SEB 4 ??

blazek999 / 2007-09-21 23:21
Witam
Jaki waszym zdaniem jest powód słabych wyników SEB 4 na tle innych funduszy stabilnego wzrostu... W czerwcu był w czołówce obecnie .... ehhhh.. szkoda gadać...
Może ma ktoś jakieś info (zmiana zarządzającego itp...)?
Wyświetlaj:
TaS / 2007-09-22 00:56 / Tysiącznik na forum
dla mnie sprawa jest prosta - miał dobre wyniki,bo siedział na akcjach... ale akcje spadać zaczęły w lipcu ;) też mnie martwi...

ale zarządzający to spoko gość - robi dobre wrażenie w telewizji ;D
przewodnick / 2007-09-22 02:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A co stało się 7 wrzesnia? Może to jest odpowiedź?

http://www.money.pl/fundusze/wykresy/
blazek999 / 2007-09-22 16:42 / Bywalec forum
przewodnick czwartek był feralny dla wszystkich fundów, które miały zaangażowanie w akcje powyżej 30 % , natomiast większość odrabia a SEB 4 jakby stał w miejscu...
szukałem składu aktywów lecz nie moge się dokopać..... to by wiele wyjaśniło.
Jeśli byli w akcjach jak mówi TaS i z nich uciekli po 07.09 to nieszybko odrobią strate i to mnie martwi...
Zauważyłem również, że poprzednie korekty fundusz pokonywał błyskawicznie (03.07 i 05.06)
przewodnick / 2007-09-22 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niezły dołek zaliczył....
blazek999 / 2007-09-22 21:32 / Bywalec forum
heh widze że gratulujesz ..... wlazłem w niego za 230 trzy miesiące temu i nie moge odrobić, a starszyzna forum w dużej części wieszczy 4000 na wigu i koniec hossy więc się martwie bo może nie zdołam odrobić straty... :(
przewodnick / 2007-09-23 00:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe, nie gratuluje. Skoro tak kiepsko się zbiera do odrabiania strat, to przerzuc na inny (w innym TFI). Ja nie inwestuje w Zrównoważone i stabilnego wzrostu..... Lepiej 40% wrzyucić w akcyjny a reszte w bezpieczny. Z doswiadczenia wiem, ze jak spada to wersja 30% bezpieczny+30% zrównowazony+30% akcyjny w sumie spada tak samo jak 50% bezpieczny + 50% akcyjny. W przypadku wzrostów portfel 50/50 lepiej zarabia. Sugeruję dywersyfikacje TFI oraz rodzaju (Akcyjny WIG20+MiŚSp+zagraniczny itp.)
blazek999 / 2007-09-23 15:52 / Bywalec forum
Heh. Mam problemy z cięciem strat.... Nie sprzedam go dopóki mi nie odrobi tego co stracił, choć to pewnie bład. Co do strategii akcyjne i bezpieczne to im dłużej siedze w funduszach tym bardziej się ku tej strategii skłaniam..... Ale miski nie wchodzą w rachube. Na forum większość jest zgodna co do ich przewartościowania :)
przewodnick / 2007-09-23 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fundusze MiŚSp gdzieś pieniądze pakowac muszą, nawet jeśli spólki są przewartościowane. Na forum wypowiadają się inwestorzy giełdowi i to oni mówią o przewartościowanych spólkach pod kątem zakupu akcji. Prawdą jest natomast to, że MIsie szybko (najszybciej?) rosną i równie szybko (najszybciej) spadaja w czasie korekty.
blazek999 / 2007-09-23 23:00 / Bywalec forum
Zauważ przewodnick , iż misie są daleeeko od rekordów natomiast wig20 odrobił niemal wszystkie straty... Dlatego nie wejde w misie bo są zbyt ryzykowne.....Może gdy będe miał Twój staż .....
Dzieki za odpowiedzi
przewodnick / 2007-09-24 00:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego w moim poprzednim poście możesz odczytać ostrzeżenie....

Powodzenia !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy