Forum Forum inwestycyjneFundusze

Na co zamienić SEB4?

Na co zamienić SEB4?

mantra / 2007-10-04 13:51
Obecnie ponownie organizuję mój portfel. Posiadam obecnie:
LMakcji, Uniakcje Nowa Europa, AIG rynków azjatyckich (razem jest to mniej niż 50% obecnego portfela).
Z bezpieczniejszych posiadam Skarbiec Ochrony Kapitału, Skarbca Depozytowego i chcę się pozbyć SEB4. Większość w gotówce na lokacie e-max. Skład procemntowy portfela będzie się zmieniał dlatego że do e-maxa wpłacam miesięcznie ok.2tys, do poszczególnych funduszy ok.200 zł. miesięcznie. Inwestycja ok.15-20 lat. W związku z tym moje pytanie: czy zamiast SEB4 który rozczarowuje coraz bardziej kupić fundusz obligacji, pienięzny czy jakiś inny stabilny który lepiej zachowuje sie w czasie spadków? Zauważyłam że dobrze sobie poradził Unistoprocent Bis. Co o tym sądzicie? W miarę możliwości chcialabym się ograniczyć do oferty mbanku, ale jeśli ktoś przekonana mnie do innej opcji będę wdzięczna.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-10-04 14:50 / Tysiącznik na forum
Mantra,

inwestujesz na 15-20 lat... a brak zarobku przez dwa miesiące to już podstawa do złej oceny funduszu?

pochamuj emocje... SEB to świetna firma z dużym doświadczeniem i ja nie zamieniałbym jej pochopnie na nic innego...
mantra / 2007-10-04 13:53
Zapomniałam dodać, że mam też Pioneera Rynków wschodzących, tak że geograficznie powinno być ok.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy