Forum Forum inwestycyjneForex

Schetyna: Nie podniesiemy podatków

Schetyna: Nie podniesiemy podatków

Money.pl / 2009-04-17 08:48
Komentarze do wiadomości: Schetyna: Nie podniesiemy podatków.
Wyświetlaj:
Cspostrzegawczy / 2009-04-17 09:28 / Tysiącznik na forum
A sprawy podatkowe to esencja programu PO i zupełna klapa.
rewolucja 1 majowa / 83.5.103.* / 2009-04-17 09:31
bo PO to klapa jak można na ludzi z 1989 roku głosowac z jakiś debilnych parti tusek to od początku w polityce i tylko sie nauczył jak tu sie prześliznąć a slub pod publikę takich ludzi to ja mam w d.....
hen / 194.213.1.* / 2009-04-17 09:26
"Koniec akcyzy na samochody. Zastąpi go podatek ekologiczny, który mocno uderzy we właścicieli starych aut. Za piętnastoletni wehikuł trzeba będzie płacić co roku nawet trzy tysiące złotych. Nowy podatek ma być naliczany bowiem w oparciu o poziom emisji spalin."
" Najmniejsze obciążenie dotyczyć będzie kupujących nowe samochody. Opłata za małolitrażowe auta z normą emisji spalin Euro IV, takich jak Toyota Yaris, Nissan Micra czy Fiat Panda, wyniesie rocznie około 100 zł. Niewiele więcej zapłacą nabywcy nowych limuzyn z silnikami powyżej dwóch litrów, takich jak Mercedes C Klasa czy Audi A4. Ponieważ opłata nie będzie już zależała od pojemności silnika, to właścicielom drogich aut podatek przyniesie największe oszczędności. Obecnie z tytułu akcyzy przy zakupie Audi A4 z silnikiem 3,2 odprowadza się do budżetu ponad 33 tys. zł, czyli 18,6 proc. wartości samochodu. W przypadku najmniejszych aut oszczędności są grubo mniejsze, bo akcyza jest niska. Sięga 3,1 proc. wartości auta, a więc przy wydatku 25 – 30 tys. zł oszczędności wyniosą od 750 do 910 zł. "

a że w polsce średni wiek autka to bodajże lat 9, więc tzw biedniejsza większość zabuli aż miło,w końcu nikt nikogo nie zmusza do jeżdżenia 10 letnimi gratami,nie chcesz kupić nowego to płać!
ciekawi mnie czy w ministerstwie finasów przeprowadzono symulację jak zmieniąś się wpływy do budżetu po zamienie akcyzy na podatej ekologiczny
Cspostrzegawczy / 2009-04-17 09:30 / Tysiącznik na forum
przecież ten podatek już był zamieniony na akcyzę do paliwa,
- wraca stary fiskalizm
hen / 194.213.1.* / 2009-04-17 10:19
nie nie,zamieniono podatek drogowy płacony raz w roku na opłatę paliwową bodajże 11 groszy na litr,akcyza jest osobno, najśmieszniejsze jest to że w niemczech by zachęcić ludzi do zmiany starego na nowe robi się co jakiś czas dopłaty,ta tegoroczna akcja wcale nie jest pierwsza,w brazylii obniżono opodatkowanie nowych samochodów,i w obu krajach sprzedaż nowych autek wzrosła że hej, a nasze pożal się boże liberały, będą zachęcać do kupna nowych aut poprzez opadatkowanie starych, takiego dowcipu to nie mają nawet chłopali z neonówki czy nawet łowcy z kropką
rewolucja 1 majowa / 83.5.103.* / 2009-04-17 09:29
no własnie bo PO to pratia bogatych a nie biednych
rewolucja 1 majowa / 83.5.103.* / 2009-04-17 09:25
tak debuliposłowie zamiast podnosić podatki zróbcie koniec z ulgami przywilejami ale nie bo sie boicie ja to bym zrobiuł proste zasady podatek jeden vat jeden i inne stawki tez uprościł wszystkie rozliczenia a nie kombinowanie jak tu omoamic ludzi , zmniejszyło by sie zatrudnienie w urzędach i US więcej ludzi mogło by pracowqać a nie siedziećv na stołkach i bąki zbijać koniec z POLSKĄ REWOLUCJI CZAS ZACZĄĆ PO-kapitaliści wyrobnicy jkrauzego i temu podobnych wyzyskiwaczy.....
rewolwer / 83.5.103.* / 2009-04-17 09:28
co do rewolucji 1 majowej to proponuję poichody zamienić w akt agresji i z jajami na sejm i innymi, zmienić prawo wymagac go od ludzi ale ich nauchyć jak je przestrzegać od gimnazjum, tymbardziej ze prawo powinno być carne albo białe a winnych sprawach powinien działac precedens i po to sa sądy a nie sprawy robić latami by robota była , kolejne cwaniaki, lekarze ? górnicy? energetycy do dzieła bo korniki wam stołki zjadają:P
psychoanalityk / 194.9.223.* / 2009-04-17 09:06
Tak jest ,pseudoskladke rentowa podniosą ale napewno nie rolnikom, PSL potrafi bronić interesów swojego zaplecza, PO ma pracujacych (zwłaszcza PITowców) głęboko w... Nie będe już wiecej tracił czasu na głosowanie, przerżniecie nastepne wybory, na drugi AWS nikt się juz chyba nie da namówić..
arch / 2009-04-17 08:59 / Tysiącznik na forum
A to co ?
"Właściciele starych aut zapłacą wysoki podatek "

www.pb.pl/a/2009/04/17/Wlasciciele_starych_aut_zaplaca_wysoki_podatek?readcomment=1#comment
marek 19.53 / 83.24.37.* / 2009-04-17 08:57

Schetyna zapewnił, że rząd robi wszystko, by nie podnosić podatków.


Jaki dobry i łaskawy ten rząd - nie podniesie a przecież mógłby. Ludzkie paniska

O ile pamięć mnie nie myli niedawno zapewniali, że priorytetem jest obniżenie podatków.
3x15 - czy jeszcze ktoś pamięta ???
fgjfj / 195.140.236.* / 2009-04-17 11:03
Wszyscy pamiętają....

1. Miało być jak w irlandii i jest - KRYZYS
2. Miało być bez korupcji i jest - MISIAK, PALIKOT i reszta SAWICKICH
3. Miało być 3*15% - i będzie 3*15=45%
zugara / 79.185.90.* / 2009-04-17 09:06
Marku nie wiem czy Ty pamietasz ale kampania wyborca byla przeprowadzana w innych warunkach "klimatycznych" - Nikt nie wiedzial co to jest kryzys. Wtedy gospodarka miala duzy przyrost a teraz? Niesety w tym swiecie pewna jest tylko smierc i podatki
pozdrawiam
k.st / 193.0.242.* / 2009-04-17 09:44
warunki się zmieniają i za rok będzie OK a podatki zwiększone zostaną . JA trzymam PO za słowo ! mają obniżać ! Zresztą w trakcie kryzysu też działa zasada : niższe podatki - mniejsza szara strefa - wyższe wpływy
Pilsener / 2009-04-17 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Składka rentowa to podatek - a jak sobie to partia nazwie, to mnie to grzeje - każde obowiązkowe potrącenie jest podatkiem, ale partia to podzieliła i ponazywała na różne "składki", by Wam robić wodę z mózgu. Składkę to ja płacę do Polskiego Związku Wędkarskiego. Równie dobrze można by zrobić jeden podatek w wysokości 50, 60 i 70% - ale wtedy zatrudnienie stracą partyjni towarzysze, którzy dzielą te pieniądze na czworo.

Ja wiem jedno - pracodawca płaci na mnie ponad 3300 (prawdziwa kwota brutto, bez kosztów pozapłacowych), bym dostał na rękę nieco ponad 2 tysiące - więc te 1300 zł to podatek, który płacę - wychodzi mi 40% (od kwoty brutto), więc przestańcie okłamywać ludzi! Zauważcie, że część podatku partia sprytnie ukryła po stronie pracodawcy zaniżając kwotę brutto - a co za różnica, jak to i tak są MOJE pieniądze, mój dochód, który uczciwie wypracowałem?
lech99 / 83.19.255.* / 2009-04-17 10:08
Święta racja
Gromosław / 91.94.133.* / 2009-04-20 09:48
Co racja to racja ale przecież rację ma tak naprawde Grześ Schetyna mając Polaków za idiotów, którym opowiada się bajki a potem goli jak barany. Jakoś nie widzę aby bezczelne rządy platformersów przekładały się na sondaże a to oznacza że ich styl rzadzenia się podoba. Lubimy chyba dawać swoją kasę politykom.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy