnych, byc moze jesienia tego roku bedzie wzmagal oraz nie tylko podzieli PO ale rozbije i zmarginesuje, podobnie, jak Unia Wolnosci.
marynarz098 / 2011-02-23 14:16 / Tysiącznik na forum
hihihi......ma takie czerwone oczka jak po zielenince....hihi

......Marszałek Sejmu mówił też o ustawach, którymi przed końcem kadencji powinna zająć się Izba. Wśród najważniejszych wymienił rozwiązania mające usprawnić gospodarkę i wspierać przedsiębiorczość.....

Glosowalem na was, i jeszcze sie nie rozmyslilem, ale lepiej powiedz kochaniutki, jakie to rozwiazania, jakie ulatwienia, i jakie bariery biurokratyczne........a ZUS I OFE.......ojej ojej.....czy napewno dacie sobie z tym problemem rade, i to na krotko przed wyborami?????
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-02-23 12:47
komuchom sie upieklo ,ale mam nadzieje ze tym fajansiarzom juz nie... NIE! i to nie na zasadzie ,ze "historia ich osadzi"
realista I / 62.121.76.* / 2011-02-23 12:43
Panu i kolegom -dziekuje nie nadajecie się nawet do chrzanu tarcia
"sami swoi" / 79.188.238.* / 2011-02-23 12:14
Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, a sprawiedliwości bez zadośćuczynienia. Pokój w Europie jest uzależniony od naprawienia, pod międzynarodowym nadzorem, wyrządzonych Niemcom krzywd oraz wymierzenia Polakom sprawiedliwości w "Norymberdze-bis" - takie wnioski można wyciągnąć z lektury styczniowego dodatku historycznego do wychodzącego w milionowym nakładzie niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" [1].

Słabość państwa polskiego, ujawniona w katastrofie smoleńskiej, zachęciła Niemców do otwarcia nowego rozdziału w naszych wzajemnych stosunkach. Niedawna uchwała Bundestagu wezwała do ustanowienia dnia pamięci o niemieckich ofiarach wypędzeń oraz do - jak się wyrażono - "doprowadzenia do końca procesu pojednania" (niem. "Aussöhnung vollenden"). Opiniotwórczy "Der Spiegel" wyjaśnił, na czym owo ostateczne pogodzenie katów z ofiarami drugiej wojny światowej miałoby polegać: na postawieniu m.in. Polski w stan oskarżenia za wypędzenie Niemców z ich siedzib i na wyegzekwowaniu na międzynarodowej konferencji zadośćuczynienia za ich cierpienia. "Spiegel", jak to ujął jeden z niemieckich obserwatorów, spopularyzował w ten sposób, w wyostrzonej jedynie formie, cele współczesnej niemieckiej polityki zagranicznej [2].

"Spiegel" powołuje się na przykład haskiego trybunału ds. zbrodni w byłej Jugosławii, który w imieniu społeczności międzynarodowej oskarża i sądzi m.in. za czystki etniczne i przymusowe wysiedlenia. Urzęduje też w Hadze Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, główny organ sądowy ONZ. "Dlaczego, do diabła, wciąż jeszcze nikt nie oskarża tam odpowiedzialnych za zbrodnie powojennych wypędzeń?" - pyta z emfazą niemiecki tygodnik, argumentując, że wypędzenie Niemców z dzisiejszej Polski wg współczesnych norm prawnych jest przecież zbrodnią przeciwko ludzkości, taką samą jak zbrodnie w byłej Jugosławii, sądzone w Hadze [3].

Powie może ktoś, że powojenne przesiedlenia są zbyt odległe w czasie, by do nich wracać, a prawo międzynarodowe nie może działać wstecz? Otóż nic bardziej błędnego. W Norymberdze tuż po wojnie, aby sprawiedliwość nie skapitulowała przed zbrodnią, uznano za konieczne sądzić za czyny, z których większość w chwili ich popełnienia nie była karalna (dla przykładu, szefa MSZ III Rzeszy sądzono m.in. za deportacje europejskich Żydów).

"Spiegel" powołuje się też na orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, wielokrotnie już odrzucającego skargi obywateli Europy Wschodniej na sądzenie ich za zbrodnie przeciwko ludzkości z naruszeniem zasady "Nulla poena sine lege" ("nie ma kary bez ustawy"), a mianowicie z ustaw uchwalonych dopiero po upadku systemu sowieckiego. Warte szczególnej uwagi, zdaniem "Spiegla", jest orzeczenie Trybunału oddalającego skargę dwóch obywateli Estonii, osądzonych w tym kraju na podstawie ustawy z 1994 roku za współudział w sowieckich deportacjach do łagrów w roku 1949. Da się ono sprowadzić do stwierdzenia, że w przypadku zbrodni przeciwko ludzkości zasada niedziałania prawa wstecz nie obowiązuje.

Wyciągając wnioski z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, "Spiegel" proponuje pójść w ślady Estonii, na skalę jednak nieporównanie większą. Norymberga-bis dla osądzenia zbrodni wypędzeń? Międzynarodowy trybunał dla zadośćuczynienia niemieckim ofiarom wypędzeń, już w roku 2011? A czemużby nie? Sądząc po wyrokach zapadłych w Strasburgu, na poparcie europejskich strażników praw człowieka Niemcy w swych roszczeniach wobec Polski z pewnością mogą liczyć.

itd ; http://bielszym.nowyekran.pl/post/3853,niemiecka-prasa-wzywa-do-osadzenia-polski-w-norymberdze-bis
sceptyk / 2011-02-23 11:23 / Tysiącznik na forum
Najbardziej wiarygodne są zdementowane plotki.
-2011-02-23 / 78.8.145.* / 2011-02-23 10:08
chciałem dodać następujący komentarz: "gross to robi na zlecenie niemieckich ex-nazistów - po prostu dla niego to dobry geszeft! Skoro Polacy mieliby żekomo obłowić się na żydowskim złocie gdzieś tam ukrytym (zakopanym) przez ofiary, to ja się pytam: a ile złota zgarnęli z tych ofiar niemieccy oprawcy? Dlaczego, zatem gross nie mówi, że to Niemcy się de facto wzbogacili na tym złocie. Odpowiedzź jest prosta: gross ma robić wszystko, żeby ukryć tę prawdę - i on to robi!" i ... NIE MOGĘ
"sami swoi" / 79.188.238.* / 2011-02-23 10:56
PO ma program utylizacji Polski i robi to z zaskakująca konsekwencją przy werblach "niezależnych" mediów i aplauzie "inteligentnych" wyborców.
Palikot to prawdziwa IKONA platformy a jkego gadżet pokazuje Polakom co dostana od PO !
ksiestwo warszawskie / 79.188.238.* / 2011-02-23 09:42
spółdizelnia wrocławska kolejne akty odsłony.
spółdzielnia wrocławska kontra spółdzielnia gdańska.
arch / 2011-02-23 09:37 / Tysiącznik na forum
Może nie zajmowalibyście sie panowie sami sobą ,tylko POmyśleli o plebie i zaczeli robić reformy państawa , co ?
utylizacja Polski / 79.188.238.* / 2011-02-23 09:47
jakie reformy i kto ? PO , przecież nie po to wzięłi władzę ! Nie widzisz tego jak zrujnowali finansowo Polskę. Nikt się nie pyta na co idą te pieniądze przez 21 lat handlu polską i ten astronomiczny , mega dług. Chya wiesz, że faktyczny dłuh to ponad 3 BILIONY złotych . skrzętnie ukrywany przez wizażytę z PO od finansów.

Inteligencja wyborcza z PO myśłi, że jak ma supermarkety i może wyjeżdżać za granicę to już nie wiadomo jakie szczęście , komornik wam przyniesie szczęście od kredytu hipotecznego jak ruszy LAWINA !
tade / 83.2.33.* / 2011-02-23 09:34

Nie ma konfliktu, nie ma różnic, jest przekonanie o wspólnej pracy i o wielkim wyzwaniu, jakim jest najpierw prezydencja, a później wybory jesienią tego roku

Każdy, kto podejmuje walkę przeciw naszej partii i systemowi socjalistycznemu - obiektywnie, czy zdaje sobie z tego sprawę, czy też nie - podrywa fundamenty bytu narodowego Polski.
Cytaty z Gomułki

Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu.
Źródło: przemówienie na wiecu 1–majowym, 1963 (?)

Najnowsze wpisy