Forum Forum emerytalneInne

Schetyna: Reforma KRUS to trudny temat

Schetyna: Reforma KRUS to trudny temat

Money.pl / 2008-09-25 10:00
Komentarze do wiadomości: Schetyna: Reforma KRUS to trudny temat.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-09-25 12:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Likwiduje się KRUS i te wszystkie rodzinki i partyjnych działaczy, którzy tam pracują. Ludzie, którzy płacili KRUS mają teraz płacić ZUS - jak normalni przedsiębiorcy. Co w tym trudnego?
rolniczka / 83.3.178.* / 2008-10-14 17:18
Poszperałam trochę w tym temacie i przekonanie mam jedno:tyle miastowych krzyczy
o tym że musi z własnych podatków dotować "bogatych" rolników,a wielu z nich
koniecznie chce zostać "rolnikami"w mieście mieszkając w bloku mając świetnie
prosperującą firme itd..Sama jestem rolnikiem PRAWDZIWYM,z pokoleń wykształcenia
i wykonywanego zawodu i to z MIŁOŚCIĄ.Zazdrościcie takim jak ja niskich
składek,ale znaczy to to samo co niskie świadczenia mąż akurat jest na rencie z
powodu niezdolności do pracy,2grupa inwalidztwa i 350zł renty co miesiąc.Dużo
nie!Według teori powinno nam to starczyć na leki...ale nie starcza,musimy
zatrudniać człowieka do pracy bo sama nic nie zdziałam,musi nam starczyć na
życie,na wkład w gospodarstwo-niemały bo wszystko coraz droższe oprócz tego co
rolnik sprzedaje.Mamyzbyt dużo aby dostać cokolwiek z gminy(wyliczyli miesięczny
dochód ponad 4tyśzłx4 osoby)policzcie sami cholernie dużo pieniędzy szkoda że
tylko na papierze.A faktycznie mamy rozwalający sie dom,jeżdzimy
maluchem,traktor ponad 30letni reszta maszyn też już dawno po
pełnoletności....Złożyłam wniosek do ARiMR w 2007r o zakup nowego ciagnika
niewielkiej mocy nawet nie 100KM i co?nic cisza!za chwilę wszystko się przedawni
a mój wniosek wraz z wieloma innymi wyląduje w koszu.Oto jak fajnie być rolnikiem
wataha / 79.188.238.* / 2008-09-25 12:35
To moze o wrocławskich klubac h sportowych ?
Dlaczego prokurator wrocławski mający takie sukcesy w rozpracowaniu mafii sportowej zostal odsuniety ?

czy za bardzo zblizył sie do klubów grzesia ??
sto2 / 217.96.100.* / 2008-09-25 10:00
chodza w kolo, cmokaja i drapia sie w glowe,
a tu trza g*** posprzatac i po klopocie
podczepic pod zus i zlikwidowac ta kloake korupcji i wiejskiego rozpasania!
morfeusz2008 / 77.253.122.* / 2008-09-25 11:50
TAK TAK bo rolnik będzie ci płacił ZUS po 700 zł miesięcznie. Jakby miał po tyle płacić to ceny od razu 200-300% w góre i po sprawie w tedy to uderzy w takich jak ty ..
Pilsener / 2008-09-25 13:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bzdura. Z kilku milionów rolników tylko 6 tysięcy produkuje żywność (60% plonów pochodzi od 6 tysięcy gospodarstw), reszta to "rolnicy":
- pracujący legalnie lub nie
- żyjący z socjalu i dopłat
- prowadzący działalność typu handel motocyklami czy naprawa komputerów (bo takich już spotykałem "rolników")
A żywność jest droga, bo chronimy branżę przed konkurencją i wolnym rynkiem, który mógłby obniżyć ceny.
~Kris / 2008-09-25 12:48 / Tysiącznik na forum)
Bez obaw. Ceny kształtuje rynek, a największy wpływ na nie mają duże przetwórnie, i duzi producenci. Realna składka ZUS nie wpłynie na ceny, może natomiast wymusić proces zaniku małych - nieefektywnych gospodarstw rolnych. Same zalety.
kibol15 / 213.192.87.* / 2008-09-25 16:53
i tak powinno być, a nie utrzymywanie armii nieefektywnej społecznie
aabb / 83.31.142.* / 2010-01-13 23:38
zejdź człowieku na ziemię i przestań pisać głupoty. Jeżeli ta "armia nieefektywna społecznie" wejdzie na rynek pracy to nie tytko zapełni miejsca sprzątaczek ,roboli ale także będzie się pchała na twoją posadę !!a jeżeli ceny żywności będą zależały od małej ilości osób to będzie ona bardzo tania i smaczna sam się przekonasz jaka ta chemia jest smaczna.A co z miejscami prac w firmach zajmującymi się potrzebami rolnictwa?Ciekawe dlaczego polska żywność idzie za granicę ? tanio ale wszystko idzie?

Najnowsze wpisy