Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm debatuje o losie Ewy Kopacz. "Doprowadziła do chaosu"

Sejm debatuje o losie Ewy Kopacz. "Doprowadziła do chaosu"

Wyświetlaj:
keti15 / 178.42.65.* / 2011-05-29 18:37
To co się teraz dzieje w służbie zdrowia to skandal. Piszę to z obserwacji takiego syfu to jeszcze nie było. Także w tej sprawie PIS MA rację. Panie Tusk warto by było zainteresować się co ,,na parterze słychać... Bo ludzie już tracą cierpliwość. A propo ciekawa jestem jak by Pan wyżył za pensję ,,sanepidowską???A przecież to SŁUŻBA ZDROWIA.
Trzy razy co kolejny miesiąc chodzę do przychodni żeby zapisać dziecko do okulisty i za każdym razem jestem odsyłana na następny miesiąc. Dobrze że mam siostrę lekarkę bedzie musiał,,załatwić mi wizytę. To jest złodziejstwo moich pieniędzy -składek z mojej biednej pensji...Miłego dnia'
kraire / 79.189.126.* / 2011-05-27 13:38
Skoro jest tak świetnie to niech pani minister mi wyjaśni dlaczego pacjenta, który ma zawroty głowy i się przewraca odsyła się z izby przyjęć do domu (6 razy w ciągu trzech miesięcy). w końcu zrobił sobie na tyle duże kuku, że wylądował na neurochirurgii.
Brawo
keti15 / 178.42.65.* / 2011-05-29 18:39
Witam. Powinien wystąpić o odszkodowanie.
kosaciec / 213.158.197.* / 2011-05-27 07:10
Interesuje mnie jedno. Dlaczego tak jest że prywatne przychodnie i szpitale się nie zadlużają a państwowe się zadłużają. Wydaje mi się że wina leży po stronie polityki państwa a nie po stronie szpitali. tak robiono z zakladami przemysłowymi aby je sprzedać lub sprywatyzować. Rzuca się kłody pod nogi pod nogi takim firmom aby je sprywatyzować a to już należałoby podciagnąć pod sabotaz gospodarczy. Skąd taka przychodnia czy szpital prywatny ma kasę na nowoczesny sprzęt. Wydaje się to zastanawiające. Podejrzewam że do prywatnych pompowane są pieniądze aby mialy możliwość działania i aby udowodnić społeczeństwu że prywatne to jest lepsze. Co by bylo gdyby takie same pieniadze byly pompowane do państwowych placówek? To są nasze pieniądze i w takim przypadku Kopacz nie ma prawa w ten sposób dysponowac aby umożliwiać swoim kolesiom zakladanie prywatnych zakładów. Pewno w nie długim czasie taką możliwość uzyska Arłukowicz w nagrodę za to że zmienił partię.
kkytrio / 213.158.197.* / 2011-05-27 06:53
Rozliczymy tę większość w czasie wyborów a przede wszystkim z dyscypliny klubowej bo poseł został wybrany przez elektorat a nie partię. Partia go tylko wytypowała na listę kandydatów a to trochę za mało aby taki poseł znalazł się w sejmie dlatego powinien głosować zgodnie z życzeniami elektoratu a nie partii. Na pewno większość elektoratu jest przeciwko pozostawieni Kopacz na stanowisku ministra zdrowia. Przypominam że większość elektoratu to otumanieni obietnicami PO ludzie którzy głosowali na PO ze względu na obiecanki cacanki.
dgen / 2011-05-26 20:59 / Tysiącznik na forum
scenariusz dla służby zdrowia wg PO (ze stenogramów CBA):

Agent: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia.

Sawicka: Tak

Agent: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co się dzieje, to jest już nieaktualny?

Sawicka: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało

Agent: Mhm

Sawicka: Natomiast y... ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje

Agent: Mhm

Sawicka: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia

Agent: Mhm

Sawicka: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego.

Agent: Mhm

Sawicka: No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego się będzie zaczynało? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital


Agent: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze muszę od od końca, że tak powiem, gdzie ja zarabiam?

Sawicka: Gdzie zarabiasz?

Agent: I jak zarabiam?

Sawicka: Po pierwsze, są budynki, przychodnie

Agent: Mhm

Sawicka: W centrum miasta

Agent: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież robiona

Sawicka: No, będzie robiona

Agent: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne

Sawicka: Mhm no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć

Agent: Mhm

Sawicka: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to, aby zła przychodnia i stary budynek...

Agent: Mhm

Sawicka: ...do zagospodarowania, tylko chodzi przede wszystkim o ziemię prawda?

Agent: Mhm mhm

Sawicka: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady opieki długoterminowej

Agent: To dla mnie jest jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?

Sawicka: Moja grupa chce się przede wszystkim to, co ja mówię do nich, a oni mnie słuchają. Nas interesuje Warszawa

Agent: Mhm, mhm

Sawicka: Duże miasta, potem po prostu


Agent: Ale ja rozumiem, że sprzedaż będzie y... obwarowana przepisami związanymi z tym, że w dalszym ciągu w tych budynkach należeć będzie mhm, trzeba będzie prowadzić działalność związaną ze służbą

Sawicka: Niekoniecznie

Agent: Niekoniecznie?

Sawicka: Nie, niekoniecznie, najpierw będzie dochodziło do likwidacji

Agent: Mhy, aaa

Sawicka: Do przekształcenia, a później do zbycia

Agent: Aha

Sawicka: Natomiast, jeżeli będzie y... na przykład, ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi

Agent: No dobrze...

Sawicka: Uwierz mi, że

Agent:... ale to mówimy teraz o gołych przepisach, które będą regulowały coś takiego, natomiast gdzie wcisnąć nas, jak wcisnąć nas?

Sawicka: ... no wy byście byli właścicielami

Agent: no właśnie

Sawicka: Właścicielami szpitala, przychodni i tak dalej

Agent: No, ja to rozumiem, dlatego się pytam jak to zrobić?

Sawicka: No to od tego będziemy my

Agent: Aha, aha

Sawicka: A co by powiedzieć, dzisiaj to tak mówię oczywiście...

Agent: Jasne

Sawicka: ...ogólnikami, natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (....)


Agent: Związanej ze służbą zdrowia, tak?

Sawicka: Tak, lekarze

Agent: Aha aha

Sawicka: Z tym, że mają ze sobą pracę jako ordynatorzy, dyrektorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami

Agent: Mhy

Sawicka: I jeżeli pojawia się naprawdę, to nie jest (treść niezrozumiała), ale coś na czym można zrobić biznes, no to dlaczego nie. My mamy jedne możliwości, wy macie drugie możliwości

Agent:Mhy

Sawicka: Będzie oferta, będzie propozycja, będzie wprowadzenie, porozmawiamy o tym, co być może będzie w przyszłości, zaproszę was, pogadacie, oni powiedzą co można, jaki biznes, a wy określicie czy to...

Agent: Jasne, mhy

Sawicka: ... jest fajne czy nie. No ale wiesz

Agent: Świetnie

Sawicka: Jest taki, dla przykładu, szpital górniczy, na przykład, przy KGHM-ie, ja już dzisiaj wiem, że ten szpital będzie prywatyzowany, świetne wyposażenie kardiologiczne, świetny zespół lekarzy

Agent: Mhm

Sawicka: To jest zakład pracy, funkcjonuje to jest na lata (treść niezrozumiała)

Agent: Mh, mh, mh

Sawicka: Natomiast jak to zrobić, to wszyscy czekają na ustawę

Agent: Mhm

Sawicka: A ustawa miała być w sierpniu, ale Religa jej nie wprowadził, no bo wiadomo co się w parlamencie dzieje

Agent: Mhm

Sawicka: Natomiast w momencie, kiedy ruszy nowy parlament, on ruszy od grudnia podejrzewam, że prz
dgen / 2011-05-26 20:52 / Tysiącznik na forum
Co donald tusk może wiedzeć o tchórzostwie i odpowiedzialności ? Niech spotka się z rodzinami kilkuset zmarłych osób w wyniku świńskiej grypy (media skończyły się temetem emocjonowac gdzieś przy 200 ofiarach). Zabawa tuska i pani kopacz przypomina przypadek jedynego żywiciela rodziny, który pracując na budowie, na wysokości nie ma ubezpieczenia na życie - oczywiście może bezpiecznie pracować do emeryturu a może również skręcić kark i pozostawić rodzinę na łaske losu. W pierwszym przypadku można powiedzieć - przecież i tak nic się nie stało.....
frontmenka sawicka / 79.186.45.* / 2011-05-26 20:38
Dla przypomnienia fragment

"skala zaległych długów jest tak duża, że zanim znaczna część przekształconych szpitali zdążyłaby je spłacić musiałaby - przy istniejącym poziomie przychodów, co podkreślam - zbankrutować, z wszystkimi tego konsekwencjami, także - a może przede wszystkim - społecznymi. Poza tym nie istnieje mechaniczna i natychmiastowa zależność między przekształceniem szpitala w spółkę kapitałową, a generowaniem przez taki szpital dodatnich wyników finansowych. Tak, jak nie istnieje tego rodzaju mechaniczny związek w biznesie – w odniesieniu do jakiejkolwiek przekształcanej w podobny sposób firmy. Oznaczałoby to bowiem, iż aby osiągnąć sukces wystarczy... zmienić formę działalności (czyli przekształcić firmę w spółkę kapitałową)."

Wniosek nasuwa się jeden, celem PO jest doprowadzenie szpitali do bankructwa, a ktoś już na obrocie majątkiem upadłych firm zarobi.
bsf / 77.254.61.* / 2011-05-26 20:36
Gdyby Tusk wiedział co to jest HONOR Kopacz PO kłamstwach smoleńskich byłaby juz na zielonej trawce ale niestety maniery POdwórkowe zwyciężyły.

Hurrraa!!!
arti8 / 89.79.103.* / 2011-05-26 19:21
Przez politykę PO umierają polscy pacjenci. Tak szkodliwej polityki nie prowadził żaden wcześniejszy rząd.
- Pogorszenie umiejętności lekarzy przez likwidację stażu lekarskiego.
- Wydłużenie kolejek przez zmuszenie przewlekle chorych od wizyt w celu uzyskania recepty.
- Zniszczenie rynku tanich leków przez wyznaczenie cen urzędowych.
- Ustalenie sztywnej kwoty na refundację leków. Co może grozić brakiem refundacji pod koniec roku.
- Brak płatności za "nadwykonania".
- Zniszczenie systemu nocnej opieki medycznej.
Pilsener / 2011-05-26 19:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest prawie 20 ministrów i 100 wiceministrów, chcą każdego odwoływać w głosowaniu? A nawet jeśli to co to da poza zmarnowaniem x godzin?

I jaka opozycja taki rząd, jedni gorsi od drugich, ale żeby sobie nie radzić z merytoryczną krytyką tak słabego rządu? A standardowe już zarzuty o "liberalizm" na pewno nie ruszą socjalistycznych konserwatystów, wymyślcie klowny coś lepszego. Może coś z moich postów w których krytykuje rząd? Służę pomocą!
Drylo-wacz / 178.180.20.* / 2011-05-26 19:04
Że rudy jest głupi i nie potrafi wiadomo do dawna; ale że matoł jest do tego eunuchem to nowość!
Wacuś Młody EuroSierota / 83.29.185.* / 2011-05-26 18:34
WydOOpcone LEMINGI --- matoły już wyczyścili wszystkie rezerwy, co tam szpitale, co tam przychodnie juz się zabrali za likwidacje Domów Dziecka, cyngle ze stajni oo. Dyrektora AAdasia pełna parą nawiaja oszczerczą kampanią, a o świadka dzisiaj duuuużo łatwiej niż w stalinowskich czasach
RAj(thuzka) / 149.254.187.* / 2011-05-26 18:14
T.U.S.K - T(eraz) U(daje) S(kończonego) K(retyna)
bsf / 77.254.60.* / 2011-05-26 18:00
Dlaczego Tusk POsługuje się językiem POtocznym rodem z POdwórka. Czyżby był tak sfrustrowany ,że NIC nie POtrafi i wszczyna jakieś BURDY POlityczne ???
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy