Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Selektywny popyt na akcje

Selektywny popyt na akcje

ORZEŁ / .* / 2005-02-04 18:37
Komentarze do wiadomości: Selektywny popyt na akcje.
Wyświetlaj:
anna / .* / 2005-02-06 09:44
Orzeł ty chyba spać nie możesz z radości - no taki piątek nie zdaża się codzień, ( trochę Ci zazdroszcze ale graj tak dalej i dawaj nam namiary) pozdrawiam :)
orzeł / .* / 2005-02-06 10:25
witaj Aniu! własnie o tej godzince wyszli znajomi ot co ! Hej kobieto :) to ja patrzę na Ciebie z podziwem - mieć w portfelu kredyt bank, tvn,i jakieś te energomontaże w jednym czasie toż to jest mistrzestwo świata:)A propos Tvn to mimo że wiem iż takie rzeczy brzmią trywialnie to ja wiedziałem że tak będzie:)Już przy cenie 38 zł (tylko kużwa kasy nie miałem )- a jakoś ciężko mi było tą nową galę puścić:( W końcu się jednak jej pozbyłem i teraz ryzykancko kupiłem garnitury(mam świadomość tegoż ryzyka zerkająć na dojście do lini trendu)No i w poniedziałek zabawa zaczyna się od nowa - ja po okresie urlopu kiedy miałem okazję śledzić notowania na żywca teraz niestety tylko telefon przy uchu:) Zazdroszczę dżejowi tak to można działać:)
dżeju w pracy w niedzielę! / .* / 2005-02-06 14:36
Orle, nie masz czego zazdrościć. Ja przez śledzenie notowań on-line i głupie komentarze wieszczy bessy straciłem kupę kasy. Podminowany komentarzami widzisz duży ruch w dół i mówisz "no to koniec - bessa", sprzedawać. A tu kurs sobie spokojnie wędruje dalej w górę. Poza tym gdybym te akcje, które mialem w kwietniu 2004 kiedy zaczynałem, przetrzymał pół roku nie interesując się nimi, powiadam wam - dziś patrzyłbym na was z góry (joke!)dostęp do internetu, notowań on-line i składania zleceń jest dobry teraz, kiedy wydaje mi się, że wiem o co w tym wszystkim chodzi, ale dla long-term jest zgubny.
orzeł / .* / 2005-02-06 16:47
zgadzam się dżeju- choc w moim przypadku nie do końca:)Miałem okazję byc nieszczęśliwym posiadaczem tras tychy i gdybym nie sprzedał w okolicach 10 zł to już by mnie tu nie było:)- patrzył bym na Was z dołu:(Podobnie było w kilku innych przypadkach:)Jak zawsze działa to w dwie strony choć zgadzam się że czasami robiąc nazbyt dużo walczymy z rynkiem a tego robic nie nada:)Pozdrawiam i do jutra:)
orzeł zozol / .* / 2005-02-06 01:49
Czy Wy nie wierzycie że MIeszko bedzie powyzej 4 zł czy tylko udajecie?:)
makaron / .* / 2005-02-05 22:12
Jak myslicie, czy po 14.02. jest szansa na 29 zł za PKO ?
orzeł / .* / 2005-02-06 16:59
ja na to liczę pocichutkuuuuuuuuuuuuu:)
silver / .* / 2005-02-05 22:18
To Walentynki i poczatek ferii w woj. mazowieckim - jednym slowem wyprzedaz akcji. A jesli podaz jest wieksza od popytu, to zdaje sie rokuje spadki. No ale decyzje podejmiesz sam. :)
Leonardo / .* / 2005-02-05 21:52
Ja w przyszłym tygodniu widziałbym jeszcze pewne szanse dla alprasu, myślę też ze ciekawie może wyglądą cpaged tymbardziej że ostatnio prezes spółki i jego córka kupili trochę akcji. ciekawy jestem też I sesji na graal, ponieważ sytuacja z emisją wygląda podobnie jak na swissmed, a ten jak pamiętacie na pierwszym notowaniu miał do 100% na plusie..
anna / .* / 2005-02-05 16:09
O widzę, że nie jestem jedyną kobietą w money. Zgadzam się z Orłem,że ujawnianie wielkości portfeli nie ma sensu. Dokładnego bilansu jeszcze nie robiłam mam nadzieję ,że więcej od funduszy zarobiłam. Wszystko było by dobrze, gdybym na prochemie, stalprofilu i jutrzence nie umoczyła. Preferuje spółki o doberj kondycji niż te na skraju przepaści. Mam nadzieje, że nie zejdę na minus w tym roku, czego i Wam życzę. ( a zapowiada się bardziej nerwowo - prawda )
orzeł / .* / 2005-02-06 01:53
Aniu to na Jutrzence i Prochemie dało się stracić ..................... chyba że na krótko jakieś niewielkie 10% :) Stalprofil to rozumiem!
anna / .* / 2005-02-06 10:05
Masz racje, że jutrzenka to niewiele ale tego spekulacyjnego Prochemu to ja za dużo kupiłam i dlatego pare tyś. straciłam.
mike / .* / 2005-02-05 15:39
ja kupilem tras za 3.17 wiec caly czas czekam az sie odbije....
spekulantka / .* / 2005-02-05 14:16
Moja propozycja na ten tydzień: Ekodrob, a na następny Swissmed
orzeł / .* / 2005-02-06 17:14
ekodrob ,............hmmmm ja bym się bał :)
orzeł / .* / 2005-02-06 01:35
swiss no ciekawie ! tez się przygladam:)
orzeł / .* / 2005-02-05 13:36
hej Leonardo!Nie zgadzam się to nie tak !Zmiana procentowa mówi o wszyskim nie ważne jaką kasą się obraca! Czy to ważne (przy założeniu że ktoś zarobił 40%) czy zrobił to na 1.000 czy na 100.000 zł?No owszem dla jego portfela tego realnego tak, bo może sobie iść do knajpy - w przypadku nr 1 lub kupić auto w przypadku nr2:)ALe 40 % to mistrzostwo tak czy inaczej nie ważne z jakiej kasy!!!!!!!!!!!!!Ja tak samo poważnie traktuję osoby obracające małymi jak i większymi kwotami:)Dlatego wszystkich pozdrawiam i osobiście uważam że ujawnianie kwot inwestycji nie ma znaczenia natomiast jestem za pokazaniem portfeli, coby nie było że każdego dnia ktoś się przechwala że zrobił kaskę albo po fakcie że właśnie sprzedał (jeszcze przed spadkami)itdWynika to z mojego przywiązania do prawdy w jej brzmieniu bezwzględnym - nie lubie ani sobie ani innym mieszać w głowie!Ciekawy natomiast jestem ile zarobiliście - straciliście w okresie 09.2003 do dziś?
leonardo / .* / 2005-02-05 14:00
zgadza sie . fakt. tylko że przy załóżmy obrocie 1000zł, skłonni jesteśmy do podjęcia większego ryzyka niz przy zaangażowaniu 100.000zł, to tez ma przelożenie na spółki jakimi obracamy. w wariancie nr 2 pewnie byłby to WIG 20, przy nr 1 można sobie poszaleć...
orzeł / .* / 2005-02-06 01:37
no widzisz Leonardo a może by tak przy wariancie nr2 podzielic kaske 50/50 i troszke tu i troszke tam :) cos o tym wiem:)
Leonardo / .* / 2005-02-05 11:22
Wszystko ładnie, pięknie, ale jeszcze nie słyszałem jakimi kwotami obracacie? jesli np. orzeł zarobił 40%, ale powiedzmy od kwoty 2000zł, to gra nie warta jest swieczki. Sensowny zarobek dla małych graczy to 5-8 tys miesięcznie, moim zdaniem. Chyba że jesteście graczami innego kalibru
Leonardo / .* / 2005-02-05 10:33
Ja umoczyłem mocno na Tras. jak to teraz odrobić? ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczny.
dżeju / .* / 2005-02-05 11:22
Witam,Moje obserwacje sprawdzają się - jeśli kurs po spadkach wyhamował i obrót jest minimalny, to jest to potencjalny cel dla spekuły. Poza tym spekuła lubi wracać do spółek, które już kiedyś wywindowała - miałem nadzieję na Alchemię i się nie zawiodłem. Wystarczy obserwować obroty na początku sesji i jeśli będą większe niż normalnie, podczepić się. Oczywiście, trzeba to robić z rozwagą. Pewnie, ryzyko jest, ale w końcu czyż cała giełda nie jest ryzykiem?Inny sposób, który z powodzeniem od czasu do czasu stosuję, a który wymaga żelaznej konsekwencji i wolnego czasu, to kupno akcji na początku sesji, PCRO - po cenie rynkowej otwarcia, i sprzedaż 15-20 min później, albo trzymanie dłużej jeśli kurs dalej rośnie, nawet parę dni czy tygodni. Kupiłem w ten sposób EPN, po dobrym info o kontrakcie i po tym, jak kurs wybił się klasycznie z trójkąta symetrycznego (ostatnio tak też było na Elzabie). I trzymam do tej pory - już 50% gdybym go sprzedał wczoraj. Mimo iż po korzystnym info kurs już otwiera się kilka % powyżej poprzedniego zamknięcia, to zwykle w kilkanaście minut jeszcze rośnie. Grunt to żeby wtedy nie być pazernym i nie liczyć na dalsze wzrosty tylko zrealizować zysk. Zwykle udaje mi się urwać w ten sposób 2-3% po odliczeniu prowizji. No i mam kasę na resztę sesji. Wczoraj zrobiłem tak na Ferrum po korzystnym artykule w Parkiecie i zarobiłem 2,8% na czysto. W 15 minut! Wcześniej podobnie na TIMie po tym jak kurs jednego dnia został wywindowany o 20% - wiadomo że drugiego dnia na początku też będzie rósł. W takim układzie można kupić tego pierwszego dnia na koniec sesji, bo otwarcie na następnej może być już z luką i od razu te parę procent jest. Najkorzystniejsze info dla kursu to: zakup akcji przez prezesów, duży kontrakt, podwyższenie prognozy wyników, wejście instytucji w akcje, dobre wyniki kwartalne itp.No qrde, nie mam czasu a się rozpisałem. To nara!
Leonardo / .* / 2005-02-05 11:31
Dzięki za info.W przypadku pierwszego wariantu odnosnie spekuły, co byś powiedział na oprócz Alchemii, takze Alpras, Wólczanka, Próchnik?Chyba podobne zachowania..?
dżeju / .* / 2005-02-06 14:26
Duże i tajemnicze wzrosty zawsze są wynikiem "podczepiania się" kolejnych chętnych do pociągu. Ważne, żeby nie być tym na końcu. A do tego trzeba obserwować obrót i wychwycić ruch na początku. I wtedy nieważne, czy to będzie Wólczanka, Alpras czy Alchemia - jak rośnie to zyskujesz. A jeżeli nawet załapaleś się na lokalnej górce, tak jak ja na Alchemię po 27,50, nie ma co rozpaczać tylko przetrzymać, bo b. duży wzrost nawet jeżeli kurs dostał chwilowej zadyszki, najczęsciej oznacza dalsze wzrosty.
ORZEŁ / .* / 2005-02-05 09:41
NO DOBRA I JESZCZE NA KONIEC _ BO MNIE STĄD WYRZUCĄ:(JAK TAM MIESZKO PO 8 LUTYM 4 ZŁ - TO JUŻ WIECIE:)
ORZEŁ / .* / 2005-02-05 09:40
I JESZCZE JEDNO (JUZ TO KIEDYS PISAŁEM) JAKIEŻ TO NIESAMOWITE IZ KAZDY Z NAS MA JAKIESTAM SWOJE TYPY I KAZDY UWAZA ZE ONE SA NAJLEPSZE:) A WIADOMO ZE TAK BYC NIE MOZE :*( DLATEGO LUDZISKA TO NIC NIE KOSZTUJE PISZCIE O SWOICH WYOBRAZENIACH WZROSTOW A MOZE COS SIE Z TEGO WYKLUJE.POZDRAWIAM
orzeł / .* / 2005-02-05 09:36
Ja tez nie chcę prowokować i nie biorę odpowiedzialności za ostateczny rezultat ale ATLANTIS to jest to ! Ja mam go co prawda kupionego dość tanio ale uważam że jeszcze ma duży potencjał na wzrost!Ciągle czekam na ibsystem i ciekaw jestem jak bedzie w poniedziałek alchemia (coraz powazniej mysle o puszczeniu) i krdyt bank - jego jeszcze potrzymam:)Co sądzicie o impelu ?!
orzeł / .* / 2005-02-05 10:23
prorokować of course jeszcze się chyba nie obudziłem:0
mike / .* / 2005-02-04 23:53
nie chce prorokowac , pozniej bedziecie mieli pretensje do mnie jak nie wypali, narazie udalo mi sie z kpx i enp , ale np. jestem ostro do tylu ze STR i PLD ...takze wole siedziec cicho i czytac wasze komenatarze....jak bede mial pewniaka to na bank podziele sie informacjami...
orzeł / .* / 2005-02-05 09:04
Mike nie łam nic dawaj śmiało my poważne ludziska poprzyglądamy się tylko - a noż zwrócisz uwagę na jakiegoś hiciura!:)NO to zaszyfruj ta wiadomość jakiś rebus czy co ale dawaj dawaj :):):)I nie będziemy się śmiali słoooowooooo!:)
orzeł / .* / 2005-02-04 23:34
Bytom i wygłupy - Aniu wcale się nie wygłupiłas on ma wzrosnąć w poniedziałek:)Nie jesteśmy Bogami jak dropsot prawi:)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy